Prva pomoč na mestu nesreče

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali bi pomagali ponesrečencem v prometni nesreči?

DA
47
87%
NE
7
13%
Skupaj glasov : 54

Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 01. Jul. 2007 15:32

No, sej priznam da je to res. Ampak..imam s temi infekcijami slabe izkušnje..tudi v sorodstvu (ko so bli sami žrtve)...zato mam nekaj zadržkov pri tem.

Amm, ja glej, da bi šeu enga spraševat če je v redu, brezdomca pač..in pol še začne kej kričat..al fehtarit..glej tko se zmenmo. Ti nam boš pokazala enkrat kako in kaj..mi bomo pa ponovili. :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 01. Jul. 2007 22:02

Kosmo_s_Kjem napisal/-a:..rečte kar hočte, a sm grd in nesramen, ampak me zanima koliko od vas je kdaj kateremu brezdomcu ki je bil pijan, nudilo prvo pomoč...
.


to tud mene zanima, glede na to da so v ljubljani sredi centra že bili primeri ko so umrli klošarji tri dni ležali na klopci pa jih živ bog ni povohal :roll:

čene pa nevem kako bi odreagirala, nekak ne morem rečt..vsekakor se stoprocentno nebi dotikala nobenga in skušala koga kam vlečt, razen če bi avto gorel, pa tudi takrat je riziko, ker bi tvegala svoje živeljnje ker lahko avto vsak cajt eksplodira..po pravici povedano res nevem kaj bi nardila in dokler ne bom na tem (sam da nikol ne bom) ne bom vedela.kar se pa tiče pomoči za lažje pokodbe, padce in take zadeve, pa ni panike takoj pomagam.in priznam pa tud to, da če bi vidla kšno ornk nesreo in da kšnmu kakšen u manjka se sigurno nebi približevala, ker nikakor ne prenesem pogleda na to..že tko mam v glavi skos posnetek enga ki ga je vlak zbil skoraj pred mojimi očmi in tisto belo rjuho krvavo, tko da ne, ne bi mogla...pa daleč od tega, da bi me takrat bolil k***c za te ljudi, kot nekatere...
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 02. Jul. 2007 14:39

Meni kri in rane sploh niso problem, na to bi še najmanj študirala... Ampak kot sem že rekla - riziko zna biti malo prevelik (za oba). Najboljše je poklicati reševalce.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
lun|ca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lun|ca » 02. Jul. 2007 18:01

V primeru prometne nesreče, če bi se tja pripeljala prva bi poklicala reševalce, kakšnih večjih "posegov" pa ne bi opravljala, ker tega nisem zmožna - žal ne prenesem krvi.
Kar pa bi dodala pa je to, da bomo ljudem pomagali najbolje tako, da se ob cesti ne bodo več zbirala razna ZIJALA in ustvarjala gnečo ter pasla svoje oči. Ob takih ljudeh si lahko samo mislim kako brezsrčni in surovi so ljudje.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Jul. 2007 18:09

[/i]
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 8:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 02. Jul. 2007 18:32

Nia a lahko prosim žolč zlivaš na recimo domače, ali na svojega fanta?

Jst nisem še imela te možnosti, bom pa pomagala če se bo kaj takega zgodilo. Prvo pomoč sem se ob opravljanju izpita ful dobro naučila, se mi je že takrat zdelo prav in fino da pač obvladam zadevo in s tem tudi komu pomagam, če bo treba.

Jst govorim o nesrečah in ne o klošarjih ki bi tudi če bi bili živi ležali na tisti klopci, kako za vraga naj pa jst vem da je klošar mrtev, če je pa v svojem običajnem popodanskem položaju?
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 02. Jul. 2007 19:06

^^ jah mi pa govorimo tudi o klošarjih..ki bi jim morali če bi vse to upoštevali, pomagat če so pijani..drgač te lahko celo toži :roll: heh
..
traxie pravi da morš do njega pristopit in ga povprašat kako je z njim :P
Vso srečo, tistim ki mislite to prakticirati. :D
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 02. Jul. 2007 19:44

;)
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 06. Dec. 2010 8:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 02. Jul. 2007 20:06

Kar pa bi dodala pa je to, da bomo ljudem pomagali najbolje tako, da se ob cesti ne bodo več zbirala razna ZIJALA in ustvarjala gnečo ter pasla svoje oči. Ob takih ljudeh si lahko samo mislim kako brezsrčni in surovi so ljudje.


Sicer se popolnoma strinjam s tabo, da nesreča niti slučajno ni zastonj predstava, bi pa dodala sam to, da so raziskave pokazale, da ljudje ravno pri nesrečah, ki se pojavijo kjer je veliko ljudi najmanj pomagajo, ker si vsak misli, da bo že kdo drug ukrepal...

Se mi je kr zdel da bo NIA tud v tej temi pokazala kok dobra oseba je :roll:

Jst govorim o nesrečah in ne o klošarjih ki bi tudi če bi bili živi ležali na tisti klopci, kako za vraga naj pa jst vem da je klošar mrtev, če je pa v svojem običajnem popodanskem položaju?

Logično, da ne boš šel zdj do vsazga k leži kje s časopisom pokrit, ampak še pa vidiš 1 ki se valja po tleh pa zvija od bolečin pa res ni ne vem kakšen problem it do njega pa ga vprašat če lahko kj pomagaš...Lih zadnič n aprimer sm sla mim, ko je mel na Čopovi en epileptični napad, ampak je bil še en "kompanjon" zraven in sem ga pač vprašala, če lahko kj nardim in je ta k je bil pri zavesti pač pojasnil, da ma epilepsijo, da se mu to pogosto dogaja in da je vse ql.
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 02. Jul. 2007 20:31

takoj vstavim in nudim prvo pomoč. po mojem nebi bla panična, saj bi vedla, da pomagam dejansko osebkom, ki pomoč potrebujejo bolj kot jaz. nikol mi ni blo težko pomagat. zakaj pa smo potem naredili Prvo pomoč, če ne za to, da nudimo prvo pomoč???
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 03. Jul. 2007 18:38

nm so tut eni čefurčki tm na rudniku pomagat hotl..pa je blo vse kar so znal oo bogi avto, joj kaj boš pa zdej..joj si orpasku feltne..punce a ste uredu..še mau pa bi naju prašu, če sva samske .:S debeili..res jaka pomoč :roll: :roll:
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 03. Jul. 2007 19:25

Oni bi že pomagali sam ... "lack of knowledge".. :D
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 04. Jul. 2007 0:18

~NIA~ napisal/-a:lohk je nekej govort.. pol ko pa vidiš tam človelka v krvi je pa čist drgač.. nasploh nism za zravnika in medicino :? mi je grozno videt nesrečo, sploh v živo!
Tud sama sm, ne boš vrjela, nardila prvo pomoč brez napak.. to pa še ne pomen da me to veseli! nardila sm jo kr je pač to obvezno nardit če hočeš met izpit za avto ;)


s tem se strinjam.
nevem zakaj je treba skos nekoga napadat če pač reče nekej proti :roll:
pač ženska ne prenese krvi, ne prenese vidt nesreč in pač nebi upala pristopit zraven, še manj se koga dotikat.ljudje smo si pač različni..nekateri lahko furajo rešilca in gledajo ljudi brez udov, nekateri pa že ob pogledu na popraskano in okrvavljeno svoje koleno, padejo skupaj.
sam tole da si prvoščla unim nesrečo, je pa res neumnost!sej veš, ne želi nekomu nekaj, kar nočeš da se bo zgodilo tebi :wink:

in če nisi usposobljen za reševanje (če niso krizne zadeve: požar itd.) je časih bolje da pustiš človeka na miru in počakaš na reševalce, kot pa da vse skupaj še bolj zjebeš.in prva pomoč pri vozniškem izpitu je daleč od usposabljanja!
vsekakor bi jst dobro presodila kolk je krizna zadeva in se, če se le ne bi mogla, nebi dotikala poškodovanca..stala bi mu pa ob strani.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 04. Jul. 2007 6:24

To je res delikatna stvar... par mesecev nazaj je na postaji pri Litostroju en zgazil eno punco, sicer je bla kura sama kriva ker je šla čez rdečo. In kaj? Voznik je šou vn in tam stal pomojm čist v šoku. Njeni prjatli so sicer k njej prtekl in ena ženska je jokala k da je ne vem kaj (sej punca je bla pr zavesti). Tm je blo ene deset zijal, punca pa na tleh in dž je padal nanjo, prov vem k je mela vodo v popku. En se je tm najdu je očitno vedu kaj narest, je reku da je ne premikat itd, edini tak trezen se je zdel. Drugi smo loh sam gledal, s tem da se ni noben spomnu da bi jo z marelo pokril ker jo je močil tam, sm morala js reč.. No pol ne vem kaj je blo ker me je prevoz čaku ampak pismo no.. Sej sm že misnla poklicat 112 sam pol je že en drug. Sam pr takem itak nč ne moreš, če jo je zbil avto in ji npr. premaknu hrbtenico, zlomu nogo, bog ne daj da premikaš.

Sicer pa ne vem kako bi odreagirala če bi bla na prizorišču ene hude nesreče. Če bi bla prva bi pomojm rabla eno minuto da bi k seb pršla... reševalce bi še klicala, v avto pa ne vem če bi sploh upala it pogledat :nein:
Malo je ljudi, ki bi ob takem odreagiralo v trenutku in z razumom.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 04. Jul. 2007 12:14

Traxie napisal/-a:Kaj vi mislite, bi se ustavile, ce bi vidle prometno nesrečo in pomagale, bi npr. pomagale klosarju, ki bi nezavesten lezal na tleh?

Ne morem 100% rečt, kaj bi naredila. Če bi videla prometno nesrečo, bi se verjetno ustavla, poklicala reševalce, to je pa po moje tudi vse. Nisem človek, ki bi lahko nekomu ustavla krvavitev, ker bi pomoje skupi padla oz. ratala bi čist panična in pomagat sploh ne bi znala.

Glede oživljanja, pa tudi nisem prepričana, da bi kar tako nekomu ki ga ne poznam pihala v usta. Res ni problem pihat lutki na pp, ampak v živo to narest, je pa čist druga zgodba. Js ne bi mogla no. :?

Klošarju pa definitivno, zato sem res 100%, ne bi pomagala pod nobenim pogojem. Naj piham pijancu v usta? Ja seveda. :roll:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov