1-dnevni izleti po Sloveniji

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

electra87
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 11. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a electra87 » 15. Jun. 2009 10:58

Sem ravno videla vprašanje glede Škofje Loke (sicer že malce staro ...) - tu je pa res kar precej lepih stvari za pogledat ... :)
Meni je trenutno res najlepši pogled z gradu na samo mesto, pa potem se lahko mal sprehodiš zadaj za obzidjem, pogledaš ruševine stolpa na kranclju in starega gradu pod lubnikom, lep je tud pogled s Hribca (majhen hribček v bližini).
Lokal - priporočam kakšno sladico "pod Homanovo lipo" ;) Je slaščičarna prav v starem mestnem jedru, zunaj, v senčki, pa res majo dobre sladice :)

Prov lušten je tud it na Lubnik al se pa kar tako zapeljat po kateri od dolin in se ustavit, kjer ti je pač všeč (v Poljanski dolini je npr. dvorec Visoko, ki ga je bil v lasti Ivana Tavčarja in se pravzaprav tam dogaja njegova Visoška kronika).
*roxy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 27. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *roxy* » 15. Jun. 2009 15:34

Sicer je blo o Celju že nekaj govora,ampak...

Novost je na Celjski koči letno sankališče Bobkart...Super, noro, fajna, adrenalinska stvarca.Po aktivnostih pa okusno kosilo v koči:)

Šmartinski jezero 5 min iz Celja pa ima nove sprehajalne poti na vodi...Lesene potke.Zdi se, kot da bi hodil po vodi.Res lepo...In potem piknik na dekci ob jezeru:)
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 21. Jul. 2009 19:01

Kot klasičen gorenjski izlet je itak Bohinj... zdej me pa zanima, če je ktera v zadnjem času bila in če mi zna kej povedat okoli režima parkiranja - koliko pride celodnevno parkiranje? Pa če je dosti folka zdej med tednom gor...

Pride štajerc na obisk in je to prva stvar pri tem vremenu ki mi je padla na pamet... izvirnost pa taka :oops: :D
I can''t wait! To look for bees, climb our trees, and carve our names in three inches deep
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 22. Jul. 2009 16:28

Jaz še nikoli nisem plačala PP v Bohinju. :? Hmmm...zdj pa ne vem al m mela srečo al kako. Parkirala sva pa vedno pri piceriji, ki je mal stran od jezera. Itak pa ponavadi če že grema tja, grema itak v gore, ne na jezero, ampak kar sva bila tam, nisva plačala.
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 28. Jul. 2009 16:50

Nazadnje sem bila na eno-dnevnem izletu po Sloveniji, v Beli krajini. :) Bilo je super lepo. :)
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 03. Avg. 2009 11:13

Baje je ful dobro it s kolesom v Kranjsko goro, ker so kolesarske poti lepo urejene in peljejo tam, kjer avto ne more. Sploh pa je tam veliko stvari za pogledat. Lahko se zapelješ do izvira Save, ali greš peš na kakšen bližnji hrib, baje pri Martuljku delajo kopo, nasploh je narava tam lepa. Pa še paše v tej vročini, ker gor vedno prijetno pihlja.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
svetlana5
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 23. 2. 2009
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a svetlana5 » 09. Avg. 2009 17:53

Ja, na Gorenjskem je veliko lepih kotičkov in neokrnjene narave. :)
Uporabniški avatar
*LooBika*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 545
Na forumu od: 27. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a *LooBika* » 27. Avg. 2009 11:21

*roxy* napisal/-a:Sicer je blo o Celju že nekaj govora,ampak...

Novost je na Celjski koči letno sankališče Bobkart...Super, noro, fajna, adrenalinska stvarca.Po aktivnostih pa okusno kosilo v koči:)

Šmartinski jezero 5 min iz Celja pa ima nove sprehajalne poti na vodi...Lesene potke.Zdi se, kot da bi hodil po vodi.Res lepo...In potem piknik na dekci ob jezeru:)


Res je... tam na šmartincu je ful lepo... :wink:

Pa seveda celjska... za peš it, ali s kolesom zna bit tud zanimiv hrib.. :D
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 28. Avg. 2009 11:38

Kdo ve za kakšno lepo jezero, kjer bi se lahko kopali tudi psi?
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 28. Avg. 2009 11:41

^^v katerem jezeru se pa ne smejo? :gruebel: moj se povsod kopa :D
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 28. Avg. 2009 11:45

ja npr. če se odpeljemo na bled ali bohinj, kar je dolga pot za nas, ne bi bilo prijetno, če bi nas potem podili iz vseh strani.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 28. Avg. 2009 11:50

ne bodo vas podili, moj se je ze kopal tam...ce pa te spodijo s kaksne plaze, gres pac drugam. mogoce majo ravno pred kakim kampom prepovedano, pa se pac ne kopas tam. to za bohinj sigurno, za bled pa nevem. pa sej ves no, na kaksnih javnih kopaliscih kjer je gneca se hitro najde kdo ki mu pes ne pase in se gre bunit...pac poisces bolj samotne koticke. isto kot na morju.
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 28. Avg. 2009 13:42

hvala za odgovor
*QueenBitch*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 879
Na forumu od: 6. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *QueenBitch* » 31. Avg. 2009 13:36

amyZ napisal/-a:Baje je ful dobro it s kolesom v Kranjsko goro, ker so kolesarske poti lepo urejene in peljejo tam, kjer avto ne more. Sploh pa je tam veliko stvari za pogledat. Lahko se zapelješ do izvira Save, ali greš peš na kakšen bližnji hrib, baje pri Martuljku delajo kopo, nasploh je narava tam lepa. Pa še paše v tej vročini, ker gor vedno prijetno pihlja.


Ja, res je jaz sem bila pred kratkim. Kolesarske steze so res lepo urejene. Na primer do Martuljka je zdj bl na novo pa še fajn je, ker je s ceste umaknjeno pa ni avtomobilov..pa za po vročini je fajn ker gre delno mal po gozdu.
Tudi na drugo stran proti Podkornu in Planici je lepo urejeno, isto umaknjeno s ceste. Jaz ko sem bila je bilo ogromno kolesarjev vseh starosti...recimo luštn je it s kolesom do Planice pa potem tm na kavo/sok al pa še naprej peš v Tamar pa tm potem na čaj ali pa kej..zdj odvisno kaj komu paše pa kok hoče športat.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 01. Sep. 2009 15:16

A kera ve, kje pri Iškem vintgarju je partizanska bolnica Krvavice?

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov