Au pair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Jasmina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 19. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Jasmina » 22. Jun. 2011 20:26

Vsaka ti čast, da si si upala it nekam ko nisi znala njihovega jezika, jaz ne vem če bi bla tak pogumna :S Pa super, da si našla družino s katero se dobro ujemate, ter da si se v tako kratkem času naučila njihovega jezika.

Kaj v Sloveniji si bla kaj vmes al si skoz samo gore? Kaj pa tvoja družina pravi na to?

Upam, da nisem prevel tečna, sam m i je ful zanimivo če nekdo opisuje svoje izkušnje...
nika*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 30. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nika* » 22. Jun. 2011 20:58

Hehe ti kar vprasaj kar te zanima :)

Ne domov nisem sla nic... no ja na pocitnice seveda vsako leto 2krat (prvo leto sem spustila ker sem bila za bozic ravno v Santiagu hehe.).. Jah kaj doma pravjo... nc... naj domou pridem hehe... sam pac grem svojo pot in vem kaj zelim tko da za enkrat v sloveniji nimam kaj iskat :P pa to doma tudi spostujejo

glede jezika pa ja... vem, sem se vrgla v vodo in naucila plavat hehe :D je nizozemscina cisto drugacna kot slovenscina :P se jo je pa zelo zanimivo ucit :D mi je vsec. Drugace je v rozni tecaj nizozemscine... sem se preden sem sla na nl skusala nekaj ucit pa je bila knjiga bedna in tudi sluzbe so mi vzele ves cas hehe tako da sem se od otrok naucila :) starsi so pa po parih mesecih se zaceli pogovarjat z mano po nizozemsko :D to je blo zabavno... kimas pa upas da si prou razumeu haha
drugace se pa da najti tudi anglesko govorece otroke... kjer druzina zeli da se otroci naucijo anglesko in se au pair z njimi po anglesko pogovarja :)

pozdravcek!
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 23. Jun. 2011 9:10

nika*, ful mi je blo luštno tole tvojo izkušnjo prebrat :wtg:, všeč so mi take pozitivne zgodbice, sploh tko polne poguma.
nika*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 30. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nika* » 23. Jun. 2011 9:49

purple_rain: mislim da moras biti tudi malce nor (priznam da sem) da se kar naenkrat odlocis, najdes druzino ter se vsedes na letalo in na nizozemsko haha(se posebej ce doma reces da te ne bo za 9 mesecev domov in te potem dve leti in pol ni... uups... no saj na pocitnice grem domov).
sem bila ze prej tukaj gor na pocitnicah in sem se zaljubila v dezelo ker je tako ravna, dnevi so doooolgi (sonce zaide mal cez 10!), jezik mi je bil totalno nerazumljiv in smesen itd. ljudje so cudni, tipi ne glih za dol past (so v slo bolsi ceprou se najde tut kaj tuki gor:P), dezuje ogromno ampak je vseeno magicna dezela in sem zelo vesela in ponosna sama nase da sem sla :)
tko da priporocam :D hehe
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 05. Jul. 2011 12:23

Jaz pa grem na Irsko - Cork 22.8. woohooo :)
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 12. Jul. 2011 23:57

^^ res? lepo lepo. kje si pa našla družino, za kolko časa...? povej kaj več!
Uporabniški avatar
*ClaUdYka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 284
Na forumu od: 6. 5. 2006
Kraj: Fikšinci :)

Neprebrana objavaNapisal/-a *ClaUdYka* » 19. Jul. 2011 20:37

Tudi moja au-pair izkušnja je super :hearts:

Sem imela pred kratkim tudi en intervju o tem za Val202, če je katera poslušala oddajo Generator me je mogoče celo zasledila :)
whitePeppermint
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 14. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a whitePeppermint » 02. Avg. 2011 21:10

Sem novinka v au pair-u pa me zanima naslednje kako si ve iščete družine? Vem, da je bilo govora o tem, da si na spletni strani (npr. greataupair.com) ustvariš profil in potem iščeš...omenjene so bile tudi agencije...pa vendar mi ni jasno kako je potem z zavarovanjem in pogodbo - kako to izgleda pa kako se to podpiše.
Če bi katera opisala ta "administrativni del" bi bla zlo vesela.


Hvala!!!!
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 04. Avg. 2011 20:43

theNinna..prek česa si si pa rezervirala au pair v Corku?

tud jz brskam po računalniku in iščem opcije za au pair. Tko da kaj najbolje priporočate? oz je varno iti prek tega au pair world? al pa mogoče ksna direktna angleška agencija?

aja pa se to , je kaksna punca hodila zraven na tečaj angleškega jezika?

lp
nika*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 30. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nika* » 08. Sep. 2011 13:02

zivjo!
evo se enkrat malce pisem da na nizozemskem potrebujemo veliko deklet ker je druzin ki rabijo au pair ogromno :) sama pomagam pri ustvarjanju agencije in zato vem da je povprasevanje veliko :) ce koga zanima kaj vec mi lahko pise na jasna.millet@gmail.com (stran agencije je www.huisjeboompjenanny.nl)

(ne vem imena) odgovarjam za na vprasanje o administraciji:
druzina ti placa zavarovanje ki potem krije stroske zdravljenja itd. vse se uredi na nizozemskem. tudi pogodbo podpises ko prides sem gor. Se pa razlikuje po tem kako prides - ce gres na lastno roko potem vcasih pogodbe sploh ni (najveckrat je vendar je zelo splosna), ce pa prides z agencijo pa pogodba med tabo in druzino mora bit (na katero se potem ti in druzina lahko nanasata v primeru tezav)
v pogodbi je tvoj delavnik in podobno... pricakovanja...
dreamz*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 13. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a dreamz* » 15. Okt. 2011 13:05

čauu

jaz pa sem se menla že z eno familijo iz madrida. zanima me par stvari, in sicer a je treba kakšne papirje kej urihtat? jst sm jih dobla na au-pair world. in ni nobene agencije. tako da bi prosla eno ki je že mela to izkušnjo da mi mal razloži bolj natančno te stvari..
Sometimes you have to be weak in order to become stronger!
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 16. Okt. 2011 8:27

Punce ve sam merkite, da nav pol tko kukr je blo pred Kolosejam par dni nazaj ;)

Drugace je pa to zakon - skoda, k tipov ne iscejo tolk :S
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Okt. 2011 13:42

zato pa jz osebe, kot je dreamz*, ki ne zna za začetek niti tega poiskat (za vsaj delen odgovor), ne bi spustila same v tujino delat..
dreamz*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 13. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a dreamz* » 28. Okt. 2011 9:16

hej.

ja sem prebrala. hvala. :) ne grem v madrid, grem na irsko, in sicer v cork, naslednji teden in komej čakam že :) poznam eno punco ki je bila pri tej isti familiji in je bla ful zadovolna in je rekla da bi še šla samo ne more zaradi šole. je mogoče še katera trenutno gor?
Sometimes you have to be weak in order to become stronger!
Uporabniški avatar
theNinna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 373
Na forumu od: 31. 3. 2008
Kraj: Prlekija

Neprebrana objavaNapisal/-a theNinna » 05. Nov. 2011 0:39

Miss_M napisal/-a:theNinna..prek česa si si pa rezervirala au pair v Corku?

tud jz brskam po računalniku in iščem opcije za au pair. Tko da kaj najbolje priporočate? oz je varno iti prek tega au pair world? al pa mogoče ksna direktna angleška agencija?

aja pa se to , je kaksna punca hodila zraven na tečaj angleškega jezika?

lp


Haaj, sorry za tak pozen odgovor.

Well, jaz sem imela profil na tej spletni strani au-pair world in me je familija sama našla, ker so meli pred mano eno slovenko in so pač izrazli željo, da bi dalje radi meli slovenko. Ampak sem zamenjala to familijo, ker je bla mama fuul čudna. Bla je doma non stop in ni delala ama ništa, jaz sem mogla vse: kuhati, čistiti, čuvati 4 otroke - v glavnem too much za 100€ na teden + da sem živela v vukojebini in sem do prvega puba mela dobrih 5min z avtom oz. 20min peš. (nevem kak je prejšna slovenka zdržala pri njih fucking pol leta...)

Tak da sem po hitrem postopku poiskala novo familiji, spakirala kufre in šla - ni mi čista nič žal, edino bed mi je blo, ker so otroci jokali, ko sem odhajala...
Zdaj sem v mestu Tramore(beach side) zraven Waterforda pri eni srbski familiji iz Beograda in so res SUPER - majo dva otroka, ampak pazim samo 10mesečnega fantka - cuker od cukra.

Spoznala sem kar dosti au pairk, ki obiskujejo tečaj ang. in imajo vse super izkušnje - v treh mescih je njihova ang res super. Jaz se nisem odločla za ang, ker mislim, da mi kar gre.. sem pa vzela tečaj špančine in mi je tui super - tu je ful špancov, tak tudi z njimi vadim hehe:)

Lahko rečem, da je au pair res ena čudovita iskušnja.. zdaj sem že tu gori skoraj 3 mesce in sploh nimam nič domotožja - ta druga familija me je super sprejela in se počutim kot doma + da jem skoraj isto hrano kot doma - i love BUREK hehe (ker irska hrana je en navaden shit - jejo samo na hitro pripravljeno hrano -fuj).

Če pa še katero kaj zanima, pa naj kar vpraša pa če je še kera slovenka na Irskem, se naj kar javi :)

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov