Barcelona

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 28. Feb. 2008 15:40

Mene pa zanima kako kej na teh znamenitostih, kjer se da pri ceni uveljavit tudi študentski popust, kako gledajo na naše študentske izkaznice? Si je treba naredit kaksno posebno se tuki v SLO ali ne nič komplicirajo?
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 28. Feb. 2008 15:43

men so svetovali naj si dam delat to mednarodno studensko izkaznico ;) sam se nism sla v akcijo,tko da ti vec ne znam povedat..
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 29. Feb. 2008 3:54

Ja dobr je met ISIC card, to ti povsod upoštevajo. :) Prjatlca je z njo clo na bone v Lj jedla :D
Da se jo delat tm nek na Miklošičevi .. pa se mi zdi, da se ti kr hitr denar nazaj povrne, če mal več okoli hodiš.
Ne vem kako je z našimi študentskimi, ker sem mela pač to ISIC .. Mi pa na Dunaju recimo niso nič komplicirali, ker sem v ZOOju dijaško pokazala in ne mednarodne izkaznice.

Hm, v Španiji je drgač kr neki stvari, kjer se da s to študentsko popust dobit, se mi zdi, da pr kr dost znamenitostih. V Madridu se da zastonj it v muzej De Prado, če si študent, kar je dost kul. :) Za Barco sicer ne vem, kje vse sva poleti s prjatlco izkoriščali te popuste. V erotičnem muzeju vem, da je blo en mejčkn ceneje, za ostalo se pa ne spomnim točno.

Kaj pogledat v Bcn? Denifitivno park Güell, eno šetnjo po Montjuicu narest :), Gaudijeve hiše, če si vsaj mal rokerja po duši nujn v Hard rock cafe pa eno turo okol po kafiču :D, ta glavne znameitosti boš itak verjetno šla ščekirat, plaže .. Za žurat je pa Pacha kul. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 03. Mar. 2008 20:01

Hvala za nasvete. Sem si malo pogledala te kartice in ugotovila, da se mi niti ne splaca. Preko interneta sem ze pogledala koliko bi me prisle za placat vstopnine v vse znamenitosti, ki jih zelim ogledati in bi s študentskimi popusti prišparala ravno 13€, skoraj toliko kot bi dala za ISIC. Tako da bom kar upala da bodo tudi našo navadno upoštevali. :razz:

Tukaj je pa link kjer lahko to kartico narocis, ce bo vseeno koga zanimalo:
http://sta-lj.com/popotniske-izkaznice

Drugace pa jaz nameravam iti v Barcelono julija, nazalost ravno ko je najvec turistov, ma meni je vazno da bo takrat sijal soncek. :)

Tukaj pa podajam linke za vse, ki bi ze pred potovanjem rade pogledale katere atrakcije se skrivajo v Barceloni.
Barcelona Top 10 places
Routes and stops
WikiMapia Barcelona
Barcelona Tourist Guide
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 05. Mar. 2008 9:50

any_any napisal/-a: Sem si malo pogledala te kartice in ugotovila, da se mi niti ne splaca. Preko interneta sem ze pogledala koliko bi me prisle za placat vstopnine v vse znamenitosti, ki jih zelim ogledati in bi s študentskimi popusti prišparala ravno 13€, skoraj toliko kot bi dala za ISIC.

To sem jaz tudi že ugotovila.
Enkrat sem si jo dala delati pred potovanjem, pa je potem sploh nisem rabila, ker:
1) niso imeli popusta za študente ali
2) so nam kar na besedo verjeli, da so študenti in spet nismo rabili kartice. :)
Tako da je bil to takrat stran vržen denar.
Uporabniški avatar
Lane
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 220
Na forumu od: 22. 9. 2004
Kraj: Rio

Neprebrana objavaNapisal/-a Lane » 26. Mar. 2008 11:28

Barcelona je mesto v katerega sem se zaljubila na prvi pogled.... Tam sem preživela nekaj najlepših dni in že delam plane, da jo zopet obiščem. Na splošno sem se očarala nad vsem.... nad trgovinami, nad znamenitostimi, nad domačini, njihova ljubezen do nogometa....

Kultura, zgodovina, nogomet, morje, plaže.... kaj če človek več od nenega mesta.
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 30. Mar. 2008 21:20

Hej!
A je kera/ker potoval po Španiji z vlakom?K me zanima, kok kej pridejo karte.Js bi šla pogledat Barcelono od tm pa Sevillo, Granado, maybe Madrid, pa kok pbl pride, k sm ze gledala na netu pa sploh nč ne najdm k je vse tok čudn napisan.
netline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 10. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a netline » 31. Mar. 2008 15:43

lammy napisal/-a:Hej!
A je kera/ker potoval po Španiji z vlakom?K me zanima, kok kej pridejo karte.Js bi šla pogledat Barcelono od tm pa Sevillo, Granado, maybe Madrid, pa kok pbl pride, k sm ze gledala na netu pa sploh nč ne najdm k je vse tok čudn napisan.


Prevozna spredstva po Španiji so: letalo, vlak, avtobus. Preveri cene vsega trojega, ker se ponavadi občutno razlikujejo. Včasih je celo letalo najcenejše.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 31. Mar. 2008 17:22

živjo
mene pa zanima, če katera pozna kak poceni pa v redu hostel
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 31. Mar. 2008 17:44

lammy, tukaj imas link do urnikov in cen vlakov po Spaniji.

Spice girl, tukaj pa imas link vseh hostlov v Barceloni. Razvrsti jih po ratingu, preberi komentarje, tistih ki so ze bili tam, poglej kaj ponujajo in se odloci za tistega, ki ti najbolj ustreza.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 31. Mar. 2008 18:27

hvala :razz:
netline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 10. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a netline » 31. Mar. 2008 18:43

any_any napisal/-a:lammy, tukaj imas link do urnikov in cen vlakov po Spaniji.

Spice girl, tukaj pa imas link vseh hostlov v Barceloni. Razvrsti jih po ratingu, preberi komentarje, tistih ki so ze bili tam, poglej kaj ponujajo in se odloci za tistega, ki ti najbolj ustreza.


Na Hostelworldu niso vsi hostli v Barceloni. Kabul hostel je med najboljšimi, a ga tam ni. Imaš sobe različnih velikosti, omarice na ključ in brezplačen zajtrk. V hostlu je tudi internet. Razgled ima na prijeten tlakovan trg.

Kabul Hostel
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 31. Mar. 2008 20:00

any_any fuuuuuuuuuuuuuuul hvala :bussi:
Uporabniški avatar
any_any
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 17. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a any_any » 31. Mar. 2008 20:08

Pac sem mislila vecino hostlov. Sej jih je toliko da se vedno kej najde. Ce ne je pa tudi se ena stran s hostli.

lammy, tukaj pa sem nasla se dva avtobusna prevoznika.

ALSA.es
Movelia

Menda da so avtobusi dosti bolj poceni, se pa vozis ful več časa. In pri vlakih se pazi ker je ponavadi treba se neke dodatke plačevati. Odvisno s katerim se vozis.
lammy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 30. 9. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a lammy » 31. Mar. 2008 20:11

vidm da se ful spoznaš na to:)sm šla za vlak gledat pa mi sploh cene ne izpiše..ne vem a sm kej narobe nardila al sm pa slepa:)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov