Slovenci&Hrvati

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Slaba izkušnja s Hrvati?

da
58
49%
ne
60
51%
Skupaj glasov : 118

Uporabniški avatar
LycHee
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 56
Na forumu od: 17. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LycHee » 09. Jul. 2005 23:59

Se mi zdi da imamo na splošno kar veliko za povedati slabega o Hrvatih. Meni se ne zdijo nič kaj boljši ali slabši od ostalih sosedov. Težko je posploševat. Lahko pa rečem, da so bili vsi, ki sem jih imela možnost spoznat, zelo prijazni. OK, mogoče bi lahko kaj negativnega povedala o nekaterih natakarjih v Istri ali Kvarnerju :evil: samo taki se itak povsod najdejo (dveh ekstremnih primerov se spomnim... hudo sta bila nesramna in šlo jima je v nos, da smo Slovenci). Domačini pa so prijazni, npr Dalmatinci so mi zakon.
Uporabniški avatar
miska13
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a miska13 » 10. Jul. 2005 0:08

pri nobeni narodnosti ne moreš posploševat zadeve, saj se vedno najdejo dobri in slabi ... res pa je, da so od hrvatov najboljši dalmatinci :D
Uporabniški avatar
Leia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 9. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Leia » 10. Jul. 2005 0:08

Jst osebno z njimi se nism mela slabih izkusenj ampak dostikrat po razlicnih forumih naletim na izjave kot npr. Slovenke so najbolj "lahke" zenske na svetu, najgrse... itd. , Slovenci pa najvecji papki k ne znajo zensk zadovoljit :nixweiss:
Love is like war...Easy to start, difficult to end & impossible to forget...
Uporabniški avatar
steLLcy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 809
Na forumu od: 9. 8. 2004
Kraj: CeLjE

Neprebrana objavaNapisal/-a steLLcy » 10. Jul. 2005 8:32

ja js sm tud po mamicini strani malček hrvatica....
sam mene hrvati na njihovi obali ne bodo več vidl!!!!!!
kakšne pa govorijo letos o nas...da bodo kazni, če boš kadil po cesti in vrgu čik po tleh, da bodo dali neki snov v morje, ki bo, če se boš polulal obarvala modro in bo kazn za to..pa še miljon takih bednih...govrijo, da mi nič držnarja ne pustimo dol, da nemci velik več (pijejo pa radensko v gostilni)...da mi si vso hrano s sabo prnesemo...
sej najhujši so istrčani in zagrebčani (pa mam največ sorodnikov v zagrebu, ampak tko je)...
sej ne rečem, da nas pa zdej dol noben več ne mara....sam 50% ljudi je do nas tko nesramnih, da adijo pamet...
negativne izkušnje:
* v barbarigi so sosedom sred noči razbil ceu avto z kamnom....obe zadnje šipe...
* če smo hodl na pag je mogla mami v vrsti za trajekt hrvašk govrit, da smo pol manj plačal...
pa še jih je blo sam se jih zdle ne spomnem.....
:roll:
Waiting in the queue oh whoopee doo
Uporabniški avatar
miska13
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a miska13 » 10. Jul. 2005 9:14

dobr bi blo, če bi se lahko zmenil (vsi slovenci) da letos noben ne bi šel na hrvaško na morje :D to bi bla res multi profitna sezona :twisted:


no, ampak to kar si napisala stellcy ... hm, ne vem no ... to bi se ti lahko zgodilo kjerkoli
res pa je, da so ful alergični na nas, ker smo že od nekdaj veliko PRED njimi ... to je pač vse stvar POLITIKE !! in to je res patetično :roll:
Beatus non est qui habet quae cupit, sed qui non cupit quae non habet !!!
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 10. Jul. 2005 12:21

Jaz nimam nobenega sorodstva čez hrvaško mejo, samo vseeno hodim-o na hrvaško na dopust. Samo vedno manj se splača, ker dvigujejo cene tak, kot da bi imeli nevem kaj...

Nekih težav nisem mel, samo mi vseeno niso preveč pri srcu...Če ne najdem nobenih slovencev je tudi tista družba za silo dobra :D
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 10. Jul. 2005 20:37

Prosim, ce se tema zapre, ker je osnovno vprasanje rasisticno in zaljivo.

Lahko se postavi vprasanje a ste imeli slabe izkusnje s ponudbo na hrvaski obali, vse ostalo pa je tu mac.

Hvala.

Btw. enako bi pop**** za vsako podobno temo - Slovenci&en narod.
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 10. Jul. 2005 21:02

osebno nisem imela s hrvati nobene negativne izkušnje, kvečjem same pozitivne (do zdaj) :D je pa treba vedet, da so nestrpneži in na eni in na drugi strani in da vse metat v en koš je nesmisel. Vsaka medalja ima dve plati in tudi kar se hrvatov tiče je tako.
Jaz ljudi ocenjujem po osebnosti in ne po narodu...razen kakšnih ekstremov :D
*Diamonds are forever*
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 10. Jul. 2005 21:21

Bluegirl napisal/-a:Lahko se postavi vprasanje a ste imeli slabe izkusnje s ponudbo na hrvaski obali, vse ostalo pa je tu mac.


men se zdi pa cist ql vprasanje... a to da izzivajo, pretepajo slovence(tudi zenske), razbijajo avtomobile, zmerjajo,... ato zate spada pod njihovo ponudbo :D ?
pa k smo glih pri ponudbi, je draga in zanič, če pa slišjo da si slovenc ti pa verjetno še plunejo na zrezek...
seveda niso vsi taki in tudi prjatlou mam kr neki na hrvaskem, k so prou face...
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 10. Jul. 2005 21:24

tudi jaz imam prijatle & prijatlce tam. Pa so skor bolj ok kot nekateri slovenci :?
*Diamonds are forever*
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 10. Jul. 2005 21:38

opium napisal/-a:men se zdi pa cist ql vprasanje... a to da izzivajo, pretepajo slovence(tudi zenske), razbijajo avtomobile, zmerjajo,... ato zate spada pod njihovo ponudbo :D ?
pa k smo glih pri ponudbi, je draga in zanič, če pa slišjo da si slovenc ti pa verjetno še plunejo na zrezek...
seveda niso vsi taki in tudi prjatlou mam kr neki na hrvaskem, k so prou face...


Posplosevanje. POVSOD lahko najdes podobne, pri vsakem narodu.

Zato se enkrat zahteva za zaprtjem teme.
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 10. Jul. 2005 22:02

Bluegirl napisal/-a:Posplosevanje. POVSOD lahko najdes podobne, pri vsakem narodu.


ja ne vem no, kje najdes podobne??? avstrija, italija, francija, nemčija, španija, belgija, anglija, amerika,... nikjer nisem mel problemou, ok razen na nizozemskem so nam vlomili v auto, pa sigurno ne zato ker smo bli slovenci... na HR pa ti preluknjajo gume ravno iz tega razloga...
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 11. Jul. 2005 5:47

opium napisal/-a:
avstrija, italija, francija, nemčija, španija, belgija, anglija, amerika,...
pa sigurno ne zato ker smo bli slovenci...


S drugim stavkom pa se res povsem strinjam (prosim,d a se ne bi vzelo ta stavek iz konteksta in se ne prebralo post do konca) :rofl:

Nedavno sem bila na kongresu v Avstriji. Opazim, da na grafih, kjer se primerjajo s sosednjimi drzavami sploh ni Slovenije :eek: . Ok prenesem nekaj takih grafov, moram priznat hud udarec, nakar vprasam kolegico, ki je tam studirala what the hell? Ona pa mirno seveda, ko jih boli q za nas
:cool: .

Ko sem v Italiji (Firence, da ne bo pomote) kupovala znamko za Slo me je vprasala, ce je to v Evropi :roll: .

Ostalim pa se niti ne sanja, kje je Slovenija (sosede kot ocitno boli tista stvar)...

Tako, da ti POPOLNOMA verjamem, da te v ZDA niso okradli, ker bi bil Slovenec :rofl:.(mislim, biser ).

Ze nekaj casa mi je jasno, da ocitno vsak narod MORA imeti vzhodnega/juznega soseda, s katerim bo potrjeval svojo veljavo. Tako imajo Avstrijci nas, mi Hr, Hr BiH, ti pa Kosovo (prosim, to ni moje mnenje, to je moje dolgoletno opazanje)

Ker sem pac ze jaz starejsa gospa v letih in ker moram vzgojno delovati na mladino, lepo prosim, da se tako plitvo ne spuscate vec, ker to nazalost vec pove o osebi kot o tistem drugem.

Jaz imam vse rada :).

:love:
Meow
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 11. Jul. 2005 7:18

O ja, že ful neprijetnih situacij. Takoj, ko si seveda v družbi slovenskih tipov ali familije. Same punce kar radi navadno vidjo. :D :D
Drugač pa odkar mam fanta iz Hrvaške in okol hodim z njim, se mi zdi, da me pa vsi obožujejo. :wink: Tako da ne vem, v čem bi bla fora. :roll:
Drugač pa niso sam Hrvati tako neprijazni ipd., tut moj tip včasih naleti na kakšnega nestrpneža pri nas. Tako da bi blo najbrž isto, če bi oni hodil h nam na morje in bolš, da se ne delamo preveč prizadete in frajerje. :D

BTW, če vam povem še drugo stran... Moj tip pravi, da se oni obnašajo do Slovencev večkrat tko, ker smo radi dominantni in arogantni in se vedemo, kot da smo mi pa boljši od njih. Seveda to ne velja za vse, baje so taki predvsem Ljubljančani (kakor so taki tut Zagrebčani, believe me :wink: ), ampak potem smo pač vsi zarad izjem obravnavani tako. Pa nimam nič proti Ljubljančanom, da me ne bo kakšna napadla, tako je pač rekel. :D :D
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 11. Jul. 2005 17:24

Hoj!

Mah,slabih izkušenj nimam...no ja,par provokacij od enih modelov,ko sem ga z njimi žural,koliko smo bedni s to mejo,pa itd.,tako da so jih še njihove ženske mirile naj nehajo,ker so bedni s to politiko...no ja jaz sem si mislil,kar jebajte vi mene,saj jaz bom pa vašo sestro,he,he(nisem naglas razmišljal :D )...pa ne bi zdaj o tem...

Sicer nimam nobenih zamer do njih,ampak za ta denar,ki ga tam zapravim,sem lahko marsikje veliko bolje sprejet in bolj uživam...

Pa moram priznati,da so me res jedilniki zmotili,toliko pluvajo čez čehe in slovake...pa so v njihovem jeziku meniji...mislim slovenskega,pa ne morejo napisati,kao saj Slovenci itak razumejo...mislim lahko rečem samo fu*k you šup*i

Lep pozdrav! :D

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov