prepoved kajenja tudi v Sloveniji?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved kajenja?

da
239
69%
ne
107
31%
Skupaj glasov : 346

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 15. Okt. 2007 19:23

metron(temporary) napisal/-a:Mogoče je na unm "dovozu" že dovoljen, nekak naprej od rožic, tm sm jih vidu pušit...ja je hudo smešn

Ja super, samo da vam je smešno, da imate malo zabave v življenju ... :roll:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 15. Okt. 2007 19:42

kr.ena napisal/-a:
metron(temporary) napisal/-a:Mogoče je na unm "dovozu" že dovoljen, nekak naprej od rožic, tm sm jih vidu pušit...ja je hudo smešn

Ja super, samo da vam je smešno, da imate malo zabave v življenju ... :roll:

Pravzaprav sm mislu da je smešno, da je 33000 kazni, pa da obstaja nevidna meja tok metrov stran od zgradbe, notr pa asistenti pohajo.

Sicer pa, ja, tudi ono drugo je smešno, zabava je pa pri nas itak skoz :wink:
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 15. Okt. 2007 20:18

kr.ena napisal/-a:Vedno znova sem šokirana nad osnovnim bontonom ljudi (ne mislim tule tebe, ampak tiste, ki jih srečujem v živo), ki se jim zdi normalno, da mi dobesedno zatežijo s tem "kako to, da kadite". Halo? To je tako, kot če bi jaz vprašala bežno znanko ali šefico "zakaj se ne ločite od nasilnega moža?" ali "se vam ne zdi, da ste malo predebeli, kako kaj vaš holesterol".
Ampak očitno pri kajenju vsa pravila lepega vedenja ne veljajo. (podobno velja tudi za vitke ženske, ki jim folk teži, zakaj so tako suhe in ženske mojih let, ki jim popolni tujci začnejo razlagat o materinskem nagonu in da vsekakor moram imeti čimprej otroka. redkokdaj pa kdo v obraz reče ženski, da je predebela ali zakaj za vraga ima 8 otrok, če jih pa ne more preživljat. To samo tako mimogrede ...)


:D :D :D Sej vem da sm mal ot sam tole je pa res. jebat ga, vsi različni, vsi enakopravni. kao... mal več strpnosti bi blo včasih dobro za vse nas ;)
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Okt. 2007 22:31

metron(temporary) napisal/-a:Zdj če bi bli ločeni - potem bi to mogli dobro uredit, ne tako kot do sedaj, ko je del za kadilce, potem je pa tm na stebru nalepka pa je za nekadilce. Neumnost. Nej uredijo ornk, pol se bom pa tut jz 100% strinju.

Sicer pa bolj kot v kafičih podpiram to, da je v prepovedano v nočnih klubih---ke greš densat, dihaš zrak, si prepoten - in na vse to ne paše še dim.


seveda bi mogl bit striktno ločeni prostori nekadilski od kadilskih, s steno, šipo, čemerkoli, kar ne prepušča dima skozi.se normalno tud strinjam s tem, da natakar ne hodi v notranjost kadilskega dela, če mu to en odgovarja in bi si folk sam pijačo nosu al pa se bi dajalo čez kako okence, al pa vatever.neki bi se že dal nardit, tako da bi ble obe strani zadovoljne in da nebi šlo v skrajnosti, kot je bila prej pri vas in kot je zdaj pri nas.mislim, da ni noben zločin nad človeštvom, če si tudi jaz želim spit kavico na toplem v lokalu med ljudmi.tudi pri ostalioh stvareh gre naša država v skrajnost, čist povsod je nekej kjer polovica ne bo zadovoljna nikakor.ampak ok, to je druga tema.
poleg tega se pa tud jst strinjam, da se v diskotekag, vsaj an plesiščih pač nebi kadilo.tudi meni, kot kadilki ni hujšega kot če plešeš, se mal upehaš zraven pa ti enkdo pouha dim direkt v gobec, ali pa še huje, te opeče, požge itn.to je tudi meni šlo na živce vedno, sicer nebom trdila da nikol nism na plesišču pržgala čika, sigurno ga pa nikoli nisem v nenormalni gužvi, mi niti pasalo ni.



ta-mala napisal/-a:Natakarce so zdj res use vesele k ne vdihavajo dima pa ne delajo več v zakajenih prostorih a ne...
Zakaj pa pol VSE natakarce v mojem kraju jamrajo da je to en k**** k morjo letat not pa vn iz lokala da postrežejo stranke, in so skor skos prehlajene? Kostrežejo notr jim je fino toplo, ko pridejo vn jih pa zebe. Pa ne mi zdj rečt da naj se oblečejo ko grejo vn, ker so oblečene skos, ker itak večino časa strežejo zunaj


tle se morm tud strinjat.šli so iz ene skrajnosti v drugo, ker prej je natakarca (po možnosti še kadilka in ji i bilo hudega) vdihavala dim v lokalu, zdej pa zmrzuje ko more strešt zunej, česar verjetno v normalnih razmerah nebi počela, glede na to da je zunaj precej mraz.kolikor jih jst poznam, nobena ni zadovoljna s tem, tudi nekadilke ne.praktično spet ni fer.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Okt. 2007 11:11

Na živce mi gre ta trenutna gonja proti kadilcem. Mater no, saj so hujši kot vsi Mormoni in Jehove priče skupaj. Pa če smo že pri tem, je perspektiva večnega pekla bolj grozna za strašit ljudi kot pa potencialni rak na pljučih.
Pustite nas pri miru. Uživajte v nekadilskih kafičih in nehajte s škodoželjnim nasmihanjem ljudem, ki kadijo na mrazu na prostem. Živi in pusti živeti (ali umreti, če smo že pri tem :wink: )
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 16. Okt. 2007 12:55

kr.ena: mislim, da je tukaj posredi tudi nekaj podobnega kot: boljsi si, ce ne kadis - in fino je biti boljsi. Ce ze nisem lepsi in bogatejsi, pa vsaj nisem tak luzer kot on, ki kadi. Nekaj v tem smislu.

Meni osebno je itak vseeno, samo se mi zdi smesno, da je ves folk tako zagrabil to "kost".

Zaskrbljujoce je pa sledece: da se drzava dela, da jo skrbi za zdravje drzavljanov: ne smete pozabiti, da ta zakon prvenstveno sciti zaposlene v gostinstvu. Kaj pa ce mene motijo izpusni plini avtomobilov? Kaj ce je moj oce rudar in umira pocasi in vstrajno zato, ker dela v rudniku? Kaj ce je moja mama cistilka v nekem mesarskem obratu in uporablja res nevarna desinfekcijska sredstva? Potem se tega nagrmadi kar nekaj in je to, da drzavo skrbi za zdravje drzavljanov naravnost smesno. (Ne bi se spuscala v dolzino cakalnih vrst za operacije in podobno).
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
metron(temporary)
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 8. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metron(temporary) » 16. Okt. 2007 13:47

Sj ti noben ne prepoveduje kajenje - sam ne rabis folku v glavo puhat. Saj so predpisi za katalizatorje, mogl bi še center zaprt za avte. Nikakor ti ni niti približna jakost avtomobilskih izpuhov in zakajenega prostora, razlika je tm ene 15 kratna. Se pa za to, da se tut ostale stvari uredijo, niso kadilci dežurni krivci in res s(m)o tut nekadilci tečni.

Se pa strinjam in je res malo primitivno od mene, sam vsen, ja boljši si, sam to je stvar mojega okusa. Enim je bolša čokolada, drugim zelje, tretjim zrezek :wink: .
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 16. Okt. 2007 15:44

Jz še vedno kadim pred faksom, čeprov mi je zadnjič čistačica neki zamorila
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Okt. 2007 17:04

jemina napisal/-a:Jz še vedno kadim pred faksom, čeprov mi je zadnjič čistačica neki zamorila

Pri nas se je 'kadilnica' izpred šole premestila za šolo. Do zdaj jim ni še nihče težil, zanimivo. Upam da jim tudi ne bodo, ker pol res ne bodo imeli kje kaditi, vsaj malo pa tudi lahko spoštujemo kadilske potrebe. :D
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
mimikad
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 17. 9. 2006
Kraj: bregovi Kolpe

Neprebrana objavaNapisal/-a mimikad » 16. Okt. 2007 17:22

Pri nas se je pa kadilnica izpred šole preselila za 20m. Glih poleg šole je en travnik in zdej vsi tam kadijo. Je pa smešno vidit od faksa stopnice, cesta, in čez cesto kolegi.
Uporabniški avatar
Študentka.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 271
Na forumu od: 19. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Študentka. » 16. Okt. 2007 18:28

ta zakon je bedarija.

najbolj smešno je pa v šoli, ko se zdaj vsi čisto napičeni, da nebi slučaaajno kdo nažgal čika v okolici šole! pred zakonom, pa ko si izstopil iz šole si prišel v oblaak dima.. in jih je vsaj 200 naenkrat kadilo.
hehe smešno.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 17. Okt. 2007 23:01

Mah meni je najbolj trapasto, da se pred javnimi ustanovami ne sme kadit
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
mala punci
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 123
Na forumu od: 2. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mala punci » 19. Okt. 2007 19:49

Meni se pa zdi skrajno bedasto da so s tem zakonom hoteli kao zaščititi nas gostince in moram jaz zdaj zaradi tega vsako jutro pri 6 stopinj strežit zunaj na vrtu. In sem že 3 tedne skupaj prehlajena in nahodna in se sploh ne morem pozdravit. A se je kir k.... vprašal kako se pa gostinci počutimo sedaj?!
Uporabniški avatar
Racman
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 22. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Racman » 19. Okt. 2007 20:46

mala punci napisal/-a:Meni se pa zdi skrajno bedasto da so s tem zakonom hoteli kao zaščititi nas gostince in moram jaz zdaj zaradi tega vsako jutro pri 6 stopinj strežit zunaj na vrtu. In sem že 3 tedne skupaj prehlajena in nahodna in se sploh ne morem pozdravit. A se je kir k.... vprašal kako se pa gostinci počutimo sedaj?!


Obleč se? :roll:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 19. Okt. 2007 21:29

ja, notr streže v majčki, oziroma ima v najboljšem primeru gor pulover, ampak vsakič, preden bo ven odnesla 2 kofeta (kar verjetno naredi približno 15x na uro), bo navlekla nase še bundo, šal in rokavice.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov