Amsterdam

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
levčika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 27. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a levčika » 04. Mar. 2006 13:43

jz grem pa zdj čez par dni z busom na Nizozemsko. se že ful veselim, sam me mav skrbi ta vožnja, ... no sj se bomo še za kratk čas v Belgiji ustavl, pol pa via Den Bosch, pa v Amsterdam ... pa na razstave .... upam sam, da mi ne bojo noge odpadle od celotedenskega tacanja naokol :? :razz:
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
*Mucy*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 13. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *Mucy* » 15. Mar. 2006 16:38

amm js sm bla u amsterdamu pred 3 letim...sam smo sli tko..belgija & nizozemska skupi..pa smo sli u belgijo z letalom..pa pol nazaj u slo z avtobusom...tak da tist bus je bla kr muka..noben ni nc spau pa usi cist zlamani :D drgac amsterdam kot sam mi je biu pa ful usec, ceprau mors ahtat kolesarje :D mene je edin njihova hrana motla..k sm fuuuul zbircna..za jest pa nc pametnega..neka paradiznikova juha al kai...sm misla d bom bruhala :D
deja3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 9. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a deja3 » 17. Mar. 2006 12:06

Amsterdam se res splača videti. Jaz sem bila lani poleti in mi ni žal. dajo se dobit poceni karte, samo ne z Brnika (mislim, da je Ryan air z letališča pri Benetkah). Je pa mesto kar drago. Splača se hotel rezervirat na netu, se včasih kaj poceni dobi. Muzejev je cel kup, ljudje so zelo prijazni, nikoli pa nisem imela občutka, da je v mestu nevarno, niti zvečer ne.
nikita..
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 21. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nikita.. » 02. Maj. 2006 10:09

Js grem julija na Nizozemsko za eno leto,au pair.
Ne glih Amsterdam samo blizu.Komi čakam :D
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 02. Maj. 2006 11:20

The best, glej, da senam boš kej oglašala pa poročala
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 02. Maj. 2006 20:40

Pravkar sem se vrnila iz Amsterdama. Noro, res noro mesto, ki se ne more primerjati z nobenim drugim.
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 05. Maj. 2006 19:17

Jz sm bila letos na Nizozemskem - tudi v Amsterdamu 1 dan... fajn mest, čist tak svoj, nobenmu podobn... Ful vidiš enih ljudi in različnih kultur... Mi smo bli enkrat marca tm pa je blo ful megleno in dezevno, tko da bi sla rada tja enkrat poleti ko je baje ful lepse vreme... K mi smo res NON STOP mel dež... te nizozemci so pa se tok cudni k ne uporabljajo deznikov in skoz premoceni šetajo okol....
Kaj je fajnga za vidt..... Rembrantov muzej - res waw slike... nism lih en umetniški fanatik, ampak nočna straža je totalno huda slika... Ne it v hišo Ane Frank, ker od tega nč ni, en kup enih stvari tm piše, pa se itak nobenmu ne da brtz, edin kar je, da hodš tm po bajti (itak ni nč notr, ker so vse spraznl) .. mal je creapy feeling, ampak drgac pa res nc posebnega....
Ker sm bla tm z Nizozemci (izmenjava pa to) smo ful prčakval kwa use nm bojo pokazal, ampak je blo pol folka prvič v Amsterdamu ((haloooo, pa živijo 2 ure stran)) in smo mi njim govoril kam morjo, ker so sami totalno neorientirani in izgubljeni v prostoru, tko da mam glede Nizozemcov precej čudno mnenje, res organizatorji niso sploh.
kofi šopi? baje je trava slabša k pr ns, jz ne kadim, sm pa slisala od sosolk k so kupvale robo in baje nasa bol zadane... Je pa res, da ko greš po eni ulci k je pouhn kofi šopov kr diši za tabo... Seveda pa nima vsak kofi šop notr tut droge, se pa ločjo med sabo precej očitno po izgledu.....

Kar se pa ostale Nizozemske tiče... Res lepa dežela, mogoče malo dolgočasna zaradi ponavljajoče se ravnine... Je Slovenija glede tega lepša. Imajo pa ful zanimive hiše, naselja, predvsem veliko koles (majo tud zakon, da ma kolesar vsepovsod prednost).... V Amsterdamu imajo na glavni železniški postaji še celo garažno hišo za kolesa, večjo kot ta naša pri Koloseju recimo. Res veliko uporabljajo koles (nč čudnga če je vse ravno).... Prijazni so ful, govorijo dost anglešk, majo v povprečju okol 3 otroke. Kmetije so čisto drugačne kot naše. To so premožna posestva, baje majo zelo fensi stanovanja (je sošolka rekla, ker je pač bila pri enem modelu k so mel ful veliko kmetijo)...

Aja pa priporočam ogled Nizozemske v poletnih mesecih, ker spomladi smo mi imeli non stop dež....
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 07. Maj. 2006 19:58

No, jaz vam pa predlagam, da Nizozemsko obvezno obiščete aprila oz. začetek maja. V tem času lahko obiščete njihovo znamenito mesto cvetja - Keukenhof, hkrati s tem pa si ogledate še mestna središča, ki vas zanimajo.
Jaz sem bila prav danes v Keukenhofu, vreme pa je že en teden prekrasno - od 25 do 28 stopinj C!

Slikice Keukenhofa pripnem kasneje!
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Uporabniški avatar
Naty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: R`dam

Neprebrana objavaNapisal/-a Naty » 07. Maj. 2006 20:49

Evo ga!

http://www.littlepieces.org/keukenhof/

Upam, da vam bodo všeč!
"Ni dovolj, da imamo odprte oči, potrebno je imeti tudi odprto srce."
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 29. Jun. 2006 11:50

Punce, kaj se splača pa še kej poleg Amsterdama pogledat na Nizozemskem? :)
Planiramo en krajši izletek - 3dni Amsterdama + še mal naokol, pa da ne bom nove teme posebi za Nizozemsko odpirala ..
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Majc_r
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 6. 7. 2006
Kraj: Skor sred Slovenije

Neprebrana objavaNapisal/-a Majc_r » 06. Jul. 2006 9:12

Zdravo...
Priporočam Aalsmeer - borza cvetja, iz Amserdama tja pelje bus št. 172 se mi zdi (poglej na www.ns.nl), zanimiv je kraj Delft (keramika), Alkmaar (znano po sirih), Haag, Rotterdam, Arhnem (živalski vrt), ogled mlinov na veter v mestu Kinderdijk, Keukenhof - nasadi tulipanov,... V samem Amsterdamu ti pa priporočam ogled brusilnice diamantov, ogled hiše Ane Frank, ogled pivovarne Heineken... Na naslednji strani izves, kaj vse se "gor" dogaja - www.holland.com. Jaz se tudi odpravljam na NL, v začetku avgusta.
Uzivaj!
@ursula@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 10. 7. 2006
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a @ursula@ » 10. Jul. 2006 18:44

js bi fuuul sla u amsterdam :D

a je res prepovedana prodaja trave za turiste??
alteja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 14. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a alteja » 14. Jul. 2006 15:10

ola... eno vprašanje za tiste, ki ste že bili v amsterdamu- zanima me, če je v vseh hostlih v amsterdamu potrebna predhodna rezervacija ali je tako, da lahko pač prideš ko prideš, si izbereš hostel in si tam, če imajo prosto :?:

lep pozdravček :wink:
Uporabniški avatar
punchka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 572
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a punchka » 14. Jul. 2006 22:35

js sm bla na izmenjavi na nizozemskem, pa mi amsterdam ni bil všeč :( čist preveč sem prčakvala, potem je blo pa slabo vreme, pa še med tednom dopoldne smo bli :? v amsterdam se pomojem splača it ponoči ko vse zaživi, vsaj moja sestrična je bla čist navdušena nad nočnim amsterdamom :D
pa pazi na svoje stvari! ker je ful folka in ful žeparjev. sošolko je hotu en okrast na tramvaju, na srečo sva dost kmal opazile, da se je odmaknla pa objela torbo...ne smeš vsem zaupat.
pa pol maš tm dilerje, ki so tud baje nevarni, js nisem nobenga vidla sicer. pa po amsterdamu ne hodit peš, ker ti bojo noge odpadle ker je tko velik. rajši potuj s tramvajem - 1.60 € je karta pa se lahko peleš kamorkoli. se ful splača.
drugač pa kar mi je na nizozemske blo ful všeč - vsi obvladajo angleško. kamorkoli prideš se da vse zmenit. ne pa neka italija k so vsi butasti :P
to infinity and beyond!
Uporabniški avatar
jagoda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 25. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jagoda » 15. Jul. 2006 18:00

Zdej mi res ni jasno, kaj se pričakuje od A¨dama. Mogoče je pa prav čar potovanj to, da pač nič ne pričakuješ in se prepustiš, kaj ti bodo prinesla. NL je cela super, folk je totalno odprte glave, noben ni normalen in noben ni čuden. Se mi zdi, da te enostavno sprejmejo takšnega kot si in tak si ok.
Jaz bi takoj živela tam.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov