diploma :(

Od šolanja do uresničitve karierne poti.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Sep. 2010 18:56

^^^Če si naredu vse izpite, pol boš pa tudi še diplomo! Samo lotit se je treba zadeve.
Louis Pitton
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 87
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Louis Pitton » 11. Okt. 2010 20:18

Rabil bi pomoč pri pisanju dispozicije.Za naslov sem si izbral: Spletna trgovina Bombonček.Neki se trudim,pa mi glih ne gre
Do jutri zjutraj jo moram napisati,pa je vsaka pomoč dobrodošla.
Osnovni problem je pri izražanju.Saj ne vem kako bi vse to zapakiral in napisal,da bi izgledalo kot dispozicija.Neke osnovne napotke - usmeritve imam.Dispozicija naj bi vsebovala: naslov,kazalo,uvod,glavni - vsebinski del,zaključek,seznam virov in literature.
Uvod mi je šel ( V uvodu sem napisal zakaj sem izbral ta naslov,...itd).
Problemi se mi pojavijo pri CILJIH,ki jih želim doseči z diplomsko nalogo.
Postavil naj bi HIPOTEZE in VRSTE RAZISKOVANJA.
GLAVNI VSEBINSKI DEL mi je še nekako šel in neki "pacam".Samo ne vem kaj naj zapišem v ZAKLJUČKU (Opisati bi moral rezultate,ki jih želim doseči z diplomskim delom,kaj pričakujem,...itd).
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 11. Okt. 2010 20:45

Louis Pitton napisal/-a:Problemi se mi pojavijo pri CILJIH,ki jih želim doseči z diplomsko nalogo.
Postavil naj bi HIPOTEZE in VRSTE RAZISKOVANJA.
GLAVNI VSEBINSKI DEL mi je še nekako šel in neki "pacam".Samo ne vem kaj naj zapišem v ZAKLJUČKU (Opisati bi moral rezultate,ki jih želim doseči z diplomskim delom,kaj pričakujem,...itd).


Cilj diplomskega dela je ................................. Raziskovalna vprašanja, ki sem si jih postavil v diplomskem delu, so sledeča: 1. .................. 2. ................ 3. ...............
V diplomskem delu bom poskušal potrditi hipotezo, da .................................... .

Pri metodah dela bo šlo nekako takole:
Prvi del naloge bo deskriptivni (opisni), uporabljena metoda bo pregled literature. Drugi del naloge bo empirični. Raziskava bo kvalitativna/kvantitativna in bo zasnovana na npr anketnem vprašalniku. Vprašanja bodo zaprtega/odprtega tipa.

V glavnem, poznat moraš osnove raziskovanja, met cilje in hipoteze. Brez tega ti težko kdo pomaga. Kaj če bi vsaj napisal, KAJ, ZAKAJ in KAKO boš raziskoval?
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Louis Pitton
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 87
Na forumu od: 11. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Louis Pitton » 11. Okt. 2010 21:16

Hvala za informacije.Res si mi veliko pomagala.
Sem ti poslal na privat sporočilo.
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 18. Okt. 2013 20:18

Mene pa zanima kako se predvsem lotiti tuje literature pri pisanju diplome . Npr. moje diplomsko delo mora nujno zajemati tudi literaturo v nemškem jeziku, vendar pa poznam samo osnove nemščine. Kako ste se kaj podobnega lotile ... knjiga in prevajalnik ? ( moj trenutni načrt :) )
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 20. Okt. 2013 21:43

Slovar v roke in hop. Ni druge. Pa upat, da bo zadostovalo samo par člankov in ne množica debelih knjig :D
acih
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 7. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a acih » 05. Nov. 2014 21:27

No jaz sem se po malo več kot 1 letni pavzi spet spravila pisat diplomo. Problem pa je sledeč ... na kup sem si spravila vso literaturo, članke ki jih potrebujem, ampak enostavno ne vem kako naj v bistvu začnem pisat . Diplomska naloga bo v celoti teoritična, in v bistvu ne vem kako naj tvorim neke svoje stavke, zraven povzemanja tekstov v knjigi. Študiram pravo, diplomska naloga pa se nanaša na upravni postopek, tako da se mi zdi da ni ravno nekega prostora za mojo lastno razmišljanje, če se lahko tako izrazim.
Skratka vsaka pomoč bo dobrodošla, še posebej pa s strani študentov prava, ki so že opravili z diplomo.
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 17. Nov. 2014 19:06

kdaj so navadno podelitve diplom?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 17. Nov. 2014 20:49

^^Odvisno od faksa. Eni imajo večkrat na leto, nekateri pa tudi samo 1x ali 2x letno.
Uporabniški avatar
Maybelline
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 3. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maybelline » 15. Mar. 2017 19:30

Zdravo

Bom kar tukaj vprašala.

Ve kdo koliko časa so veljavni podatki, ki jih pridobiš pri raziskavi za zaključno delo? Raziskavo sem že naredila, za spisat nalogo pa zavlačujem in zavlačujem.

Sem iskala na netu, pa ne najdem nič pametnega.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4996
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 15. Mar. 2017 22:59

^^Kaj pa če bi vprašala referat ali svojega mentorja?
rainbow315
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 28. 1. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a rainbow315 » 09. Okt. 2019 17:17

Nudim pomoč pri pisanju seminarskih nalog za srednje sole ter diplomskih nalog z družboslovnega področja.

Kontakt: seminarskenaloge7@gmail.com

Hitro in ugodno!

Vrni se na Kariera

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov