Slovenci&Hrvati

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Slaba izkušnja s Hrvati?

da
58
49%
ne
60
51%
Skupaj glasov : 118

Elizabetka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 293
Na forumu od: 20. 6. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Elizabetka » 07. Avg. 2005 18:59

kako vam je uspelo za 30.000 sit pri hrvatih :D
Jaz tud grem k njim me prau zanima kakšni bodo to leto,ko je skoraj vse prazno.
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 07. Avg. 2005 20:50

Elizabeta beri malo casopis. Milijon turistov majo doli ( ja 1000000 s stevilko).
Meow
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 07. Avg. 2005 21:30

3'6% turistov vec kot lansko leto so rekl k sm bla jz dol....
kako samo 30.000 tolarjev? hmm... hrano smo kupl v portorozu predn smo izplul iz marine, bencin za barčico smo tankal tut v sloveniji, na hrvaskem smo sli 1x na pico, pa placal smo 2x za nacionalne parke (če mal poglihaš ful znižaš ceno), pol pa se ene par burekov za zajtrk in to je to :lol: :P :P ((btw - moj ati je ful šparovn :P ))
Drgač pa....... predn smo šli na morje se mi je zdej da so hrvati ful zajebal s temi novimi ostrejšimi pravili (ohranjanje prirode)... V navtičnem svetu so uvedl nove vinjete al whatever.... s tem lohka na plovilo pride toliko oseb kot je lastnikov pomnozeno z.... (ne spomnem se kolk - ampak) _ mejhna stevilka.... S tem ''odpravijo'' črn charter... posledično privabijo manj turistov... Ampak ko smo bli dol je vse zgledal kot da se ni nic spremenil, mogoce se bo bolj poznalo naslednje leto ko vsem potece se staro hrvasko plovno dovoljenje in se popis posadke naredi po novih pravilih.
Uglavnm, fucked up thing... Tko da mi nasledn let negremo več jadrat na Hrvašk ampak nekam drugam..... (nevemo se kam)

Po moje bo zarad njihovga odnosa dol zmeri mnj ljudi.... ceprou čehi so čist nori ......... :lol: :lol: prou invazija :lol:
Uporabniški avatar
Bluegirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 119
Na forumu od: 31. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Bluegirl » 07. Avg. 2005 21:43

3,6% mogoce maja :D.

Mislim da je letos cca 15% vec, odvisno od regije. Vglavnem blo je miljon ko sem jaz bla (konec junija), kar je bla rekordna stevilka.
Meow
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 07. Avg. 2005 22:33

@ Missy:

Po mojem Hrvate prav malo briga, če izgubijo take turiste kot ste vi, ki zapravijo le 30.000 sit in vse prinesejo od doma. Več osvinjate z vašo barko in delate gužvo, kot kaj drugega.... Takih se,po mojem,hočejo rešit.

Le zakaj imajo potem Hrvati rajši Italijane in Nemce, ki zapravijo 10 krat toliko!
Jaz jih popolnoma razumem!!!
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 07. Avg. 2005 22:39

Ledenka napisal/-a:@ Missy:

Po mojem Hrvate prav malo briga, če izgubijo take turiste kot ste vi, ki zapravijo le 30.000 sit in vse prinesejo od doma. Več osvinjate z vašo barko in delate gužvo, kot kaj drugega.... Takih se,po mojem,hočejo rešit.

Le zakaj imajo potem Hrvati rajši Italijane in Nemce, ki zapravijo 10 krat toliko!
Jaz jih popolnoma razumem!!!


vrjem da zasvinjamo manj kot kdorkoli, ne cjazmo se po cestah pa delamo prometa... pač ne zapravmo velik denarja dol, zakaj bi ga, ko ga pa lohka tut doma, pa se ceneje je, res mi je butast dt dol za pol litra vode tok da pr ns dobis litre...
Nej jih majo rajs, sam velik slovencev gre dol, in velik jih bo tut nehal dol hodt, pa so tut kki taki k ne pustijo dol sam 30k....
Uporabniški avatar
zvezdica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 192
Na forumu od: 5. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a zvezdica83 » 08. Avg. 2005 8:22

glede letos nism sliašala za kake hujše incidente .
jst nimam problemos s hrano dol, vse si samo vzamem
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 08. Avg. 2005 11:05

jst sm ravno prišla z dopusta na hrvaškem in sm bla ful zadovolna. smo bli na Šolti in so cene hrane iste kot pri nas, če ne še kej cenej, razen seveda uvoženih stvari. če primerjam z kakšnim Portorožom je blo 100% bolše in cnej, tut ko smo šli ven jest so bile cene čist normalne.
tut ljudje so bili prijazni in ustrežljivi.
ChaBella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ChaBella » 08. Avg. 2005 14:17

Moj odgovor je NE
zelo rada grem na hrvaško obalo in prav tako nisem še nikjer doživela tako lepega sprejema kot na hrvaškem!Vsi ljudje so bili vedno zelo prijazni z nami,lepo so nas postregli,prijazno pozdravljali,bili pozorni,vludni,prijazni,simpatični..oglavnem resnično samo pohvale vredno! V Ladinmu gaju kamor pa smo šli lansko leto pa so bili nasploh zelo prijazni!Imeli smo celo enega kelnarja(hrvaškega jasno) ki je bil tako prijazen da ej vedno prišel posterš najprej nam! Bil je resnično prijazen,simpatičen,komunikativen,pozoren do gostov...in res smo se zelo dobro razumeli z nim...in potem lahko povem eno zgodbo ki se nam je tam v ladinmu gaju zgodila...no gre za to da ko smo nek večer šli spet v tisto restavracijo je tak okoli 23h zmankalo elektrike in ulil se je dež...in potem seveda folk je s..... oz. hitro letel ven da ne bi blo treba plačat...nam pa je ta kelnar rekel da nam popolnoma zaupa in nam celo prinesel nekaj svečk da smo lažje jedli in pili pri mizi...res zelo prijazno! In kaj se je zgodilo potem....neka slovesnka golazen je pripeljala avto do terase restavracije in navila radio slovenske domače glasbe in se začeli dret,razgrajat,vpit slovenbija, slovenija,dol s hrvatarjei in nevem kaj še vse!??? mislm me je blo sram da sem slovenka!!!Takrat sem samo čakala da jih odpelje policija al pa da jih hrvati ork natolčejo ker to pa res ni za nikamor!!!Mislim če se slovenci tako obnašajo in delajo take stvari na hrvaškem pol pa ni čudn da smo zaradi takih vsi osovraženi!!Taka golazen si pa resnično zasluži da jih hrvati orn natolčejo!!Ampak seveda pa bo potem spet v časopisih "Hrvat bil nasilen nad slovencem" in nevem kaj še vse...in kaj se je potem razvedlo?? prvi začel izzivati prav naš slovenec...ja lepo vas prosim..sramota za nas slovence in za celo slovenijo!!!! Poleg tega pa ej tukaj še ena stvar: Letos(ravno včeraj sem prišla z morja) sem pa bila na slovenski obali--->v simonovem zalivu....In že takoj prvi dan ko smo prišli na plažo in hočemo v kiosku kupit dve blazini reče prodajalka da naj kupmo kar eno ker ima čez deset minut pavzo pa ne more sedaj še druge napihovat?!! ja halo no...poleg tega pa še pozdravla ni ampak je samo prav nejevolno vprašala kaj hočmo...potem druga prodajalka v sosednjem kiosku pa se je drla na neke odrsalne ljudi da naj grejo mal bol stran da ne bojo slučajno vozička z oblačili premaknli...in potem ko smo prišli na plažo in hočmo kupt ležalnike(oz. najet al kako se r4eče) in potem ti ga seveda oni prnesejo na mestu kjer se boš na plaži zadrževal potem pa tisti mulc(uslužbenec) prov z jezo prinese ležalnik in ravno toliko da ga vrže ne po tleh??!! To pa še ni vse...v soboto so bli na plaži šank rock al kaj je že ta skupina...sevda mi gremo tja mal pogledat ta koncert...in potem povsod zastraženo ej kot enevem kaj.....toliko policajev kot da bi bila celo vojska tam pa stražla da ne bo slučajn kdo šel zastonj notr...celo invalida na vozičku in njegove skrbnice ki sta hotela samo po bližnici iti tam skozi ju niso zastonj spustili naprej ampak sta mogla prav po pesku it da se je invalid skoraj prebrnil po tistem pesku???!! mislm sramota no!!!! in še marsikaj takega se je zgodila...oglavnem slo. obala....sramota in njihovo gostoljubje je pa itak na nuli!!!!Česa vse ne dožviš tukaj??!! Proti hrvaški ne seže niti do kolen samo to lahko rečem!!! Na hrvaškem se počutiš kot kralj,tukaj pa kot en naveden izmeček ki si vsem napoti(še celo tistim ki služijo na račun nas!?) no to je moje stališće kar se tiče slo:hr!
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 08. Avg. 2005 14:34

No, mal spet pretiravaš ali pa imaš slučajno same pozitivne izkušnje. :D
Jaz sem naletele na angelčke na hrvaški obali, znajo bit pa tut pravi hudiči. Seveda je tako tut pri nas. :wink:
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 08. Avg. 2005 15:23

men se tut zdi da pretiravas mal....... ker v Istri so nekateri Hrvati vse prej kot prijazni, v Dalmaciji je po mojem bolje.......
ChaBella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ChaBella » 08. Avg. 2005 15:46

ok mogoč res mal pretiravam :? samo je pač tako da sem nažalost v sloveniji zmeraj naletala na kaj takegeka...tako da imam bol kot ne slabe izkušnje....na hrvaškem pa so bli vedno prijazni do mene :o tko da nevem no...mam take izkušnje....pretiravam pa kvečjemu zato ker sm jezna na take slovence! :? :roll:
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 08. Avg. 2005 15:52

sej vrjetn ma vsak narod kke patriotistične razgrajače.... jebat ga tko je...

tko ma tut usak narod slabe ljudi pa dobre ljudi, mogoce sm jz zmeri naletela na slabe, ti mas pa sreco pa naletis na dobre... pa tut odvisn od tega kak dan ma clovek ;)

peace out :flower:
ChaBella
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 7. 8. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ChaBella » 08. Avg. 2005 15:54

ja sej to maš pa prov :wink:
Uporabniški avatar
šečeru
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 23. 9. 2004
Kraj: Peščena plaža pod vročim soncem

Neprebrana objavaNapisal/-a šečeru » 08. Avg. 2005 19:02

sem že došivela slabo situacijo. ali niso vsi slabi. ravno zdaj sem prišla iz dopusta iz Vodic in je bilo super. družili smo se z hrvati in je bilo vse vredu. to kak naletiš.
Pomesaj ove noci crnu i zlatnu,
po mojoj koži slikaj kao po platnu,
diraj me usnama po telu i vratu,
pa onda stavi me u ram.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov