Klepetalnica

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Feb. 2020 12:15

ja, saj pravim, preveč se ubadaš z občutki, čeprav nimajo nobene podlage, ker o meni pač ne veš nič. pa tudi če bi, to nima nobene veze s to debato.

do seksa pride lahko vsak, če ne drugče, pa s prostitucijo. ampak tudi pri seksu je pomemben občutek uspeha za moškega, ki si želi žensko osvojiti, si zaslužiti njeno privolitev, zato se navadno moški raje trudijo (in sekirajo) za to, kot da bi šli k prostitutki, za katero bi rabil samo denar.

odvisno kako si definiraš udobno življenje. zame je udobno življenje to, da rečeš, da imaš vse, kar potrebuješ, in da nimaš potrebe po tem, da bi moral nekaj izboljšati. to se nanaša na to, kar je napisal mmm, ker sklepam da če bi imel to potrebo, bi vedel, na čem mora delati, in bi bila njegov post odveč.
hej norci :)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 23. Feb. 2020 17:27

Lej ta izraz, da imam,'občutek' je bil samo izraz, za bolj vljudno ubesediti, kar bi lahko, če bi hotela, napisala v precej drugačnem tonu.. Ni dobesedno občutek, ampak stvari, ki so bile napisane, kar je jasno... Sam ne bi rekla, da sem spet toliko bitch, da bi koga na polno napadla tukaj, niti nimam volje neke drame delat ali kakorkoli se kregat..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 23. Feb. 2020 19:26

sem ti že rekel, da če imaš kaj osebno proti meni, mi piši na ZS, pa razrešiva. ali pa preboli. ne pa da s svojim frustracijam smetiš debato, ki nima nobene veze s tem.
hej norci :)
Flavij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 353
Na forumu od: 14. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Flavij » 01. Mar. 2020 4:24

Ananhas napisal/-a:Odg. hayley - njegovi so iz Romunije in Srbije.


Vlahi po domače! :D
All is vanity, nothing is fair.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1971
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 02. Mar. 2020 22:19

Mislit se pravi nič vedet, je enkrat rekla ena gospa. :D
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Jan. 2021 17:29

Firestorm napisal/-a:Sarissima, kje kupuješ pajkice? Kak nasvet mogoče, da niso takšne, da se hitro razvlečejo, pa da niso takoj prekratke, ko 2x opereš.
Jaz bi tudi nujno rabila par parov lepših. Da so udobne za nosit, ampak da se vseeno da športat v njih.

Glede recepta pa meni je ful dobro, če naredim piščanca z zelenjavo in kokosovim mlekom, dodam razne začimbe (kari, čili...itd.).
Je naslednji dan mogoče še boljše :D



Firestorm - vse sem kupila na about you, daleč najbolj kvalitetne se mi zdijo dvoje, ki jih imam od firme Marika. Sem kupila mislim da številko manjše, kot mi jih je aplikacija predlagala, in mi je fajn ker te res lepo stisnejo čez rit, trebuh in stegna (na trebuhu so prav posebej ožje + ojačane, da naredijo ful lepo postavo) + imajo žepe :D. Tako da res priporočam. (vidim da so ene celo v akciji!)
https://www.aboutyou.si/p/Marika/Sportn ... n--5070869
Edino če si visoka, zna bit da ti bodo ravno na meji glede višine. Js mam rada da so daljše (nujno čez gležnje) in te mi niso čisto 100% (morda ker sem vzela manjšo številko).

Fine so mi še tele (oz te so skrajšan model, jaz mam iste v polni dožini):
https://www.aboutyou.si/p/urban-classic ... ce-3958971
Elastične, udobne in definitivno primerne za športat :)

Ostale sem pa kupila neke bolj čipšit, za recimo okoli 15 eur, večinoma bombažne. Ful ful so mi všeč tele ker so super dolg model. Na fotki sicer izgledajo prosojne, ampak niso.
https://www.aboutyou.si/p/PIECES/Pajkice-Edita--1746346

Imam pa vse šele kako mesec in pol, tako da na dolgi rok ne vem kako se obnesejo :) . So bile pa vse že najmanj 2x oprane, ker nosim dobesedno samo še to odkar jih imam :)


Ej hvala za idejo, curryja nisem kuhala že pol leta mogoče! Moj ni največji fan, tako da ne delam zelo pogosto :) . Imam pa eno začimbno mešanico, ki jo je prinesel kolega z Indije, ko je bil v Lj na izobraževanju ;)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 07. Jan. 2021 22:17

Hvala! <3 sploh nisem na aboutyou pomislila.
Sem malo tudi Lelosi gledala, k mi ves čas reklama pred oči skače, ampak so o njih zelo deljena mnenja. enim so menda super, drugi pravijo da so totalno šit.
ne bi pa res dajala 40e za pajkice, ki se takoj uničijo :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Jan. 2021 5:29

Sarissima, ce smo ze pri indijskih receptih: prvi dan naredi kaj v stilu chicken tikka (marinirani koscki piscanca iz pecice). Ne vem, koliko imas zacimb doma, ampak recimo namesas kurkumo, koriander, kumino, sladko papriko, cili po okusu, mislim da tudi mleti klincki bi sli. Ali pa ce najdes, kar tandoori mesanico oziroma poguglaj, kaj tocno gre v mesanico. Zmesas z jogurtom, pasto iz cesna in ingverja (pasto lahko naredis tako, da ingver in cesen zmiksas, ce imas food processor), pustis stati cim dlje, da se lepo marinira (jaz sicer pustim cez noc, ampak tudi 1 ura je bolje kot nic). Speces lepo in postrezes s solato. Preostanek naslednji dan naredis v chicken tikka masalo ali my favourite, butter chicken.
Ene dve zlice masla (ghee se bolje), cebula, cesen, ingver, malo paradiznikove mezge, garam masala ali kar pac imas podobnega (plus isto mesanico kot prejsnji dan). Vrzes noter meso, na koncu se smetano za kuhanje. Pa je. Z rizem ali chapatijem (tortilje bi sle, verjetno).
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jan. 2021 7:13

Hm.. nikoli nisem sploh še kupovala preko tega aboutyou.
Samo ena opazka, da jaz osebno ne bi imela za doma cel dan na sebi poliestra ali nylona. Za par ur za it ven ali za športanje že.
Lelosi sem tudi jaz videla veliko reklam, ampak povsod z ogromno nekih vzorcev, pisanih, kar meni osebno ni lepo, ampak za doma me ne bi toliko brigalo vseeno..
Js imam pa pajkice samo iz calzedonie (plus tiste samo bombažne cele črne iz različnih trgovin z oblekami), ampak mi je pozimi, če cel dan sedim in delam od doma premraz v njih.. Ok sem vzela ene naključne iz omare, ki so v tisti skupini za doma, zaradi vzorcev, čeprav so samo sive, niso barvne pa je tudi sestava nekje 59% poliester, 36 viskoza, 5% elasten, samo jih v hladnem delu leta redko nosim..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jan. 2021 7:13

Hm.. nikoli nisem sploh še kupovala preko tega aboutyou.
Samo ena opazka, da jaz osebno ne bi imela za doma cel dan na sebi poliestra ali nylona. Za par ur za it ven ali za športanje že.
Lelosi sem tudi jaz videla veliko reklam, ampak povsod z ogromno nekih vzorcev, pisanih, kar meni osebno ni lepo, ampak za doma me ne bi toliko brigalo vseeno..
Js imam pa pajkice samo iz calzedonie (plus tiste samo bombažne cele črne iz različnih trgovin z oblekami), ampak mi je pozimi, če cel dan sedim in delam od doma premraz v njih.. Ok sem vzela ene naključne iz omare, ki so v tisti skupini za doma, zaradi vzorcev, čeprav so samo sive, niso barvne pa je tudi sestava nekje 59% poliester, 36 viskoza, 5% elasten, samo jih v hladnem delu leta redko nosim..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jan. 2021 7:13

Hm.. nikoli nisem sploh še kupovala preko tega aboutyou.
Samo ena opazka, da jaz osebno ne bi imela za doma cel dan na sebi poliestra ali nylona. Za par ur za it ven ali za športanje že.
Lelosi sem tudi jaz videla veliko reklam, ampak povsod z ogromno nekih vzorcev, pisanih, kar meni osebno ni lepo, ampak za doma me ne bi toliko brigalo vseeno..
Js imam pa pajkice samo iz calzedonie (plus tiste samo bombažne cele črne iz različnih trgovin z oblekami), ampak mi je pozimi, če cel dan sedim in delam od doma premraz v njih.. Ok sem vzela ene naključne iz omare, ki so v tisti skupini za doma, zaradi vzorcev, čeprav so samo sive, niso barvne pa je tudi sestava nekje 59% poliester, 36 viskoza, 5% elasten, samo jih v hladnem delu leta redko nosim..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3438
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 08. Jan. 2021 7:42

Firestorm napisal/-a:Hvala! <3 sploh nisem na aboutyou pomislila.
Sem malo tudi Lelosi gledala, k mi ves čas reklama pred oči skače, ampak so o njih zelo deljena mnenja. enim so menda super, drugi pravijo da so totalno šit.
ne bi pa res dajala 40e za pajkice, ki se takoj uničijo :)



Jaz sem jih že skoraj kupila, pol sem jih pa na kolegici potipala - na občutek so ful prijetne, čisto mehke, gladke ampak prav popolnoma nobene opore ti ne dajo, pač kot da si nag ali pa ko ena pižama :wink: . Meni osebno to ni všeč, mam rada da pajkice stisnejo :) .

_patchouli_ napisal/-a:Sarissima, ce smo ze pri indijskih receptih: prvi dan naredi kaj v stilu chicken tikka (marinirani koscki piscanca iz pecice). Ne vem, koliko imas zacimb doma, ampak recimo namesas kurkumo, koriander, kumino, sladko papriko, cili po okusu, mislim da tudi mleti klincki bi sli. Ali pa ce najdes, kar tandoori mesanico oziroma poguglaj, kaj tocno gre v mesanico. Zmesas z jogurtom, pasto iz cesna in ingverja (pasto lahko naredis tako, da ingver in cesen zmiksas, ce imas food processor), pustis stati cim dlje, da se lepo marinira (jaz sicer pustim cez noc, ampak tudi 1 ura je bolje kot nic). Speces lepo in postrezes s solato. Preostanek naslednji dan naredis v chicken tikka masalo ali my favourite, butter chicken.
Ene dve zlice masla (ghee se bolje), cebula, cesen, ingver, malo paradiznikove mezge, garam masala ali kar pac imas podobnega (plus isto mesanico kot prejsnji dan). Vrzes noter meso, na koncu se smetano za kuhanje. Pa je. Z rizem ali chapatijem (tortilje bi sle, verjetno).


Evo še predlogi profesionalcev ;) . Hvala, bom sprobala! Torej chicken tikka in nato iz ostankov tikka masala? Bom poguglala se za kak bolj detajliran recept, ker ne poznam tako dobro kuhinje :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Jan. 2021 8:22

Malo imam hibo po mami, ki je vedno zelo natančna glede materialov in se poliestra in umetnega zelo izogiba. :D
Če je namenjeno samo športanju pa seveda mora biti bolj iz elastičnega materiala in takšnega, da se hitro suši.

Sem tudi sama velikokrat poleti med nakupovanjem prijela v roke na prvi pogled lušne oblekice, ki jih potem dajam vse po vrsti nazaj, če vidim, da so iz poliestra in podobnih umetnih materialov... posebi, če je mišljeno za nošenje čez cel dan.. (za kakšno večerno priložnost, kar se nosi krajši čas je mogoče drugače..)
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 08. Jan. 2021 10:01

Sarissima napisal/-a:Evo še predlogi profesionalcev ;) . Hvala, bom sprobala! Torej chicken tikka in nato iz ostankov tikka masala? Bom poguglala se za kak bolj detajliran recept, ker ne poznam tako dobro kuhinje :)


Jap. Ti napisem tocno svoj recept, samo moram pogledat v zapiske. Nocem se hvalit, ampak me gostje vedno sprasujejo, ce nisem slucajno iz restavracije narocila :D
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 08. Jan. 2021 10:22

Sarissima napisal/-a:
Firestorm napisal/-a:Hvala! <3 sploh nisem na aboutyou pomislila.
Sem malo tudi Lelosi gledala, k mi ves čas reklama pred oči skače, ampak so o njih zelo deljena mnenja. enim so menda super, drugi pravijo da so totalno šit.
ne bi pa res dajala 40e za pajkice, ki se takoj uničijo :)



Jaz sem jih že skoraj kupila, pol sem jih pa na kolegici potipala - na občutek so ful prijetne, čisto mehke, gladke ampak prav popolnoma nobene opore ti ne dajo, pač kot da si nag ali pa ko ena pižama :wink: . Meni osebno to ni všeč, mam rada da pajkice stisnejo :) .


yikes! dobro, da si rekla, zj sploh ni več dileme. niso potem to pajkice zame, meni je tudi fajn, da stisnejo. drugače mam pač raje pižamo gor :)

se pa strinjam, hayley, da je za cel dan verjetno res fino imet pretežno bolj bombažne zadeve gor. sam ful redko sem našla bombažne pajkice, pa da bi res bolj stisnile. so se mi večinoma vse dokaj razvlekle po parih nošenjih.

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov