Beograd [združeni temi]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 04. Mar. 2006 23:16

Za prvomajske počitnice smo se s prjatlco in prjatlom odločili, da gremo v Beograd - brez vodstva, sami z vlakom, z nahrbtniki in spalnimi vrečami.
Jst sm sicer že precej potovala, vendar na tak način še ne (popolnoma brez organizacije). Zdej me pa zanima, če je katera že bila dol, kako je, kaj si splača pogledat, kje je dobro za prespat itd... Lahko tud kakršen koli nasvet, kar se tageka potovanja tiče. :)
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 05. Mar. 2006 11:51

Ej sofia, ful hvala... :) Sm se kr vedla, da se boš ti oglasila :D
Za tist prenočišče, k si rekla pa pliss, če se boš pozanimala. :)
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 05. Mar. 2006 12:08

Od hostlov je glede na razmerje cena/kvaliteta zihr najboljši Studetnski grad (Studenjak, Novi Beograd). Maš sobe za 2/3/4, wc pa kopalnico, vsak dan ti še pospravijo, mislim da pride okol 11 ali 12 evrov na nočitev. Drgač pa zdaj sredi leta nou težko tudi v centru sobo dobit. Edini minus je, da je ene 10minut vožnje iz centra, sam sj itak se ful goljufa na busih, tko da ni panike. Busi so za pohvalit, še sred noči vozijo na 10minut. Če te dobi nadzornik, mate da laufate vsak v svojo smer, ker en bo plaču ene 20 evrov kazni hehe.
Za vse ostalo boš pa že tam zvedla. Kalemegdan ponoči, nujno, tm na strani od Save je en luštn kafič, gleda na brankov most pa se ful lepo lučke vidjo. Za bajto od cece je samoumnevno da nardiš fotke, zravn maš še marakano, pol se pa sprehodi po dedinjah, sam tam kjer so ambasade, da vidš kake kuče so, kej tazga pomoje ni nikjer na svetu - cela ulca samih ambasad sam taki gradovi da-sam ne slikat k bodo frke.
Na boljšak morš it nujno. Diskačov je res ful, splavov tut jz en priporočam (razn če greš prvič). Vpraš mlade, pa ti bodo povedal, še bol pa če vas s sabo vzamejo.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 08. Mar. 2006 23:51

Beograd je zakon, jest sem bla že ene parkrat, pa priznam, da razen žuriranja nisem nič vidla, ker enostavno ni zneslo.
Spali smo v centru v hotelu Prag (okol 28Eur na noč), ampak je center.
Pazite se taksistov, ker jim je hobby nategovat turiste. Fino je če koga poznate, zaradi žurov, in vstopov v diskoteke in na splave. Ker tam v večini povsod velja, če te ni na listi - te sploh ne pustijo noter.
Jest sem šla nazadnje tud z vlakom, pa bom rekla - prvič, zadnjič in nikoli več. Pregledovanja na mejah toliko kokr da bi bili sami kriminalci, poln vlak ljudi - da smo komi sedeli, poleg tega smo se nazaj vozili 11ur, je bila zamuda.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 09. Mar. 2006 7:51

Ne pozabt si ogledat "silikonsko ulico" , pa Avalo,...
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Ty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 14. 12. 2004
Kraj: Polhov Gradec

Neprebrana objavaNapisal/-a Ty » 14. Mar. 2006 20:44

Kalamegdan, Silikonska dolina, Marakana, Dedinje, splavovi.....itd.
Dol je super. Tramvaji zastonj. Velik je lušnih bejb ( za tipe ne vem), silikona, hamburgerjev, ćevapov,....itd. Zvečer pejte ven na splave.

http://www.hostels.com/en/yu.html

http://www.belgradetourism.org.yu/


Za kolk časa pa grete dol ?
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 14. Mar. 2006 22:09

Hm za ene 5 dni najbrž. Itak se v kkšne ful detajle se nismo še spuščal, sam prvi maj bo hitr tukej... :) Kolk denarja pa nej bi se to kej vzel s sabo?
:?
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 15. Mar. 2006 1:36

Ty napisal/-a: Tramvaji zastonj.


UUUuu, to pa je smeha, ti pa si optimistka :lol: ,

ne jo navajat na kriminal :D . Na tramvajih majo take ne preveč luštne škatlice, kjer morš luknjat karto. Karte pa kupiš na vseh kioskih, pa ti veljajo za buse in trolejbuse in tudi tramvaje. No, sj mi tut vedno goljufamo, sam pazi če te dobi inšpektor, bo koj ene 20-30 evrov kazni. Po pa folk beži, prou smešn je vidt, pač enga ujame pa kapsi tut koj priletijo. Javni prevoz v BG je namreč v privatni lasti!
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 15. Mar. 2006 7:16

smotkA napisal/-a:Hm za ene 5 dni najbrž. Itak se v kkšne ful detajle se nismo še spuščal, sam prvi maj bo hitr tukej... :) Kolk denarja pa nej bi se to kej vzel s sabo?
:?


ce bos kupovala v trgovinah, ki so tudi pri nas: Mango, Zara,... majo iste cene, na buvljaku - na katerega moras it obvezno!! dobis ma res sve i svasta, je pa dost pocen, hrana v restavracijah tut niti ni tko draga, razen ce gres u Tri sesira :D .
Jst sem mela 200 EUR za 5 dni dost, pa smo uzun jedl, pa sli na karting .... , je pa res da sem spala pri prijateljici ....
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 15. Mar. 2006 12:22

sofia83 napisal/-a:
ANSAF napisal/-a:ce bos kupovala v trgovinah, ki so tudi pri nas: Mango, Zara,... majo iste cene, na buvljaku - na katerega moras it obvezno!! dobis ma res sve i svasta, je pa dost pocen, hrana v restavracijah tut niti ni tko draga, razen ce gres u Tri sesira :D .
Jst sem mela 200 EUR za 5 dni dost, pa smo uzun jedl, pa sli na karting .... , je pa res da sem spala pri prijateljici ....


Ker rip off ja :lach: Boljš it v en kiosk po ćevape al pa pito, kokr se pa tam skeširat za brezveze ... :D Še en tak rip off je Ke pasa (LOL), kjer se zbira beograjska smetana, mafijaši, poslovneži i slično. :D


mi smo jedl na splavih v Amsterdamu, je blo coll, velik pa pocen, cevape pa tm pri tasmajdanskem parku

je pa prjatlca sla s fantom, k sta mela zdele 3 leta (zivita v BG zacasno) u eno ribjo restavracijo, pa sta dala 20 jurjev.

aja, je pa jedla tut u tri sesira, pa je mogla najprej razlagat na sirok kaj je rukola, pol je pa za tisto solato z rukolo placala ko zuta :D
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
dumbo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 187
Na forumu od: 25. 12. 2004
Kraj: ko prideš not - levo :)

Neprebrana objavaNapisal/-a dumbo » 15. Mar. 2006 13:19

Obvezno ne it: 3 sešira, zlatni bokal, ribja restavracija Reka

Pogojno it: restavracija Dača (notranjost urejena fenomenalno, po stenah so ročno izdelani krožnički, lustri pa narejeni iz navadnega ribeža :D

Mus it: marakana, Knez Mihajlova (glavna BG ulica), Kalamegdan, dedinje, hiša cvetja, splavi, avala, Hram sv. Save,

Jaz bila lani doli 2x, pa me še kr vleče. Spali smo v hotelu Jugoslavija (sobice primerne za 2 osebi, nekak drago tud ni, cca 5 minut do samega centra mesta, cene primerne).
V 5 dneh se boš tolko zabavala in tolko folka spoznala, da boš stežka dojemala kaj se dogaja poleg tebe. Ljudje prijazni, pripravljeni pomagat.
Če te bo lakota zagrabla pa priporočam kak obisk pri ponudnikih čevapov, pljeskavic, bureka,...
Obvezno pa probaj njihovo vino, pa po možnosti tud kakšen domač izdelek (z vsebnpstjo alkohola)

Uživaj!
Bil je navaden dan in Marko Polo je odšel odkrivat Kitajsko. Kaj boš počel ti?
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 15. Mar. 2006 14:18

aja, pa da ne pozabm, zraven Tasmajdanskega parka je se cerkev Sv.Marka, pa ostanki bombardiranja , sploh je Tasmajdanski park lep, pa pol mas dost blizu pes do kalamegdana.

pa ce bos na nedeljo v BG, mors it dopoldan tja, k je cel trg, k sam piratske cd-je, dvd-je, in podobno prodajajo...
ce bos imela "sreco", bojo ravno takrat copsi uletel, bos vidla kako hitr use pospravjo (tko k vids u filmih) :D
sam ucasih dobis skart robo, se prav, da ne dela .. tko da ce boste kupoval, pa ce bo moznost, prej posluste, ce dela zadeva.
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
skiing_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 1. 2006
Kraj: Doma

Neprebrana objavaNapisal/-a skiing_girl » 19. Mar. 2006 12:22

Beograd je zakon, resno!!! Če bi se odločala med njim ali pa Parizom, bi se odločila za Beograd, ker je drugačna kultura, ljudje se bolj odprti in so te veseli,ko prideš. Čisto drugačna mentaliteta ljudi je in kaj mi pomaga nadvs lepo mesto, kot je naprimer Pariz, ko te pa parižani malce postrani gledajo in problem je, da tam ne opaziš neke kuture, ker je toliko različnih ras in vsega tega, da se nekako počutiš vtesnjen. V Beogradu pa je občutek drugačen, vesei so vsakega turista, se zanj potrudijo in človeka prepričajo, da se v to mesto še vrne. Sama vem, da me je tako presenetlo, namreč prvič sem bila lansko silvestrovo in praznovanje novega leta organizirajo noro dobro, da sem poleti šla še enkrat, kamor smo pot nadaljevali tudi do Guče, kjer se vsako leto predstavljajo njihovi trubači in je res prava balkan žurka.
Cene pa so odvisne, če greš jesti v neko dobro restavracijo ali če kupuješ v dobri trgovini, so cene podobne kot pri nas, razen če si omisliš pleskavico na štantu, kar pa je seveda veliko bolj poceni kot pri nas, pa še originalna je, isto velja za obleke, če jih kupiš na neki tržnici ali pa v kakšni slabši trgovini, je jasno da je celiko ceneje, no pa sej tudi srbski standard je dosti nižji kot pri nas, vendar cene niso ravno primerne njihovemu standardu.
Za ogledati pa je zelo zanimiva Hiša cvetja, Hram Sv.Save, ki ga še delajo, Dedinje, stari del mesta pa tudi zelo zanimiva je Cecina hiša, čeprav zdaj nevem točno ali stoji pred stadianom Partizan ali Zvijezda.

Skratka, mesto je res čudovito, manjka pa mu še malo redu, saj na žalost ni dolgo časa od kar je minila vojna in ti vplivi so še vedno nekako čutijo, sploh med starejšimi meščani.

Lp
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 19. Mar. 2006 18:00

skiing_girl napisal/-a:Beograd je zakon, resno!!! Če bi se odločala med njim ali pa Parizom, bi se odločila za Beograd, ker je drugačna kultura, ljudje se bolj odprti in so te veseli,ko prideš. Čisto drugačna mentaliteta ljudi je in kaj mi pomaga nadvs lepo mesto, kot je naprimer Pariz, ko te pa parižani malce postrani gledajo in problem je, da tam ne opaziš neke kuture, ker je toliko različnih ras in vsega tega, da se nekako počutiš vtesnjen. V Beogradu pa je občutek drugačen, vesei so vsakega turista, se zanj potrudijo in človeka prepričajo, da se v to mesto še vrne. Sama vem, da me je tako presenetlo, namreč prvič sem bila lansko silvestrovo in praznovanje novega leta organizirajo noro dobro, da sem poleti šla še enkrat, kamor smo pot nadaljevali tudi do Guče, kjer se vsako leto predstavljajo njihovi trubači in je res prava balkan žurka.
Cene pa so odvisne, če greš jesti v neko dobro restavracijo ali če kupuješ v dobri trgovini, so cene podobne kot pri nas, razen če si omisliš pleskavico na štantu, kar pa je seveda veliko bolj poceni kot pri nas, pa še originalna je, isto velja za obleke, če jih kupiš na neki tržnici ali pa v kakšni slabši trgovini, je jasno da je celiko ceneje, no pa sej tudi srbski standard je dosti nižji kot pri nas, vendar cene niso ravno primerne njihovemu standardu.
Za ogledati pa je zelo zanimiva Hiša cvetja, Hram Sv.Save, ki ga še delajo, Dedinje, stari del mesta pa tudi zelo zanimiva je Cecina hiša, čeprav zdaj nevem točno ali stoji pred stadianom Partizan ali Zvijezda.

Skratka, mesto je res čudovito, manjka pa mu še malo redu, saj na žalost ni dolgo časa od kar je minila vojna in ti vplivi so še vedno nekako čutijo, sploh med starejšimi meščani.

Lp

mors met sreco, da se lahko pred cecino grascino ustavis za par min, se za slikanje se mors prou pomatrat.
zravn je pa stadion C. Zvezde
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
skiing_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 6. 1. 2006
Kraj: Doma

Neprebrana objavaNapisal/-a skiing_girl » 19. Mar. 2006 18:57

Ja, morš met srečo ja, k če ne hitr kdo vn kašn varnostnik prleti. Mene so tko slikal, d sm kao hodila mim ''hiške'' d je bla pol graščina tut v ozadju. Mi smo se tko slikal, drgač skor ni variante, k se kr mal bojiš, d bo kdo vn prletu:S :lol: :razz:

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov