Odpoved državljanstvu...

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 01. Jun. 2008 12:13

@tor, ryu10kyu je bil zelo blag z opisom, verjemite, da se na svetu ne spreminjajo cilji in nacrti dolocenih ljudi, dolocene elite, samo taktike so druge in bolj fine
eh
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 01. Jun. 2008 12:43

ryu10kyu napisal/-a:
jullia_:

Tole je pa ena velika manipulacija kar si ti napisala...ven iz moje povedi si odrezala izsek in napisala nekaj neresnic o meni.

Ne morem sprejeti tega da se zdaj mene označuje kot nekoga ki naj gre ne vem kam živeti zaradi tega, ker si ti spreobrnila črke ki sem jih napisal! To se mi zdi pa s tvoje strani podlo in nemoralno :augenauf:
ne bom pa komentiral od tor in moi T...ker predvidevam da sta prebrala samo sestavek ki si ga ti citirala...v primeru da ni tako in da še vedno mislite da naj grem živeti ne vem kam, pa se lahko začnemo kregati če vam paše...ampak v tem primeru ne veljajo besede naci in podobno, ker boste užaljeni zaradi mojih besed...tako kot sem jaz lahko zaradi tvojega spreobračanja besed in delanja izvlečke iz celote ki potem izpade čisto drugače kot sem v resnici napisal! :/ :nein:


Nikoli ne citiram celih postov (sploh če so tako dolgi), ker vse skupaj izpade preveč razvlečeno in nepregledno.

In sem šla prav še enkrat brat cel tvoj sestavek, pa moram reči, da je v bistvu prav nelogičen in relativno nepovezan s citiranim prvim odstavkom.
Najprej pišeš, kako je to grdo, da ljudje druge označujejo na podlagi državljanstva, nato pa, da boš ti tudi drugo državljanstvo vzel (a si sploh že pomislil, da ti državljanstva ne dajo kar tako, moraš kakšne pogoje izpolnjevat?). Zakaj, če je pa to samo ena bedna evidenca? A priznaš, da skupaj z državljanstvom dobiš določene pravice, torej ne gre le za neosebno žigosanje s številkami?
Vmes je pa še malo hipijevskih izpadov o otrocih zemlje. Sej ti pravim, brazilski pragozd ;)

Tisto o povečevanju državnega nadzora in represije se pa strinjam s teboj, ampak z državljanstvom kot takim to nima prav veliko veze.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 01. Jun. 2008 16:49

jullia_ napisal/-a:Nikoli ne citiram celih postov (sploh če so tako dolgi), ker vse skupaj izpade preveč razvlečeno in nepregledno.

In sem šla prav še enkrat brat cel tvoj sestavek, pa moram reči, da je v bistvu prav nelogičen in relativno nepovezan s citiranim prvim odstavkom.
Najprej pišeš, kako je to grdo, da ljudje druge označujejo na podlagi državljanstva, nato pa, da boš ti tudi drugo državljanstvo vzel (a si sploh že pomislil, da ti državljanstva ne dajo kar tako, moraš kakšne pogoje izpolnjevat?). Zakaj, če je pa to samo ena bedna evidenca? A priznaš, da skupaj z državljanstvom dobiš določene pravice, torej ne gre le za neosebno žigosanje s številkami?
Vmes je pa še malo hipijevskih izpadov o otrocih zemlje. Sej ti pravim, brazilski pragozd ;)

Tisto o povečevanju državnega nadzora in represije se pa strinjam s teboj, ampak z državljanstvom kot takim to nima prav veliko veze.


Aha..ok...zdaj ko si razložila razumem kje se je pojavil konflikt.
Julia...zadeva je taka da nič ni črno in belo...seveda vem kaj pomeni imeti dvojno državljanstvo in še bolj vem zakaj ga imeti :wink:

Napisal sem da je zame državljanstvo idiotsko..in še vedno je!
Ampak ker pač ne morem iti čez to in se z lezenjem skozi zid z vsemi udi ikamor ne pride sem našel neko elegantno pot...saj to vam vedno skušam razložiti. ne skušam spremeniti sistema...povem kaj je za skritizirati in idiotsko, ampak storim tako kot se v dani situaciji najbolje da storiti.
Če že moram biti v neki statistiki in evidenci ali ožigosan bom bil pač na tak način da bom sebi naredil dobro in od vsakega žiga pobral tisto kar se mi najbolj zalušta da me to ožigosanje ne bo motilo ali zaviralo pri razvoju :nixweiss:
Upam da štekaš? Ni črno belo...jaz pogledam belo in črno in si zmešam tako barvo iz tega da meni ugaja! :scherzkeks:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 01. Jun. 2008 21:52

Pontifex Maximus napisal/-a:Strinjam se z ryu10kyujem. Recimo: gasilci so me hoteli imeti med sabo, pa sem rekel, da me ne zanima in da ne bom. S tem ni bilo nič narobe, ker vseeno lahko normalno funkcioniram, če sem gasilec ali pa če nisem. Za to, ali hočem imeti to bedno državljanstvo s katerim se identificiram kot nek slovenec, pa me ni nihče nič vprašal. In res je butasto, kot pravi ryu10kyu, da ne moreš normalno živet, brez državljanstva v državi, da te nek neumen papir, do katerega ne čutiš nič, dela prisotnega. Perverzno!
Tvoje primerjave so iz dneva v dan bolj neumestne. Drzavljanstvo ti daje identifikacijske dokumente te drzave. To pa rabis pri celem kupu dejanj, iz povsem PRAKTICNIH razlogov, da potrdis, da si res ti tisti, ki nekaj pravi in ki zeli nekaj storjeno. Ne vem zakaj je treba take osnove razlagat. Pomembno je tudi za to, katero sodisce je pristojno, da se tebi sodi. In podobne stvari..in ti gres to primerjat s prostovoljnim gasilskim drustvom. Res dobra primerjava, ni kaj.

ryu10kyu napisal/-a:Kaj če so ti ljudje samo ljudje ki si ne pustijo da bi bili vodeni na način na kakršen si predstavlja Amerika? Če bi tebe nekdo napadel ker bi želel pridobiti naravne vire tvoje dežele in pobijal tvoje bližnje? Ali bi se uprl...in kako bi se počutil če bi te potem označili za terorista?
Pojem terorist se, v nasprotju s tvojim prepricanjem, ne nanasa na to za koga in za kaj se boris. Terorist je preprosto kdorkoli, ki uporablja taktiko zastrasevanja civilnega prebivalstva nasprotne strani z nasiljem ali groznjo le-tega. (kot je ocitno iz korena besede - teror) Torej so doloceni arabci teroristi, ker zastrasujejo izraelsko in amerisko prebivalstvo z bombnimi napadi. Americani so tudi bili teroristi, ko so posebne enote minirale kubanska civilna pristanisca, sabotirale elektrarne, z mitraljeznimi colni napadale obalne hotele. Izrael je naprimer tudi teroristicna drzava, ki s tanki redno vdira v palestinska naselja.

Terorist je definiran z metodo napada, in ne s tem ali je upraviceno ali ni.
Kdo je koga napadel nic ne spremeni tega, kdo je terorist.

ryu10kyu napisal/-a:Zakaj misliš da je zavarovalništvo tako donosen posel? In kaj oni prodajajo? Namišljeno varnost!
Eh? Od kdaj pa zavarovalnica prodaja varnost? Zavarovalnica prodaja samo financno varnost. Nobena ne ponuja preprecevanja nesrec, ponujajo samo financno kritje v primeru nesrece. Dolocijo pa take premije, da dobijo vec denarja kot je potem nesrec. Dvomim, da je drzavno napihovanje nevarnosti terorizma povecalo dobicke zavarovalnic.

ryu10kyu napisal/-a:pa če ti to da te v banki ali pa na upravni enoti vprašajo ne po imenu ampak po davčni ali matični ne da za misliti in za pomisliti...
Se otroku je jasno, da samo sprasevanje po imenu ni dovolj, ce ima lahko vec ljudi isto ime. Zato pa je clovekova davcna evidenca oznacena z unikatno stevilko, ki nedvoumno doloci osebo, tako da ni nesporazumov kdo je kaj. Ker je davcna stevilka edini podatek, ki je cloveku v evidenci unikaten, je logicno tudi primarni kljuc po katerem je podatovna baza indeksirana. Torej zaradi povsem prakticnih razlogov.
ryu10kyu napisal/-a:ne skušam spremeniti sistema...povem kaj je za skritizirati in idiotsko, ampak storim tako kot se v dani situaciji najbolje da storiti.
Če že moram biti v neki statistiki in evidenci ali ožigosan bom bil pač na tak način da bom sebi naredil dobro in od vsakega žiga pobral tisto kar se mi najbolj zalušta da me to ožigosanje ne bo motilo ali zaviralo pri razvoju :nixweiss:
Upam da štekaš? Ni črno belo...jaz pogledam belo in črno in si zmešam tako barvo iz tega da meni ugaja! :scherzkeks:
Povsem razumemo kaj hoces povedat. Pomen si zmisljujes kakor ti v danem trenutku ugaja. Po svojih lastnih kriterijih si ravno taka ovca kot ostali, ovca ki hodi v solo oziroma placuje davke. Neki se probavas mazat vn iz tega, da ti sistem samo izkoriscas, ampak, ne bos verjel, tocno to pocnejo tudi vsi ostali, ti si ravno toliko ovca kot oni.
Zgleda da ti vse bolj prihaja v navado etiketiranje ljudi s stvarmi, ki jih pocnes tudi sam.

Vsi znaki kazejo, da si uzalosceni nihilistek, ki v nic daje druzbo, da preboli dejstvo, da je v njej nihce. You are nobody.

Zakaj hodis na podforum politika, ce ti ni jasna nujnost davkov in nujnost vodenja evidenc o davcnih subjektih? To je nabrz se vsakemu srednjesolcu jasno. Izjave o ovcah so itak eno samo nakladanje in nic drugega kot tvoja avtofelacija kok si kul in drugacen.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Jun. 2008 21:56

Tvoje primerjave so iz dneva v dan bolj neumestne. Drzavljanstvo ti daje identifikacijske dokumente te drzave. To pa rabis pri celem kupu dejanj, iz povsem PRAKTICNIH razlogov, da potrdis, da si res ti tisti, ki nekaj pravi in ki zeli nekaj storjeno. Ne vem zakaj je treba take osnove razlagat. Pomembno je tudi za to, katero sodisce je pristojno, da se tebi sodi. In podobne stvari..in ti gres to primerjat s prostovoljnim gasilskim drustvom. Res dobra primerjava, ni kaj.


Hja, meni se država ne zdi nič drugega kot neko društvo, al pa klub...v katerega si prisiljen biti včlanjen. Država je enaka bedarija, kot npr. Društvo ljubiteljev praženega krompirja. Idiotizem! Na referendumu za EU ravno zato nisem glasoval za vstop Slovenije v EU, ker sem vedel, da to ne prinaša nikakršne ukinitve Slovenije kot države.

Nekdo je rekel, da sem kao anarhist - daleč od tega!
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 01. Jun. 2008 22:07

Pontifex Maximus napisal/-a:
Tvoje primerjave so iz dneva v dan bolj neumestne. Drzavljanstvo ti daje identifikacijske dokumente te drzave. To pa rabis pri celem kupu dejanj, iz povsem PRAKTICNIH razlogov, da potrdis, da si res ti tisti, ki nekaj pravi in ki zeli nekaj storjeno. Ne vem zakaj je treba take osnove razlagat. Pomembno je tudi za to, katero sodisce je pristojno, da se tebi sodi. In podobne stvari..in ti gres to primerjat s prostovoljnim gasilskim drustvom. Res dobra primerjava, ni kaj.


Hja, meni se država ne zdi nič drugega kot neko društvo, al pa klub...v katerega si prisiljen biti včlanjen. Država je enaka bedarija, kot npr. Društvo ljubiteljev praženega krompirja.
To da je tebi drzava isto kot klub, ne spremeni objektivne realnosti, da je ogromna razlika. In razlog, zakaj je drzavljanstvo potrebno, je osnovan na tej realnosti. Torej, ustvaril si si prepricanje da je drzava = klub in potem jokas da je obvezno drzavljanstvo idiotizem. Ja dabest...kaj sledi? Si bos bajto na crno prebarval k ti tko pase, pa se pol pritozeval, da je notri vroce?
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 02. Jun. 2008 1:05

Oooooo...Mahagonij :knuddel: Kdo se je spet lotil moje poste komentirati...super sem te prav vesel! A sem še na egnore in ti radovednost ni pustila, da ne bi bral mojih prispevkov ali si že k sebi prišel in me dal iz egnorea in hkrati nisi mogel čez moje pisanje in moral pokomentirati :wink:

No greva po vrsti...sem ti označil po številkah, da se boš lažje znašel :wink:

1. terorizem:
Kar se tiče teroristov je tvoja definicija pravilna in povsem na mestu.
Nisem zanikal tega da so teroristi...torej ne vem kaj si želel ti povedati s tem da pa so teroristi? Tega jaz nisem zanikal...sem pa povedal da jih razumem zakaj to počnejo kar počnejo. In sem v kratkem povzetku obrazložil...navsezadnje so bili tudi partizani teroristi...ampak zgodovino pišejo zmagovalci...torej teroristi so bad persone in oni so tisti bad gayi ki nakoncu filma pogorijo in "dobro" zmaga. Torej spet nič pametnega s tvoje strani da bi izpodbil moje razmišljanje.

2.Zavarovalništvo:
Mahagonij...kar se tiče zavarovalništva ne vem kaj skušaš tu negirati?
Varnost je iluzija in zavarovalnice seveda nudijo finančno varnost...ampak prodajajo varnost na račun strahu..če pa te je strah se pojavi potreba po varnosti...simpel kot makaroni.
Povabi kakšnega zavarovalniškega agenta k sebi domov, pa poslušaj njegove prepričevalne tehnike, ki jih uporablja...ne boš verjel v tebi skuša vzpodbuditi strah. Poizkusi pa boš videl.
Tako da ta tvoj protiargument povsem pade in nima smisla...saj si navsezadnje še sam povdaril da ti nudijo neko finančno varnost. Toda če se poglobiš v zavarovalništvo boš ugotovil, da nudijo še kaj drugega kot samo finančno varnost. Seveda je pa vse povezano s pretokom denarja to se pa strinjam.Če te zavarovalništvo zanima naj ti povem da kar dobro poznam te stvari, kajti vsak dan delam z njimi neposredno!
Drugače si pa rahlo površno prebral moj prispevek...ampak ti ne zamerim...predvidevam da so te tvoja čustva vodila in si pač neracionalno reagiral. Zavarovalništvo se ni dotikalo strahu zaradi vojn.
Citiram:
Ali ne opažaš da postajamo ljudje čedalje bolj omejeni v svojih pravicah in čedalje večji nadzor nad ljudmi je? Malo pojdi po mestu pa boš opazil nešteto kamer ki so tam zaradi varnosti nas samih.
Vedno nam ubijajo v glavo da smo v nevarnosti in vse kar se dela se dela za voljo naše varnosti...v tem primeru lahko ljudem marsikaj prodaš.
Zakaj misliš da je zavarovalništvo tako donosen posel? In kaj oni prodajajo? Namišljeno varnost!

Še enkrat si preberi, pa boš verjetno opazil svojo zmoto, če jo boš uspel priznati pa je stvar tvoje izbire :flower: Tvoj argument je nesmiseln in nisi povedal popolnoma nič proti mojim argumentom in razlagam.

3. davčna številka:
Kar se tiče davčnih številk in matičnih številk so namenjene temu da si lažje izsledljiv...in seveda zaradi praktičnih razlogov, ki pomagajo da se te lažje kontrolira in nadzira.
Tudi to poznam dovolj dobro, da vem kako se te podatke lahko uporabi in se jih uporablja v praksi...uporablja se jih pa zato kar sem napisal...tako da tvoj protiargument spet sili nekam v temo.
kako to vem...ne boš verjel delal sem v banki tudi na izterjavah med drugim, kjer sem ravno te podatke koristil.

4. Ovčice:
Ovca gor ovca dol...vsi smo ovčice...samo da ene malo bolj ubogajo svojega gospodarja ene pa malo manj. In ene ovčice se bolj znajdejo druge manj. Super sem vesel da nisem edini ki tako razmišlja kot razmišlja! Kaj bi si lahko lepšega želel. Nisem edina črna ovčica sistema.
Seveda etiketiram ovčice z ovčicami...oziroma govorim v prispodobi.
Ovčice so tiste ki v en glas delajo beeebeee...imajo svojega pastirja in to je to. Torej pod ovčice smatram tiste ljudi ki se ne zavedajo tega da so ovčice. Čim se pa tega zavedaš da sistem iz tebe želi narediti pridno ovčico, pa se stvar spremeni. V bistvu potem ne deluješ kot ovčica ampak te sistem še vedno smatra kot ovčico...toda takrat se znaš obnašati kot ovčica v tolikšni meri kolikor tebi odgovarja, da zadostiš temu pričakovanju sistema. Torej zavedanje dela iz ovčic neovčice!
Po argumentih sodeč in po razmišljanju sodeč, pa opažam, da je ogromno ljudi brez zavedanja te ravni in beeejajo ko jim kaj povem glede tega.
Če grem bolj v podrobnosti bom citiral en sestavek ki sem ga danes napisal in mi bo prav prišel, da se ne bom spet matral s pisanjem. Upam da mi ne zameriš.
Citiram:
Danes sem gledal tekmo debatorjev...kao iti na volitve ali ne. Se mi zdi že v celoti zgrešeno da je potrebno ali ne iti potrebno na volitve.
Argumenti ki so padali...moraš voliti ker samo tako lahko daš svoj glas in vplivaš na njih politike...ali pa ne iti na volitve kajti tako se bodo zamislili nad seboj in iskali kaj delajo narobe in kaj prav.
Se mi zdi že v osnovi zgrešen temelj, da moraš nekoga voliti ki bo odločal v tvojem imenu...jaz ne rabim nikogar da bo v mojem imenu kaj odločal ali pa delal in glasoval...meni je samo pomembno da me pustijo na miru in me čimmanj zavirajo pri izpoljevanju ciljev in mojega poslanstva na tej ljubi zemljici!

Mahagonij ne boš verjel, da se je vse skupaj vrtelo okoli tega, da je naša dolžnost voliti in izbrati človeka, ki bo krojil našo usodo. Zato pa potem ljudje tako vzkipijo in krivijo Janšo za vse njihove tegobe.
Ljudi se dela odvisne in ne neodvisne...torej že sam sistem deluje po principu voli mene in rešen boš...ampak ljudje niso nikoli rešeni in ne bodo. želim opozoriti na to, da če želijo ljudje lepše živeti je potrebno pač prevzeti odgovornost za svoja dejanja in delovanje.
Kar se demokracije tiče...je sistem z napakami ampak je pa trenutno najboljša opcija ki jo človeški um ponuja.
Torej, če je to res najboljše kar lahko človeški um ponudi smo res v riti! :lach:

Ta tvoj sestavek..citiram:
Vsi znaki kazejo, da si uzalosceni nihilistek, ki v nic daje druzbo, da preboli dejstvo, da je v njej nihce. You are nobody.

...pa kaže na skušanje nekoga užaliti morda, kajti napisan je z žaljivim tonom.
Ampak Mahagonij ne skrbi nisem tako vzel saj vem, da si intelektualec in nisi neki podmukli pesjan, ki bi želel biti nesramen ali žaljiv.
Naj te razveselim ali pa razočaram, da nisem mici pici nihilistek niti en velik bubu gromozanski nihilist.
Kajti ne dajem v nič družbe...samo povem z drugega zornega kota videnje.
Naj te razveselim, da vidim stvari dovolj široko, da imam vpogled na razna področja bivanja in nisem neki zablojenec, ki hodi z nekim filmom v glavi in se bo kaj kmalu sprevrgel v metalca molotovk v parlament ali pa morda celo v terorista.
Moje življenje je popolnoma mirno in sproščeno. Samo želim ljudem preko foruma pokazati tudi drugo plat zornega kota kovanca, ki nam ga pač želijo mediji in ostali prikazati in nam ga prikazujejo.
To da sem zate nobody in užaljeni nihilistek, ki ne more preboleti, da je nihče v družbi je pa to tvoje videnje, tvoja izbira in tvoja sodba.

V mojem svetu sem jaz bog..naj te ne zmoti, da sem se poimenoval bog...in naj te potolažim, da sem bog in s tem kreator svojega življenja in ne tvojega ali od koga drugega!
Vsi smo malo bogovi....ampak premnogi se tega ne zavedajo...jih ne bom imenoval ovčice, ker morda ima res rahlo negativen prizvok...ampak ovčice sem izbral, da se pač človek zamisli...včasih je potrebna kakšna bolj udarna beseda, da človek pomisli.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 02. Jun. 2008 21:58

ryu10kyu napisal/-a:Meni se zdi državljanstvo tudi brez veze.
Človek sploh ne more biti neka svobodna oseba in mora pripadati nekemu plemenu...sploh je pa smešno to da dejansko res ni možno to narediti. Ker moraš imeti neke dokumente in pripadati nečemu.
Ljudje se po državljanstvu ločijo od elitnih do bednikov. Če si recimo bosanec ali pa kosovec si kao beden...če si pa Švicar ali pa Luksemburgčan si pa kao kul...meni je to brezveze..in se mi zdi osebno to butasto da moraš nekaj biti da te imajo v evidenci. Samo eno predalčkanje ki vzpodbuja nestrpnost in različnost.
Navsezadnje smo vsi bratje in sestre in otroci zemlje.
Jaz bom verjetno pridobil državljanstvo še neke druge države in tam imel stalno bivališče tu pa odjavil svojo davčno številko...
Meni se zdi pa to idiotsko da smo povsod številke in nas ne obravnavajo po imenu ampak po davčni številki in matični številki..kam to pelje pa itak vsi vemo.
Navsezadnje so že na pohodu čipi ki nam jih bodo dali pod kožo in se boš preko čipa legitimiral...huje kot živina ki se jih ožigosa!Morda je razmišljanje v tej smeri ravno znak biti nemoten v glavo in razmišljati kaj dlje kakor samo kaj boš pojedel in kdaj ga boš namočil.


ryu10kyu - ne bi se mogla bolj strinjati s tabo, res. (kdaj se gremo na urad skenslat iz sdržave?:D)

na živce mi gre, da se ljudje uklanjajo sistemu in da prevladuje miselnost - tako pač je, tako mora bit, treba je met evidenco, brez državljanjstva nimaš identitete ...in da si nobeden ne upa biti drugačen. ja madona, zarad takih ljudi je svet tok butast in omejen kot je! ker nobeden ne sprevidi (ali noče) manipulacija sistema, ker so vsi dobesedno, ovce in se jim ne da malo dalj razmišljat. država manipulira z ljudmi na veliko ... poglejmo samo šolski sistem ... kdo sestavlja učni načrt? ministrstvo za šolstvo. Kakšen je učni načrt? Tak, da zahteva od tebe piflarijo, drk*nje na pamet nekih podatkov, ki jih ne boš nikoli potreboval. ampak to je vse premišljeno, dragi moji. na tak način se poneumlja ljudi ... na tak način se zaposljuje ljudi, da ne bi vtikovali nosov v državni sistem in umazanije, ki jih počnejo politiki ... Da bi ustvarili kup ovc, ki ne znajo razmišljati s svojo glavo, ampak vedno zagovarjajo samo tisto, kar piše v knjigi (ni važno, če je prav ali narobe - tako pač piše) in ker se je naučil prevzeti tisto, kar mu je podano brez da bi karkoli razmišljal, prevzame tudi tisto, kar mu povedo na zmanipuliranih poročilih ali kar prebere v zmanipuliranem cajtngu ... in potem mamo kup ovc in vsaka ima svojo številko na čelu ...

škoda, da so ljudje tolk glupi, da se pustijo ... res škoda.
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 02. Jun. 2008 23:19

hoces rect "da smo tok glupi"
eh
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 03. Jun. 2008 0:26

. poglejmo samo šolski sistem ... kdo sestavlja učni načrt? ministrstvo za šolstvo. Kakšen je učni načrt? Tak, da zahteva od tebe piflarijo, drk*nje na pamet nekih podatkov, ki jih ne boš nikoli potreboval. ampak to je vse premišljeno, dragi moji.


Nekoč je enako misel na malce drugačen način povedal nek znan gospod, pa so ga na veliko vlačili po medijih. Rekel pa je, da je današnji šolski sistem zgolj dresura nemških ovčarjev.
Uporabniški avatar
mary-kate and ashley bigg
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 733
Na forumu od: 13. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mary-kate and ashley bigg » 03. Jun. 2008 0:38

dve olivi napisal/-a:hoces rect "da smo tok glupi"


jah, vseh ne bi metala v isti koš ... sicer pa sem se res narobe izrazla. mogla bi rečt: škoda, da smo ovce tok glupe ... čeprav sama ves čas poskušam zbežati s tega gnilega državnega pašnika:)

P. Maximus - ja, na žalost je res tako.
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 03. Jun. 2008 9:30

ja zacne se s solskim sistemom, nadaljuje z borbo za prezivetjem, krediti, hipotekami, davki, pokojnino (ki ne prinasa spokoja).. in kje se ima cas clovek zdruziti z ostalimi ovcami in upreti krutemu pastirju
eh
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 03. Jun. 2008 10:25

Nisem sicer brala vsega ampak pri takih in podobnih vprašanjih ne morem mimo tega, da se ne bi spomnila na najstnike, ki so kao ql, ker so proti sistemu. Glede na to, da je tvoj odgovor na vprašanje ene bejbe tukaj, zakaj te moti državljanjstvo, da ima ona kaj vprašat, bi rekla, da si ostal na stopnji teh najstnikov oz. še mlajša leta.
Sistem je kakršen je in boriti se proti je več ali manj bedarija. Sploh z bednimi argumenti oz. neargumenti. Zame je ql oz. car tisti, ki zna sprejeti sistem in v njem živetui na tak način, da se počuti super. Da ne gre proti, ampak je toliko zrel, da si ga obrne na tak način, da sistem deluje ZA njega ne pa PROTI. In ko boš to dojel, ne boš spraševal takih neumnosti kot sedaj.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Jun. 2008 10:36

Meni je tudi otročje vse tole. Kao uporništvo zaradi uporništva. Ne najdem nekega resnega argumenta tule.
Institut državljanstva po mojem mnenju prinaša več dobrih kot slabih strani.
Nekoč v daljni prihodnosti, ko se bomo vsi ljudje na svetu imeli radi, ko ne bo važna barva kože, jezik, poreklo, ko bo vsak imel vse, kar potrebuje, ko ne bo krivic in izkoriščanja ... ja, takrat bo pa tudi državljanstvo postalo nepotrebno.
Samo zaenkrat ne kaže, da bi se to zgodilo prav kmalu. :wink:
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 03. Jun. 2008 10:58

ja sej, zarad vaju dveh in vam podobnih tole upiranje sistemu zgleda otrocje in neumno, ker vam je okej tako kakor je :?
pa ni okej, saj ce bi rockefeller razdelil svoj denar, bi vsak osebek na svetu imel kje za zivet in od cesa, za cel lajf (btw: on poseduje pol vseh financ na svetu)
eh

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov