"V imenu boga"

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 10. Sep. 2007 19:47

Ledenaa napisal/-a:Je katera iz med vas brala knjigo Živa zažgana od Souad? Priporočam.


js sem jo prebrala in je res dobra knjiga.

js nisem za nobeno vero, čeprav sem kot majhna hodila k nauku, sem krščena in mam obhajilo. pri birmi pa nisem bla zarad tega k sem se z župnikom skregala, ker mi je reku da če ne bom na nekem srečanju ne smem it h birmi (imela sem pa zelo pomembne nepreložljive obveznosti). ne maram ljudi k jim je vera na 1. mestu. lahko govorijo kar hočejo, ampak js sem še vedno tega mišljenja da so ljudje (ne vsi) k so najbolj verni najbolj pokvarjeni.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Zejneb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 17. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Zejneb » 17. Okt. 2007 1:07

*belina* napisal/-a:Osemletni otrok je bil ujet ko je v neki trgovini v Iranu poskušal ukrasti kos kruha.

- V imenu Islama je bil kaznovan z lomljenjem roke na način da mu avto zapelje z kolesom preko roke. Namen tega je da za vedno zgubi možnost da še kdaj uporablja to roko.

Kaj pravite na to kazen? Ali je to religija miru in ljubezni? Men so se solze ulile po licu ko sem gledala te slike. 8-letni otrok sploh ni zmožen razsodit kaj je kraja in verjetno se sploh še ne zaveda kaj njihova religija zapoveduje. A oni sploh poznajo mejo??? Kje se konča spoštovanje človeškega dostojanstva? Na grmado s takimi :evil:

Slika Slika Slika

Slika Slika


Kar se tiče tega. 8 let star otrok mora vedeti kaj je dovoljeno in kaj ni. jst sm recimo vedela že s 6 leti najmanj, kje je blagajna in kje se gre plačat in da eno tujo stvar skrit ni prau, oz. uzet brez da bi koga uprašal za dovoljenje. če starši tega otroka niso naučili, jst ne morm pomagt, sam če se bi otrok za to opravičil in prosil odpuščanja greha od Boga, da jim bi to rekel, pol mu tega nebi naredili... sam res ne morm vedet glede na celotno zgodbo,ali je bilo prav ali ne. tudi vi ne veste celotne zgodbe. pa ne bom o tem niti razpravljala.
se pa kaznuje vsako krajo z odskekom roke, zato tudi ponavadi ne pride do veliko kraj, tak je šerjat (Božji zakon), isto tako,kot se prevaro kaznuje z kamenjanjem, pa naj bo to moški ali ženska, zato tudi ni prostitutk in homoseksualcov v takih državah, ki to prepovedujejo... no sej se najdejo še kje, ampak morajo imet dobro skrivališče,ker vedo kaj jih čaka,če ne zdaj v tem življenju, pa v naslednjem - pekel, večno trpljenje.
Vsak vernik (musliman) to dobro ve in če se boji Allaha (edinega Boga) ne bo storil nobenega tako velikega greha,ker ve,da ga čaka glede na greh tudi trpljenje, in to večno...
Obstaja pa tudi odpuščanje za vse grehe, samo pod pogojem, da iskreno prosiš Allaha da ti odpusti grehe in če boš res iskren ti jih bo po vsej verjetnosti odpustil. A samo Allah ve.

To življenje je kratko približno od 50 - 80 let, a kaj pa ono tam, ki je večno??


če vas zanima bilo kaj od islama... prašajte....

lp
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Okt. 2007 2:31

tle se ne gre za kakršnokol religijo, ampak a ni najbolj pomemben odnos eden do drugega. Ne moreš zagovarjat neki, ker je to tako na podlagi vere ali zakona. Enostavno nemoralno je otroku povozit roko. Če bi se šlo za to a bi otrok šel v zapor, čeprav je mejhen, bi bila potem lahko debata. Ne pa če se tiče a naj ga mučjo ali ne. To ga bo zaznamovalo do konca življenja. sej je konc koncev otrok. Sploh pa kraja nečesa tako majhnega in relativno poceni. Po drugi strani pa nečesa tako esecialnega in če je biu tamau lačen...
Bolano, nečloveško in nemoralno!!!
In reliogija ali zakon države ni noben izgovor za kaj takega!!!
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 17. Okt. 2007 17:55

tu je men ena taka bedastoča... po če tam kaj takega narediš bolje, da se sam ubiješ boš manj trpeu... včasih kar ne moreš verjet kako smo lahko ljudje tako brezčutni in naivni, da vrjamemo kar nam kao vera zapoveduje a ne da bi sami pomislili s svojo glavo ali je, v tem primeru, vredno dečku zlomit roko ker je pač lačen vrjetno ne bi kruha uktal če bi biu sit... kako smo lahko tako slepi in se pustimo manipulirat... žalostno
Zejneb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 17. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Zejneb » 17. Okt. 2007 21:01

Če bi vsi ljudje imeli na svetu vero, se to nebi dogajalo. tukaj mislim na edino in pravo vero - islam, ne pa katerokoli drugo. in da bi vsi spoštovali Božje zakone, nebi bilo kraj, ker bi bogati delili svoje bogastvo med revnimi in tako nebi blo nobenega ki bi bil lačen. a ker je veliko ljudi brez razuma, vere in morale se dogaja svašta. pa ne presojaj vere zaradi enega dogodka ki se je zgodil v iraku, mogoče ni resnica niti to kar se je zgodilo otroku, mogoče so mu kašni zlobneži to naredili, da bi ljudem vnesili slabo novico o veri,... nima smisla se ubadat s tem, ker bo na koncu vsem pravica in resnica pokazana. za vse dobre (vernike) bo poskrbljeno a za vse slabe tudi. slabe čaka kazen, a dobre nagrada.

ne bom razpravljala o tem primeru, ker nevem niti če so to resnični podatki in ne poznam oseb...
Zejneb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 17. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Zejneb » 17. Okt. 2007 21:06

nočem da vam en članek da slab otis o veri, ker je vera- islam lepa vera in resnična in uči kako pravilno živeti.

opazila sem da se pojavljajo sami članki, kateri hočejo islam pokazati kot kruto in vero nasilja, ampak ste kdaj pomislili zakaj ni nobenega lepega članka... hehe saj to ni muslimanska država in tudi noče muslimanov, zato išče napake grešnikov da jih objavi, češ da bodo ljudje mislili: "eden tak - vsi taki"

se pravi kot da bi jst videla na tv članek, da en slovenec kolesari, pa bi rekla, da so vsi slovenci kolesarji, ravno tako je.
Zejneb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 17. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Zejneb » 17. Okt. 2007 21:32

pa noben mi ni spral možganov, jst mam vero v enega Boga (Allaha) in v tem je point. da so muslimani - grešniki, so neverniki, a so tudi verniki, tisti ki se se držijo Kur´ana in sunneta (Muhammeda s.a.w.s. -njegovih besed) so na pravi poti, a ostali niso.

to je to
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Okt. 2007 22:52

se strinjam s tem, da bi mogli imeti vsi vero, ampak nobene religije. Vsak naj verjame v kar hoče - pa naj bo to ljubezen, prijateljstvo, duša, dobrota....
Odločno pa nasprotujem religijam, še posebaj pa velikim, kot npr. krščanstvo, islam ipd.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Okt. 2007 22:59

Zejneb napisal/-a:pa noben mi ni spral možganov, jst mam vero v enega Boga (Allaha) in v tem je point. da so muslimani - grešniki, so neverniki, a so tudi verniki, tisti ki se se držijo Kur´ana in sunneta (Muhammeda s.a.w.s. -njegovih besed) so na pravi poti, a ostali niso.

to je to


ljudem en moreš trditi kaj in kako.lahko izraziš svoje mnenje, ampak d aboš pa trdil/a da je edina prava vera islam, pa nekako ne moreš.vsak veruje v tisto kar mu paše in kar se mu zdi najbolj primerno.in to naj se nekak počne potiho.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 18. Okt. 2007 15:09

Zejneb napisal/-a:nočem da vam en članek da slab otis o veri, ker je vera- islam lepa vera in resnična in uči kako pravilno živeti.

opazila sem da se pojavljajo sami članki, kateri hočejo islam pokazati kot kruto in vero nasilja, ampak ste kdaj pomislili zakaj ni nobenega lepega članka... hehe saj to ni muslimanska država in tudi noče muslimanov, zato išče napake grešnikov da jih objavi, češ da bodo ljudje mislili: "eden tak - vsi taki"


Vsi stereotipi imajo neko osnovo in za njimi se skriva delcek resnice. To, da nas vecina misli, da so Americani debeli in jejo samo hotdoge in hamburgerje tudi v sebi skriva neko resnico.

Zal zaradi svetovnega stanja tudi jaz verjamem, da je Islam trenutno zelo grdo zlorabljen in ja, zaradi tega nasilen. Nic manj kot krscanstvo tam nekje priblizno istega leta. Zaziganje carovnic na malo drugacen nacin. In vojne z modernimi orozji.

Mogoce sem pa samo pod vplivom tega filma - http://www.imdb.com/title/tt0110260/, ki sem ga gledala pred kratkim.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 19. Okt. 2007 8:32

Zejneb napisal/-a:Če bi vsi ljudje imeli na svetu vero, se to nebi dogajalo. tukaj mislim na edino in pravo vero - islam, ne pa katerokoli drugo.

Če bi vsi ljudje na svetu imeli vero kot svojo zasebno stvar in ne bi nonstop prepričevali drugih ljudi, da je samo njihova edina prava, bi bilo veliko manj vojn in vsega sranja.
Lahko delaš dobre ali slabe stvari v imenu katerekoli vere. Popolnoma enako lahko počneš dobre ali slabe stvari kot ateist.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Zejneb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 17. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Zejneb » 22. Okt. 2007 7:49

ni mi treba nobenga prepričevat... ker je na svetu preveč dokazov, ki potrjuje resničnost te vere. ampak res ma vsak svoje mišljenje. tisti ki noče bit veren pač nej ne bo, jst nbom nobenga prosila :wink:
vojne niso zaradi vere,oz. ne zaradi prepričevanja drugih da sprejmejo določeno vero. ampak mislim, da če ljudje nebi nasprotovali islamu, bi bilo veliko več miru na svetu. pa sploh naj živi vsak svoje, resnica bo že dokazana na Sodnem dnevu, oz. po smrti. :roll:

ajd lp :teddy:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Okt. 2007 12:35

sej če ljudje ne bi nasprotovali krščanstvu, bi tudi vsi lepo živeli v miru. pa če bi se celotna človeška vrsta složno odločila za ateizem, bi bilo tudi fajn. ampak meni osebno že zadostuje, če folk mene, moja prepričanja in moje vrednote pusti pri miru. karkoli več je pa imho pač utopično.
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 18. Nov. 2007 10:05

tisti prvi post... malo mi je neumno to, kar počnejo... v imenu boga? pa ni takega boga na svetu, da bi si pustila to nardit!
sunny_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 3. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a sunny_ » 05. Jan. 2008 14:24

Zejneb napisal/-a:ni mi treba nobenga prepričevat... ker je na svetu preveč dokazov, ki potrjuje resničnost te vere. ampak res ma vsak svoje mišljenje. tisti ki noče bit veren pač nej ne bo, jst nbom nobenga prosila :wink:
vojne niso zaradi vere,oz. ne zaradi prepričevanja drugih da sprejmejo določeno vero. ampak mislim, da če ljudje nebi nasprotovali islamu, bi bilo veliko več miru na svetu. pa sploh naj živi vsak svoje, resnica bo že dokazana na Sodnem dnevu, oz. po smrti. :roll:

ajd lp :teddy:

navedi te dokaze...
kot drugo mi je smešno, da kot ženska tako govoriš, saj če bi dobro poznala islam bi bila po moje drugačnega mnenja, verjetno ga nisi dejansko doživela...že da svobodno izraziš mnenje je nekaj kar v islamskih državah ne boš doživela...
ko bo sodni dan bo prišla resnica, sam kaj potem če ne bo taka kot si jo predstavljaš...takrat bo itak prepozno...človek nima zastonj razum na tem svetu, ampak da ga uporabi in to pravilno...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov