Amsterdam

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 09. Jul. 2010 15:33

Jaz grem 25.8. in komaj čakam.
pikica24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 20. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica24 » 29. Avg. 2010 11:44

V amsterdamu sem bila v juniju... sem se čisto zaljubila v to mesto in način življenja in ljudi. Tudi jaz bi takoj želela živeti tam.
pikica24
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 20. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica24 » 29. Avg. 2010 11:45

V amsterdamu sem bila v juniju... sem se čisto zaljubila v to mesto in način življenja in ljudi. Tudi jaz bi takoj želela živeti tam.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 29. Avg. 2010 18:29

Danes prišla nazaj. Čudovito. Lepo mesto, prijazni ljudje. Ogledala sva si vse znamenitosti- od sexmuzeja do Van Gogha in Rembrandta. Pa seveda rdeča četrt in njene znamenitosti :) se res splača it pogledat, vendar velja opozoriti, da je zelo zelo drago mesto, dražje kot npr. Milano
Uporabniški avatar
KberryS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 9. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a KberryS » 10. Feb. 2011 14:37

S prijateljicami nameravamo letos poleti vzeti nahrbtnike na rame in iti proti Amsterdamu.. Ful nam je všeč ideja, da bi šle z vlakom.. Iz Benetk ali Dunaja.. Zdaj me pa zanima, če ima slučajno kdo izkušnje s takšnim načinom potovanja..

Letalo definitivno odpade, ker me je na smrt strah letečih predmetov.. (Gravitacija je ku*ba) :D
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 16. Feb. 2011 14:16

Jaz sem sicer šla z letalom, tako da ti ne morem pomagati. Lahko ti pa sam tako za primerjavo tole povem: v uri in pol sva bila v Amsterdamu (šla sva iz Trevisa), če bi šla z vlakom bi rabla okrog 12 ur za isto ceno ali pa še dražje. Za karte sva dala 150€ na osebo.
Uporabniški avatar
KberryS
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 79
Na forumu od: 9. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a KberryS » 13. Mar. 2011 21:55

Ja neki smo gledale pa to.. Pa je vožnje okol 20h.. Sej morm it enkrat na kolodvor, pa da se malo pozanimam.. Sej one 2 bi šle z letalom.. Sam mene je pa res na smrt strah, pa tud, da bomo imele tak pristen občutek roadtripa, s pivičkom na vlakcu, zlamane hrbtenice, neki drugega.. :)

Sicer hostel smo si pa že našle - Heart of Amsterdam )http://www.heart-hostel.nl/default.asp?contentID=1206), kateri zgleda pa noro dober.. Se že kr veselimo..
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 22. Mar. 2011 13:50

po 20ih urah vlaka nimaš več občutka pristnega road tripa ampak sploh več nič ne čutiš.

priznam, da ne vem če bi se še enkrat na to podala. čeprav mi letalo ni najljubše prevozno sredstvo in sem čisto panična ob vsaki manjši turbulenci in se mi zdi na momente bolj varno skočit skozi okno, kot sedet v uni konzervi.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 24. Mar. 2011 13:42

Ma ne vem, jaz nisem imela nikoli strahu pred letenjem in letali, definitivno vem, da raje letim, kot pa da sem 20ur na avtobusu ali vlaku :?

Hostel zgleda kul, ti pa priporočam, da se fajn pozanimate o lokaciji, ker verjemi mi, ni najbolj prijetno, da je v rdeči četrti (vem, da jih je tam ogromno). Saj ne, da bi bilo kaj strašnega, sam verjetno ne bo prijetno, ko ti cela soba smrdi po travi :) Vsaj meni, vem da ne bi bilo.

Midva sva bila pri prijatelju v Hillverumu (10min vožnje z vlakom do Amsterdama). Ti pa priporočam, da se zapeljete do Utrehta- univerzitetno mesto približno 15minut vožnje z vlakom. Osebno mi ji bil dosti lepši kot Amsterdam.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Mar. 2011 16:04

Men je pa že več ljudi reklo, da je rdeča četrt super lokacija za hostel. Mogoče ni najbolj mirno (si mislim), je pa baje najbolj varno. V hostlih pa tak ne smeš kadit.
Mi smo sicer bili nek bogu za hrbtom (blizu letališča, iz sobe smo videle letala pristajat), ampak je bil fajn javni prevoz tud sred noči, tak da ni blo panike.
Jaz bi fuuul še šla kdaj. Bi si kak teden sam za muzeje vzela pa drugač sploh ne maram muzejev :)
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 24. Mar. 2011 16:39

Mah, jaz pa ne bi rekla, da je najbolj varno. Že če se podnevi sprehajaš naletiš na tak in drugačen folk.
Jaz bi raje izbrala kje drugje, če bi že imela možnost izbire.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 24. Mar. 2011 17:42

Ja ampak je lih zato, ker je kao vsega vrsta folka tam, tud več varovanja. Al s strani policije al pa organizirano od zvodnikov, ki najbrž tud nočejo sranja tam. Slabo za biznis :D Jaz sem se čist varno počutila in me ne bi blo strah sred noči z žuranja tam mim v hostel hodit. Je bla pa čez dan ful gužva, kar verjetn pomeni več žeparjev. Itak sem pa dobila občutek, da so večinoma tam turisti, ki pridejo zijala prodajat, ne pa dejansko kaj kupit :)
Kakorkoli, hostlov je vsepovsod dost, tak seveda da ni treba lih v rdeči četrti bit.
eliz
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 22. 8. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a eliz » 10. Sep. 2011 17:59

a so res coffee shopi zdaj zaprti za turiste? pa se tega dejansko držijo ali je to bolj larifari? :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 11. Sep. 2011 11:37

Sj so ta večja mesta čist zakon, samo tudi v manjših vidiš ogromno lepih stvari, pa še gužve ni. Gauda je že recimo tako prijetno mestece, nisem pa ziher, kako daleč od Amsterdama je...
Uporabniški avatar
Dorotheia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 241
Na forumu od: 2. 11. 2006
Kraj: Na poti k sanjam...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dorotheia » 05. Feb. 2012 19:59

Kakšen ugoden hostel, pa da je varen, še priporočate v Amsterdamu?

Midva greva za prvomajske, pa sploh ne vem, kje naj gledam...
...vedno si prvi prinesel mi sonce in jutro z okusom poljuba...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]