VEGRAD-ovi delavci v kontejnerjih

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 12. Dec. 2008 11:30

jullia_ napisal/-a:ryu10kyu, in kaj dejstvo, da vaša srca krvavijo od sočutja do ubogih emigrantskih delavcev, v resnici pomaga? Razen tega, da se vi bolje počutite, ker niste svinje.


Meni srce ne krvavi zaradi sočutja do ubogih delavcev. :)
Jaz naj bi se bolje počutil zato ker sočustvujem z njimi in se zaradi tega ne počutim svinja? :lach:

Si morda že slišala za čustveno inteligenco?

Ampak razumem kaj si želela povedati...to da če celi svet z njimi sočustvuje so oni še vedno na istem in se jim isto godi...torej koristi od tega sigurno ni. Imam prav? :wink:
Torej kar se tega tiče se nekako strinjam s teboj. Saj sem v bistvu zagovornik dejanj in ne nekega jokanja in cviljenja...kuku lele, itd.

Toda tu ni govora o tem...ampak o neki morali in čustveni inteligenci, ki je očitno ljudje, ki tako ravnajo z njimi ne premorejo ali pa so prisiljeni je ne upoštevati in jo potlačiti v sebi zavoljo tega, da bodo podjetju naredili večji blagor.
In sigurno je prav opozoriti na to problematiko.
Konec koncu je potem takem tudi nesmiselno sploh imeti forume in v njih nekaj diskotirati in filozofirati, ker itak ni nobenega pametnega učinka.
Polno stvari je nesmislenih, ker se samo nekaj govori in sočustvuje.
V čem je smisel varuhinje človekovih pravic? Saj samo sedi na stolu in plačo vleče in vsake toliko se malo pojavi na tvju ali medijih, da ljudje ne pozabijo, da sploh obstaja. Človekove pravice se pa itak iz dneva v dan kršijo?
Varuhinja človekovih pravic ne more spremeniti ljudi.
Jaz poznam odgovor na to vprašanje kako spremeniti ljudi.
Ga ti veš? :P
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Dec. 2008 12:21

Ne, lahko ga pa deliš z menoj :)

A veš, kaj pa mene moti? To, da smo sicer vsi načeloma na strani ubogih sezonskih delavcev iz tujine in v en glas tulimo, da so to tudi ljudje, ki si zaslužijo vse pravice, hkrati se pa tisti, ki so v teoriji najbolj empatični, razburjajo nad njihovim neznanjem jezika, obnašanjem na gradbišču in jih vse po vrsti proglašajo za verske skrajneže in potencialne teroriste.
Uporabniški avatar
Roisin
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 329
Na forumu od: 3. 6. 2008
Kraj: ankaran

Neprebrana objavaNapisal/-a Roisin » 04. Jan. 2009 18:22

ljudje, ki izkoriščajo druge ljudi, da bi imeli od tega zaslužek, obenem pa delajo z njimi kot s smetmi, se mi GNUSIJO. veliko delavcev iz bivše juge, pa tudi slovaške, bolgarije in romunije pri nas dela v katastrofalnih pogojih. najhuje pa je, da ti delavci večinoma molčijo, ker pridejo na primer iz bosne, kjer so bili brez dela, in so tukaj veseli, da lahko delajo in dobivajo tisto bogo plačo za težko delo, ki jo potem pošiljajo svojim otrokom in ženam domov. grozovito je, sam to ni sam tko v sloveniji, ampak je povsod po svetu, kjer kapitalisti izvohajo poceni delovno silo in jo izkoristijo do konca. uvesti bi morali poostren nadzor, ker je veliko delovne sile tudi na črno in dejansko nimajo nobenih pravic, ne dobivajo zakonsko določene minimalne plače, delajo več kot je to dovoljeno ... do nekaterih je svet res krut in nepravičen.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 04. Jan. 2009 18:35

Sistemska ureditev družbe in kapitalizem je gnil in smrdi pri glavi in še kje drugje. Če želiš biti uspešen v poslovnem svetu se moraš naučiti postati neredni plačnik, naučiš se postati nehuman do delavcev, naučiš se biti še marsikaj drugega. Tako pač je...kapitalizem je sistem, ki zagovarja zakon džungle. Seveda je rahlo podkrepljen z nekimi zakoni, ki naj bi veljali ampak veljajo samo za šibke. V bistvu se tudi preko njega obira šibke in na sodišču zmaga se ve kdo. :wink:
Po hitrem postopku se odloča, da se sodne zaostanke zmanjša in nemalokrat se to stori na račun revnih nevednežev, ki se potem ne pritožijo ali sploh ne vedo za svoje pravice in je tako postopek zaključen v statistiki.
Močni imajo denar in moč in delajo preko zakonov...imajo tudi denar za dobre odvetnike.
Zakoni so v bistvu narejeni za rajo, da so lažje vodljivi in se jih lahko ukalupi v neko delovanje. Zakoni pa ne veljajo za ozek krog ljudi, pa naj v zakoniku še ne vem kako na debelo piše da smo pred zakonom vsi enaki. Tisto je pravljica za dobro jutro ali lahko noč. :nixweiss:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 05. Jan. 2009 12:35

:roll:
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 05. Jan. 2009 12:45

~NIA~ napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:Meni je pa bolj zaskrbljujoče, da se na ljudi sploh ne gleda več kot na ljudi. In da je polno nekih ljudi naokoli, ki se do tujcev obnašajo kot da niso ljudje. Živali?


Strinjam se s tem kar si napisal. Dodala bi še to, da je še za žival potrebno skrbeti, da ni lačna, če jo imaš. Torej ... jih še za živali nimajo.


kaj a nj jih še hranjo? zakaj se pa ne morjo sami? sej delajo in služijo denar. In za kakšen denar delajo pa sami vedo, sej so tud sami podpisal pogodbo o višini plačila. Če jim pa karkol ne ustreza jih pa nihče ne sili, da delajo v Sloveniji. Naj grejo od kjer so pršli, če mislijo da jim njihova država lahko ponudi več od naše. :roll:


aha :top:
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Jan. 2009 12:49

~NIA~ napisal/-a:
orhideja1 napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:Meni je pa bolj zaskrbljujoče, da se na ljudi sploh ne gleda več kot na ljudi. In da je polno nekih ljudi naokoli, ki se do tujcev obnašajo kot da niso ljudje. Živali?


Strinjam se s tem kar si napisal. Dodala bi še to, da je še za žival potrebno skrbeti, da ni lačna, če jo imaš. Torej ... jih še za živali nimajo.


kaj a nj jih še hranjo? zakaj se pa ne morjo sami? sej delajo in služijo denar. In za kakšen denar delajo pa sami vedo, sej so tud sami podpisal pogodbo o višini plačila. Če jim pa karkol ne ustreza jih pa nihče ne sili, da delajo v Sloveniji. Naj grejo od kjer so pršli, če mislijo da jim njihova država lahko ponudi več od naše. :roll:

:eek: Slabo nam kaže ob takem razmišljanju ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 05. Jan. 2009 12:51

~NIA~
kero egoistično razmišljanje..
tem delavcem je na začetku obljubljeno vse možno...
ko pa pridejo sem je pa situacija drugačna.

pa sem pridejo z razlogom, zaradi dela, zaradi plače..imajo svojo družino katero morajo preživljati..
vrjetno bi tudi oni raje ostali v svoji državi in tam delali, kot pa de se vsak teden vozijo v Slovenijo pa čez vikend dam pa tako naprej..
sam njihova država jim tega trenutno ne omogoča..

glede na to koliko ur na dan delajo, v kašnih pogijih in za ta denar.. je normalno da se pritožujejo..
me zanima kak dolgo bi ti zdržala..pa da bi bila prisiljena v to, ker druge izbire pač ne bi imela..
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 05. Jan. 2009 12:56

Ne, Nia, njihova država jim ne mor ponudit več od naše. U bistvu jin lahko zlo mal ponud, ker razmere v Bosni npr. so katastrofalne še od vojne naprej. Ampak to še ne pomen, da morjo ti ljudje, ki pridejo sem delat, požret vsak drek, ki se jim ga ponud, pa da nimajo nobenih pravic! Niso nč manj vredni od tebe, a veš?! A mislš, da je njim fajn tle živet v nemogočih razmerah, delat vsak dan po 12 ur in to taka dela, ki jih Slovenci nočjo delat, da lahko preživljajo družine v Bosni?! Nazadnje jih pa še folk tle grdo gleda, k da so komu kej nardil, k se pridejo sem preživet (sorry, naša država jim to sama ponuja)! Ma dej no, jst ne vem kje živite, ker eni ste lih ene tok razgledani, k homo erektusi, pi*da! :roll:
Uporabniški avatar
kamis
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1085
Na forumu od: 12. 12. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kamis » 05. Jan. 2009 13:09

Ja zdej tko,to da jih tlačjo u kontejnarjih mi res ni ušeč.Sami vejo kakšno pogodbo podpišejo in tud sami vejo kam se lahko pritožijo če je njihova pogodba kršena.Mislm da tok pameti majo.Verjamem da pač niso imeli pogojev za šolanje,pa da nimajo dela v domačem kraju.Če hodjo delati k nam zgleda jim odgovarja,drugače nebi noben tukaj delal.Saj obstaja še Italija,Avstrija,Nemčija.S tem da tam dobijo sigurno 2krat večje plače.
Kar se pa tiče njihovega obnašanja na gradbiščih pa lahko rečem da je polom.Skoz neko žvižganje in komentarji k se samo sprehajaš mem.Tega pa tok ne maram!!
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 05. Jan. 2009 14:47

u?
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 06. Jan. 2009 14:16

ppp
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 02. Dec. 2010 19:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 06. Jan. 2009 14:37

~NIA~ napisal/-a:
Yazmeen napisal/-a:Ne, Nia, njihova država jim ne mor ponudit več od naše. U bistvu jin lahko zlo mal ponud, ker razmere v Bosni npr. so katastrofalne še od vojne naprej. Ampak to še ne pomen, da morjo ti ljudje, ki pridejo sem delat, požret vsak drek, ki se jim ga ponud, pa da nimajo nobenih pravic! Niso nč manj vredni od tebe, a veš?! A mislš, da je njim fajn tle živet v nemogočih razmerah, delat vsak dan po 12 ur in to taka dela, ki jih Slovenci nočjo delat, da lahko preživljajo družine v Bosni?! Nazadnje jih pa še folk tle grdo gleda, k da so komu kej nardil, k se pridejo sem preživet (sorry, naša država jim to sama ponuja)! Ma dej no, jst ne vem kje živite, ker eni ste lih ene tok razgledani, k homo erektusi, pi*da! :roll:


ja vem da so ljudje, tko kot jst, tko kot mi vsi in nič manjvredni. In ne, ni jim treba požret vsazga dreka in delat najbl bednih del - kdo jih pa sili da morjo? nihče!
to da bojo delal 12 ur in kakšno delo bodo opravljali je sigurno že prej pisalo v pogodbi, vsaj jst nebi šla v tujino če še vedla nebi točno kako bo.
In seveda je možno da te v tujini zajebejo, tko pač je.. imajo pa vsaj službo, marsikater slovenc je v tem času nima več.
predvsem kar me moti pr teh delavcih je to, da imajo v sloveniji vse in še več kar rabjo, v bosni pa niti za kruh ne morjo zaslužit, pa bojo še vedno toukl čez slovenijo pa slavil bosno. čemu?


Nia...
Prvič:če nebi bilo njih bi se tvoja rit vozila po makadamskih cestah, ker slovenske riti niso blagoslovljene da bi delale take "umazane" stvari.Ne bi imela ne štcun, ne nč, bogvedi če bi mela sploh bajto.
tolk pljuvaš čez njih, ampak le oni so tisti, zarad katerih imamo marsikaj!

drugič...veliko veliko jih nima NOBENE pogodbe in delajo na črno, ker jih nočejo zaposlit.valda, glede na to da majo v bosni plače 150 eurou tle pa 500 je že treba nekak delat in se niti ne pritožujejo ker nimajo pogodbe, kar je nekako logično.

tretjič: če so slovenski delavci prek pogodbe upravičeni do dodatka za malico in prevoz, zakaj tuji nebi bili?tako kot mi, tudi oni rabjo jest in če nam plačajo naj pa še njim.Prazna vreča ne stoji pokonc!

četrtič:se strinjam glede tistega kjer pljuvajo čez slovenijo in hvalijo svoje rodne države, ampak tudi to je logično, ker pač pogrešajo svoje ozemlje in svoje domače.res ne rabjo bit tukaj, jih nihče ne sili, ampak nekak pa morjo preživet, se ti ne zdi?

petič: če bi ble take razmere pri nas verjamem, da bi prav hitro letela delat v nemčijo naprimer, ker nevem kaj bi si lahko prvoščla s stopetdeseteurou veliko plačo!tudi ti bi hlapela po višjem zalsužku, če ne druzga da bi lahko nahranila usaj svoja usta in usta svojih otrok!
zakaj slovencev ne pljuvaš ki delajo v nemčiji/italiji/austriji/švici, ker tam več zaslužijo?logično, če maš neko perspektivo po zaslužku in če hočeš imet usaj za normalno preživetje, da boš za to poskrbel.

šestič: teli delauci delajo od jutra do večera, veseli so usakega dežja ko se lahko malce spočijejo, ne vidijo svojih domačih, marsikdo v fletu še televizije nima, skos se morjo gledat med sabo, živijo in delajo večinoma v nenormalnih razmerah...Valda da se ti utrga!pač mal žvižgajo in kaj, še zmer ti nben nč konkretnega noče!Če bi zažvižgal en hud tip, pa nebi imela nč proti a ne?

sedmič; zakaj slovensko govort?zakaj bi mogu nekdo ki tukaj služi za denar za preživetje dajat ogromne denarje še za tečaj slovenskega jezika?
Poleg tega je slovenščina zlo težk jezik za naučit in ne gre kr tko hitr kot si to predstavljaš ti.jst jih razumem čist normalno,z mano lahko govorijo čist po domače, tko kot bo italjan govoru po anglešk al pa italjansk in tko kot tud britanc ne bo govoru po slovensk!ne deli nekih brezveznih razlik.
jezik je za sporazumevanje in je važn to da se sporazumevaš, ne pa neke dosadne nacionalistične fore. :roll:

osmič: imela sem fanta makedonca, ki je prišel tud delat sem, sicer rečeno čist nekaj drugega, na koncu so ga vrgl v gradbeništvo (še dobr da sam v slikopleskarstvo) in draga ti povem, da v njihovem fletu ni blo začutit ali zavohat nobene nehigiene, da so bli usi sostanovalci ful uredu in da v enem letu nism začutila kakšrnekoli nestrpnosti z njihove strani, škodoželjstva ali česa podobnega negativnega.nasprotno od slovenceu, so popolnoma gostoljubni, tko da tud verjet ne moreš, ustrežljivi, prijazni in ne zavedaš se kako trpijo.Moj je meu recimo mater skorejda na smrtni postelji in je pršu delat za njena zdravila, ker so bla v makedoniji samoplačniška in ker niso imeli denarja, je mati trpela hude muke.
tko, da prosm, ne blebetej nekej v tri dni ker sploh ne veš o čem govoriš!
Zadnjič spremenil *purple*, dne 06. Jan. 2009 14:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 06. Jan. 2009 14:41

*purple* napisal/-a:Poleg tega je slovenščina zlo težk jezik za naučit


tega ti ne bi bilo potrebno povedati, smo pri tebi že ugotovili! :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 06. Jan. 2009 15:07

Par dni nazaj nam je nekdo pozvonil na vrata, pa je bil nek delavec pač, pa je reku, da če mamo kable za akumulator, ker mu pač noče vžgat. In je mami rekla valda, da ja, pa mu ga je pomagala vžgat. No naslednji dan ns je pred vrati čakalo darilo, tko lepo zavito, zravn pa še voščilo za novo leto in zraven "hvala za pomoč". :)
Pa enkrat, ko sem mela še 16 let, so v soseski delal neki delavci, k so mi bli ful zoprni, ker so pač skoz žvižgal za mano (ja to vsi počnejo, verjetno smo lušne punce še edino zabave, kar majo od dneva) in sm praznovala rojstni dan, pa mi mami da kilogram bonbonov, kao da so mi delavci prnesl.

Nism se hotla vmešavat v debato, sam hotla sm povedat, da majo vse stvari dve plati.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov