VEGRAD-ovi delavci v kontejnerjih

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Michael
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 26. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Michael » 02. Dec. 2008 13:12

Huda ja, ja ni zakonodaje, boli te k***c :D Za denar vse, pa magar v kontejnerjih zivet. Jebiga, sej v hisi, kjer pusca vse, ni ogrevanja itd. ni nic bolje, vsak ima postlano kot je globok njegov zep, sej vse na temu sloni. Zato pa bo kmal ta kapitalizem pokleknu. Bo prisel dan, ko bo denar brez kakrsnekoli vrednosti, no za podkurt ali pa rit obrisat bi se se dalo uporabit :D
Gone
Uporabniški avatar
študentka20
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 553
Na forumu od: 10. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a študentka20 » 02. Dec. 2008 13:58

ja mi tak ne mormo nič spremenit! pač tisti,ki imajo dnar znajo izkoriščati drugega sočloveka. nič novega. tak je vedno.
življenje je igra,igraj jo,
življenje je izziv,sprejmi ga,
življenje je iskanje,razišči ga,
življenje so sanje,uresniči jih. (sai baba)
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 02. Dec. 2008 15:34

V prvem primeru (Cesta na poljane 1) gre za nekdanjo stanovanjsko hišo, v kateri prebiva okoli 150 delavcev. V sobah je nastanjenih tudi po šest ljudi, ki zaradi pomanjkanja pohištva svoje zasebne stvari hranijo v potovalnih torbah. Ležišča so dotrajana, sanitarije neogrevane. V pritličju so si sami uredili improvizirano kuhinjo, in sicer tako, da so dele zanjo poiskali na odlagališčih kosovnih odpadkov. V samskem domu je sicer pralni stroj, vendar je v lasti lastnika hiše, ta pa je uporabo prepovedal.


:stupid:

Zdej se sprašujem al je ta 150 napaka in bi v resnici moglo bit 15? ... V obeh primerih pa je to nemoralno. Sej so ljudje tako kot mi ostali. Da jih delodajalec tako natlači v eno rapadajočo hišo, huje kot da bi natlačil živino v hlev in jim ni sposoben uredit niti kuhinje in pohištva?! In jim potem da še prav ubogo plačo. Važno da ima on keša ko dreka in cel kup delavcev, ki jim od tega svojega denarja da bolj malo, da delajo za njega ..
Res se morem vprašat, zakaj ljudje ki imajo malo znajo bit zadovoljni s tem, tisti ki pa imajo dosti pa bi radi še in še? Vedno več je takih primerov ...
Let's swim to the moon .....
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 02. Dec. 2008 16:40

Nekateri so res brez srca :( ...sam bo pa poleti občudovan, ko se bo z jahto razkazoval :roll:
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 03. Dec. 2008 8:47

Oh, ko bi z delavci ravnal slabo samo Vegrad. :roll:

Delavci so iz tujeni zaposleni večinoma pri posrednikih. Slednji jim zrihtajo papirje za zaposlitev in prenočišče. Delavce delodalajci kar pošteno plačajo (recimo 700-800 € na mesec), a od tega denarja naslovniki vidijo samo 400 - 500 €. Ostalo jim poberejo posredniki za svoje stroške. Za "stanarino" in podobno.

Sodelavec je pravil, da ko je prišel, je s 5mi živel v kontejnerju, kjer ni bilo wcja in tuša in ko so luč ugasnili, so bili vsi polni ščurkov, če se niso pokrili čez glavo.
Ko sem ga vprašala če ni imel nobene možnosti prijave je rekel, da ne. Najprej bi zgubil službo, potem bi se moral vrnit domov, posrednik ali delodajalec pa bi najel koga novega. Inšpektorji pač ne opravljajo svojega dela, ker ga ne morejo. Ker jih je premalo.

Pa mamo začaran krog. :?
Imaš, da me vikaš!
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 10. Dec. 2008 1:45

Ne razumem. Kaj je tukaj sistemski problem in kaj ima tukaj politika zraven?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 10. Dec. 2008 7:36

trapa napisal/-a:Ko sem ga vprašala če ni imel nobene možnosti prijave je rekel, da ne. Najprej bi zgubil službo, potem bi se moral vrnit domov, posrednik ali delodajalec pa bi najel koga novega. Inšpektorji pač ne opravljajo svojega dela, ker ga ne morejo. Ker jih je premalo.

Pa mamo začaran krog. :?


Inšpektorji pa težijo za prazen nič. Tam kjer bi morali narediti red ga pa ni. Poleg tega tile delodajalci še vse podkupijo :evil:
Uporabniški avatar
Tryanna
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 424
Na forumu od: 30. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tryanna » 10. Dec. 2008 19:52

Katastrofa je kar se dogaja, res. Ne morem se postaviti v čevlje tistega, ki se na takšen način okorišča z ljudmi!? Dokler je v igri toliko denarja, se bojim da se bo vedno našla kakšna dlan, ki bo malo prekrila zakonodajo. Kaj se je zgodilo z družbeno odgovornimi podjetji pri nas? Preštejemo jih lahko na prste ene roke, skoraj. :(
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 11. Dec. 2008 1:28

buubbika napisal/-a:
Mahagonij napisal/-a:Ne razumem. Kaj je tukaj sistemski problem in kaj ima tukaj politika zraven?

Ne razumeš?? Ja, mogoče bo najboljše, da se jim pridružiš za kakšno noč/dan, pa boš mogoče razumel, kak je živet tako "življenje". Kaj ma politika s tem? Hm, mgoče to, da je Slo. pravna, demokratična in socialna država? Ima ustava kaj s politiko? Vrjetn da ja, tud zarad tega, ker je sama po seb pravni, tud politični akt. Državo vodijo politiki (če se smem tko izrazit) mar ne? Pol pa tud naj kaj storijo zanjo, saj majo tujci tud svoje pravice!! ;)

Zato te pa sprasujem.
Kaj naj bi tukaj z zakonodajo resili in kako?
Kaksen bi bil konkreten zakon in kaj naj bi urejal?
Ali Vegrad dejanski krsi kak zakon, in ce ne, kaksnega bi moral met, da bi ga? "takega da ne morjo izkoriscat folka" ni natancen odgovor.

Navelican sem teh brezplodnih tem. Kot da bi slo za Slovenske Novice privlecete nesreco nekoga drugega na plan potem pa vsaka baba notr surlo pomoli in pove da so eni ljudje res grozni in da je to ful sramota.

Kako so katarzicne te orgije socutja in pravicniske jeze v teh temah, ane?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 11. Dec. 2008 11:02

^^ se strinjam s tabo...in te vsevedke niti povohale niso kšne zakonodaje, npr. Zakona o tujcih... glavn, da "se vsem ljudem godi krivica"
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 11. Dec. 2008 11:37

Meni je pa bolj zaskrbljujoče, da se na ljudi sploh ne gleda več kot na ljudi. In da je polno nekih ljudi naokoli, ki se do tujcev obnašajo kot da niso ljudje. Živali?

Saj se sploh ne zavedate kaj govorite...
To so pošteni ljudje, ki želijo poskrbeti za družino ker jih v svoji državi ne morejo preživeti...gredo v tujino kruh služiti, delajo po 14-16h na dan, da potem pošljejo družini denar da lahko preživijo. Delodajalci jih strpajo v neke kontejnerje huje kakor neke živali...da nekako prespijo in jih zgonijo in izkoristijo do te mere, da pregorijo in ko ne more več delati se ga skensla in dobi novega.
Vsi smo otroci zemlje...in ne bi škodilo morda si prebrati otroško knjigo mali princ.
Na sočloveka se gleda kot da je manj vreden in si ne zasluži dostojnega življenja, ker je iz nekje drugje in se ga je označilo za drugo razrednega državljana ali pa tretje razrednega.
Kapitalizem itak dehumanizira ljudi...ker drugače sam po sebi sploh ne more preživeti. Človeka se smatra kot orodje, ki je strošek in ti prinaša denar.

Zaskrbljujoče mi je to, da nekateri ne poznajo več srčne kulture in sočutja do soljudi.
Vam je lahko, ker imate topel dom in hrano za v usta dati in živite v neki coni ugodja...nekaterim pač to ni dano. Niso oni krivi, da so se rodili tam kjer so se....in morda bi se to lahko zgodilo tudi vam.
Ampak to je pač že preveč občutiti tudi življensko stisko sočloveka.
Lažje si je zatisniti oči in ga brezsrčno potisniti na rob in si misliti naj gre tja od koder je prišel nisem mu jaz kriv.

In tako kot se vidva z Mahagonijem posmehujeta sočutju se človek lahko vpraša kaj je narobe z vama, da ne premoreta niti neke srčne kulture in sočutja do sočloveka. Očitno smatrata to kot neko šibkost...pa ni tu govora o neki zakonodaji ampak o morali, ki se jo navsezadnje uči tudi na šolah(ampak je potisnejna na stranski tir in biti moralen se smatra kot šibkost in ne vrlina...in naokoli je vse polno nekih japijev in povzpetnikov in to je zelo zaskrbljujoče)...na vse skupaj se gleda samo še preko vidika dobička in denarja...in smo tam kjer smo.
Včasih je treba pač pogledati malo širšo sliko in kaj kmalu se vam lahko zgodi, da boste jutri na njihovem mestu...ali pa kakšen vaš bližnji, ki bo ostal brez službe in preko noči ne bo imel več denarja niti za osnovne potrebe pokriti...takrat boste morda razumeli kaj sem želel povedati.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 11. Dec. 2008 14:53

*zverinica* napisal/-a:^^ se strinjam s tabo...in te vsevedke niti povohale niso kšne zakonodaje, npr. Zakona o tujcih... glavn, da "se vsem ljudem godi krivica"

Ti pa jaz poved, da jih kršijo, ker precej voham zakonodajo!!!
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 11. Dec. 2008 14:56

ryu10kyu napisal/-a:Meni je pa bolj zaskrbljujoče, da se na ljudi sploh ne gleda več kot na ljudi. In da je polno nekih ljudi naokoli, ki se do tujcev obnašajo kot da niso ljudje. Živali?


Strinjam se s tem kar si napisal. Dodala bi še to, da je še za žival potrebno skrbeti, da ni lačna, če jo imaš. Torej ... jih še za živali nimajo.
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 12. Dec. 2008 10:16

ryu10kyu napisal/-a:Meni je pa bolj zaskrbljujoče, da se na ljudi sploh ne gleda več kot na ljudi. In da je polno nekih ljudi naokoli, ki se do tujcev obnašajo kot da niso ljudje. Živali?

Aha, se strinjam.

Kolikor vem je naša zakonodaja precej urejena. Če si pa tič, boš povsod našel luknje. Prav to je problem. Da se izkorišča vse "vakuume" za nečloveško izkoriščanje. :?
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Dec. 2008 10:20

ryu10kyu, in kaj dejstvo, da vaša srca krvavijo od sočutja do ubogih emigrantskih delavcev, v resnici pomaga? Razen tega, da se vi bolje počutite, ker niste svinje.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov