Klepetalnica #115

Klepetalnica, info, humor in ogromno drugih zanimivih reči...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Mar. 2023 10:21

Se kdo kaj spozna kateri novi telefon zdaj vzet? Bolj med Samsungom in Huaweiom gledam. Sem na zadnje kupovala/ dobila oba dva nekaj več kot 3 leta nazaj in po mojih izkušnjah je v istem cenovnem razredu pri Huaweiju precej boljša baterija in nekaj boljši fotoaparat na isti cenovni razred...
Tudi nek videz aplikacij/ nadzorne plošče ali kako bi se temu reklo, prva stran mi je bila bolj všeč pri Huaweiju.

A je zdaj kakšna razlika s 3+ leta nazaj ne vem..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 22. Mar. 2023 10:29

Jaz imam pixla, ker ima v mojem price rangeu daleč najboljši fotoaparat.
Sem zadovoljna, ker sem točno to hotela.

splača se ti pogledat kaj rabiš + predviden budget bolj kot se ozirat na znamko.
Androidi majo pa zdej tako prilagodljiv izgled/funkcionalnost, da si lahko vse urediš po svoje, točno tako kot ti paše. Hočeš trikotne ikone za aplikacije, ki bodo vse v roza barvi? android's got you fam.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 22. Mar. 2023 10:35

Hm, ne vem kaj bo price range, bo moj izbral, ker bo kao darilo za rojstni dan. :D

Js bi čene zaradi sebe še čist dobro shajala z mojim tastarim telefonom.

Sem pa, ko sem mogla vrnit službenega si pobrala aplikacijo dol, da ti prenese vse podatke in datoteke na drug telefon in je spet Huawei imel neki ful praktično enostavno aplikacijo, ki bi zelo na hitro opravila nalogo, če bi imela 2 Huaweija, Samsung neko kompliciranje, na koncu mi niti ni ratalo prenest, ker bi mogla bit oba telefona iste znamke in aplikacija od enega ni delovala na drugem, kolikor sem jaz poskušala.

Bom čene šla še malo v trgovino kjer prodajajo fizično telefone pa v živo malo pogledala, kako kateri izgleda/ deluje.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 22. Mar. 2023 22:13

Meni je bil Samsung S21 Ultra res res najboljsi telefon, ki sem ga kdaj imela. Oz. je bil sluzbeni od mojega, ker je sam preferiral svojega starega. Kamera za dol past.

Pa me je nekdo oropal lani poleti. :cry: in ga ni vec. Zdaj sem na nekem OnePlus, srednja zalost.

Huawei P20 mi je bil tudi ful fajn pred casom.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 23. Mar. 2023 5:29

Jaz imam ze skoraj 8 let samsunge (oziroma dva samsunga) in bo tudi naslednji Samsung, ko bo. To je vse, nimam druge obrazlozitve :D
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Mar. 2023 6:38

Ojoj glede ropa. :(

Meni je prav boljsi postal Huawei od Samsunga, ko sem imela oba, nic zdaj neka 2 modela sem malo gledala, huawei nova 10 in Samsung a53.

Sem sla malo brat prierjave na net, Huawei ima boljso sprednjo, selfi kamero, Samsung une zadnje.

M ije pa zelo kul dejstvo, da naj bi Huawei rabil 13 min, da se napolni polovica baterije, Samsung nekje 35 min za polovico baterije, ful prirocno da se hitro napolni.

Potem neki sem po netu al nekem forumu nekje brala, da Huawei naj ne bi podpiral vec google appikacij, pa ne vem ce to drzi, moj ki sem gs uporabljala se do decembra je vse podpiral. Ker google maps je zelo prirocna zadeva...
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 26. Mar. 2023 20:17

- berry patch krasno napreduje, prejšnji teden sem zasadila še 1 maline, skupno sva zdaj na cca 15 različnih sadik. če bo kaj zrastlo, bomo imeli vsega - od aronije, Šmarne hrusice, brusnice, miljon vrst malin, robid in tayberryja... komaj čakam, jagodičevje je moje najljubše sadje :hearts:


Sarissima, lahko kaj več napišeš o tayberryju.
Nekaj sem že googlala o tem..ga imaš že več časa? Se razrašča tako kot maline, da spodaj iz tal vedno novi zrastejo? Okus naj bil bil bolj podoben malinam kot robidam? Brala sem, da sta 2 sorti, s trni in brez, katerega imaš? S trni naj bi bil okusnejši ampak menda se kar težko nabira zaradi njih, kar mi je malo tako tako.
Trenutno imam več vrst ameriških borovnic-da postopoma zorijo, jagode, rdeč ribez, belo kosmuljo, aronijo, maline. To imam na dveh lokacijah, letos moramo pa čimprej še vse na novo parcelo presaditi, v enem delu bi imela lahko še tayberry, me mika :rolleyes:
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 26. Mar. 2023 21:21

verjetno generalno gledano se res loči na tiste z in brez trnov, ampak kot sem gledala je miljon nekih podvrst, odvisno kdaj zorijo, velikost/barva plodov itd. jaz sem kupila 3 različne, 2 črna pa enega rdečkastega, mislim da 1 je s trni.
nisem ekspert in od lani jeseni samo besno kupujem in sadim te sadike :D . kolega agronom mi je zelo priporočil tayberry ker naj bi bil okusen kot robida, s tem da menda ni tako občutljiv če ga ne nabereš ob optimalni zrelosti (robide znajo bit kisle in trpke ce jih prezgodaj in drekaste ce jih malo prepozno obiraš).
nimam pa izkušenj, tako da težko svetujem :)

btw za kaj pa rabiš kosmulje? a to se lahko kar tako je, ali je za vkuhavanje/marmelado?
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 28. Mar. 2023 4:22

Kosmulje kar tako sproti pojemo, jih še ni toliko, da bi ostale za predelavo. Rdeče mi ne grejo, te so pa dobre.
Sem našla podatek, da obstajajo trije križanci med malino in robido, tayberry, loganberry in boysenberry :) videri imajo različne barve, trnavost in predvidevam,da ene bolj podobne robidi kot druge. Res bo treba nekaj naročiti.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 28. Mar. 2023 10:25

morda še kosmulje kupim :).
sem vedno mislila da je kot aronija/brusnice - prevec trpko da bi lahko surovo jedel.

a te Šmarne hrusice si kdaj probala? so tudi prišle z zelo visokim priporočilom, naj bi bile dobre in zdaj komaj cakam pridelek :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 29. Mar. 2023 4:27

Kosmulje so ok vsaj te svetle. Ne vem zakaj temnih ne maram, vem samo,da že od nekdaj temnih niti ne probam. Mogoče zato, ker črnega ribeza ne morem.
Kosmulja je po strukturi kot tisti češnjevi paradižniki, zunaj trda, ven se vlije kot neka mehka želatina s peškami. Je sladka, malo pokisli, ne preveč. Se mi ne zdi trpka.

Šmarne hrušice nisem probala, je samo za predelavo ali se tudi sveža lahko je? Po videzu me spominja na aronijo, ki jo imam samo po sili razmer. Pač raste, dam v marmelado.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2447
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 17. Apr. 2023 9:18

Ce vam kdo podari darilo in vam ni prav/vsec (ali v mojem primeru oboje), ga zamenjte?
Jaz vsako leto dobim darila od mozeve zlahte, ki mi skoraj nikoli niso vsec in mi je preveliko (a jim zgledam res tak debela? :rolleyes: ). Ni moj stil in nikoli ne oblecem, ker njihovih tradicionalnih oblacil skoraj nikoli ne nosim. Mojemu sem ze namignila, da jim omeni, da mi res ni treba nic kupovat, ker je potrata denarja.
No, tokrat sem dobila poleg darila racun in bi torej lahko zamenjala. Ampak meni je to tako awkward. Ne vem zakaj. Ker ce bi ze sla, bi vzela cisto nekaj drugega, ker res mi ni vsec. Kaj ce me vprasajo, ce mi je bilo vsec?
Kot drugo pa, trgovina ni blizu :tot: Res se mi ne da vozit do tja, ker v bistvu niti ne rabim nicesar in mi je izguba casa v guzvi na cesti in guzvi v trgovini (predstavljajte si par dni pred bozicem v btc-ju na kvadrat). Tako da se nagibam, da bi (spet) pustila viset v omari do naslednjega pomladanskega ciscenja, ko bo slo v vreco in bo podarjeno. Samo potem so oni brezveze zapravljali denar in svoj cas?

Ffs, nehajte mi kupovati darila!!!!!
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7535
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 17. Apr. 2023 10:48

Js bi zamenjala, ker mi je fajn kaj novega imet, razen, če res ne bi bilo časa.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Apr. 2023 11:14

Tašča mi je nekaj časa vztrajno kupovala oblačila, par kosov, parkrat na leto. pol jih je bilo krasnih, ji se vedno nosim, pol pa tak fail da nimam komentarja.

ko sem prosila mojega da "namigne" ni bilo nobene spremembe, ko sem ji pa sama razložila situacijo, in da mi ne rabi nič kupovat, pa je zelo lepo sprejela in smo se dejansko dogovorile, kaj bi mi bilo meni fajn, da mi kupi (da mi ne kupi nič, v njenih knjigah seveda ni bilo sprejemljivo :) ) . od takrat dobivam od nje krasne, drage in kvalitetne pižame (ki si jih sama ne bi kupila nikdar v življenju) in prav specifične trenirke, ki so mi fajn in jih rada nosim. redko, če smo slučajno hkrati v trgovini, se ponudi da kak kos oblačil za mene, mojega ali tamalo plača "namesto darila", in se ponavadi strinjamo, ker je tako najmanj krega :D .
tako da srečen konec pri nas :P

ne vem pa kako je z družbeno sprejemljivostjo vračanja/zavračanja daril pri vas. verjetno moj nasvet ti ne bo kaj dosti koristil, razen tega da ne se zanašati da se bodo moški kaj pametnega zmenili ker se ne bodo :P
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 17. Apr. 2023 11:17

aja pa verjetno če so ti priložili račun, že približno vedo, koliko je ura :) . tako da jaz bi menjala, če boš imela priliko, ali pa vse skupaj z računom daš naprej kaki kolegici ki rada šopingira in ji ni panika hodit po trgovinah - škoda da ostane neizkoriščeno in nabira prah v omari :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov