prepoved kajenja tudi v Sloveniji?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved kajenja?

da
239
69%
ne
107
31%
Skupaj glasov : 346

Uporabniški avatar
TOMCAT
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 17. 9. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a TOMCAT » 25. Mar. 2005 9:54

Gregec napisal/-a:Men pa ni vseeno!

Jz bi bil pa zelo vesel, če bi se to res zgodilo! :D

Najhujše mi je ko grem ven jest ali pa na pijačo, pa se mi iz sosednje mize privali oblak dima.... :evil:


Meni gre to totalno na živce da se dim kadi vame. Pa še ko pridem iz lokala smrdim po tistih bednih čikih in se ne znebim dima še dneve in dneve. :evil:
Beda!!
Uporabniški avatar
Gregec
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregec » 25. Mar. 2005 10:06

Sej ta zakon nebi bil zakon za prepoved kajenja. Ti lahko kadiš doma kolk hočeš!

Uh ja bejbika, jz sem čist pozabil, jz se tud zjokam, k mi draži uči. Pol pa včasih ko sem še ful ven hodu, se spomnem sem mogel it iz diskoteke večrat ven na luft, če je blo vse zakajeno....
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 25. Mar. 2005 10:57

Jaz sem tud vsa solzna :cry:
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 25. Mar. 2005 13:18

Jaz sem absolutno za, da prepovejo kajenje v javnih zaprtih prostorih. Zunaj pa mislim haloooo, naj pa še avte ukinejo, saj ti nam bolj škodijo.
Sem bila letos v Benetkh in zraven je bila prijateljica, ki je strastna kadilka, tam pa ne smeš nikjer kadit. Je bila reva cela živčna in prestrašena, da bo jo kdo videl, ko je kakšen dim naredila. To pa mi je vseeno too much.

Emina napisal/-a:Jaz sem tud vsa solzna :cry:

Tudi jaz, pa še dušit se začnem. Je prav zanimivo :D
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 25. Mar. 2005 13:31

*missy* napisal/-a:meni se zdi čisto dovolj, da so prostori v lokalih ločeni...

Žal to v realnosti ne funkcionira. Prostori ali niso ločeni ali pa je ločitev zgolj provizorična in ne deluje (dim je tudi v nekadilskem delu).

Natakarji se dimu ne morejo izogniti.

*missy* napisal/-a:jaz sicer ne kadim, ampak sem proti temu, da bi prepovedali kajenje...

Ne gre za prepoved kajenja na splošno, temveč za prepoved kajenja na javnih mestih. Jaz sem definitivno za.

Kajenje je kot uriniranje. Naj ljudje to delajo v temu namenjenih prostorih ali pa doma. Ne vem, zakaj bi moral kot nekadilec prenašati negativne posledice brezbrižnosti kadilcev do svojega in tujega zdravja. Tega imam dovolj.
¤MajC¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 708
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MajC¤ » 25. Mar. 2005 13:47

mene tk v lokalih moti...sam no sej v bistvu se tk navadis...pa te pol ne moti wec tk...
bol me moti doma...ko nam cela bajta po cikih smrdi...in sem na nek nacin kadilka ko voham wes cas to.
:roll:
tk da za mene ce bi se to sprejelo se nei nic spremenilo.bi me doma se kr dimli naprej :?
drugace sem pa za ta zakon.
sej ko prides v kaki lokal če ma ločeno kadilce pa nekadilce. je to samo kaka stena z vlkimi vrati skozi katera se lahko vali dim.potem pa kadilci lahko wedno zbirajo kje bodo,mi pa v bistvu niti nimamo izbire.smo obsojeni na dim na nek nacin. okeeej....zaj se pa ze prec smilim sama sebi :x
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 25. Mar. 2005 14:57

Tud jst mam enako mnenje - Mi je vbistvu vseeno, ne bi pa blo nič narobej če bi prepovedal... :schlaumeier:
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
tiasha
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1435
Na forumu od: 29. 6. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tiasha » 25. Mar. 2005 16:11

bejbika napisal/-a:jst sm seveda za prepoved kajenja v barih, restavracijah itd ... najhuj je, ko ješ pa en zravn tebe puha un proklet čik ... kamorkol greš smrdiš po čikih ... škoda sveže opranih cunj s perwollom, če stopš v lokal in prijeten vonj spuhti in ga zamenja prokleto nagravžen dim ...
pa še pikici bi pomagalo, da se končno odvadi :D
aja, pa še uči mam tok občutljive, da se zjokam ...


Se strinjam ... jst sm tut definitivno zato da se prepove kajenje ...
Najbolj me moti sm kje jem in mi kdo puši direkt pred nosom ... ughhhh, pa tut to da smrdim ko pridem iz kkšne pijačke ... obup res ... Pa uzuni me pač to nemoti če smo na zraku, ampak v zaprtih prostorih pa obup ... :?
Nosso amor é como o vento.
Năo posso vę-lo ...
... mas, posso senti-lo.
Uporabniški avatar
Anchi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 224
Na forumu od: 19. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anchi » 25. Mar. 2005 17:26

Foxy-lady napisal/-a:Gregec, sramezljivka, samo pomisli, kak nam, ka kadimo, pase cik, kda se faaaaaaaaaajn feeeeeeeeeejst najejmo... mljask... bole pase kak f*k :D:D:D

Joooooj, pa zakaj kadilci mislijo (mislite) samo na to svojo (danerečemkaksno) rit!! Foxy-lady to se ne nanaša specifično nate, le na splošno govorim.
A bo že kdaj kdo od njih pomislil, kako NAM NE PAŠE takoj po hrani dima "jest"??? In glede na to, da nekadilci nikogar ne zakajamo z zelo motečim in smrdečim dimom, sem močno za odstranitev kadilcev iz javnih prostorov. Predvsem kakšen Cankarjev dom in podobne ustanove. Halooo, kakšna kadilnica je v preddverju med pavzo. K bi vse kar postrelila. Naj se grejo zakajat ven! :roll: :roll: Žalostno a resnično je, da je še najboljše jest v McDonaldsu, ker je tam prepovedano kajenje.
Ta zakon ni namenjen temu, da se zmanjša število kadilcev (mogoče posledično, ampak minimalno), ampak je namenjen predvsem v izogib pasivnemu kajenju in ker res ni zabavno v zaprtih prostorih vdihovat dim. Že na prostem je zoprno, kaj šele v zaprtem.
Da ne govorimo o tem, da sem zadnjič skoraj doživela živčni zlom, ko sem bila na smučanju. Z vsemi pljuči sem vdihovala noro svež gorski zrak, ko pa sem se vsedla na sedežnico, ga pa en zraven mene pržge. :angry: :aerger: :motz: :motz: Še dobro, da me je moj fant zadrževal, če ne bi tistega tipa porinla iz sedežnice dol. :angry:
Nimam nič proti kadilcem, a naj zakajajo sami sebe. Sovražim njihov egoizem, ko so za svoj užitek pripravljeni zastrupljat in zasmrajat ostale (nekadilce).
OK, se opravičujem za ves ta moj bes, ampak to je tema, ki me zares pogreje. :)
Zapisuj rane v pesek in srečo v kamen. (anonimo)
jancy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 354
Na forumu od: 17. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a jancy » 25. Mar. 2005 17:38

sem za prepoved! ko sem v lokalu me sploh ne moti, ko pa prideš ven komaj zavohaš kak smrdiš. cote pa lasje najbolj. pa oči mi tudi draži, samo komaj ko grem že ven iz zakajenega prostora. kake diskoteke pa so itak živi obup. ko pridem domov pa grem spat se mi celo noč oči solzijo. kajenje mislijo prepovedat na vseh javnih prostorih? torej tudi zunaj?
I don''t have to worry.
My mother does it for me.
Loesje
Uporabniški avatar
narcotic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 19. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a narcotic » 25. Mar. 2005 17:40

v sloveniji je pasivni alkoholizem dosti vecji problem kot to kar si navedla anchi, se predstavljati si nemores koliko zensk in ljudi trpi zaradi alkohola in jim je kaj mar? mislim da se vedno boljse da drzijo cik v roki kot pa razpotegjene in razpistoljene rdece pijanske face
How scars have the power to remind us that the past was real...
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 25. Mar. 2005 17:44

Najbolj čudoviti pa so gospodje, ki po obedu v restavraciji z enim takim nadutim zadovoljstvom prižgejo cigaro in jo začnejo puhat, češ, "Jaz sem pa živina, me ne briga za vaše trpljenje, vi mene nevredni..."
Uporabniški avatar
narcotic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 19. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a narcotic » 25. Mar. 2005 17:51

pa dobro LyLa vcasih pa mi ja lahko uide ne? :twisted: ne fitna je v tem da se ukvarjajo s temi ciki zato da ljudem preusmerijo pozornost stran od dejansko problematicnih podrocij...no bom raje tiho da me nebos kregala da sem spet mimo :wink:
How scars have the power to remind us that the past was real...
Uporabniški avatar
*Ancy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 178
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: U2 Land

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ancy* » 25. Mar. 2005 17:52

no da dam kot primer, ko smo smučali v Italiji, kjer je ta zakon že uveljavljen so potem kadili pred gostilno... tk da nis sploh mogu mimo pridt do vhoda.. :?
Uporabniški avatar
narcotic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 19. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a narcotic » 25. Mar. 2005 17:55

res pa je da bi morali biti vsi prostori nekadilski s prostorom za kadilce ne pa vsi kadilski s prostorom za nekadilce
How scars have the power to remind us that the past was real...

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov