Srbija-Kosovo

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 16. Dec. 2007 19:43

Mah
:roll:
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 16. Dec. 2007 22:17

*pikiča* napisal/-a:Včasih se mi zdi, da na vodilnih stolčkih sedijo ljudje, z možgani, velkimi kot zrno graha.


oh to pa je v vsaki državi tako :D
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 17. Dec. 2007 9:08

*pikiča* napisal/-a:
sončk napisal/-a:Sem proti neodvisnosti.


Eh lahko si proti njej, ampak to se bo v kratkem zgodilo. Boljše to, kakor pa nove žrtve.


naivno je vrjet da jih v primeru neodvisnosti ne bo...
Always look on the bright side of life!
Uporabniški avatar
*pikiča*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikiča* » 17. Dec. 2007 13:28

Dagi napisal/-a:
*pikiča* napisal/-a:
sončk napisal/-a:Sem proti neodvisnosti.


Eh lahko si proti njej, ampak to se bo v kratkem zgodilo. Boljše to, kakor pa nove žrtve.


naivno je vrjet da jih v primeru neodvisnosti ne bo...


v vsakem primeru bo frka, samo jst bi jim raje dala tisti kos zemlje kot pa človeška življenja. Vem da ima Kosovo za Srbe simbolen pomen, vprašati se treba ali je več vreden simbol ali človeško življenje.

Ne me narobe razumet, sama sem Srpkinja in vem kakšen pomen ima Kosovo za Srbe. Ampak včasih je treba pozabit na preteklost in skrbeti za sedanjost/ prihodnost.

Skrbi me pa le, da se bojo s tem dejanjem opogumili tudi Albanci v Makedoniji in Črni Gori. Potem bo šele kriza, saj se oni razmnožujejo kot zajci - vsako leto jih je več in več (samo poglejte povpr. število članov v družini in naravno prirast). In ker bodo videli, kako so samostojnost s silo dosegli v Srbiji, jo bodo hoteli doseč tudi v drugih državah.

Sj itk drugim iz EU "dol visi" zato, pa pravjo "ok, dajmo jim neodvisnost" če pa se bi to dogajalo npr. u Franciji, bi bili pa prekleto proti temu. Namesto da se postavijo v kožo rep. Srbije, oni hočjo trgovati z njo (Kosovo za pogovore o vstopu v EU). Me prov zanima katera izobraževalna institucija jih je to naučila.

Cela situacija mi postaja prav smešna in grozljiva hkrati.
Uporabniški avatar
nlb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a nlb » 17. Dec. 2007 19:37

*pikiča* napisal/-a:
v vsakem primeru bo frka, samo jst bi jim raje dala tisti kos zemlje kot pa človeška življenja. Vem da ima Kosovo za Srbe simbolen pomen, vprašati se treba ali je več vreden simbol ali človeško življenje.

Ne me narobe razumet, sama sem Srpkinja in vem kakšen pomen ima Kosovo za Srbe. Ampak včasih je treba pozabit na preteklost in skrbeti za sedanjost/ prihodnost.



Želja albancev po še eni državi, pa še to na ozemlju druge države, je zelo stara. Srbi jim ponujajo drugo rešitev, poseben status brez nasilnega spreminjanja mej, toda albanci ne pristajajo na dogovore, na sporazumne rešitve oziroma na nič drugega kot na svoje stare želje. Albanci naj raje pozabijo na preteklost in naj poskrbijo za sedanjost/prihodnost. Vem da ima Kosovo in Metohija za albance simbolen pomen, vprašati se je treba ali je več vreden simbol kot pa toliko uničenih človeških življenj, kulturnih znamenitosti, medčloveških odnosov.
Uporabniški avatar
*pikiča*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikiča* » 17. Dec. 2007 21:17

a se mi sam zdi a si to obrnila moje besede :)
ampak imaš prav


iskreno povedano, bezveze mi tukaj razglabljamo, saj se mi zdi, da so vodilni v EU in v ZDA ze zdavnaj odločili, kakšna bo rešitev.

sploh pa nevem, zakaj se morajo tok utikat v stvar tuje države?! Ne vem kako bi bilo npr. Američanom, če bi se drugi utikal v njih. Ama takoj bi kšno bombo poslal v odg. (pač ameriški način reševanja problemov)

če pa kj Albance mot, nj zginejo v svojo matično državo pa nj se tm prtožujejo pa u rit lezejo.
N{n}ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 258
Na forumu od: 17. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a N{n}ka » 21. Dec. 2007 12:15

Američanom je vseen za Kosovo,oni želijo prodati čim več orožja in to je to.S tem bi velik zaslužili,mislim kaj njih briga eno malo Kosovo,pa Albanci.
Jaz jin ne bi dala samostojne države,ker potem bi vsaka manjšina želela svojo državo,in tako bi se spet začelo,spet bi nastali nemiri,in s tem nebi ničesar rešili,le trgovina z orožjem bi fanj zaslužila.
Pa če bi sedaj dali samostojno Kosovo,bi Albanci v Makedoniji,Črni Gori pa v Grčiji zahtevali tudi svoje pravice,nakoncu bi prišlo do tega ,da bi se Albanija fanj razširila,ker Kosovo itak ne bo mogla biti svoja država,se bo morala združiti z Albanijo,ki pa je ful revna država, krvno maščevanje,preprodaja drog itd.
Sedaj pa si predstavljajte,da bi se ta država še širila.
Albanci že imajo svojo državo,če jim kaj ni všeč naj gredo nazaj v Albanijo.Saj tudi v Sloveniji so manjšine pa ne zahtevajo samostojnosti.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 20. Jan. 2008 10:36

Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
nlb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a nlb » 22. Jan. 2008 22:51

Sharon Stone in Georgeu Clooney naj bi se pridružila še vrsta zvedznikov, med njimi Richard Gere, Tom Hanks, Robert de Niro, Michael Douglas, Johnny Depp in celo Angelina Jolie in Brad Pitt. Proti osamosvojitvi pokrajine naj bi se zavzemal celo Sean Connery, velik zagovornik neodvisnosti Škotske.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 22. Jan. 2008 23:42

oh, to pa zdej vse spremeni
Uporabniški avatar
nlb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a nlb » 25. Jan. 2008 17:59

N{n}ka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 258
Na forumu od: 17. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a N{n}ka » 17. Feb. 2008 17:16

Uporabniški avatar
*pikiča*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikiča* » 17. Feb. 2008 17:39

neodvisnost Kosova je dokaz, kako se vse države podrejajo ZDA in kako nimajo svoje hrbtenice. Če bi se to zgodilo npr. Nemčiji ali kakšni drugi večji državi, bi se pa usi pritoževali.

Albanci imajo svojo državo- to je Albanija!
Sama vidim to neodvisnost kot dokaz, da se ZDA vmešava tam, kjer vidi korist. Na kosovu se namreč nahaja veliko rudnih in energetskih bogastev.

ZDA naj prvič spucajo pred svojim pragom, potem pa naj se vmešavajo na tuje. Prvotne prebivalce Amerike so zaprli v rezervate kot živali, in potem bodo oni govorili o enakopravnosti. Tako kot so Izraelcem nanredili umetno državo in Palestincem vzeli ozemlje, tako je tudi s Kosovom (na malo drugačen način).

žalostno pa je, da slovenska politika, ki naj bi bila pravična, posluša in izpolnjuje ukaze ZDA.
Uporabniški avatar
the big red machine
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 947
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: gozd

Neprebrana objavaNapisal/-a the big red machine » 17. Feb. 2008 19:15

Srbija se krči :lol:
Uporabniški avatar
*pikiča*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikiča* » 18. Feb. 2008 9:43

the big red machine napisal/-a:Srbija se krči :lol:


če je tebi ta situacija smešna, pol se pa res rabiš zamislit.

Upam da ti tudi žrtve, ki (sigurno) bojo, ne bodo smešne.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov