Au pair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 30. Maj. 2009 18:17

pomoje je bolj klinac če je tamau/tamala tak/a da se ne ujameš z njo/im... Mi je pa to fajn da si cel čas sam s tamalim, da ti starši ne gledajo pod prste. Jz mam zdj (sicer v slo.) eno malo čez, staro skor 5 let in se mava tok noro skp, res k mlajša sestrca sm ji, z tok starim otrok loh debatiraš res vse, dost že sami vejo, ful jim je wow če poveš kej tazga kar oni ne vejo pa še moja ma tok domišljije da joj, lih učeri sva valile jajca LOL :D Me mika, da bi šla jz tut v kakšno Grčijo za kakšen mesec, potne stroške oni plačajo? :)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 31. Maj. 2009 10:53

ja odvisno kk se zmenis, men so vecino oni krili ja.

za en mesec bos pa zlo tezko nasla, js sm sla za 4 pa jim je ze to blo mal - bi meli dlje varstvo ce bi lahko. v grciji so pac sezonski delavci in rabijo najmanj 4 mesce varstva poleti...pa tut drugje redko vzamejo samo za en mesec
bloom*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 7. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a bloom* » 26. Jun. 2009 12:35

a lahko kdo kaj napiše pod temo Aupair in otroci http://www.cosmopolitan.si/forum/viewto ... 9#1296309- nasveti za začetnice dela kot aupair, izkušnje, na kaj bit pozoren itd.
hvala :)
Uporabniški avatar
Tyisha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tyisha » 31. Jul. 2009 12:39

jst sm bla au-pair pol leta v Yorku v Angliji, tko da ce koga karkol zanima, mi loh pise na ZS, sam morm pa rect da je bla noro dobra izkusnja in mi niti mal ni zal da sem sla :)
Uporabniški avatar
Maruša Habot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 27. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maruša Habot » 30. Mar. 2010 19:27

Js sem lani imela možnost iti v New York delati kot Au pair. Vse je bilo že zmenjeno, vendar ker sem družino spoznala preko interneta in sem bila stara 17 let, sem se potem premisla.

Letos imam malo daljše počitnice tako, da že iščem družine. Mislim, da je delo Aupar ena izmed mojih želj, ki jo želim izpolniti! :)
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 30. Mar. 2010 21:15

Poznam eno prijateljico ki je šla na Irsko. Mela je svojo malo hiško poleg njihove velike, 4 mejhne otroke za pazit, internet 5km stran. Še kar... Pravi pa da je bila dobra izkušnja.
Uporabniški avatar
Manca Smolej
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Ljubljana Šmartno

Neprebrana objavaNapisal/-a Manca Smolej » 31. Mar. 2010 21:27

Au pair. Bi šla takoj, za celo naslednje leto-prav zaradi po mojem mnenju napačne izbire faxa. Poznam dekle, ki je tam zdej 1 leto - dobi plačano 70 funtov na teden in "živi" samo za malo Carlo katero čuva. Je res da živi v luksuzni hiši, ima res vse kar rabi, a nima življenja. Vse kar je je internet - facebook in twiitter. Malo žalostno in prav zaradi tega me "skrbi" in imam dvome.
Se pa pomoje dost težko dobi job. Ker te družina ful hitr lahko skensla, tako kot je mojo sosedo. Drugače pa ja ... gremo tja in pomoje je to res nepozabna izkušnja, katero upam, da enkrat izkusim. Pa če ne drugač samo za 3 mesece nekam. Tudi to se da.
Uporabniški avatar
Katarina Ribnikar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Goriče

Neprebrana objavaNapisal/-a Katarina Ribnikar » 01. Apr. 2010 13:06

pa saj če živiš za malo punčko je tut zabavno. kaj prostega časa pa skoraj gotovo ima... eno leto se meni zicer zdi kar dolga, jaz bi šla za max. pol leta :)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 01. Apr. 2010 13:20

Večina družin išče au pair za daljši čas, načeloma še za dlje kot pol leta.
Uporabniški avatar
Katarina Ribnikar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Goriče

Neprebrana objavaNapisal/-a Katarina Ribnikar » 01. Apr. 2010 13:35

aja, verjetno res, sej je logično. najde pa se tudi kaj za manj časa. moja prijateljica je šla; tu lahko preberete njen blog: http://aupairursa.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Manca Smolej
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Ljubljana Šmartno

Neprebrana objavaNapisal/-a Manca Smolej » 01. Apr. 2010 16:17

Katarina hvala za blog. Bom mela še enga na spisku.
No, prosti čas? Z nnjo si od jutra do večera-7ih zvečer. Posledično pa tam bolj težko spleteš kkšna nova prijateljstva. Zihr, zihr! Kar je - je to, da te oni men se zdi, da pošljejo na nek tečaj angleščine. Pa med vikendi imaš frej. Jupijej, samo kaj ti pomaga, če si tam SAM? Hm. Pač pride k tebi na obisk prijateljica in prespi pri au pair družinici. Noro, noro. Jz bi ...
Poznam eno bejbo, k je nejprej bla pr njih v Londonu, potem je mami zanosila in so šli skupi v Graz in ... še na Dunaj, rodit. Dejansko si njihov družinski član, z njimi "potuješ" in živiš.
Drugače sm pa tut slišala, da se da za 3 mesece zment. Samo treba je iskat ... pa pol najdeš. Na kteri spletni strani pa se da dobit te "ponudnike" au paira??? To nič ne vem ... :D
Uporabniški avatar
Katarina Ribnikar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Goriče

Neprebrana objavaNapisal/-a Katarina Ribnikar » 01. Apr. 2010 17:50

Ta blog sicer ni več aktualen - ne piše več, je bil namenjen, samo času ko je bila au-pair-, je pa zanimivo za prebrat.
Njej je sicer "zrihtala" profesorica angleščine..
Uporabniški avatar
Maruša Habot
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 86
Na forumu od: 27. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maruša Habot » 02. Apr. 2010 16:32

Lani sem se tudi dogovarjala z avstralsko družino, ki se je odločila potovati po Evropi in so iskali eno izmed domačink, katera bi jih spremljala na celotni poti.
Žal zaradi, daljše odsotnosti v šoli tega nisem mogla izpeljati. Bi bilo zanimivo videti celotno Evropo in ob tem še delati :)
Uporabniški avatar
Manca Smolej
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Ljubljana Šmartno

Neprebrana objavaNapisal/-a Manca Smolej » 02. Apr. 2010 16:54

Maruša Habot napisal/-a:Lani sem se tudi dogovarjala z avstralsko družino, ki se je odločila potovati po Evropi in so iskali eno izmed domačink, katera bi jih spremljala na celotni poti.
Žal zaradi, daljše odsotnosti v šoli tega nisem mogla izpeljati. Bi bilo zanimivo videti celotno Evropo in ob tem še delati :)


Waahao. :D A tut to obstaja? Kolk zakon.
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 02. Apr. 2010 22:26

Sliši se super. Pri meni kaj takega odpade, vsaj dokler se aktivno ukvarjam z atletiko. Čez poletje so vse tekme, treningi, največ atletskega dogajanja, še za oddih na morju ni časa. Drugače bi pa takoj šla s tole avstralsko družino potovat! Waw...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov