Au pair

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

.talia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 19. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a .talia » 22. Maj. 2009 21:11

se bo že kaj našlo, zdaj morem najprej še maturo nardit :D
pa namesto tega že skrbim za delo :D

res rose, hvala vseeno, sam vidla sem kar si pisala, zato sem pač probala :)
še eni sem napisala, upam da mi bo kaj odgovorila..
vidiš, tak je če nimaš vez :cry:
sej tak pač je, poskusiš al pa ne-če se ne bom odločla za nobeno družino pač ne bom mogla vedet, kako bi blo pri njih a ne?

sam to me še zanima- ko greš k družini se podpiše kakšna pogodba? si obvezan da ostaneš tolko, kot ti oni določijo? al se da dogovarjat?
Al pa je vse odvisno od družine h kateri prideš in se z njimi vse dogovoriš?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 22. Maj. 2009 21:25

vse se dogovoris - seveda ce gres na lastno pest...razen ce gres prav preko nekih agencij, kar je bolj varno ampak nevem...js sm se kr sama zmenila use, tut sla sem potem 14 dni predcasno, pa tud ce bi prej kdaj hotla it bi pac sla...sicer bi bli jezni ker bi ostali brez varstva samo kaj naj me zaprejo tja? :D vse se lepo zmenis z njimi.

ni pa nobenih pogodb to je pac use na crno
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 24. Maj. 2009 10:34

Če greš na črno oziroma preko raznih spletnih strani, kjer si sama izbiraš družino, potem ni nobene pogodbe. Pred prihodom se z družino zmeniš, kdaj prideš in kdaj greš, kakšne bodo tvoje dolžnosti, koliko boš plačana... Če se kaj zalomi in se z družino res ne ujamete, lahko odideš. Fer pa je, če to sporočiš družini malo prej, da si lahko oni pravočasno najdejo novo aupair.

Če pa greš preko agencije, si družine ne izbereš sama, ampak ti jo določi agencija (na podlagi ujemanja profilov). Če se tu kaj zalomi, ti agencija poišče drugo družino.
HASTA LUEGO
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 24. Maj. 2009 10:44

Še vedno je bolje iti preko agencije, drugače lahko nastanejo kakšne komplikacije, v primeru, da ste z neko družino v konfliktu. Potem ni nobenega dokazila koliko časa si delala in glede plačila. :wink: Če greš na lastno pest, moraš imeti srečo, da se nameriš na fair play družino.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Maj. 2009 11:00

ja samo prek agencije mores bit potem dolocen cas dol? ker podpises pogodbo...lahko sploh potem kar tako gres?
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 24. Maj. 2009 11:13

Ne, to ne moreš. Ampak če se z družino ne razumete oz. prihaja do nejasnosti, lahko zaprosiš, da ti agencija dodeli drugo družino in te potem premestijo. :wink:
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 25. Maj. 2009 8:36

men pa nikoli ni bl jasno,kako lahko družina sprejme kr eno punco iz x države, da pazi na njihovega otroka več mesecev in stanuje v njihovi hiši :gruebel: sicer nimam otroka,samo si ne predstavljam da bi kr eno nikoli prej videno tujko dobila v hišo in povrhu še tako mlado (maturantko recimo)...ni šanse res
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 25. Maj. 2009 8:48

^^ mislm, da obstajajo narodi, ki so bolj odprti za take zadeve...
drugače si pa tudi jez ne predstavljam tega...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 25. Maj. 2009 9:28

^^jez pa mislm da je pr teh narodih to cist neki normalnga!!!
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 25. Maj. 2009 9:56

ja sej sm napisala, da je pri tako odprtih narodih "navadn" da na ta način dobijo varuško (pomočnico) in da tudi tam biva, da je ne poznajo itd...
:wink:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 25. Maj. 2009 10:28

Meni to tudi ni najbolj logično. Vsaj jaz ne bi nikoli svojega otroka (če bi ga oz. če ga bom imela) zaupala v varstvo neki neznani osebi. :? Plus tega gre v večini primerov za mlade punce, ki hitro lahko izgubijo razsodnost oz. je trenutek neodgovornosti dovolj, da se otroku kaj zgodi... Včasih še znanec ali prijatelj ni to, za kar ga imaš, ampak vseeno je to še nekako sprejemljivo (zame), če mu zaupaš otroka za nekaj časa.
Meni se zdi to malo lahkomiselno, čeprav imam drugače rada odprte narode, ker je z njimi lažje navezati stik. :)
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 25. Maj. 2009 10:41

ja tako odlocitev pac spremlja tveganje...ampak itak se ne odlocis kar tako za nekoga. zame vem da so se odlocli predvsem zarad tega ker mam ze vecletne izkusnje z otroci (vodim eno skupino otrok, tedensko, tut med vikendi, za cel tedn...), pa mlajsega brata (isto starga kot tisti ki sem ga cuvala) za kar se je tut mamica mojga bodocga varovanca prej pri men pac pozanimala...v bistvu sva si full pisale prek mailov, tako da sva obe vedle kaj pricakovat.
sla sem pa dol komaj 2 tedna po 18.rojstnem dnevu :D
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 25. Maj. 2009 12:36

^^ampak a veš kaj vse ti lahko nekomu natveziš v mailu? jest bi tud lahko nabluzila,da ful otroke čuvam,pa v resnici še nikoli nobenega nisem niti za eno urico.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 25. Maj. 2009 12:50

Mislim, da so potrebna neka dokazila oz. priporočila tistih, katerih otroka si že pazil, to je pa tudi edini verodostojni dokaz. Kakšen pa si po osebnosti - hitrih živcev, ali kradeš in še kaj hujšega... tega pa ne moreš vedeti, ker te ni zraven, ko neka oseba pazi na tvojega otroka. :wink: V mejlu pa itak da lahko vsak natvezi, da je dobra in odgovorna oseba, pa še kaj. :wink:
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 25. Maj. 2009 14:29

softTouch napisal/-a:^^ampak a veš kaj vse ti lahko nekomu natveziš v mailu? jest bi tud lahko nabluzila,da ful otroke čuvam,pa v resnici še nikoli nobenega nisem niti za eno urico.


ves kaj vse bi lahko oni men natvezli? da bom dobla tok pa tok €€€, da bom mela lastno hisko, da bo super in oh in sploh, na konc bi me pa tip posilu, ona pa pustla na cesti po enem mescu...

ma mal je treba zaupat ljudem. :D sej ko pride tja, tako hitro ves pri cem si.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron