Egipt

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 21. Maj. 2010 9:41

Fak, ma da srečam morskega psa, me več ne vidite tam v morju plavat! :D Ena je omenila, da so med potapljanjem videli tudi skata... a niso ti tudi nevarni? (električni skat recimo) Enkrat sem od enega poznavalca vodnih živali slišala, da je skatov pik zelo nevaren, a baje redko kdo umre. Jaz se ne bi ravno zanašala na to... Saj vem, da tudi v Jadranu ali Mediteranskem morju lahko naletiš na kaj nevarnega, a ob obali Egipta verjetno hitreje naletiš na kaj še bolj eksotičnega in nevarnega. :? Drugače pa verjamem, da je potapljanje ob koralnih grebenih pravo doživetje. Tudi sama bi želela enkrat to poskusiti. :)
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 21. Maj. 2010 10:45

^^ Niso vsi morski listi nevarni. Te, ki smo jih mi videli v Hurgadi, baje niso - so pa grozni za vidt, sploh ker ponavadi ne vidiš celega, ker se skrijejo pod pesek / pod skalo in vidiš samo rep.

renatka_ napisal/-a:
cdefgahc napisal/-a:ja morskega psa smo srečali na grebenu, mislim da 3x. k sreči ni bil velik, kak meter in pol. pa ful so bli plašni, ne tak ko druge ribe, ki kar plavajo okol tebe.


100%? Da ni bil delfin? :D

To se tut js sprašujem. :D Lani so nam potapljači iz "centra" za potapljanje v hotelu rekli, da je bil nazadnje morski pes tam pred 5-imi leti, pa še ta je biu mladič. Pridejo pa do koralnega grebena velikokrat delfini - smo jih tudi mi vidli. :cool:
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 21. Maj. 2010 12:43

V našem hotelu- Hurgada je bilo ful dobro za jest, hrana raznolika. Jaz nisem jedla mesa in sveže zelenjave pa pudingov in želejev, ki jih je bilo ogromno. Sem bila bolj na juhah in kuhani zelenjavi.
Tudi mi smo videli delfine in sicer celo družino z dvemi mladički.
Perchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Perchy » 21. Maj. 2010 15:16

ej v Sharmu je dugač prov zaliv morskih psov :-) pa tko maš restavrcijo zraven...
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 21. Maj. 2010 16:04

hm ja ok... glede na to, da sem osebno čist nora na živali in da jih kar dobro poznam, mi lahko verjamete, da je bil morski pes. ker delfin in morski pes sta kot noč in dan, res nemogoče, da ju zamenjaš.
skat je bil siv z modrimi pikami, baje, da je ta sorta nevarna. ampak tudi ta je odplaval stran, ko smo se približali.
videli smo tudi tiste ribe, ki imajo iz sebe na vse strani zelo strupene špice (ne vem kk se imenujejo)
ko sem se enkrat potopila med korale, je bil tam en ožigalkar in me je kar močno ožgal po roki (ker ga nisem opazila, se mu nisem umaknila, ko pa sem začutila bolečino, sem takoj splavala na površje, zato ne vem, katere vrste je bil) roka mi je zatekla, a po enem dnevu je ostal le še rdeč krogec, katerega imam še sedaj. se ne manjša in ne izginja.

dejstvo je, da so tam živali pač drugačne. :wink:
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 21. Maj. 2010 16:22

Ah, vedno bolj se mi zdi da mal nakladaš. :D Zakaj? Tisto ribo, ki ima bodice na vse strani sem vidla tut js, ampak na globini 6-7 metrou, na tleh. Tudi morski listi se pretežno zadržujejo na tleh in plavajo samo par cm nad tlemi in ne po koralnih grebenih, ki so dost visoko. In smešno mi je, da si vse te živali (morski list, želvo, bodičasto ribo) vidla na koralnem grebenu, glede na to, da si se potapljala samo z masko in dihalko.
Uporabniški avatar
cdefgahc
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 12. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a cdefgahc » 21. Maj. 2010 16:42

:eek:
ne da se mi prepričvat ne tebe in ne ostalih. pač napisala sem kar sm vidla.
Uporabniški avatar
Inčaa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 301
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Inčaa » 21. Jun. 2010 10:01

A je bila katera že v hotelu Lilly Land Beach Club****?? Mal izkušnje pa to, da slišim? :D Z mojim se še namreč odločava...
"Prava lepota je tako posebna, tako nova, da je človek ne spozna kot lepoto."- Marcel Proust
Simona R.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 29. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Simona R. » 29. Jul. 2010 15:49

Živjo

Mene pa zanima, če gre kdo konec septembra v Hurgado ali pa Sharm el shejk? Jaz se odločam, da bi šla za en teden na dopust tja-da pozabim za par dni na službo itd. Zanima me samo kakšne izkušnje imate kaj s tema dvema krajema v septembru.....kakšna je klima, vreme itd.

Lepe dneve vam želim, lp,
S.
*Gaja*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 698
Na forumu od: 25. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *Gaja* » 09. Avg. 2010 20:16

Je bila katera v Sharm el Sheikhu v Hilton Dahab Resortu? S fantom razmišljava, da bi šla novembra ali pa kar za novoletne praznike tja in naju zanimajo izkušnje tistih, ki so že bili tam. :) Kako je s kopanjem novembra oz. decembra, ali so plaže nasploh lepe, na kaj je dobro biti pozoren ipd. Najdlje dol sem bila v Tuniziji, ampak so me na agenciji že pred leti opozorili, da je na dopust v Egipt potrebno iti izven sezone, ko ni pretirane vročine in da je treba biti previden... :?
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 10. Avg. 2010 5:05

Kakor se vzame :roll: Mene so tudi ful strašili, ampak zaradi službe nisem mogla drugače kot sredi julija in sploh ni bilo tako vroče. V hotelih so itak klime, zunaj se pa v bazen ali v morje vržeš, če ti prevroče rata. Poleg tega je ta vročina drugačna kot pri nas, ker ni toliko vlage, pa še veter rad piha. Res vroče vroče je pa bilo v puščavi. Ampak tudi to preživiš.

Obvezno vzemi pa all inclusive, da imaš ves čas na voljo tudi pijačo.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 11. Jun. 2011 14:21

Mene pa zanima, kje so lepe plaže, da se lahko normalno kopaš, ker ne mislim odštet za dopust cca 800 eur, da se bom v Egiptu kopala v bazenu. :wink:

EDIT: sem na prejšnjih straneh zasledila hotel Caribbean World 5*, ki je povsod zelo dobro ocenjen. Se da tam normalno kopat? Pa še to me zanima; a so na plaži domačini prav tako vsiljivi s prodajanjem cigaret, oblačil idr. kot recimo v Tuniziji? Tam so kar naprej gnjavili in niso razumeli, da NE pomeni NE.

Verjetno grem z mamo na dopust, tako da me zanima tudi, ali morava biti na kaj posebej pozorni, če greva sami? Izletov izven hotelskega kompleksa se ne bova posluževali.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 11. Jun. 2011 17:14

Fant, ki je bil v Tuniziji in Egiptu, pravi, da so povsod enako tečni. :D

In seveda da se lahko kopaš v morju :wink: Google do slikc.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 12. Jun. 2011 13:18

Leonessa pomoje je brezveze it v egipt in bit v kompleksu in ne it na izlete... Ki sam toplo je in velika moznost da dobis prebavne motnje in nevem zakaj menstruacijo. nas je bilo 5 in vse smo to fasale, sam smo vsaj kaj vidle zraven... pa tocno v tem hotelu smo ble.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Jun. 2011 13:28

Razkuževanje je ključ :wink: Kakšne tablete (oglje) + kaj žganega. Pa sva jedla v Tuniziji in na izletih in v hotelu, pa čist brez problemov (pa bla v hotelu z 3*, kje bi prej pričakoval probleme).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov