Prva pomoč na mestu nesreče

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali bi pomagali ponesrečencem v prometni nesreči?

DA
47
87%
NE
7
13%
Skupaj glasov : 54

Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 07. Jul. 2009 8:46

SWEETprinces napisal/-a: red_roce bo pac gledala med tem ko bova midve pomagale :)


pa sej ravno to pravim, da zato ker vem, da obstaja verjetnost da ljudje nic ne ukrenejo, bi vprasala ce je ze kdo poklical itd. ravno zato je fajn vsaj mal splosne izobrazbe o psihologiji - to je en konkret primer kjer ti znanje lahko pomaga oz. celo resi kako zivljenje :wink: pa sej ne pravim da ne obstaja kdo ki bi kljub skupinici pomagal na vso moc - js cist verjamem purple da bi se zagrebla tam, pomagala, poklicala na pomoc...ampak vsi ki to pravijo pa tut ne nardijo tega potem ko se kaj dejansko zgodi :wink: tut to se da podpret z razlago :D

u glavnem, nevem kaj hoceta dosezt s spodbijanjem teh ugotovitev? js pa raje verjamem da ljudje tam stojijo iz razlogov ki jih navajajo psihologi, kot pa da res NIHCE izmed skupine NOCE pomagati ranjencu?! in nihce ne poklice pomoci?! halo. sej pa smo vendar ljudje...sem prepricana da ce potem pride nekdo, se zacne dret: poklicte resilca, nihce ga se ni!!!! ipd. bi takoj nekdo poklicu, vidve mislita da tisti firbci res privosciju nekomu da umre al kaj?!
v glavnem ce se sprejme te psiholoske razlage kot resnicne, se da dosti pomagat. povedat to ljudem, da bodo vedli to.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Jul. 2009 10:23

sončk napisal/-a:
*purple* napisal/-a:mislt pomen nč vedet


:roll:

Ne, nč ne zagovarjamo, samo govorimo psihološka dejstva. SWEETprinces men se ne zdiš neki jaka psihologinja, če mislš iz tega delat kariero, bo treba krepko poprijet za knjigo, da boš dojela, kaj dejansko sploh psihologija je in da obstajajo tudi izjeme. ;)


midve ti pa hočva dopovedat, da psihološka dejstva ne bodo reševala življenj! In da bi moral bit usak tok pri sebi, da bi pomislu kaj more v tistem momentu nardit.
in nevem no, zgleda kot zagovarjanje.S firbcem smo prišli na neka psihološka dejstva.da usak misli da je že nekdo drug klical in tralalala...In kukr sm rekla pa zavi še stokrta z očmi; mislt pomen nč vedet in v tem primeru se lahko zgodi ornk škoda!

red rose, ne rabš splošne izobrazbe o psihologiji, rabš mal svojga razmišljanja kaj je prou in kaj ni.
smešno je vidt, ponavad je zmer tko, da se dva trudita na vse kriplje okol nesreče,kličeta, repujeta, oživljata, ostalih petnajst pa gleda zraven.A je to mogoče kino?če nimaš namena pomagat pel naprej, ne pa zijala past in ovirat nujno pomoč.
Btw, dve let nazaj je pr nam ornk gorelo (cel travnik+barake).jst sm zagledala začetni požar, se usedla z mami v avto, šla pogledat, klicala gasilce,se parkirala nekam stran od dogajanja.nakar se začne ustavljat cel kup folka, puščat avte sred ceste, fotografirat, se zajebavat, pogovarjat,nekateri so celo rinl bližje in bližje požaru.Pridejo gasilci,trobijo, se derejo naj zavraga folk umakne avte.Folk umika avte, nekateri se še kr šetkajo po travnikih, po cesti in še kr naprej ovirajo ves postopek.No, takrat mislm da sta dva dobila celo kazen, ker sta kr rinla in rinla in se nista umaknila!mislm pa kaj je tega treba? :roll:

aja, pa nihče ne spodbija teh ugotovitev.dejstvo je sam to, da v naši sloveniji obstaja nemalo takih, ki pasejo samo izključno zijala!Pomagali pa nebi!Ker s ebojijo da jih bodo tožl, jadajada.....!
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 07. Jul. 2009 10:31

Pa ženska ti ne dojameš. Kako ti veš, zakaj ljudje tm stojijo in pasejo zijala? Kako ti veš, da se bojijo tožbe, a so ti rekl?
Ker o tem psihologija govori, ti razlaga zakaj ljudje tm stojijo. Psihologija ni neka kvaziveda ampak je ZNANOST. In svet ni tko črno-bel, nismo vsi zlobni-dobri, verjamem da bi 90% ljudi v anonimni anketi odgovorilo, da bi poklicali rešilca, v resnici bi ga pa poklicalo le 40% ljudi. Kje se potem zgubi ta velik procent?
To ti psihologija razlaga, zakaj človek misli nekaj, dela drugo. Če pa ti želiš živet v svojem primitivnem razmišljanju, da si ti oh-tako-super-dobra, ker ti pa bi pomagala, ker nisi zlobna, pa izvoli.

In ne govorimo o tem, da zdej pa ti ne bi pomagala, ampak o vzrokih, zakaj večina ljudi ne pomaga. Če bi te ljudje poznali osnove psihologije, bi tko kot je red_rose rekla, vseeno vprašali, če je kdo poklical rešilca, čeprav bi blo okoli ranjenca 15 ljudi.
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 07. Jul. 2009 10:55

Še enkrat bolj na kratko: Psihologija pojasni zakaj so ljudje 'zijala' in ne pomagajo in zakaj se ne umaknejo.
Tega ne povzoroči psihiologija, psihologija to pojasni.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 07. Jul. 2009 21:53

jst sm svoje že povedala tko da ne bom ponavljala še enkrat. :)
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 24. Avg. 2009 10:37

Tudi jaz ne vem kako bi odreagirala, saj se še nisme znajdla v kakšni taki situaciji, bi pa najbrž pomagala, če bi le upala. Če bi videla ranjenca v avtu, zraven pa mu grozi še kakšna nevarnost, bi seveda skušala pomagati, ga zvleči iz avta.. skušala bi tudi ustavit kakšno krvavitev, kaj poviti, če je treba.. kakorkoli bi lahko pomagala. Če pa ne bi bila prepričana kaj storiti in bi videla, da ni še kakšne večje preteče nevarnosti zraven, bi pa raje poklicala rešilca in počakala, kot pa da bi naredila še večjo škodo in po možnosti ranjencu s poškodovano hrbtenico še bolj škodila.. Glede umetnega dihanja pa.. ne bi ravno pomagala vsakemu, sploh dandanes, ko je toliko bolezni in vsega tega, nekateri ljudje, ki so tako zanemarjeni, da niti zase ne poskrbijo in ne skrbijo za svojo čistočo.. ne vem no, ne bi ravno vsakemu dajala umetnega dihanja. Če bi nekoga bolj poznala, potem bi seveda kakorkoli bila pripravljena pomagati. Kar se pa neznanca tiče, ne bi ravno usta na usta.. mogoče samo z masažo srca, usta na usta pa ne.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 24. Avg. 2009 13:20

Traxie napisal/-a:
Kosmo_s_Kjem napisal/-a:Sicer pa, hmm tudi če je pijan? Potemtakem bi moral klošarju nudit prvo pomoč?? ..tle nism ravno za.
In kaj pa zdej..recimo če ma kakšno bolezen..? Oprosti sam nimam skoz reševalnega paketa s sabo, da bi mel vse pr roki.
Okleval bi tudi kdaj, če bi videl..res fajn ponesrečenga. kr bi se bal da bi med pomaganjem naredil kaj narobe (ok tebi se zdi da to itak mormo vsi znat prvo pomoč (kr si iz tega "področja"), ampak jaz priznam da sm jo polovico pozabil...).


Zakaj ne bi pomagal nekomu, ki je pijan? Ce se gre zato, da si je sam kriv, potem si je sam kriv tud nekdo, ki je prehitro vozil in se zletel...


to je pa čisto res ... evo moja izkušnja ..
s kolegico sva ble ravno v ljubljani, ura okoli 22h in sva se odpravljale peš proti stanovanju od kolegice, pot pa naju je vodila čez bavarca ..
no in prideva mimo in zagledam jst fanta, mladega fanta, ležat na tleh ... sredi avtobusne postaje, nekaj metrov stran pa stojijo ljudje in .. SAMO gledajo .. seveda sva midve s kolegico takoj pritekle tja in preverile srčni utrip .. takrat se je približalo nekaj punc, ki so povedale da fant baje že kar dobre pol ure leži tam ... ljudje pa hodijo mimo in ne naredijo NIČ! ena od tistih punc je potem poklicala rešilca, ki smo ga potem tudi počakale .. sicer nismo znale povedat kaj se je zgodilo, ker nobena ni bila prisotna ko je izgubil zavest, ampak ..
čeprav je fant smrdel po alkoholu, torej je bilo očitno da je pijan smo pomagale ... mislim kako so lahko ljudje taki da vidijo človeka nezavestnega ležat na tleh in kar grejo mimo kot da ne bi bilo nič?!
in ni da bi bil to nek star pijanček, bil je mlad fant, s šolsko torbo, verjetno še dijak ki je najverjetneje s prijatelji malo preveč spil in so ga potem pustili samega ..
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 17. Okt. 2009 17:03

Niti sama nimam pojma kolikokrat sm že pomagala.Predvsem imam tako službo da skoz pomagam.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 23. Feb. 2010 22:01

Libido sem mela identičen primer....avtobusna postaja pri Drami, ura okol 18ih, dež lije..... Cel kup ljudi zraven čaka na bus, nardi pa noben nič. In ko jaz komaj (s trebuhom do zob) spravim nezavestnega pijanca z cca 100 kg v pravilen položaj, ovohavam če smrdi na alko in začnem klicat reševalce, mi pristopi mladenič, me pokliče na stran in pravi.....Gospa, delamo raziskavo o obvladanju prve pomoči med prebivalci, hvala za pomoč..... Ne vem, če je bil trenutek v mojem življenju, ki me je bolj razjezil, in to je mladenič tudi občutil z vsemi nosečniškimi hormoni na udaru. Kot da to ni mogu povedat med tem ko je videl, da se 5 minut matram da počepnem zraven ležečega in ga obrnem :x :x
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 24. Feb. 2010 0:43

^^Ma groza no! :?
Uporabniški avatar
flaša
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 215
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: Za devetimi gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a flaša » 24. Feb. 2010 12:03

barbie_girl_85 napisal/-a:Libido sem mela identičen primer....avtobusna postaja pri Drami, ura okol 18ih, dež lije..... Cel kup ljudi zraven čaka na bus, nardi pa noben nič. In ko jaz komaj (s trebuhom do zob) spravim nezavestnega pijanca z cca 100 kg v pravilen položaj, ovohavam če smrdi na alko in začnem klicat reševalce, mi pristopi mladenič, me pokliče na stran in pravi.....Gospa, delamo raziskavo o obvladanju prve pomoči med prebivalci, hvala za pomoč..... Ne vem, če je bil trenutek v mojem življenju, ki me je bolj razjezil, in to je mladenič tudi občutil z vsemi nosečniškimi hormoni na udaru. Kot da to ni mogu povedat med tem ko je videl, da se 5 minut matram da počepnem zraven ležečega in ga obrnem :x :x


Svinjarija, da ni večje... jst bi ga pomojem usekala. Ne morš to nardit noseči ženski alooooo! :evil:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov