Amsterdam

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 10. Apr. 2007 9:47

Ah, dejte no pretiravat! Tukaj se nihce ne sekira, ce ga dez malo zmoci, pa saj nismo iz sladkorja!
Drugace pa se ful splaca prit v shoping, ker se v samem centru in na marketih najdejo stvari s smesno nizkimi cenami ter s 1. kvaliteto.

Ce bo kdo rabil vodica za Amsterdam (tudi shoping :twisted: ), me lahko kontaktira.
Uporabniški avatar
*SweetGirl*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 660
Na forumu od: 24. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *SweetGirl* » 10. Apr. 2007 11:10

...
Zadnjič spremenil *SweetGirl*, dne 19. Mar. 2009 13:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Letting him prove
how much he
loves you
is SO today
laila
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 3. 3. 2007
Kraj: malo v realnosti malo v sanjah XD

Neprebrana objavaNapisal/-a laila » 25. Apr. 2007 15:29

JAGODA ok verjetno sem precej pozna (ju3 grem)
mi znaš povedat prav poimensko kak trg al ulico kjer bom take stvari dobila
"Over the years I have learned that what is important in a dress is the woman who is wearing it.”
Yves Saint Laurent
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 28. Apr. 2007 16:48

Dobre in poceni stvari se dobi na marketih, pa v second hand shopih. Seveda je glavna nakupovalna ulica Kalverstraat, povsod pa je treba znati tudi prov kupovat :wink:
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 27. Maj. 2007 11:14

Jst sm bla gor okoli 1. maja, ko imajo Queen's day pa mi ni blo vsec.

Ulce so totalno zabasane, res cist too much ljudi. Na hrano v Meku cakas po pol ure min, ker so take vrste. Ulce se spremenijo v smetisce, sploh pred fast food restavracijami in trgovinami. Men je tok smrdel, da sm skor bruhala. V centru so vsi lokalcki zabasani, tko da se niti vsest ne mors...

Fajn je edino ce si kje v centru nastanjen, da gres mal pogledat (full je hecno, k so vsi v zivo oranzno obleceni), pol pa lepo v hotel pocivat pa zvecer pol spet kam plesat, je full odrov postavlenih z razlicno musko.
Ce si pa nekje na obrobju in si v centru cel dan, ti pa dopizdi.
Uporabniški avatar
Kate Moss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 1. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kate Moss » 27. Maj. 2007 12:31

classy napisal/-a: Je pa letos sprejet nov zakon, da se turistom v kofi šopih ne sme prodajat trave.


Aja?Pa ga dejansko upoštevajo ? :eek:
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 27. Maj. 2007 13:43

Kate Moss napisal/-a:
classy napisal/-a: Je pa letos sprejet nov zakon, da se turistom v kofi šopih ne sme prodajat trave.


Aja?Pa ga dejansko upoštevajo ? :eek:


3 tedne nazaj ni blo ne duha ne sluha o tem zakonu. Joint si dobil tudi, ce si ga narocil v anglescini in noben te ni sprasval za osebno al pa kar kol podobnga. Pa sm bla v vec razlicnih kofi sopih. Isto ni blo problema v mashroom's store.
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 15. Sep. 2007 17:08

Ker se s fantom odpravljama v Nemčijo, boma obiskala tud Amsterdam, ker boma nastanjena blizu nizozemske meje (cca 120km do Amsterdama).

Zdaj me pa par stvari zanima:
- grema z avtom; kje je najbolš parkirat, da ni predaleč do mesta in kakšne so cene parkinga?
- a res ful vlamljajo v avte? Sj midva nebi nič pustila v njem, sam me je strah, da nama celi avto odpelejo :?
- kam se splača it jest? Kakšne so cene hrane? Kakšno ponudbo hrane sploh majo?
kam se nama še splača it ven iz Amsterdama, ker sma z avtom? Ta izlet bi trajal samo 1 dan, tak da vrjetno nebi mogla ful oblaufat
- a za trolo plačaš samo enkrat in se lahko pol celi dan voziš?
- a se splača it v muzej Madame Tussaud? Je drago?
Uporabniški avatar
Killah_babe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 10. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Killah_babe » 16. Okt. 2007 19:43

Kolkr sm js opazla, v mestu maš sam hitro hrano(kebab,pice,pomfri) in use je drago..
Iz Amsterdama se splača it pogledat Rotterdam,pol te mline na veter,sirarna,coklarna pa take stvari..Sicer misliš da je bedno sam je prav kul:) js sm bla tam takrat ko je mela kraljica roj.dan pa je blo noro-ful odrov,dj-ji,glasba..Sam je blo pa smeti tolk da stopit nisi meu kam.. :eek:
I believe what I see,'cause seeing is believing!
kr ena*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kr ena* » 11. Feb. 2008 22:56

a gre mogoč kdo te dni v amsterdam?? jutri in leti z brnika popoldne??
Uporabniški avatar
Kate Moss
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 51
Na forumu od: 1. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kate Moss » 19. Jun. 2008 9:01

wiiiiiiiiiiiiiii in je dokončno..24 grem v amsterdam za 3 dni! Pričakovanja so nadnormalna..upam da bo res super..malo me skrbi glede vremena ker ne vem pač kaj naj vzamem za poleg..eni pravijo da je deževno spet drugič pa nenormalno vroče..pa upam tud da bomo kaj v shoping šli :).. :)
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 14. Sep. 2008 9:04

Mi smo se z družbo zmenil da gremo za novo leto za okol 4-5 dni dol.Zdj me zanima kje nej najdem najcenejši avion,da se karta čimprej rezervira.Pa zanima me če ma kdo kakšen link od unga campa v amsterdamu k je na konc postaje tramvaja??Al pa link kakšnga hostla,mau bolšiga.Ns gre pa osem zaenkrat.
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 20. Sep. 2008 15:40

Hostli so tko, odvisno kolko denarja hočeš dat. Jst sm bla v 3 različnih. Heart of Amserdam, je prov v centru (rdeča ulica) in 2 min. od Dama, minuto od coffe shopov. Je poceni (enih 25 evrov na noč, če si v sobi v enih 6), ni pa ne vem kako urejen, pogradi škripajo in nimajo niti lestve tko, da se mučiš plezat gor. V ceno je vštet zajtrk.
Pol sva bla v neki indijski, dajala sva po 50 evrov na noč, na osebo, je bla pa res soba za 2 z lastno kopalnico. Soba je mela tudi TV bla pa je full majhna. Zajtrk vštet v ceno, je na koncu rdeče ulice, tko, da lokacija ni tko slaba (ampak slabša kot prejšnja).
In pol sva bla še v kampu Lucky lake http://www.luckylake.nl/british/accommodations.facilities_british.html , kjer spiš v prikolicah. Ni drago, greš iz Amsterdama z podzemno in pol pokličeš v Lucky lake in te pridejo iskat. Mislim, da je za vožnjo do podzemne in nazaj enih 5 evrov in prvič je zastojn (se mi zdi).
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 23. Sep. 2008 18:25

kolk stane povratna letalska karta z vsemi pristojbinami in doplačili iz Brnika v Amsterdam z AA?
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 23. Sep. 2008 19:21

okol 300-400€,za mene mau preveč.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov