Srbija-Kosovo

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 12. Dec. 2007 19:59

Buttercup napisal/-a:Ravno njihova (muslimanska) številčnost je bila povod za to, da so hoteli ustvariti neko svojo državo oz. si prilastiti dobršen del Bosne in Hercegovine. Kljub temu da nikoli niso nikoli bili avtohtona populacija na tamkajšnjem teritoriju. Ravno to je bila posledica izbruha vojne...


yeah right. in pol svizec zavije čokolado..

brezveze sploh o tem govorit, res nima smisla.
ne razumem samo kako je lahko prevlada in denar bolj pomembno od človeškega življenja.
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 12. Dec. 2007 20:07

^^ potem pa nas ti razsvetli kaj je bil glavni povod za vojno na tistem območju... Res me zanima :roll:
Uporabniški avatar
Lopatka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 166
Na forumu od: 18. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lopatka » 12. Dec. 2007 20:12

Hvala nekaterim za obilico smeha! Nekateri ste tako zelo slabo informirani o določenih zadevah (puma in podobni), da je že prav smešno.

Največji zagovorniki Albancev so seveda tisti, ki z njimi nikoli niso imeli opravka, ali pa tisti, ki si zgolj zaradi iste veroizpovedi (islam) krijejo hrbet drug drugemu.

Kot je že Buttercup večkrat omenila so Srbi avtohtono prebivalstvo na Kosovu in temu datirajo njihove naselbine že od leta 930 (če se ne motim). To kar se tam že več let dogaja je res katastrofalno in težek problem, saj so Srbe takorekoč biološko izrinili iz tega območja, in tudi če bi se vrnili nazaj kot "begunci" bi jim življenje s tamkajšnjimi Albanci povzročalo marsikatero preglavico, ker tu imamo opravka z precej drugačno civilizacijo.

Kar takole prilaščanje se tujih ozemelj in nepremičnin v 21. stoletju je proti mednarodnemu pravu... Kosovsko vprašanje je poskušal rešiti že Tito, potem Rankovič in nato še Miloševič (pa verjetno še kdo), potem je prišel "status quo", ki uradno še traja in ne prinaša nobene rešitve razen stroškov in prikritega oboroževanja vpletenih. Kako se bo razpletlo ne vem - bojim pa se, da v primeru "odcepitve" Kosova enako usodo čaka 1/3 Makedonije, ki ima prav tako strašen problem z ekspanzijo kosovskih Albancev.

Sama osamosvojitev nima nobene logike. To je isto, kot če bi se pri nas italjani & madžari dovolj namnožili, ter nato zahtevali priključitev Italiji in Madžarski! Ja, res bi ogromno ostalo od Slovenije :roll:

Asimilacija Albancev, in tudi vseh drugih prišlekov, je nujna če imajo namen ostati na tistem območju - no lahko pa jim pustijo, da oni asimilirajo njih, vendar koeksistenca dveh različnih kultur pa v miru ni mogoča!!!
Zadnjič spremenil Lopatka, dne 13. Dec. 2007 10:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bloodelf
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 69
Na forumu od: 19. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bloodelf » 12. Dec. 2007 20:27

Mah jst poznam par albancev in vam iz prve roke lahko zagotovim da so nemogoči :roll:

Kar se pa same teme tiče: jst mislim da se Albanci nimajo kaj boriti za nekaj kar nikoli ni bilo njihovo. Kosovo je največje kulturno središče srbov, za kar so se borili kakih 500 let... in zdaj naj bi to izgubili zaradi neke manjšine ki se je tokom let izrodila v večino?! To je tako kot da bi zdej prišli Italijani pa odvzeli Sloveniji npr. Primorsko. Kje je tle mednarodno pravo? Ljudje so pustili svoje hiše in cela premoženja zaradi nekih neciviliziranih albancev :roll: Oni že imajo svojo državo - Albanijo, kaj sploh še hočejo??? Res ne vem zakaj za hudiča se že vrsto let grebejo za tole Kosovo :? Zdej pa albanci kr živijo v hišah ljudi, za katera so ljudje leta in leta šparali, da bi kej ustvarili... Tiste Albance bi bilo treba prepričat, da bi blo dobro kaj bolj pametnega delat, kot se pizdit skoz nekaj...

Tud v Makedoniji so se albanci iz prišlekov razmnožili preko vse mere... pograbili kar se je le dalo... in sedaj imajo še makedonci z njimi probleme :?
Zadnjič spremenil Bloodelf, dne 13. Dec. 2007 11:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 12. Dec. 2007 20:31

Bloodelf napisal/-a:Tud v Makedoniji so se iz prišlekov razmnožili preko vse mere... pograbili kar se je le dalo... in sedaj imajo še makedonci z njimi probleme

Ja... Makedonija se "albanizira" po istem principu. Albanci najprej za visoko ceno pokupijo nekaj hiš, potem pa večino s svojim "kulturnim vedenjem" prisilijo da se izseli.

Tako so si albanci prilastili skoraj 40% ozemlja :roll:

Res me zanima kdo je na vrsti za Makedonijo...
Never-ending-story
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Never-ending-story » 12. Dec. 2007 20:34

^^ po moje kaki Črnogorci :D
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 12. Dec. 2007 20:38

Buttercup napisal/-a:^^ potem pa nas ti razsvetli kaj je bil glavni povod za vojno na tistem območju... Res me zanima :roll:


glaven povod za vojno je bila ideja velike srbije.


in posledica te je ravno srbska republika, ki so jo (hvala za statistiko) dodelili srbom ravno zarad vojne oz ker so ti pobili ostale, ki niso bili srbi. Zato je tud nastala srbska republika (če imaš statistične podatke sedanjega prebivalstva, bo ta v veliki meri zelo različen od podatkov pred vojno ... le zakaj :roll: )
In če so to naredili srbi v bosni, zakaj bi potem bil to tako velik zločin, če bi na tak način prišli do države tudi kosovski albanci, saj ti očitno posnemajo srbski način.

moj namen je povdariti in pokazati samo na dvoličnost (v tem primeru srbov). Ne trdim, da so albanci zlatni, niti da so nedolžni ... trdim pa, da kako lahko nek narod govori o nepravičnosti kar se kosova tiče, če pa so do tujega ozemlja prišli na čisto enak način (srbska republika).
Cherub
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Cherub » 12. Dec. 2007 22:02

Vsakdo, ki mu je znana demografska statistika rasti albanske populacije na Kosovu se mora ob misli na to vsaj malce stresti. Hint hint: Najvišja v Evropi.

Kosovo je bilo za Srbijo dokončno izgubljeno leta 1999 (sicer pa že veliko prej) in kar je izgubljeno je izgubljeno in se ne povrne nikoli. Sploh če so vmes višje sile. Kosovo kot država bo v kratkem času proglasilo suverenost in Srbija ne bo prdnila zraven, tudi če bi lahko - lahko da bojo sporadični upori srbske populacije, ampak to je pa vse. Srbska vojaška moč je iluzija, njena svetoruska aliansa pa slaba farsa. Sploh z 17,000-močnimi NATOvimi silami.

Kar se tiče prebivalstva:

Res da je omenjeno kot središče srbske kulture, ampak do prve svetovne vojne je bilo na Kosovu 65-75% Albancev. Sedaj jih je okoli 95%. Pod SFRJ so uživali dobro mero avtonomnosti - vsaj višjo kot nekatere druge nepriviligirane manjšine. Po Miloševićevi eskpadi pa želijo svojo državo. In bojo jo dobili. Vendar:

Vse kar ostane Srbiji je to da močno omeji oz ustavi imigiracijo (oz zapre meje kot fršlus), omeji gospodarsko dejavnost z novonastalo državo - če bo to v njenem interesu seveda, ustavi energetsko distribucijo (spet, če je v njenem interesu) in se nasploh obnaša nonšalantno, medtem, ko se bojo na Kosovu matral z poraznimi življenjskimi pogoji (me zanima koliko časa so posvetili za urejanje življenjskih pogojev in koliko energije je šlo za takojšnjo secesijo).
Ker je Kosovo odvisno od Srbske energetske distribucije bo tole še zanimivo. Ne bi se velik zmotil najbrž, če bi rekel, da bo ZDA (in njeni podaljški) spet posegli v notranjo politiko suverene države in pokazala svojo odločnost, da bi pridobili in obdržali še enega majhnega infatilnega zaveznička na Balkanu. Potem bomo pa gledali na CNN-u kako hunski Srbi puščajo Albančke v temi.

Evropska država, ki je najbolj na udaru v tem primeru je Grčija, ki ima zaradi tega lahko potencialno dvojno nevšečnost - Turške države na Cipru in zelo znatne albanske manjšine v Epirusu (wub pa to), pa se je vseeno podredila evropski uniformnosti (ki bogata laja kakor hoče, udobno sedeča, oddaljena od dejanskega problema, podrejena svojim vplivnikom v beli hiši). Toliko o ostanku suverenosti posameznih držav. In prav mi bomo to procesijo praznosti vodili naslednje leto. Veselje za nas. No, vsaj na CNN bomo dvakrat mogoče - zraven Albančkov, ki ždijo v temi. Na zemljevidu pa najbrž spet zraven Češke.
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 12. Dec. 2007 22:54

Cherub napisal/-a:In prav mi bomo to procesijo praznosti vodili naslednje leto. Veselje za nas. No, vsaj na CNN bomo dvakrat mogoče - zraven Albančkov, ki ždijo v temi. Na zemljevidu pa najbrž spet zraven Češke.


ja... in že zdej se mi želodc obrača če sam pomislm kok bodo naši klukci lezl v rit ZDA & co. s tem kok je res prov da se Kosovo odcepi... :evil:
Always look on the bright side of life!
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 13. Dec. 2007 15:33

hej fant, to bo dan, kot ga še ni bilo! :)

(hint: andrej šifrer. sploh verz "na koga bomo pol pljuval, ko umrla bo država")

govorim seveda o odcepitvi kosova, ki je pomoje neizogibna. in še vedno boljša rešitev, kot pa vztrajanje pri statusu quo, ki bi se sigurno razrasel v nemire, agresijo in terorizem. skeptična sem edino glede srbskega odziva, čeprav si pomoje ne bi upali v novo vojno.
smili se mi srbska manjšina na kosovu, vsi ostali naj pa nehajo zganjat patetiko zaradi zgodovine. slovenci smo tudi brez gosposvetskega polja ostali, pa smo preživeli to strašansko izgubo.
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 13. Dec. 2007 22:48

Buttercup napisal/-a:^^ potem pa nas ti razsvetli kaj je bil glavni povod za vojno na tistem območju... Res me zanima :roll:


sm že rekla v prejšnjem postu da ni vredno o tem govorit.

drgač pa to tvojo teorijo prvič slišim.
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 13. Dec. 2007 23:03

Čija je zemlja?
Zemlja je od tistih, ki na njej živijo. Zakaj so pa Srbi prodali svojo zemljo Albancem?

Najbolj me moti to, da neki kvazi Srbi govorijo: Kosovo je Srbija.. pa po možnoti še nikoli tam niso bili niti ne vejo, kje leži. Npr.: Moj predragi bratec, ki je po novem zaveden Srb, seveda zato, ker je po novem v družbi zavednega Srba. Prej je bil pa Slovenec. Hhahahahah. Bog se me usmili.

Sicer pa je z(Z)emlja nikogaršnja in obenem naša, od nas vseh:) in se mi zdi sploh bedasto, da si države tako strogo lastijo neka ozemlja.. no dobro EU je nekako tak primer, ker meje padajo.. No, edino to se mi zdi + stvar eu-ja.
Uporabniški avatar
nlb
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a nlb » 15. Dec. 2007 10:57

Ni prav da imajo svojo državo v škodo druge. Albanci že imajo svojo državo, to je Albanija. Razlogi Črne pume in njej podobne, o ravno nasprotnem, je bolj odnos ki ga ima do srbov, kot pa argumentiranje o novi državi.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 15. Dec. 2007 21:42

Sem proti neodvisnosti.
Uporabniški avatar
*pikiča*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 5. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *pikiča* » 16. Dec. 2007 19:15

sončk napisal/-a:Sem proti neodvisnosti.


Eh lahko si proti njej, ampak to se bo v kratkem zgodilo. Boljše to, kakor pa nove žrtve. Čez par let (če še ne prej) se bojo pa vodilni v EU (+ZDA) tolkli po glavi, ko bo nastala Velika Albanija in ko se bo povečalo št. kriminalnih dejanj itd.

Včasih se mi zdi, da na vodilnih stolčkih sedijo ljudje, z možgani, velkimi kot zrno graha. Da ne govorim o prilizovanju politikov, ki bi najraje komu zlezli v rit :roll: :roll:

Moje mnenje.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov