Egipt

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 01. Jun. 2006 10:51

Noupe. Še enkrat :D Ne mislim turistov... Ampak v krajih in predelih, kjer turistov sploh ne poznajo...

Grem js rajsi na eno pivo :D
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 01. Jun. 2006 12:29

bella_ napisal/-a:sj v teh muslimanskih drzavah se js ne oblacm provokativno ravno zaradi spostovanja do njih in njihove vere. jih mocno spostujm, mislm si pa svoje...ceprov nimam niti najmn slabga mnenja pac taka je njihova kultura. pa tut nism niti enkrat vidla da bi na ksnga turista kdo s prstom kazu, do turistov so ful prjazni, to da te bojo ogovarjal mors pa prcakvt. ampak egipt je se vseen carski in komi cakam da se vrnm tja, tko kot vsi ki so ze bili tam. :flehan: :)


se strinjam z vsako besedo...tudi jaz sem imela z domačini same lepe izkušnje...tudi pri izletih so nam ogromno pomagali, tako, da smo prišli skozi zelo ugodno...
so mi pa bile te njihove ženske res zanimive...nekatere oblečene enako kot smo bile me...pa ogromno make-upa...doživela pa sem tudi par žensk, ki so bile čisto zadekane...so pa tudi take bile zvečer same z otroci v mc donaldsu..npr...brez moških...kar se vidi da se je vseeno nekaj premaknilo..in ni ženska več samo za rojevat...kar je bilo pa na drugi strani pri beduinih čisto drugače...oni so pa še res čisto po starem...
je pa interesantno, da so se oblečene v te njihove obleke tudi kopale...šla je lepo z feredžo in vsem kar spada zraven v vodo...kar mislim, da je bilo včasih čisto nedopustljivo...
res je zanimiva ta dežela...ko vidiš košček...te kar vleče naprej... :)
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 16. Avg. 2006 13:57

Kateri kraj pa je bližje Kairu časovno gledano...Hurgada ali Šarm ?? :gruebel:
Uporabniški avatar
@nchłk@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 16. 8. 2006
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a @nchłk@ » 16. Avg. 2006 13:59

bližje je sharm...se mi zdi :D mi smo iz sharma v kairo potovali 8 ur z avtobusom...pa še par postankov smo meli...par kar dolgih postankov ubistvu :) enih 6 ur vožnje
Uporabniški avatar
dajcy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 314
Na forumu od: 28. 12. 2004
Kraj: wonderland:)

Neprebrana objavaNapisal/-a dajcy » 18. Avg. 2006 15:18

midva sva pa glih pred desetimi dnevi prišla domov, sva bla 14 dni v Hurghadi in je blo res fenomenalno :gut: prvih par dni mi je blo mal čudno ko sva šla npr. zvečer ven pa so vsi tolk vsiljivi, ampak pol ko se navadiš je pa kr fajn, pa v bistvu so domačini ful prijazni (vsaj večina).
no moje mnenje je, da če že greš enkrat tja, je fajn da si čimveč stvari ogledaš, ker izležavat se lahk greš drugač tud na slovensko obalo.. midva sva šla v Kairo, pa v Luxor, potapljala sva se, šla sva na safari s 4-kolesniki... v glavnem, uživancija do konca.. majo pa res čist drugačen način življenja kot mi, moj lubi je hotu kr tam ostat :D
definitivno bom še šla kdaj tja..
9000 metara na nebu sam ja, za tren, kad mi osmeh daš...
9000 milja izpod mora na dnu sam ja, kad me ne gledaš...
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 18. Avg. 2006 17:25

Kako pa je kaj tam ta občutek da si v muslimanski državi, strah pred samomorilci, terorizmom... :( :cry: :?:
Uporabniški avatar
ursska
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 8. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ursska » 21. Avg. 2006 17:35

Egipčani so ful prijazni ljudje sploh do turistov(moje izkušnje)in z vsakim si takoj ''friend'' tko, da jaz se en dan sigurno še vračam v Egipt. :) Pa Kairo sploh ni nevarno mesto-jaz sem bla v Kairu,itak so na vsakem vogalu policisti in menda je vse več ali manj varno (tko nama je rekel nek domačin).
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 22. Avg. 2006 8:30

sunny_ napisal/-a:Kako pa je kaj tam ta občutek da si v muslimanski državi, strah pred samomorilci, terorizmom... :( :cry: :?:


če bi tako razmišljali..bi pa doma ostali... :D jaz tega občutka nisem imela...res pa je, da je bil ravno v času, ko sem bila jaz v hurgadi...bombni napad v dahabu na sinaju...takrat me je res malo stisnilo..ampak so nas domačini kar hitro pomirili...saj je mesto varovano okoli in okoli...teroristični napadi pa so lahko dan današnji že kjerkoli...tukaj je še verjetno najmanj možnosti za njih...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 22. Avg. 2006 11:28

dajcy napisal/-a:no moje mnenje je, da če že greš enkrat tja, je fajn da si čimveč stvari ogledaš, ker izležavat se lahk greš drugač tud na slovensko obalo..


tocno tko ....
mislim, a ni skoda casha, da gres ne vem u Egipt, se pol preseravas, da si bil u Egiptu, v koncni fazi si pa samo polezaval na plazi.... kar lahko delas tudi na HR ali SLo obali

Mene teh napadov ni prevec strah, pol bi res lahko bila samo zaprta v stanovanju ....
si se zmeraj zelim videti Izrael , tko da upam da se mi zelja uresnici (ce ne zdaj, pa malo kasneje)....
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 22. Avg. 2006 17:06

Jaz si blazno želim v Egipt. Ampak jaz ne bi šla v neko turistično naselje, pozidano s hoteli, okoli pa nič drugega. Jaz bi hotla it najprej vse pogledat, ker glede na to, kake stvari maš tam za videt... ne vem no, meni glih ne bi blo do tega da bi se gibala od hotela do plaže itd. Ker to, kot pravite, lahko delam kje drugje.
Edinstvena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 21. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Edinstvena » 23. Avg. 2006 11:05

mi2 z mami grema letos v jeseni... pa morda se nama pridruži še teta iz nemčije :D lani je bla v Hurgadi pa naju je totalno obnorela... je dala 550evrov za 14 dni... poceni, pa 4zvezdice,pa let,pa tečaj potapljanja... luksuz :D
Izziv je v tem da ostaneš to kar si,v svetu ki te poskuša narediti takšnega kot so vsi drugi!
Uporabniški avatar
*zoya*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *zoya* » 26. Jan. 2007 22:43

da mal obnovim temo..letos se mi bo upam končno uresničla želja in bom šla za en tedn v egipt :D

kaj bol priporočate, hurgado al šarm? jst planiram tole potovanje kot oddih, beg pred zimo :) , sam bi pa vseeno rada izkusila še kej njihovega pristnega, avtentičnega načina življenja..kakšne so kaj ponudbe fakultativnih izletov? kakšno je pa kaj nočno življenje tam?
"Stvari niso nikoli slabe, takšen je lahko le tvoj pogled nanje."
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 27. Jan. 2007 11:55

Jst sm bila v Hurgadi in je blo super. Važn je da maš mal splanirane zadeve, da so izleti, ne da poležavaš cele dneve na plaži. Mi smo mel tko, da smo prileteli v Kairo, prenočili, nato pa drug dan izlet po Kairu, piramide, tržnica, pa njihov zgodovinski muzej ki si ga moraš ogledat. Potem smo pa zvečer šli v Hurgado z busom. Tam smo mel pa tud organizirane izlete, kokr si pač hotu it. Vodička je bla faca, ful je blo fajn. Agencija je bila Tao ;) Priporočam.
majuss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 1. 2007
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a majuss » 30. Jan. 2007 23:02

tudi sama nameravam iti v egipt to leto.. pa me ful zanima če je kdo šel kakšne te programe kot so križarjenje po nilu... razni safariji in podobno.. kakšne so izkušnje? pa je dovolj 10 dni? k en teden je skor premal k je zihr preveč za videt ?! (=
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 02. Feb. 2007 11:41

Jaz grem konec meseca v Hurghado, sem slišala še dovolj pohval, pa še poceni je.
Poročam, ko se vrnem.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov