Amsterdam

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

nikita..
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 21. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nikita.. » 15. Jul. 2006 20:51

Se popolnoma strinjam s tabo jagoda.
Js zdele delam gor kot au pair in ko sm prvic sla s psom vn na sprehod me je en ustavil kr tko brez razloga in zacel govorit z mano,pr nas se to nikol ne bi zgodil,vsaj ne na tak nacin.
Usi so res tako odprti in hmmm easygoing? da kr verjet ne mors.Ne vem no ampak to mi je ena najbolsa drzava pa svetovni ljudje,svaka jim cast res
~-~> Sticks and stones can break my bones,
but words will never hurt me <~-~
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 15. Jul. 2006 23:36

<<<
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 19. Sep. 2010 19:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 18. Nov. 2006 12:20

V Amsterdamu je travca legalna :P :D :D bi šla, bi šla...
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
lady bug
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 41
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: Bratislava

Neprebrana objavaNapisal/-a lady bug » 18. Nov. 2006 20:28

Ni legalna, je le tolerirana. To pomeni da če boš kupovala na ulici in tam kadila si lahko kaznovana, čeprav se meni to ni zgodilo :wink:
Če boš kupovala nikakor ne kupuj na ulci, vedno v cofee shopu.
Uporabniški avatar
Dead_kid
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 13. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Dead_kid » 18. Nov. 2006 21:06

aha. ma ne sj n ec grem. šla bi pa :)
You migt think i ain't worth a dollar, but i feel like a millionare.
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 22. Nov. 2006 1:09

alteja napisal/-a:ola... eno vprašanje za tiste, ki ste že bili v amsterdamu- zanima me, če je v vseh hostlih v amsterdamu potrebna predhodna rezervacija ali je tako, da lahko pač prideš ko prideš, si izbereš hostel in si tam, če imajo prosto :?:

lep pozdravček :wink:


bi rada vidla obdobje, ko bi človk kej brez rezervacije najdu tam... če maš že pol leta prej vse polno...vsaj če hočeš normalno ceno :roll:
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 17. Dec. 2006 20:59

lady bug napisal/-a:Ni legalna, je le tolerirana. To pomeni da če boš kupovala na ulici in tam kadila si lahko kaznovana, čeprav se meni to ni zgodilo :wink:
Če boš kupovala nikakor ne kupuj na ulci, vedno v cofee shopu.


Tolerirane? :gruebel: Vse se da stolerirat, na NL pa še posebej.
Mehke droge so po zakonu legalne samo v coffee shopih, t.j. v firmah, ki so za to registrirane in sploh lahko prodajajo.

Nikita, si še v A¨damu?
nikita..
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 21. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nikita.. » 19. Dec. 2006 14:13

no V Amsterdamu sm ob vikendih..stanujem v Den Haagu in sm se tukaj ja.Ravno zdele bo 6 mescov odkar sm gor :)
~-~> Sticks and stones can break my bones,
but words will never hurt me <~-~
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 20. Dec. 2006 21:14

Potem bi se pa lahko kaj dobili in poklepetali po slovensko...pridem januarja in ostanem do.....nadaljnega. Sigurno bi kdaj rabila kakšno družbo. Kaj praviš, si piševa na zs?
nikita..
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 21. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nikita.. » 25. Dec. 2006 12:02

Jagoda..
Kamot ni problema..pa fajn bi blo mal po slovenks z nekom govorit :)
~-~> Sticks and stones can break my bones,
but words will never hurt me <~-~
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 02. Jan. 2007 14:44

bi rada vidla obdobje, ko bi človk kej brez rezervacije najdu tam... če maš že pol leta prej vse polno...vsaj če hočeš normalno ceno Rolling Eyes


Jest sem kamot brez rezervacije dobila hostel. Bla sem pa septembra. Drgač glede kajenja trave je pa tko, če boš kadila na ulci ti loh domačini zatežijo, ker jim smrdi in ne marajo tega. Pa bolš je kupt v coffe shop-ih, drgač se jo pa dobi tut v takih trgovincah s spominki, sam nikol ne veš kaj use je tm not zmešan, ponovad je tut opij dodan. Pa pri prodaji trave so od tujcev ful nezaupljivi.
Ful se splača it pogledat red light district, jest sm sla z 2 tipoma (pa se 2 punci sta ble zravn) ob 2h ponoč. In je bla ful taka izkusna, tega ne vids povsod. Od muzejev je biu men najboši in najlepši Van Gogh-ov muzej, pa Heinken muzej je zakon, tak za zabavo je., ja pa ful mi je biu zanimiv se Troppen museum, ....
Drgac je pa tm ful priseljencev, pa dostkrat ti loh kej tezijo na ulci, men sta 2 prjavla (ko sm jima povedala, da sm iz SLO) če je Slovenija enako Čečenija. :? :?
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 23. Jan. 2007 11:57

Travo lahko kadis povsod, tudi zunaj, ponavadi nihce ne tezi, saj to je vendar Amsterdam! Glavno je, da jo kupis na legalen nacin, lahko tudi sadike in jo potem sam vzgojis. Tukaj lahko vsak prebivalec posadi 2 sadiki za lastno uporabo.
Pa temu glih ne bi rekla tezenje, ce nekdo ne ve, kje je Slovenija. Ampak zdaj ze skoraj vsi vedo in s tem koncno ni vec geografskih in politicnih razlag. So pa precej navduseni nad Slovenijo, ker smo kao izjema med na novo pridruzenimi clanicami in najbolj napredni.
Obozujejo nase evre!
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 23. Jan. 2007 21:58

polly-polly napisal/-a:...drgač se jo pa dobi tut v takih trgovincah s spominki, sam nikol ne veš kaj use je tm not zmešan, ponovad je tut opij dodan.


:lol:
dej ne pokej neumnosti
laila
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 3. 3. 2007
Kraj: malo v realnosti malo v sanjah XD

Neprebrana objavaNapisal/-a laila » 28. Mar. 2007 18:10

Jz grem tudi v istem času v amsterdam, ker bom imela vse oglede organizirane me zanima še kako je kej s trgovinami? Obleke in to v kerih ulicah se dobi kej (pa po normalnih cenah?)?
"Over the years I have learned that what is important in a dress is the woman who is wearing it.”
Yves Saint Laurent
Uporabniški avatar
slivica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 909
Na forumu od: 27. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a slivica » 29. Mar. 2007 8:28

Trgovine? Po normalnih cenah? H&M :D

Drugac pa sem bla jaz avgusta, pa je blo nepozabno. Mesto je ogromno in potrebujes veliko casa, da sploh prides oz. najdes kaksno stvar.

Tistim, ki grete bi svetovala predvsem raznolika oblacila, glede na to, da smo mi imeli en dan zelo mrzlo in dezevno, drug dan pa tako sonce, da sem bla cela opecena. (zato vem, da imajo v H&Mu zmerne cene, ker sem si morala precej stvari nabavit:) ) Pa OBVEZNO dezni plasc, deznik, "gumi" skornje. Jaz sem mela vse cevlje premocene in se mi se doma 1 teden niso prav posušile..

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov