Slovenci&Hrvati

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Slaba izkušnja s Hrvati?

da
58
49%
ne
60
51%
Skupaj glasov : 118

Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 14. Avg. 2005 14:45

Moji so tut hrvati, pa nimam nč proti njim.

So pa res preponosni na našu lijepu domovinu.... :roll:
Uporabniški avatar
majchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 207
Na forumu od: 19. 8. 2004
Kraj: NM / LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a majchy » 18. Avg. 2005 12:13

Ja, sm to mi gre pa res na k*, ko si na Hrvaškem te kao ne razumejo če jim po slovensko poveš, v Sloveniji ko pa pridejo, pa spet veselo po hrvaško govorijo in se jim moraš spet ti prilagajat. :roll: Sej men ni problem, če so pri nas, bom jst govorila po hrvašako, sm pol človk prčakuje, da ko bom pa jst pr njih, da bojo pa oni men ustregl, sploh glede na dejstvo da bom jst njim dala dnar.
Nekoč ni dolgo še tega
v deželi res ne vemo kje
živela je čebelica
imela lepo je ime...
Uporabniški avatar
Ange|ina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Pred tipkovnico in ekranom :)

Neprebrana objavaNapisal/-a Ange|ina » 18. Avg. 2005 12:16

slaba izkušnja - ja
morje - če se le da - ne

Angie
Aye papi eres tan grande y tan duro, Y me lo da tan bueno, Tu eres mi pecado mortal, Coje lo otra vez!!
Uporabniški avatar
Slatka Mala
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 10. 5. 2005
Kraj: Göteborg,Sweden

Neprebrana objavaNapisal/-a Slatka Mala » 18. Avg. 2005 17:04

evo letos sm bla prvič po 4ih letih spet na Hrvaškem na morju pa mij spet ratal čist logičn zakaj tolk folka dere dol.kaj mi bo Turčija,Grčija,Španija alpa Bolgarija(kjer je drgač povsod super) če se šele v Šibeniku počutm res na morju!
vsi so bli prjazni,folka da seti zmeša pa morm rečt da se še nikol nism tok dobr dol počutla.pa kaj pol če so važiči,sj ubistvu majo za kj bit ampak tud njim gre na bolš.

aja pa še neki,men osebno gre na k**** folk ka semi prlizuje pa te skoz neki sprašuje in je"pretirano"prjazn,raj mam Hrvate ka mi že zarad ponosa dajo mir ko pa kj rabm so pa nice.
U prolazu tjelo pripijena,bez imena samo bez uspomena..
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 25. Avg. 2005 16:46

2 moja sošolca sta bla na hrvaškem v eni diskoteki in pol je enga od njiju na wcju en hrvat s pištolo po glavi poču! :eek: pol sta valda policaje klicala in oni niso nč nardil! nč!!!! :eek:
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
2good4u
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 5. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a 2good4u » 25. Avg. 2005 21:04

Tud mi smo bli na morju na hrvaškem. Da niti ne omenim, da smo bli en kurc vredni, noben nas ni jebu pet posto, kjerkoli smo bli. V vsaki gostilni nas niso hotl postrežt, ker smo bli slovenci. Svinje so, res!!! In ko smo se šli kopat...so se vsi drli privat plaža, da je vse kao njihovo, pa nič ni...Pa neb rekla, da smo bli nesramni...vljudni smo bli,,,lepo smo rekli, prosim, hvala nasvidenje...ampak nič od nič. Res pa je, da niso vsi taki...
Uporabniški avatar
gregalina
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1234
Na forumu od: 20. 3. 2007
Kraj: toti Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a gregalina » 05. Jan. 2008 12:19

ShopGirl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 8. 6. 2007
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a ShopGirl » 05. Jan. 2008 17:06

Ne proti Hrvatom nimam čisto nič, so pač nacionalisti in čist nori na svojo domovino (k Američani). Ampak hrvaška politika, ta pa me full jezi. Sploh zato, ker je učinkovitejša od naše...oni lepo delajo po svoje, boli jih kakšni bojo izpadli v očeh evrope, medtem, ko se naši politiki skos bojijo it v spor z njimi, da jih ne bi evropa grdo gledala... Ojej, raje sem grda kot dekla (oz. hlapec)!
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 05. Jan. 2008 18:42

Ne maram hrvaških politikov, nacionalistov ter BadBlueBoys-ov (kdor se včlani med te "navijače", je moten).
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 05. Jan. 2008 19:15

gregalina napisal/-a:Trenja - Hrvaška:Slovenija 1:0
Med 24. in 26. minuto Trenj, Jelko Kacin... Dobro je povedal.

In vlada, ki se zgovarja, da zdej telefonira v Bruselj, zdele zvečer in ne more nastopat javno, ni kredibilna.

Janšo in Rupla je treba odžagat. Predvsem slednjega...bojazljivega hinavskega bleferja.
Uporabniški avatar
Nutella`
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 19. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Nutella` » 12. Jan. 2008 14:21

Takole bom rekla: moja družina (še vedno hodim na morje s starši in se imamo čist fajn) hodi na Hrvaško na morje že zelo dolgo in do zdaj še nismo imeli nobenih problemov z njimi. Moj oče sicer iz časov, ko je še služil v vojski v Mostaru in drugod dol, govori s Hrvati srbo-hrvatsko, ampak so zadovoljni že, če govori tako in ne slovensko. Bi pa povedala nekaj - ne, nimam (ŠE) slabih izkušenj s Hrvati, ampak to, kar slišim in vidim od drugih, pa je groza in strah. Moti me sledeče: zakaj bi morali Slovenci govoriti na morju pri njih hrvaško, ko pa nas razumejo (v večji meri bi nas morali, večina pa mislim da NOČEJO razumeti slovensko, ampak nas pustijo, da se mi potrudimo govoriti hrvaško :roll:), medtem ko oni ponosno pridejo v Slovenijo recimo v Maribor v Europark nakupovat in se slučajno usedejo v Romansi na kavi ter naročajo po hrvaško, če kaj ne razumejo bi se že takoj razpištolili nad natakarico. Zanimivo pa je to, da sem že večkrat naletela na Hrvate v Grazu, ko so nakupovali in so govorili (pazite to) nemško! Torej gre za čisto podjebavanje Slovencev na NAŠI zemlji, kar se mi zdi žalostno. Dosti si dovolijo in mi se jim še naprej podrejamo kot majhni kužki - ni važno ali pri nas doma ali na Hrvaškem. Sosedje smo, lahko bi rekli bratje, ker smo oboji spadali nekoč pod Jugoslavijo, a odkar smo se ločili v dve državi, je vedno huje se mi zdi. Če ni problem v schengenski meji, je problem v delitvi morja. Pa ne bom se zdaj spuščala v detajle še na teh dveh področjih. Torej, kar se tiče Hrvatov, kazijo sliko naroda tisti posamezniki (žal prevladujejo), ki sebe smatrajo kot nekaj več in so preponosni na svojo domovino. V tej preponosnosti gredo že tako daleč, da zanetijo prepir tam kjer ni treba in kjer problema sploh ni. Nekateri so pravi nacionalisti, sploh Zagrebčani. Katastrofa kakšna prepričanja imajo. Vse je dobro do neke meje, oni pa so jo že prestopili, ker toliko kot so ponosni na svojo domovino, toliko nas ne marajo. Žal. O določenih posameznikih in sorodnikih, ki jih imam tam (v Puli) imam zelo dobro mnenje, v Dalmaciji pa so itak prijazni, kar je že splošno znano, skratka - to so tisti Hrvati, ki se res trudijo za vse turiste in se z nami Slovenci celo radi pogovarjajo, tudi če nas prvič vidijo. Ampak celotna slika naroda pa je žal drugačna, bolj klavrna. Seveda tudi Slovenci nismo vsi zlati kot pravite, ampak mi se do njih v glavnem (razen težakov, ki so do Hrvatov žaljivi toliko kot do nekaterih Slovencev, torej so že v osnovi problematični Slovenci) obnašamo zelo spodobno, celo prilagajamo se jim glede jezika in hodimo k njim na morje - koliko denarja tam pustimo že samo v enem letu, je brezpredmetno razpravljati in oni dobro vedo, da jim mi nosimo dobiček v naročje! Me pa moti, da imajo oni nas za preponosne, ker smo v EU (pa že pred vstopom v EU so nas tako obravnavali), medtem ko so ONI preponosni na svojo domovino, da zaničujejo nas. Tako kakor so si postlali tako bodo imeli. Mi je zelo žal, da zaradi takih nacionalistov pada slaba luč tudi na vse tiste Hrvate, ki so prijetni in so prijazni do nas tako kot smo mi do njih že ves čas. Nekateri pravite, da se v vsaki državi najdejo težaki, s katerimi imaš lahko probleme. Seveda, ampak ste že kdaj pomislili, da imajo Hrvatje alergijo SAMO na nas Slovence? Kaj pravite na to? Srbi so povsem drug narod kot Hrvatje, zanimivo je to, da so Hrvati v slabih odnosih tudi s Srbi, torej je problem v njihovi konfliktnosti in občutljivosti, ker se radi spuščajo v prepire, medtem ko smo Slovenci in drugi bolj miroljubni. Raje vidim, da imam recimo (bom dala en x primer) probleme v Bolgariji z tamkajšnjimi prebivalci in vsaj vem, da problem ni nastal zaradi moje narodnosti kot pa da sem na Hrvaškem jabolko spora SAMO in IZKLJUČNO zaradi tega, ker sem Slovenka.
Glede tega, kam bomo šli letos na morje, pa še ne vemo. Četudi grem na morje na Hrvaško, gre tisti denar vsaj ljudem, ki se preživljajo s turizmom tam doli in niso tako nastrojeni proti Slovencem (oz. sploh niso, po mojih več kot 10-letnih izkušnjah z njimi). Ampak mislim, da so mimo časi, ko smo brezskrbno in veseli šli na morje na Hrvaško. Bili smo že v Črni Gori, kjer pa je itak povsem drugo ozračje in nas imajo zelo radi Črnogorci, letos pa verjetno gremo nekam v Sredozemlje, tako da Hrvaške še nekaj časa ne bom videla (mogoče je celo bolje tako, čeprav jaz osebno nimam slabih izkušenj od tam).
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Jan. 2008 15:14

Nutella` napisal/-a: Moti me sledeče: zakaj bi morali Slovenci govoriti na morju pri njih hrvaško, ko pa nas razumejo (v večji meri bi nas morali, večina pa mislim da NOČEJO razumeti slovensko, ampak nas pustijo, da se mi potrudimo govoriti hrvaško :roll:), medtem ko oni ponosno pridejo v Slovenijo recimo v Maribor v Europark nakupovat in se slučajno usedejo v Romansi na kavi ter naročajo po hrvaško, če kaj ne razumejo bi se že takoj razpištolili nad natakarico. Zanimivo pa je to, da sem že večkrat naletela na Hrvate v Grazu, ko so nakupovali in so govorili (pazite to) nemško! Torej gre za čisto podjebavanje Slovencev na NAŠI zemlji, kar se mi zdi žalostno.


motiš se...cilj komunikacije je SPORAZUMETI se! potem je pa tu vprašanje, če se sploh hočeš sporazumeti. slovenščina in hrvaščina sta tako podobna jezika, da se lahko sporazumemo med sabo četudi vsakdo govori svoj jezik. ko sem jaz na hrvaškem, govorim hrvaško. in ob tem se ne počutim manjvrednega in ob tem niti ne razmišljam, kako razmišlja hrvat, ko me sliši govoriti hrvaško, niti ne razmišljam o kakršnemkoli podjebavanju...

če pa se vi s tem obremenjujete, v katerem jeziku se boste sporazumeli, je pa to vaš problem! oz. imate problem sami s sabo! :)
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 12. Jan. 2008 15:31

Jochie napisal/-a:motiš se...cilj komunikacije je SPORAZUMETI se!

A ne za vsako ceno. Mnogi Hrvati podjebavajo, to je dejstvo.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 12. Jan. 2008 15:35

na hrvaškem sem dosti, živim 20 km od meje nenazadnje pa je moje dekle hrvatica in nisem še imel negativne izkušnje z njimi....

ok, zadnje čase dostikrat poslušam njihove vice na račun slovenije in slovencev (pervanove fore), ampak jim vračam z evropsko unijo in evropo, tako da se skupaj smejimo...

in to je to...
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 12. Jan. 2008 16:06

jst se potrudim govorit hrvaško, ampak hrvati bi to glede na moje znanje komot lahko vzeli kot hudo osebno žalitev :D

sicer imam pa par slabih izkušenj z lenimi kelnarji, umazanim priborom,... ampak to se mi je zgodilo tudi že v sloveniji, ker nesposobni gostinci niso hrvaški tredjmark.
pač si ne razlagam vzakega konflikta takoj v nacionalističnem smislu, pa zaradi tega dosti lažje živim.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov