Couchsurfing

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 18. Sep. 2008 16:54

Lih danes mi je sestra pohvalila to stran in te "akcije", ker sva ravno govorile o popotovanju v neznano, z avtom, kar nekam v tri debele.

Vendar čisto sama se v kakšne take "posle" ne bi spuščala, ampak bi imela vedno zraven sebe še koga - fanta, sestro, prijateljico, mogoče celo klapo. Je pa (verjamem) dosti težje ponudit prenočišče celi klapi, kot pa samo enemu (oz. dvema).
Uporabniški avatar
Calorie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 16. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Calorie » 20. Sep. 2008 15:58

Couchsurfing je zakon. :gut: In ne samo za backpackerje. Za vse, ki se bojite, ali boste dobile čudaka ali ne: itak ima vsak uporabnik reference, tako da se nimate nič za bat. Fajn je torej izbrat tistega, ki ima na svojem profilu dobre reference in to je to. Sama sem bila v New Yorku 5 dni pri enem paru in sta bila zelo prijazna in ustrežljiva. Žal nista imela kaj dosti časa zame, ker sta cele dneve delala, ampak smo se ob večerih pogovarjali o marsičem. :)

V glavnem: priporočam. :cool:
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 22. Sep. 2008 11:48

Jst pa moj sva učer pršla do ideje da bi šla za en mesec (tm okol) z ˝ruzakom˝ mal po Evropi, sicer ne vem kdaj ampak zdej v roku enga leta.

Tale opcija s kavči se mi zdi zelo fajna, sam ja tud jst mal cvikam kaj če naju kdo okol prnese.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 22. Sep. 2008 12:17

ŽuŽa napisal/-a:Jst pa moj sva učer pršla do ideje da bi šla za en mesec (tm okol) z ˝ruzakom˝ mal po Evropi, sicer ne vem kdaj ampak zdej v roku enga leta.

Tale opcija s kavči se mi zdi zelo fajna, sam ja tud jst mal cvikam kaj če naju kdo okol prnese.


isto nameravava midve s kolegico ... naslednje poletje (julija al pa avgusta) .. in glede na to, da vse pravite da ste mele same dobre izkušnje, bova najvrjetneje poskusli tole ;) prišparaš tisti denar ki bi ga porabu za nočitev ;)
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 30. Sep. 2008 9:56

jest sem bila via couchsurfing v ZDA. V Washingtonu pa v NYCju. Ful je blo dobr, ker so bili ljudje, pri katerih sem spala, res ful cool. Jest sem pa gostila eno Čehinjo, no ni spala pri meni, ampak sva šli na sprehod po mestu pa na drink. CS je odlična pogruntavščina.
Uporabniški avatar
Mellyora
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 22. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Mellyora » 24. Jan. 2009 5:32

no, to bo letos zame prvič, tko da upam, da bo šlo kolkr tolk po sreči.. februarja pride en fant k meni... pol marca če rata grem jz k njemu u anglijo.. tko da, wish me luck :)
Freedom is just another word for nothing left to lose..J.Joplin
Uporabniški avatar
Antagonist
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 24. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Antagonist » 24. Jan. 2009 18:35

Men se zdi to ful dobra ideja, fino je, da poceni prideš skozi in spoznaš nove ljudi. Je pa res, da si sama tega ne bi upala, ker mi (kljub dobrim referencam) ne bi bilo prijetno stanovat pri tujih ljudeh, nekako prisegam na hostle. Če bi vseeno poskusila, bi vsekakor šla s kakšnim frendom/frendico, se mi zdi, da je čisto drugače imeti še koga zraven.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 24. Mar. 2009 19:40

Mela par ljudi že doma, zanimiv folk :) Pa v Maroku sm spala prek CS, več al manj kul folk, ful pripravljeni pomagat, tm si tut ful časa vzamejo zate .. Kul izkušnja, definitivno :) Zdej k sm dala to začetno skoz, mi ne bi blo panike it sama k enmu/eni couchsurferju/ki prespat, sam bi pa mogu/la met dost kul referenc. ;)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
evonja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a evonja » 17. Jan. 2012 22:56

S prijateljico načrtujeva septembra obisk NY pa sem v eni temi zasledila tole varianto, in mi je res zelo všeč, ker sem vedno razmišlala kako je to, da spoznaš prav res ene domačine. Pa me zanima sem šla gledat na spletno stran pa malo brskala po profilih. Kaj potem če ti je en 'všeč' da bi mu pisu, ali moraš biti to včlanjen da mu pišeš? ali kako? tega ne razumem?
Pa kje piše ali hoče da prespiš ali samo pijača..?
Je katera že bla v NYC tako?
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Jan. 2012 0:22

^^ja, je kar treba bit včlanjen/registriran. Pač, tko se s profilom mal predstaviš, spoznaš druge člane, ...
Glede njihove "pripravljenosti", al kako bi rekla, maš pa itak tele znakce:
Slika - druženje ob pijači
Slika - možnost prespat
Slika - mogoče. Tega ne razumem najboljš :), se nisem poglabljala, verjetno je s tem mišljeno, da načeloma imajo frej ležišče, ampak ne pač ravno kadarkoli.

Sicer pa mal preberi FAQ, poklikaj po profilih, možnostih, ...


Osebnih izkušenj žal še nimam, je pa ena prijateljica cele ZDA tkole presurfala in se imela noro dobr. :ja:
Uporabniški avatar
evonja
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 16. 11. 2005
Kraj: moravče

Neprebrana objavaNapisal/-a evonja » 19. Jan. 2012 9:12

Ja malo sem že prebrala ja, si morm zdej ustvarit profil pa vse napisat. Samo me zanima kako te bo pa eden kar sprejel v svoj dom, če nimaš referenc? Saj na začetku jih ne moreš kar imeti ni tako? To edino ne razumem :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Jan. 2012 11:06

^^ja, tole pa tud men ni jasno, kako začet..
Zato pa mislm, da je zelo pomemben dober profil, da se lepo predstaviš, jasno in prijazno, daš slikco, kej več o svojih hobijih poveš, .. Pa fino je, če poznaš koga v svojem krogu ljudi, ki je to že počel, da se z njimi povežeš, da imaš vsaj tako referenco.
Drugače ne vem kako to gre. Itak tole nekak "deluje" oz. temelji na zaupanju in iskrenosti.
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 30. Jan. 2012 22:32

Mogoče je najboljše začet doma.. za vse tiste ki ste malo manj zaupljivi pa bi vseeno probali.. je mogoče dobro ustvarit profil.. ful je pomembno da ima sliko in čimveč informacij (tudi če nimaš kavča, pa daš možnost da se dobiš s kom na kavi).. in se priključiš temam Slovenija ali Ljubljana.. tam ves čas kdo išče družbo.. al za kavo, al za kosilo al pa za pohajkovanje po znamenitostih Slovenije. Tako sem začela js in potem pač spoznavaš ljudi iz vseh koncev sveta. Js sm si v letu aktivnosti na tej strani našla kup ljudi kamor grem sedaj lahko na obisk in torej spim pri ljudeh, ki sem jih vsaj spoznala v živo (če ti pač koncept zaupanja ne leži).

Je pa seveda treba imet mal zdrave pameti in pa včasih kkšn backup plan. Js sicer nisem še nikoli naletela na kakšnega extrem čudaka, se pa dostikrat naredi, ko pišeš v temo da iščeš družbo za pohajkovanje, se ti javi nekdo ki mu je pač všeč tvoja slikca, ko se pa dobiš pa ugotoviš da nimaš nič skupnega.. to je bla recimo moja najslabša izkušnja z couchsurfingom do sedaj. Torej, da sem se z nekom dobila, nakar se nisva mela o ničemer pogovarjat. Se mi pa zdi, da z samega profila in referenc lahko dokaj dobro oceniš človeka..

Uglavnem jaz sem spoznala kup čudovitih ljudi z vsega sveta, tako da po novem potujem sama, tudi če grem v hostel, se vedno najdejo ljudje ki so si pripravljeni vzeti čas in ti razkazat svoje mesto/vas in je res nepozabna izkušnja. Toplo priporočam :)

P.S. Sicer so pa v Ljubljani tedenski couchsurfing meetingi, kjer lahko spoznaš aktivne slovence in tujce da dobiš malo boljši vpogled.
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Nov. 2012 15:45

Ima katera kako idejo, kakšno malenkost podariti svojim gostiteljem? Saj vem, da ni treba, da lahko samo kako pivo častim, kaj skuham (spečem v mojem primeru :D ) ali pač še to ne... Ampak bi rada svojim gostiteljem nekaj prinesla, ker sem tak vesela, da so me sprejeli in vem, da sem bila jaz nenormalno vesela, ko sem dobila od enega svojega gosta školjkico iz Črnega morja :D Nekaj res malega, kot spominček iz Slovenije?

Zdej bom prvič tudi surfala, do sedaj sem se le družila in gostila...
Uporabniški avatar
Roberta R.
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 24. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Roberta R. » 25. Nov. 2012 16:00

Jaz bi poskusla izbrat iz profila kakšen namig kaj prinest.. js sm hodila bolj k oboževalcem piva, tako da je super priročno ker imamo doma kup promocijskega materiala pivovarne Laško in Union, tako da sem ponavadi to podarila.. kakšno majčko, vrček za pivo,..
Enkrat čokolado iz čokoladnice nekemu sladkosnedu.. če je kakšen fotograf mogoče kakšno lepo sliko iz Slovenije s kakšnim kul pripisom.. mogoče greš v kakšno trgovinico z suvenirji pa tam kaj kulskega najdeš.
V vsakem primeru, neglede na to kakšno malenkost prineseš so vedno vsi ful veseli, res težko zgrešiš :)
(__/)
( o.O)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google Adsense [Bot]