prepoved kajenja tudi v Sloveniji?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved kajenja?

da
239
69%
ne
107
31%
Skupaj glasov : 346

Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 20. Okt. 2007 13:59

kepka napisal/-a:
Racman napisal/-a:To je pa pač ženska logika, zaradi katere se jih da kar lepo okrog obrnt. :wink:


Zenska logika? A to obstaja :lach: Sicer pa ti dam cisto prav, ker s takimi kot si ti, se ne splaca niti malo kregat, kaj sele it argumentirano debato. Si te kar predstavljam v Hondi s 3 spojlerji prevec.

Svoje mnenje o tem zakonu sem pa ze povedala - vseeno mi je, bebavo je le, da se gre za "zascito delavcev v gostinstvu". Takoj ko zacne drzavne organe zanimat kao zdravje in dobrobit drzavljanov, nekaj smrdi. To, da je treba v zdravstvenem domu cakat 7 mesecev (ja, vceraj sem klicala) na eno usivo ruvanje zoba (ne na celjustni, ampak pri navadnem zobarju) - ker kao ni nujno, pa nikogar ne zanima. Pa smo spet pri dvojnih merilih. :D


In od kje tebi, da to nikogar ne zanima? :wink: Ne vem zakaj si tako paranoična zaradi tega zakona. Ja, tudi ta zakon tako ali drugače skrbi za zdravje obiskovalcev lokala in je končno nekaj dobrega, kar je ta vlada v zadnjih 5 letih storila. Tudi sam hočem več napredka na področju zdravstva in šolstva, a vsega naenkrat pa ne moremo dobit, kajne? Edino kar lahko naredimo je pritisk na vlado s protesti, da se bodo stvari hitreje premaknile NA BOLJŠE, ne pa na SLABŠE, kakor to danes skušajo narediti nekateri gostinci in kadilci....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 20. Okt. 2007 15:10

Racman napisal/-a:Peljem se po glavni cesti. Nekje 50m pred križiščem se prižge rumena luč na semaforju. Vem, da če zdaj pohodim na plin, bom ob prižigu rdeče luči že nekje na sredini križišča, zelena luč za udeležence na stranski cesti se bo pa prižgala šele par sekund kasneje. Torej, a bom komu škodoval, če pospešim?


na drugi strani pa stojim jst pred rdečim semaforjem, pa nenormalno se mi mudi. a je kakšna škoda, če speljem 2 sekundi pred prižigom zelene luči, glede na to, da se tebi zelena luč ugasne nekaj sekund preden se meni prižge?

kepka ima prav, zakon prekrši, ali ga pa pač ne. in tale tvoja (moška) logika je sicer blesteča, ampak kršitev je kršitev. lahko bi sicer ljudem prepustili, da bi sami odločali, katerih pravil se bodo držali, s katerimi kršitvami pa nikomur ne škodujejo, ampak v tem primeru zakonov ne bi več potrebovali.
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 20. Okt. 2007 15:16

jullia_ napisal/-a:
na drugi strani pa stojim jst pred rdečim semaforjem, pa nenormalno se mi mudi. a je kakšna škoda, če speljem 2 sekundi pred prižigom zelene luči, glede na to, da se tebi zelena luč ugasne nekaj sekund preden se meni prižge?

kepka ima prav, zakon prekrši, ali ga pa pač ne. in tale tvoja (moška) logika je sicer blesteča, ampak kršitev je kršitev. lahko bi sicer ljudem prepustili, da bi sami odločali, katerih pravil se bodo držali, s katerimi kršitvami pa nikomur ne škodujejo, ampak v tem primeru zakonov ne bi več potrebovali.


jullia_, fora je, da se vozilo v mojem primeru že giblje s hitrostjo 60km/h (recimo, da govorimo za Ljubljano), v tvojem primeru pa avto stoji na mestu. Jaz bom hitreje prepeljal križišče kot ti. :wink: Drugače pa, nekateri ljudje že speljejo pri rumeni luči. Sicer ne vem kako se jim to splača, glede na to da je razlika v par stotinkah, al ok.... :wink:
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 20. Okt. 2007 15:51

V tem je torej fora. :lach:

Sam krneki no. :roll:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 20. Okt. 2007 15:54

O vau, kakšen protest! :lach:

Vidmarjevi pa zares predlagam odstop. :wink:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 20. Okt. 2007 16:07

Racman napisal/-a:O vau, kakšen protest! :lach:

Vidmarjevi pa zares predlagam odstop. :wink:


Ti si res en tezak. Najprej ni bilo prav, ker bodo "krsili zakon" in cel halo okoli krsenja zakona in "malo" krsim zakon in "veliko" krsim zakon in skodujem drugim - zdej pa spet ni prav, ker se ne krsi zakona, ker so kadilne palcke?!?

Zapri svoj klepetavi kljuncek, fantic, pa nehaj ze morit v tej temi in konstantno delat offtopicov.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 20. Okt. 2007 16:14

kepka napisal/-a:
Racman napisal/-a:O vau, kakšen protest! :lach:

Vidmarjevi pa zares predlagam odstop. :wink:


Ti si res en tezak. Najprej ni bilo prav, ker bodo "krsili zakon" in cel halo okoli krsenja zakona in "malo" krsim zakon in "veliko" krsim zakon in skodujem drugim - zdej pa spet ni prav, ker se ne krsi zakona, ker so kadilne palcke?!?

Zapri svoj klepetavi kljuncek, fantic, pa nehaj ze morit v tej temi in konstantno delat offtopicov.


Nisem ti js kriv, če napačno razumeš vse skup. :wink:

Ja, in kaj zdaj mislijo s tem protestom dosečt? Prižigali so dišeče palčke, ministrstvo je najelo fotografe da posnamejo gostince, ki so jim to pustili... v prihodnosti pa bodo poostrili inšpekcije, še posebej v teh lokalih. Je bil protest torej uspešen? Daleč od tega. :roll:

Nisem sploh rekel, da ni prav, da bodo kršili zakon. Rekel sem le, da bo vse zaman, ker bodo itak na koncu kaznjeni. Potem bodo pa spet jamrali, kako je ministrstvo nefer.

Pa predno me spet napadeš, si rajši znova preberi, ka sm sploh pisu v tej temi. :roll: V obratnem primeru pa raje sploh ne napiši nič več, ker se mi vse v želodcu obrne ko te berem.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 20. Okt. 2007 17:36

Racman napisal/-a:Grem ob polnoči domov, na cesti ni ne duha ne sluha o drugih. Stanujem čez cesto, a je prehod za pešce nekje 200m naprej. A bom komu škodoval, če bom kar tam šel čez cesto?

Peljem se po glavni cesti. Nekje 50m pred križiščem se prižge rumena luč na semaforju. Vem, da če zdaj pohodim na plin, bom ob prižigu rdeče luči že nekje na sredini križišča, zelena luč za udeležence na stranski cesti se bo pa prižgala šele par sekund kasneje. Torej, a bom komu škodoval, če pospešim?
Združi ta dva odstavka..šibaš proti semaforju, ker "poznaš cesto" in veš, da če boš še mal stopil na gas, boš ujel še rumeno - mogoče, če ne bo že kar rdeča..na drugi strani oseba prečka cesto, 200 metrov stran od prehoda(ali pa kar na prehodu, medtem ko si ti "med rdečo že na sredi križišča", ko ima pešec že zeleno), ker živi pač čez cesto in ob tej pozni uri ne pričakuje prometa in skoči čez cesto, ker "bo itak rdeča za avtomobile čez 2sekundi(in bi se moral ustaviti)" in .. se "srečata". Noro. Super, dajmo "malo kršit" zakone.
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 20. Okt. 2007 18:47

Racman napisal/-a:Grem ob polnoči domov, na cesti ni ne duha ne sluha o drugih. Stanujem čez cesto, a je prehod za pešce nekje 200m naprej. A bom komu škodoval, če bom kar tam šel čez cesto?

Peljem se po glavni cesti. Nekje 50m pred križiščem se prižge rumena luč na semaforju. Vem, da če zdaj pohodim na plin, bom ob prižigu rdeče luči že nekje na sredini križišča, zelena luč za udeležence na stranski cesti se bo pa prižgala šele par sekund kasneje. Torej, a bom komu škodoval, če pospešim?


Izvoli, purple_rain.
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 20. Okt. 2007 23:28

Ne se kregat, tole je že mal OT. Upam, da ne bo tem gostincem s vsemi temi protesti (napovedujejo že nove) še res ratal kej dosežt. :roll:
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
iluzija
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 9. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a iluzija » 21. Okt. 2007 11:34

Če sta bili že omenjeni moška in ženska logika, bom pa še svojo kmečko logiko podala :D -> vseeno mi je kaj bodo s temi protesti dosegli (država sicer pravi, da ne bodo dosegli ničesar), jaz sama trenutno vem, da neskončno uživam v nezakajenih lokalih, čeprav mi gre kdaj na živce, če že moram sedeti zraven svojih kadilskih kolegov - zunaj, na mrazu.
Uporabniški avatar
((LoL!TA))
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 26. 6. 2007
Kraj: new york

Neprebrana objavaNapisal/-a ((LoL!TA)) » 21. Okt. 2007 12:39

moje osebno mnenje je da je to popolnma brezveze,kr se bo itak ta zakon kršil saj tui za gostince predstavlja velik problem in izgubo na prometu...edino kar so s ten dosegli vsaj do zdaj je to da so vsi lokali prazni,drugače pa nekadilci ko pridejo na drink samo spijejo pa grejo, nekadilci so tisti ki najdlje sedijo v gostilni...neven no...raje doma sedim pa si v miru kavo spijem pa še lahk kadim zravem kot pa grem v lokal...
tdy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 13. 10. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a tdy » 21. Okt. 2007 12:45

iluzija napisal/-a:Če sta bili že omenjeni moška in ženska logika, bom pa še svojo kmečko logiko podala :D -> vseeno mi je kaj bodo s temi protesti dosegli (država sicer pravi, da ne bodo dosegli ničesar), jaz sama trenutno vem, da neskončno uživam v nezakajenih lokalih, čeprav mi gre kdaj na živce, če že moram sedeti zraven svojih kadilskih kolegov - zunaj, na mrazu.

:respekt:
se strinjam ampak a ni zanimiv, še kar se mi nekadilci prlagajamo pa zmrzujemo:D
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 21. Okt. 2007 12:57

Mah sj tudi za nas kadilce, no vsaj zase govrim, ni vse tko hudo. Meni je navadno notri sedeti eno uro brez čika, če sm v dori družbi. In res veliko manj pokadim potem. Moti pa me to, kakšne tukej pišete, ker eni izpadete taki primitivci, da človeku kar slabo postane
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 21. Okt. 2007 12:59

Jst se tud strinjam z jemino. Kr naenkrat smo vsi kadilci ratal neki najslabšga. Eni pač u miru pokadimo zuni pa gremo pol notr. Ne delamo vsi drame iz tega. :wink:
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov