Plače v Sloveniji: kdaj bomo v EU?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 15. Mar. 2008 15:58

MilkyWay napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Jaz ostajam pri mnenju, da kdor pošteno dela, si zasluži več kot 400 eur plače.
Ni mi pa normalno, da lahko en direktor zasluži 20 krat toliko ali več kot njegovi delavci. To ni normalno.

ja na žalost je tko, d tisti, ki pošteno dela, ne dobi več kot 400€ plače...tisti pa k je nepošten, si služi cele miljone...oz. tolko, d si lhko usak mesec privošči en dobr avto :?
ana27 napisal/-a:Strinjam se pa s tem, da so nekateri res leni. Ampak to npr., da eni rajši kupujejo že pripravljeno hrano, ali pa si naročijo pico, hamburger,... kot pa bi si sami kaj skuhali, kar bi bilo veliko ceneje in veliko bolj zdravo. Saj razumem včasih, če ni časa, ampak ne pa, da potem sedijo pred tv-jem, kofetkajo okrog, nakupujejo-izletnikujejo po trgovskih centrih, ... a za kuhanje, posvečanje družini,.. pa ni časa :roll:

js mislim, d tisti, ki majo 400€ plače, kuhajo use doma in si ne morejo privoščt kšne narejene hrane, kupljene, ali pa celo kosilo za celo družino u restavraciji...žalostno je, ko vidim, da ena družina usak dan hodi u restavracijo na kosilo, medtem, ko si eni ne morejo privoščit niti enega obiska...(dobro sm dala lih ta primer...)


Nisem bila dovolj jasna. To jasno ni letelo na tiste s 400 eur plače. Ti morajo dobro pretehtati vsak euro, da preživijo. Ampak na tiste, ki imajo dosti več, ampak tarnajo, ker ne znajo delati z denarjem.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 15. Mar. 2008 16:11

^^sm mela tud js to u misli, medtem ko sm pisala post...razumela sm te pravilno...in sm te hotla pr tem podpret...sam sm se verjetno js napačno izrazla :)
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 15. Mar. 2008 16:32

MilkyWay napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Jaz ostajam pri mnenju, da kdor pošteno dela, si zasluži več kot 400 eur plače.
Ni mi pa normalno, da lahko en direktor zasluži 20 krat toliko ali več kot njegovi delavci. To ni normalno.

ja na žalost je tko, d tisti, ki pošteno dela, ne dobi več kot 400€ plače...tisti pa k je nepošten, si služi cele miljone...oz. tolko, d si lhko usak mesec privošči en dobr avto :?

No to je zdaj tako posplošeno da je že daleč od resnice. Ne delajo vsi, ki imajo pod 400€ plače pošteno in ne vsi, ki služijo veliko, nepošteno. Povsod najdeš oboje. Je pa res da tisti ki služijo ogromno denarja to velikokrat dosežejo s kriminalnimi dejanji.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 15. Mar. 2008 20:30

g00fy_qa napisal/-a:
MilkyWay napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Jaz ostajam pri mnenju, da kdor pošteno dela, si zasluži več kot 400 eur plače.
Ni mi pa normalno, da lahko en direktor zasluži 20 krat toliko ali več kot njegovi delavci. To ni normalno.

ja na žalost je tko, d tisti, ki pošteno dela, ne dobi več kot 400€ plače...tisti pa k je nepošten, si služi cele miljone...oz. tolko, d si lhko usak mesec privošči en dobr avto :?

No to je zdaj tako posplošeno da je že daleč od resnice. Ne delajo vsi, ki imajo pod 400€ plače pošteno in ne vsi, ki služijo veliko, nepošteno. Povsod najdeš oboje. Je pa res da tisti ki služijo ogromno denarja to velikokrat dosežejo s kriminalnimi dejanji.


Ja saj, splošno je tako. Ne morem pa zdaj za vsako izjemo posebej pisati. Izjeme so bile in bodo. Za večino pa to drži.
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 15. Mar. 2008 22:02

ana27 napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a:
MilkyWay napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Jaz ostajam pri mnenju, da kdor pošteno dela, si zasluži več kot 400 eur plače.
Ni mi pa normalno, da lahko en direktor zasluži 20 krat toliko ali več kot njegovi delavci. To ni normalno.

ja na žalost je tko, d tisti, ki pošteno dela, ne dobi več kot 400€ plače...tisti pa k je nepošten, si služi cele miljone...oz. tolko, d si lhko usak mesec privošči en dobr avto :?

No to je zdaj tako posplošeno da je že daleč od resnice. Ne delajo vsi, ki imajo pod 400€ plače pošteno in ne vsi, ki služijo veliko, nepošteno. Povsod najdeš oboje. Je pa res da tisti ki služijo ogromno denarja to velikokrat dosežejo s kriminalnimi dejanji.


Ja saj, splošno je tako. Ne morem pa zdaj za vsako izjemo posebej pisati. Izjeme so bile in bodo. Za večino pa to drži.


Ja saj.....vsak, ki v SLOVENIJI kaj doseže sigurno ni dosegel na pošten način-res si tipična slovenka(zeeeeeelo zavistna itd.). Verjemi mi, ni vsak ki služi več kot ti lopov. Pa ne mi odgovorit, da večina služi na nepošten način, ker to enastovno ni res. Nekateri so pač takrat, ko si ti hodla na partye delali in služili denar.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 16. Mar. 2008 2:15

^^ Mogoče se spuščam v bzv detajle, ampak vseeno... je razlika med veliko zaslužiti (tukaj se menda strinjamo, da večina vseeno dela na legalen način) in ogroomnoo zaslužiti (na delu kriminal belih ovratnikov, če se malo po sociološko izrazim).
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 16. Mar. 2008 8:07

/\/\4t3j napisal/-a:
ana27 napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a:
MilkyWay napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Jaz ostajam pri mnenju, da kdor pošteno dela, si zasluži več kot 400 eur plače.
Ni mi pa normalno, da lahko en direktor zasluži 20 krat toliko ali več kot njegovi delavci. To ni normalno.

ja na žalost je tko, d tisti, ki pošteno dela, ne dobi več kot 400€ plače...tisti pa k je nepošten, si služi cele miljone...oz. tolko, d si lhko usak mesec privošči en dobr avto :?

No to je zdaj tako posplošeno da je že daleč od resnice. Ne delajo vsi, ki imajo pod 400€ plače pošteno in ne vsi, ki služijo veliko, nepošteno. Povsod najdeš oboje. Je pa res da tisti ki služijo ogromno denarja to velikokrat dosežejo s kriminalnimi dejanji.


Ja saj, splošno je tako. Ne morem pa zdaj za vsako izjemo posebej pisati. Izjeme so bile in bodo. Za večino pa to drži.


Ja saj.....vsak, ki v SLOVENIJI kaj doseže sigurno ni dosegel na pošten način-res si tipična slovenka(zeeeeeelo zavistna itd.). Verjemi mi, ni vsak ki služi več kot ti lopov. Pa ne mi odgovorit, da večina služi na nepošten način, ker to enastovno ni res. Nekateri so pač takrat, ko si ti hodla na partye delali in služili denar.


Hvala za odgovor. Kot prvo nisem rekla, da vsak, ki zasluži več od mene, da je lopov. Ampak tisti, ki izkorišča delavce za 400 eur, domov pa zase odnese 20 njigovih plač in se preserava z denarjem. Enostavno ne more bit eden tako priden, da bi lahko naredil 20x več od drugih.
In drugo, party? Kje ti živiš? Zabav sploh ne poznam, ker sem že pred 15im letom, takoj po osnovni šoli sama začela služit kruh, da sem lahko sploh preživela in si omogočila šolanje. Ko boš enkrat sam
moral skrbeti od 15-ega leta zase, ne pa od podpore drugih, boš tudi ti vedel kaj pomeni denar služiti z garanjem in na pošten način.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 16. Mar. 2008 8:20

4t3j s tem kar si pa ti napisal se pa jaz sploh ne strinjam. Se mi zdi, da zabavajo se pa predvsem tisti, ki imajo veliko denarja, ker jim običajno ni treba delat.
In pri 30 letih en tip, ki se je šolal še nikakor ne more toliko zaslužit, da bo imel svoje stanovanje, dober avto,... To so finance staršev ne pa njegovega dela in nežuranja.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 16. Mar. 2008 8:25

g00fy_qa napisal/-a:^^ Mogoče se spuščam v bzv detajle, ampak vseeno... je razlika med veliko zaslužiti (tukaj se menda strinjamo, da večina vseeno dela na legalen način) in ogroomnoo zaslužiti (na delu kriminal belih ovratnikov, če se malo po sociološko izrazim).


Večina dela na legalen način in večina slabo zasluži. Potem je nekaj uspešnih, sposobnih znanstvenikov, ki zaslužijo nekoliko več, ampak še vedno na pošten način. In vse več je barab, ki služijo na račun drugih, kradejo, goljufajo, izkoriščajo,... in si potem kupujejo hiše, jahte, avtomobile, vikende, parcale in celo ozemlje v drugih državah.
In to ni nikakor Slovenska fovšija :evil: , ampak izkoriščanje malega človeka, ki se žal ni rodil pravi čas na pravem kraju in pravemu stricu.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 16. Mar. 2008 8:29

ana27 napisal/-a:Jaz zase upam povedati, da imam visoko izobrazbo, sem redno zaposlena v komerciali.
Zaslužim 650 eur mesečno. Najemnina za stanovanje znese 300 eur, ostali stroški 130 eur. Ostane mi še 220 eur za hrano, stroške avtomobila, osebno higieno,...
Lahko si predstavljate koliko mi ostane za dopust, kako si želim imeti družino,...
Vem, da jih je veliko, ki zaslužijo še manj, imajo pa še več stroškov.

Tako, da ne mi govoriti kako se v Sloveniji lepo živi.
Kupujem si samo tisto kar je nujno. Nobenega razkošja,...


Mislim, da je ana27 edina, ki si upa povedat koliko zasluži in kaj je že v življenju dosegla.
Drugim so očitno starši vse postlali in jim dajejo denar, da se sploh ne zavedajo kako se pri nas živi.
orhideja1
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 874
Na forumu od: 29. 10. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a orhideja1 » 16. Mar. 2008 10:53

Ja, ja saj, če bi meni starši odstopili zgornji štuk v hiši, ali pa kupili parcelo, mogoče še celo sofinancirali gradnjo hiše, mi pazili otroke, kuhali, hodili pospravljat,... potem bi tudi jaz rekla kako se lepo živi.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 16. Mar. 2008 16:44

Res pa ne znajo več nekateri živeti skromno.
Danes nekateri sploh ne znajo kuhati in se potem prehranjujejo v restavracijah (to stane).
Za vsako storitev v stanovanju je treb poklicati mojstra, ker se nihče na nobeno stvar ne spozna, ali se mu jo ne da nardit.
Tu res gre za lenobo.

Ja pa frizer, kozmetika, pivo, ....
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Mar. 2008 17:19

ana27 napisal/-a:
Za vsako storitev v stanovanju je treb poklicati mojstra, ker se nihče na nobeno stvar ne spozna, ali se mu jo ne da nardit.


A keramičarji in električarji, ki bi ostali brez dela, če bi bili vsi "sami svoji mojstri" se ti pa nič ne smilijo?
/\/\4t3j
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 397
Na forumu od: 2. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a /\/\4t3j » 16. Mar. 2008 17:25

jullia_ napisal/-a:
ana27 napisal/-a:
Za vsako storitev v stanovanju je treb poklicati mojstra, ker se nihče na nobeno stvar ne spozna, ali se mu jo ne da nardit.


A keramičarji in električarji, ki bi ostali brez dela, če bi bili vsi "sami svoji mojstri" se ti pa nič ne smilijo?


:lol: :lol: :lol: hahaha.....OWNED.....
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 16. Mar. 2008 17:27

jullia_ napisal/-a:
ana27 napisal/-a:
Za vsako storitev v stanovanju je treb poklicati mojstra, ker se nihče na nobeno stvar ne spozna, ali se mu jo ne da nardit.


A keramičarji in električarji, ki bi ostali brez dela, če bi bili vsi "sami svoji mojstri" se ti pa nič ne smilijo?


Za eno polico primontirat ne rabiš keramičarja in električarja.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov