Vprašaj me... #47

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Mar. 2023 5:50

Hm, oboje, na nek nacin?
mam svoje "work bestije", debatiramo o vsem mogočem, jih pokličem če sem v njihovem kraju da se dobimo na kofe itd. so pa nekateri s katerimi namenoma držim distanco, ker mi ni za z njimi privat debatirat. generalno gledano pa imamo oba prijatelje ločene od službe.


ponavljam,!
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Mar. 2023 10:30

Joj, zdaj si me s tem jastogom spomnila, da meni so najboljše jedi poleg tistih bosanskih, ki sem jih omenila, kar lepo sredozemske, dalmatinske od naših sosedov, bolj kot nevemkakšne eksotične, domače olivno olje. Dodajam na seznam torej še školjke, lignje na žaru, ribe na žaru, škampe. Njama.
Trenutno sem pa tudi v takem stanju, da mi je kar slabo, če pomislim, ali vidim kje recept za kake eksotične jedi.

Pa v Londonu, 1x ko sem bila so nam dali ful dobre njihove čokoladne mafine za zajtrk, drugič so bili pa ful dobri njihovi tipični angleški zajtrki.

Gyros mi je tudi ful dober, sem pa ga prvič jedla v Stari gorici v Italiji, mi je ful dober tam. Na maturancu v Gčiji sem bila cel teden tako slaba da nisem gyrosa nikol, mislim da cel teden sploh nisme jedla nič, samo pila, pa neke blazno dobre špagete na ladji na poti nazaj.


--------------------------------------------------------------------

Julija je tudi meni tako kar najljubše ime trenutno. Mojemu je tudi ok. Imam pa sicer vsaj ene 4 ali 5, ki so mi zelo všeč za punčko. Bolj pri fantih nimam toliko idej.

-------------------------------------------------------------------

Ne ločim služba je služba, bi mi bilo čisto fajn, če bi imela prijatelje na delu. Ma zdaj pri zadnji službi, so bili 1. kot 1. vsi min. 15 let starejši kot jaz in več, druga generacija, sem se pa dobro razumela z vsemi, še najbolj z enim, ki je bil edini samski/ brez familje. Zadnja pol leta edino prišel en 6 let starejši od mene, bolj mojih let torej, bil faca. POleg tega smo bili skupaj samo en dan na teden na sestankih, vse ostalo delali popolnoma samostojno in se, če ni bilo naključja lahko niti videli nismo cel teden.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 23. Mar. 2023 13:09

Delam sama zase in nimam kolegov. :D in mi je super tako. Še tistih nekaj tedenskih sestankov komaj zguram in si dam kamero na off, če je le možno. Pa imam generalno gledano kar veliko družbe, tako da ja, absolutno ločim. :ja:

ti kariera veliko pomeni in plezaš 'po lestvici', ali vidiš službo bolj kot nekaj, kar ti financira druge prioritete?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Mar. 2023 13:58

Meni ne pomeni, še toliko bolj odkar sem njega spoznala, sem dala vse prioritete nanj. Mi je bolj pomembna družina. Ko sem končala zadnjo službo sem bila tako sita vsega, da sem se počutila, da najraje ne bi več delala v lajfu. :D :D :D :D No, ne vem, če se zdaj kaj drugače počutim.


Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 23. Mar. 2023 14:14

Si ne gradim kariere in ne grebem za titulami ipd…
Tako da, bolj tisto drugo.

- - -

Sanjska služba?
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 313
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 23. Mar. 2023 14:40

Jaz sem si ustvarla svojo sanjsko službo, prepleta vse kar sem kdaj imela rada v življenju... meni se zdi zelo pomembno da je služba skoraj kot hobi da rad delas kar delas, ne nazadnje skoraj polovico svojega življenja pustimo tam in si ne znam predstavljat da bi celo življenje delala nekaj samo da si lahko plačam tisto kar pa zares rada počnem in bi ves čas hrepenela po dopustih in vikendih...

Ponavljam...
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Mar. 2023 21:26

saarijarvi napisal/-a:ti kariera veliko pomeni in plezaš 'po lestvici', ali vidiš službo bolj kot nekaj, kar ti financira druge prioritete?

Upam, da še kam splezam :cool: :D :mrgreen:

Odkar plezam oz. sem na lestvi, malo bolj ločim služba je služba in družba je družba. Kar pomeni, da z veseljem bom šel s sodelavci žurat, ne bom pa pokazal vsega oz. jih "silil", da oni grejo žurat z mano. Nekak bom držal distanco. Tudi, če bom v klubu z njimi, bom ogovoril kakšno manj ali manj "vsiljivo" plesal :twisted:

Sem ambiciozen in rad bi kam splezal. :oops: :cool:

Sanjska služba? Zaenkrat kar ta oz. kombinacija tega kar delam. Bi pa rabil še konkretno napredovat oz. tako ali drugače zarađiti malo više novca.

Kaj boš počel/-a za vikend? :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 23. Mar. 2023 21:32

V službi bom. V nedeljo pa pečem torto. Drugih planov zaenkrat nimam.


Ti?
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1668
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 23. Mar. 2023 21:54

Večino časa plesal :mrgreen: Pa dejt mam jutr kot kaže :oops:

Še ponavljam :)
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3410
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 24. Mar. 2023 5:53

Uživala bom in relaxirala v družbi najbližjih, ker bo to prvi vikend po nekaj časa da nimam študijskih obveznosti.

Pa malo bom pospravljala in likala :D

- - - - -

Si ljubitelj vina ali piva?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 24. Mar. 2023 7:11

Bolj piva, kar se tice kaj pijem ko grem ven, vibo pa rada pijem tako ob hrani, kaksni morski recimo.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 24. Mar. 2023 9:03

sama dobra vprašanja :D .
v idealnem svetu, bi bila moja sanjska služba da bi za 4 ure na dan delala to kar delam ali kaj podobnega (mi je mentalno zahtevna služba in me izzove vsak dan posebej) po drugi strani bi pa bi imela svojo mini artisan pekarnico/kafič s fensi sezonskimi torticami in pecivom ki bi jih sama pekla. v realnosti bi pa to verjetno zgledalo da.bi bila na šihtu plačana za 4 ure, delala bi jih pa 6-8 na dan, vmes vsake pol ure dobivala klice od študentov ki bi delali v pekarnici da se je zamašil penilec mleka, po šihtu letela streč v kafič ker mi je popodanska študentka zadnji moment odpovedala ker je zmačkana in za vikende cele dneve pekla torte :D . tako da manj sanjsko :D :D


vino vs pivo? žestoko!
vino ob določenih jedeh, kot je rekla hayley, pivo za zvečer zraven čipsa, arašidov, pice, hamburgerja. za vse ostale priložnosti je tu žestoko :D


Če bi jutri dobila en dodaten dan, ki ga ni na koledarju, kako bi ga izkoristila?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
žveplenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 313
Na forumu od: 7. 5. 2021

Neprebrana objavaNapisal/-a žveplenka » 24. Mar. 2023 9:48

Sem mogla prov pogooglat kaj je to žestoko :mrgreen: jaz sem all the way žestoko :mrgreen: vino sicer rada pijem pivo malo manj, ga bolj pijem na kocertih in v lokalih, če si ga kdaj doma odprem ga more zmeri moj do konca spit...

Če bi mela en dan več in da bi mi ta dan omogočil da nimam slabe vesti, ker je pač tok enih obveznosti da bi že za te pasal dan več, bi si vzela dan čist zase. Zjutri dolga kopel z mimozo v roki potem bi šla k frizerju, od tam domov kjer bi si dala najljubšo vinilko gor odprla moj ingverjev special žganje ki ga šparam že predolgo, zraven bi si lakirala nohte, vsa spedenana bi potem mojga odvlekla nekam na pozno kosilo ki bi se zavleklo do večera in potem bi upala da dneva ne bo nikoli konec :mrgreen:

Mam čist preveč splaniran tok da si očitno rabm tak dan vzet čeprav mi ga noben ne bo šenkal

Ponavljam...
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 25. Mar. 2023 11:26

nimam pojma, danes imam (skoraj) tak dan, ker so nam vsi plani padli v vodo. backup planov nimamo, vsi nekje so (po dopustih, imajo druge obveznosti itd) tako da očitno bi bonus dan uporabila za scrollanje po cosmoforumu :D .

drugače pa ja, otrok spi, fotr je priden in raziskuje nepremičnine, js grem pa malo sama po trgovinah :top:

Kaj počneš na deževen dan?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 25. Mar. 2023 13:06

Ful pozno sm vstala, nekaj čez 9, šla spat pa ob 21. Ponesreči spala od 21 do 6 pri odprti luči.

Potem malo pomivanja posode preden je on prišel domov z dežuranja, tuš, 2 videa telovadbe - pilatesa. Potem malo skupnega cartanja in še malo poležavanja v postli, mal sva skpi pogledla rezultate, ki jih do zdej mava od gnetskega testiranja, do zdej še nisva skupi. Zdaj sem pa ravno zajtrk pojedla in skuhala kavo v posodi za juho, ker nimava jezve, kafetjere pa indukcijska ne prime. Zdej pa on spi in je mir/ tišina.

Ponavljam
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]