Kako se dvigniti?

Pomoč iz čustvenih stisk.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Karmen25
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 5. 5. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a Karmen25 » 05. Maj. 2019 0:40

Živjo. Ker nujno rabim pogovor in nočem k psihiatru sem se obrnila na vas. Zadnje čase se mi je nabralo veliko problemov in ne vem kako naprej. Moje razpoloženje niha, včasih sem polna energije, včasih pa padem na tla in se ne morem pobrati. Vem da moram veliko delati na sebi, ker me že kakšna majhna stvar vrže iz tira. Sem zelo občutljiva oseba in ko me kaj razjezi ali razžalosti se avtomatično zaprem in razmišlam samo o tem. Čeprav sem se začela ukvarjati s športom in meditacijo, mi lahko v trenutku kakšna zadeva podre vse in cel dan ali več dni sem podrta. Kaj storiti v taki situaciji?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 05. Maj. 2019 8:28

Prvo kot prvo si ne postavljaj raznih omejitev: ne bi sla k psihiatru etc. Ni to noben bav bav.
Lepo, da si opazila, da so se pojavile tezave in, da se moras s tem soociti.
Priporocam obisk terapevta, da se malo pogovoris o svojih tezavah in da te bo znal usmeriti, kako na pravilen nacin "kopati po sebi", da bos prisla do resitve
Jaz osebno sem nasla res odlicno odlicno odlicno terapevtko, ki mi je zelo pomagala. Je pa res, da sem na določeni tocki prisla do ugotovitve, da potrebujem tudi pomoc v obliki antidepresivov, ki so mi predvsem pomagali pri stabilizaciji, ker sem se tudi soocala z nihanjem razpolozenja in pa kr hudo anksioznostjo.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7500
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 05. Maj. 2019 11:20

Drugače za pogovor so psihoterapevti in psihologi, psihiater ti samo tablete predpiše. In ja, je dobro in priporočljivo si pomagati, se pogovarjati, razreševati stvari pri terapevtu.
Je pa razen terapevtov specifično za vsako osebo, kaj komu pomaga, je treba malo raziskat in različne stvari probat (če nisi že na taki stopnji, da nujno rabiš zdravila).. Na splošno je vedno dobro, da se lahko z nekom pogovoriš in daš stvari ven in velikokrat drugi vidijo stvari čisto drugače, bolj objektivno, manj negativno, kot vidiš sam v sebi ali pa dobiš tudi kakšno resnico, ki jo je na začetku malo težko požret..(seveda osebe, s katerimi deliš probleme, ti morajo želeti dobro, bit stabilne, objektivne, dat konstruktivno mnenje..).
Šport tudi pomaga, kratkoročno, s sproščanjem hormonov, ampak, ko greš res v tisto bolečino, ko želiš odnehat in vztrajaš, ne nekaj v izi. Veliko stvari je, ki lahko malo pomagajo.. recimo to, da se prepustiš negativnemu razmišljanju je samo pot v eno črno luknjo brez dna in lahko zelo škoduje. Razmišljanje in misli, so edina stvar, ki jo lahko kontroliraš, če že tega, kako se počutiš ne moreš..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
TealSievi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 17. 11. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a TealSievi » 17. Nov. 2022 7:16

This paragraph gives clear idea for the new viewers of blogging,Thanks you . mcdvoice
assuredhas
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 13. 12. 2022

Neprebrana objavaNapisal/-a assuredhas » 13. Dec. 2022 4:54

Dixon69
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 9. 2. 2023

Neprebrana objavaNapisal/-a Dixon69 » 21. Feb. 2023 7:28

I will try to figure it out.

DNA HRBlock Login

Vrni se na Čustva

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov