Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Mar. 2023 19:50

Včeraj ni bilo nekega konkretnega dežja zato smo šli na sprehod po arboretumu, je lepo, že polno narcis. In potem itak šoping zraven v vrtnem centru :)
Ob deževnih dnevih se rada sprehajam, je vse umirjeno, redko koga srečaš..


Rad/a hodiš na "družinska" srečanja, ko ima nekdo kakšno okroglo za rd.in vabi vso daljno sorodstvo na kup?
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Mar. 2023 21:30

generalno gledano ja.
imam rada svojo (pa tudi njegovo) razširjeno žlahto. se z večino dobro razumemo in pogosto vidimo (mojo), njegova je pa prevelika da bi se pogosto srečevali in mi je zato še toliko bolj zanimivo ko se srečamo (ima kar zanimive bratrance/sestrične, z veseljem poslušam njihove štorije).
za ekstroverte je vsaka pasja procesija dober razlog za druženje :lol:


ponavljam + imas kako staro tetko v žlahti ki na takih dogodkih sprašuje neprimerna/vsiljiva/preveč osebna vprašanja? :lach:
kaj je njeno najljubše "te nič ne briga" vprašanje?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Mar. 2023 4:50

Mi je neprijetno it, ceprqv vcasih ko potem grem na kak tak rd, mi potem rata fajn. Zdaj ima tud oce od mojga v kratkem praznuje in mi tudi ni prijetno ker jih ne poznam tolk dobro..

Nimam nobene take, mama je bolj prekinila stik s sorodnii po njeni strani, odkar nima vec nobenega starsa, to je pa ze dolgo casa nazaj. Drgac sem jaz taka da kar vse povem, boli me k. Moja mama je bolj taka, da vse hoce skrit in na lep nacin povedat, jaz ne. Dejansko kdaj ce mi je oseba kul se rada kaksno stvar izkoristim, da lahko neke svoje stvari dam ven.. Se mi zdi, da noben drug clovek obstojec ne more biti toliko kriticen, kolikor sem kriticna sama, na karkoli kar povem.

Moj mi je ze enkrat na zacetku najinega spoznanja rekel, da se mu zdi, da je pri meni fora, da nisem ekstrovwrtirana, ampak introvertirana, ampak da imam izredno bogato notranje dogajanje in zato rada govorim, da dat to ven, ker mi je drugace tu mac. No ja sej kaksne stvari pa tudi on fali, kar si misli, da je 'ugotovil'



Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 524
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 27. Mar. 2023 10:25

Ojoj ne, ne hodim na take dogodke. Nazadnje sem bila, ko sem bila stara 10 let in takrat so me pač vsi spraševali, kako kaj šola. :P Ne bi imela nič proti kakemu družinskemu kosilu v ožjem krogu v restavraciji, ampak vse ostalo v smislu, ko pol vasi pride na dogodek in nekdo gosti, pa ne hvala, ne rabim tega do konca življenja. Če bi živela v kaki Jordaniji, ko se družine verjetno videvajo večkrat na teden, bi se mi zmešalo. :D

Ponavljam + koliko kontakta z ožjo družino (npr. starši, bratje in sestre) se ti zdi zdravo oz. kje je zate meja?
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 27. Mar. 2023 12:54

Ne vem, nisme nek poznavalec, še sama ne vem, koliko je zdravo, res ne. Sama bratov in sester nimam, zato so mi lahko starši še toliko bližje.

Zdaj v zadnjem času sem pogosteje pri njih, kar sem manj vezana na Lj in kar sem bila bolj v slabšem zdravju in noseča, trenutno sem bila na zadnje pri njih 10 dni nazaj.
Jih ima pa moj 40 in je preko telefona pogosteje v stiku s starši, ga kličejo tam nekje 1x na dan ali 1x na dva dneva(starša njegova ne živita skupaj). Medtem, ko mene, če nisem doma, me običajno po cel teden ne pokličejo, ali ravno 1x na teden ali 1x na 2 tedna, še to me vedno samo mama, tata me ne kliče.


Bi pa rekla da vidim, če imaš otroke pluse in minuse, ena kolegica živi pri starših, ji bodo straši lahko vse pomagali, bo dala v varstvo, ko bo hotela, po drugi imam eno iz Lj, ki ima vsak od njiju starše na drugem koncu slo, imata enega otroka, varstva ni, vse morata sama, menda gre ona k domačim cca. 1x na pol leta. Tako, da so plusi in minusi.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 313
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 28. Mar. 2023 6:42

Rada hodim na družinska srečanja sam jih mamo tko 1x na 10let :mrgreen: pr men je večina familije razseljene tok da kakšne tretjine bratrancev in sestričen sploh poznam ne, še eno teto sem prvič vidla pr ene 12ih šele... majo pa vse te razseljene tete ponavad neumestna vprašanja ker ne znajo več dobro slovensko :mrgreen:

S starši se ponavad slišm enkrat na teden ali dva, ponavad večkrat s fotrom... in se mi zdi čist dovolj, s sestro še manj mogoče 1x na mesec pa še to sem velik rekla...

Katero gospodinjsko opravilo ti gre najbolj na živce?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 28. Mar. 2023 7:17

Likanje

Tebi?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Mar. 2023 10:14

Likanje tudi meni, zato tega ne delam ;D

Vidim pa svoje starše cca 1x na teden, včasih bolj pogosto.
koliko se mi zdi zdravo? odvisno. če maš slabe odnose z družino, neke travme iz otroštva, toksični odnosi, izkoriščanje, čustveno izsiljevanje - je še enkrat na leto preveč.
če se dobro razumeš, zdravi odnosi, vsi uživajo v družbi eden drugega... potem pa ne vidim razloga zakaj se ne bi slišal in videl magari vsak dan če vsem tako paše :)


ponavljam + katero delo/opravilo te pa najbolj veseli po hiši?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2023 14:14

Pred nosečnostjo kuhanje, pa gin sem ponavadi konec dneva pila ob kuhanju. Zdaj zgleda, da ne bo nekega posebnega kuhanje več, bom mogla bolj sam zelenjavo/ solato in proteine, če ne zdaj pa po nosečnosti.

Zdaj dolgo obdobje nisme videt mogla sploh receptov od slabosti, da bi kaj skuhala, tako da če ne štejem kuhanja, potem pomivanje posode je neki tazga, kar naredim že rutinsko, brez da bi sploh razmišljala oz zlaganje v pomivalnega in ven. V tanovem stanovanju sva do zdaj kar na roke pomivala, še nisva zagnala pomivalca.

Ponavljam + tvoja naj hrana trenutno?
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7033
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Mar. 2023 14:37

Ne maram zlaganja oblačil v omare. Rada likam in zlagam.
Trenutno mi je dobra domača pizza iz dolgo fermentiranega testa.


Te je kateri film/risanka v otroštvu strašila?
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 29. Mar. 2023 14:46

Ja .. Babica pripoveduje kaseta... te neke tiične slovenske depresivne pripovedke.. Ko je vmes ena zgodba kako mati ne prepozna svoje 10. hčere, ki se vrne domov po dolgih letih, pol ko ugotovi, da je to bila njena hči neki 'mati pade in umre..' Ful primerna pripovedka za male predšolske otroke za zavrtet pred spanjem... :roll:


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Mar. 2023 14:57

Film Gremlini. Še zdaj imam v glavi te male stvore.

Ponavljam
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 313
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 30. Mar. 2023 19:33

Neka božična risanka z vlakcom ki zgrmi v prepad...

Se maš za finančno pismeno osebo?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 31. Mar. 2023 7:27

Ne, sem se lani zacela malo brat, se izobrazevat na to temo v prostem casu, ampak me hkrat cakalo delo za sluzbo tudi za vikend, delno sem bila izcrpana od tekocega tedna in rabila pocitek, malo me je dajala izgorelost, bil moj prosti cas omejen za vikende..

Kasneje pa kar sem imela prostega casa, sem dala prioriteto izobrazevanju na temo psihologije, odnosov, terapije, se ukvarjat z mojo travmo iz pretekle zveze, potem sem pa njega spoznala in se z njim vec ukvarjala/skupnega casa prezivljala.. tako da sem raje si uredila neko podrocje partnerskega odnosa in delala na sebi in na razumevanju sebe in psihologiji kot da bi bila samska ter zelo dobro financno pismena. :D

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 31. Mar. 2023 10:26

žveplenka napisal/-a:Neka božična risanka z vlakcom ki zgrmi v prepad...


omg, the Little engine that could!!! moja najljubša risanka iz otroštva, ampak uni del ko ji skoraj "umre" srce oz peč za parni pogon je res dramatičen in travmatičen :D .


Finančno pismena kot - ali vlagam svoj denar v kripto, delnice, zlato, obveznice in aktivno nekaj delam z njim - ne. Finančno pismena kot ali pametno obrnem svoj denar ki ga zaslužim brez da bi pretirano razmišljala o tem in mi še vedno ostane dovolj za vse željene večje in manjše naložbe/izdatke - ja.


ponavljam + kaj zate pomeni "finančna pismenost"?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: haley