Egipt

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 12. Jun. 2011 16:04

Rollin, prebavnih motenj me sploh ni strah. Sem bla že v Tuniziji, kjer jih je kar nekaj Slovencev nekaj fasalo (hotel s 5* sicer), najbrž še par tujcev, ker niso upoštevali, da žganje pred obrokom res pomaga za razkuževanje.

Slike od plaž sem itak že vse pregledala na nemških in avstrijskih straneh, kjer turisti ocenjujejo in dajo lastne slike gor, ki so bolj realne kot tiste v agenciji. Ampak sem pri malo hotelih zasledila, da se kdo kopa v morju.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Jun. 2011 16:08

A večina jih je prov izrecno napisala, da se ni kopala v morju? :eek:

Za komentarje o hotelih pa priporočam tudi tripadvisor.com.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 12. Jun. 2011 16:52

Pri več hotelih sem zasledila, da plaža ni primerna za kopanje ampak samo sprehajanje. Tako da, vprašanje je precej na mestu, glede na to, da ne grem dol samo gledat morja in se sončit, pač pa tudi kopat.

Na tripadvisorju sem pa že tudi prečekirala nekaj hotelov. Najbolj me pa zanima, kje bi kar se da poceni čez prišla s fantom, ker sem pri Sončku gledala, da je naslednjo soboto odhod samo 550 eur, prvi teden v juliju pa kar 700 €. Saj vem, da sta julij in avgust najdražja, ampak a kdo ve, kje se da za isti hotel (ali kakšen prav tako dobro ocenjen) priti ceneje čez? Malo sem gledala tudi na potovanje.si last minute variante, ampak so odhodi samo iz tujine (Dunaj najbližji), tam pa ne vem, kako je s predstavniki, ker nemško znava oba bolj slabo. :? Do zdaj sem namreč vedno štartala iz ljubljanskega ali mariborskega letališča. Kakšne izkušnje?
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 12. Jun. 2011 17:03

Sem prepričana, da se najdejo tudi taki, ki znajo angleško, tako da mene nebi preveč skrbelo jit iz tujine. Pa če vsaj malce znaš nemško, se da precej znajdt. Sicer je pa Sonček kul, ker je tudi posrednik za Gulet. Mi pa zanimiv tudi Neckermann Reisen. Cene zgledajo precej precej solidne, pa tudi komentarji o teh dveh straneh so dobri.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 12. Jun. 2011 18:10

Hvala, grem malo bolj podrobno prečekirat.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Doutzen
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 5. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Doutzen » 12. Jun. 2011 18:13

Kaj pa se splača it v Egiptu na dopustu pogledat? Tudi midva s fantom greva dol v Hurghado in če bova že dol, naju seveda mika it pogledat piramide in jahat kamele. :) Koliko stane en tak izlet? Ne razmišljava o večdnevnem bivanju v divjini, ampak ogled znamenitosti za maksimalno en dan, potem pa nazaj v hotel. Ogled Kaira naju ravno ne mika.. Kako pa je glede varnosti??

Greva pa s Palmo, ker je najcenejša kolikor sva primerjala.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 12. Jun. 2011 18:36

Plaže v Egiptu najpogosteje izgledajo tako, da hodiš po morju 300m, pa si še vedno samo do kolen v vodi. Zato ni veliko ljudi, ki bi se izrecno v morju kopali. Da se, ampak če se želiš naplavat je bazen boljši.

Razkuževanje je "obvezno" pred vsakim obrokom. Midva sva imela kar Jegra s sabo. Vseeno pa ni dobro jesti solat in jedi, ki niso kuhane, ker zelenjavo perejo kar z vodo iz Nila.

V sezoni so vsi hoteli dražji - to je vedno za pričakovat. Na last minute pa tudi ni vedno najboljš čakat, ker se zna zgodit, da ostanejo sami bedni hoteli. Je pa res tudi, da je večina **** hotelov čisto solidnih in če moraš malo na denar gledat popolnoma dovolj dobrih. Pa seveda AI vzemi.

Izleti so super. Midva sva šla na snorkljanje pa v puščavo. Za piramide in ostale se pa najprej pozanimaj, koliko je vožnje do tja. Midva bi recimo imela 8 ur vožnje v eno smer in se potem nisva odločila, da bi šla.

Glede varnosti naj te ne skrbi, če boš ves čas na izletih oz. na območju hotela.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
extravaganza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 6. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a extravaganza » 12. Jun. 2011 21:32

Ko že omenjate, da vam je zelo pomembna tako plaža kot hotel, torej da vse štima, priporočam tale hotel, ker je res vreden vsake zvezdice, kar ti bo povedal vsak, ki je že bival tam. :) Tja ti ni treba it v strahu, da boš naletel na karkoli, kar ne bo izpolnilo tvojih pričakovanj, tako da je to res dopust v pravem pomenu besede.

Hotel Sentido Crystal Bay, Hurghada
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 12. Jun. 2011 21:39

Hotel in plaža izgledata super, kar verjamem, da tudi dejansko sta. Si pa pozabila pripisat, da je cena občutno višja kot pri drugih hotelih iste kategorije. :D Meni se zdi v ceni za hotel v najinem ožjem izboru (prav tako 5*), ki je 700 € in v ceni za tega, ki je 900 €, ogromna razlika, ker se nama že 700 € zdi dosti, glede na to, da nisva niti kakšna dva meseca prej načrtovala dopusta. Tako da že če nama to rata izvest, bo super! :) Nekaj povsem drugega je, če dopust načrtuješ že februarja in našparaš € za hotel, ki je v vseh pogledih 1A.
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 15. Jun. 2011 18:17

Čez tri tedne potujem v Egipt v Hotel Palm Beach Resort 4* v Hurgadi. Je že kdo dopustoval tam? Bi bila vesela kakšnih napotkov, ali je potrebno bit na kaj posebej pozoren, kako je glede napitnin ipd. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Jun. 2011 18:26

Če greš z agencijo, ti bodo definitivno še povedali. Sicer pa vedno napitnine :wink: Ni treba velik, ker za njih je že majhna vsota veliko. Čistilkam ob postelji (ponekod so čistilke le s tem plačane), več ko daš, lepše ti posteljejo (in bolj čudne oblike delajo iz kovtra :D) Tudi natakarjem so priporočljive.

Pa kot že parkrat omenjeno, vsaj kaj kratkega za prebavo (kakšno litrco v kovčku), just in case; kot preventiva, prav pridejo tudi tablete (kot medicinsko oglje).

Niso nasveti konkretno za ta hotel, ampak je povsod podobno.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 15. Jun. 2011 18:46

Ja, z agencijo greva. Bistvene stvari so mi itak že povedali na agenciji, glede žganja pred obroki tudi vem, ker so mi to že za Tunizijo svetovali pred leti, a potem tega tam nisem prakticirala (sem imela srečo, da nisem nič fasala). :D Sem pa imela Jeger s sabo in tudi tokrat ga bom imela.

Kako je glede cen cigaret? So tam cenejši? Na plaži sicer ne mislim ama ništa kupovat, ker sem od animatorja v hotelu v Tuniziji izvedela, da ponavadi prodajajo stare cigarete, tako da je v Egiptu najbrž podobno. Zanima me le za cene cigaret na letališču in v hotelu, če so kaj cenejše kot pri nas. Glede alkohola najbrž obstaja meja, koliko smeš imeti s sabo? Sicer ne misliva tovorit litre alkohola :D, kakšna dva litra pa že mogoče in kakšen liter žganja za morebitne prebavne motnje.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Jun. 2011 18:57

Cene cigaret naj bi bile kar precej cenejše kot pri nas.
Pa mislim, da ni omejitev glede količine alkohola v kovčku.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Natashaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Natashaa » 15. Jun. 2011 20:44

Za alkohol vem da je meja, no pred 2 letoma ko smo mi šli je bila ( mislim da 2l na osebo).
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 15. Jun. 2011 21:19

Verjetno je to odvisno tudi od tega, s katero letalsko družbo letiš, ali ne? A dol v Egipt leti naša Adria ali pride njihova letalska družba? Za Tunizijo se spomnim, da je bila njihova. Verjetno je najbolje, da se pri agenciji pozanimam s katero letalsko družbo letimo in preverim na internetu, če kje kaj piše o tem. :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov