Auschwitz

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

~ClaUdyKa~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 18. 1. 2007
Kraj: Idrija

Neprebrana objavaNapisal/-a ~ClaUdyKa~ » 26. Jan. 2007 18:55

Ravno prej sm gledala slike z dopusta in potovanj z lanskega poletja, kjer smo si ogledal tut taborišče Auschwitz na Poljskem. Moram rečt, da je prav srhljivo gledat vse tiste podatke, slike in tudi ''ostanke'' ( lasje, krtače, obleke, čevlji, ... ) od umrlih in nato še vse tiste komore, plinske celice...... res je grozen pogled oz. obisk. Na koncu mi je blo že tok hudo ob vsem tem oz. vsi ti srhljivi prizori..enostavno ostaneš brez zraku, začne se ti vrteti...ne vem, meni je blo grozno in ni šans, da bi šla še kdaj v kakšno taborišče, sta bila auschwitz in dachau čist dovolj, čeprav je dachau prikazan zelo milostno, nič kaj pretreslivo, čeprav je blo useeno hudo... muči me sam še to, ker naslednjo leto, v 4 letniku imamo obvezno ekskurzijo v dachau :S ( bom kr na busu :D )
wildest dream
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: vsepovsod

Neprebrana objavaNapisal/-a wildest dream » 26. Jan. 2007 20:44

Js sm bla tam lani. Res te pretrese in ti da mislit. Ampak mislim, da bi moral vsak it tja, da bi se ljudje zamislil, česa je sposobno človeštvo.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 26. Jan. 2007 22:37

Mi smo bli letos tam (smo bli na izmenjavi na Poljskem pa smo šli tut to pogledat) .. in ja, ti da mislit. Si še kr neki časa zamišljen, pa nesposoben bit pretirano dobre volje.
Mi smo bli letos tko, da smo pršli pol lepo na bus, kjer je blo 15 zlo prešerno razpoloženih Poljakov, ki niso šli noter, ker so že bli, in je jih je blo pol zlo težko poslušat cele dobre volje, ... Trajal kako urco, dve, da smo se nazaj na normalno stanje spravli.

Ni prijetno za gledat, sam je pa definitivno fajn, da vidiš to tut tko od blizu, ne pa da sam poslušaš o tem. Grozno. :?

Pa tut kar se mene tiče, mi je blo pomojem dost videt eno (oz. če štejem še Birkenau zraven, 2).
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 27. Jan. 2007 18:08

Jaz si full želim it tja...pa kaj še pravijo da je bil goli otok tud neki podbnega al kako?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 27. Jan. 2007 18:25

Jst si pa ne bi želela tja it :? To je preveč scary za mojo nežno dušo :D
~ClaUdyKa~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 18. 1. 2007
Kraj: Idrija

Neprebrana objavaNapisal/-a ~ClaUdyKa~ » 27. Jan. 2007 19:41

Tigi napisal/-a:Jaz si full želim it tja...pa kaj še pravijo da je bil goli otok tud neki podbnega al kako?


Goli otok je pravo nasprotje auschwitzu veš. Na Golemu otoku niso ljudje umiral na tak način, kt na Poljskem oz. sploh niso umirali, so bili kasneje tudi spuščeni domov in seveda, je tudi dosti manjše, kt pa auschwitz.
Saj je po eni stran zanimivo, jst sm si tut ful želela it, sam pol k smo si vse to ogledal, nimam nobene želje več po temu, tak da.. Je pa prou, da se kšno tako stvar pogleda, ker le tako lahko vidiš, kako so eni ljudje resnično trpeli oz. vidiš, kaj lahko stori človekova volja, hrepenenje po oblasti, moči, denarju...

tko da Tigi, sest v avto in smer za Katowice oz. še Krakow prej in Auschwitz te bo ustavil na poti.

Lp
Uporabniški avatar
ribicaX
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 9. 2. 2005
Kraj: Prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ribicaX » 27. Jan. 2007 19:50

ok, nism bla še tukaj niti nimam želje iti tja. sem se pa spomnila, da sem pred kratkim gledala po tv nek film in so prikazovali vsa ta taborišča, pa kaj vse so tam delali z ljudmi. groza. ful me je šokiralo. ljudi so sestradali dobesedno do kosti, mrtve so nametali na kupe, jih sežigali, z njimi ravnali kot z ničvredno stvarjo. resnično čist šokantno.
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 27. Jan. 2007 21:40

~ClaUdyKa~ napisal/-a:
Tigi napisal/-a:Jaz si full želim it tja...pa kaj še pravijo da je bil goli otok tud neki podbnega al kako?


Goli otok je pravo nasprotje auschwitzu veš. Na Golemu otoku niso ljudje umiral na tak način, kt na Poljskem oz. sploh niso umirali, so bili kasneje tudi spuščeni domov in seveda, je tudi dosti manjše, kt pa auschwitz.
Saj je po eni stran zanimivo, jst sm si tut ful želela it, sam pol k smo si vse to ogledal, nimam nobene želje več po temu, tak da.. Je pa prou, da se kšno tako stvar pogleda, ker le tako lahko vidiš, kako so eni ljudje resnično trpeli oz. vidiš, kaj lahko stori človekova volja, hrepenenje po oblasti, moči, denarju...

tko da Tigi, sest v avto in smer za Katowice oz. še Krakow prej in Auschwitz te bo ustavil na poti.

Lp


Ja, mas prov...Goli otok je ciiist neki druzga kt Dachau...Poljske pa nism se vidla :? :eek: Mi smo sli v prvem letniku srednje sole v Pariz z busom in smo se spotoma ustavl u Dachau,najprej nobenga ni tok zanimal,pol je blo pa res tko k pravjo...folk je ratu kr mal bl slabe vole,vsak je neki raznislu po svoje :x
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 28. Jan. 2007 11:43

Sej nevem kako je blo na Golem otoku sam sem neki slišala, da je blo tm...

Ja tja si pa res želim ker me zgodovina full zanima...pa kako je blo pa tk...

In enkrat se bo res treba usest v avto in it tja pogledat...k so delala prov iz las preproge al kako? Scary je vem ja ampak morm it tja enkrat....
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
~ClaUdyKa~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 18. 1. 2007
Kraj: Idrija

Neprebrana objavaNapisal/-a ~ClaUdyKa~ » 28. Jan. 2007 17:57

Tigi napisal/-a:Sej nevem kako je blo na Golem otoku sam sem neki slišala, da je blo tm...

Ja tja si pa res želim ker me zgodovina full zanima...pa kako je blo pa tk...

In enkrat se bo res treba usest v avto in it tja pogledat...k so delala prov iz las preproge al kako? Scary je vem ja ampak morm it tja enkrat....


Mhm, iz las preproge pa žakljevine, tut odeje... pa zobe so porabl, sploh tiste, k so bli plombirani in so mogl tiste zlate plonbice dol spravt, da so zlato pol pretopil in prodal naprej,... in še in še... res vidiš vsega boga, kaj so delal in kko so delal...če te zgodovina ful zanima, se ti res splača it pogledat, ampak sm ziher, d boš bla pol še ceu dan čist čudna, k boš sedla nazaj v avto..tko je blo pr men, si kr tak ''žalostn, ogorčen..'' se te dotakne :?
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 28. Jan. 2007 20:47

Ja sej to vem, da je fejst hudo bo...ampak si še vseen trpljenja nemoremo predstavlat...

Joj...sama res nebi šla...ima katera željo, da bi šle skupaj enkrat? :?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 28. Jan. 2007 22:15

Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 29. Jan. 2007 8:13

Js sm vidla oboje... Goli otok in Auschwitz... Nekej je res... nasrkal so povsod... samo to kar vidš na Golem otoku te tud pod razno ne pretrese tolk kt to kr vidš v Auschwitzu... Js sm bla čist preč. Ker kork je že ena napisala, sploh ne morš dojet, da se je kej tacga res dogajal... Sploh ko vidš vse tiste otroške cunce... groza... mene ne sprav noben več kej podobnega gledat... :wink:
Always look on the bright side of life!
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 29. Jan. 2007 12:18

Tudi jaz sem bla v Auschwitzu lansko leto..res je grozn, ker dejansko zadeva postane bolj realna in oprijemljiva...mene je kr stresal. Par mesecev kasnej enostavno nism mogla gledat Schindlerjevega seznama k se tud v Krakowu dogaja..prov ni slo.
Na Golem otoku je bil pa moj dedek, je prezivel in je se zdj ziv...ampak tud t jim ni blo lahko..tko k je razlagal. :?

Ne mors verjet cesa je vse sposobn clovek, pa se se steje za neki vec od zivali. :evil:
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 29. Jan. 2007 14:49

wildest dream napisal/-a: Res te pretrese in ti da mislit. Ampak mislim, da bi moral vsak it tja, da bi se ljudje zamislil, česa je sposobno človeštvo.

Točno to sem hotela jaz napisati. Vsak bi si moral to pogledati!
Nisem še bla, nameravam pa letos poleti, ker potujem mimo. Sem si pa ogledala Dahovo . . . tista tišina ubija :? .

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov