Odpoved državljanstvu...

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
dve olivi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 2. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a dve olivi » 31. Maj. 2008 20:03

sistem tezko premagas, ce si njegov sovraznik
lahko ga samo izkoriscas kot njegov prijatelj

ljudje bi mogli poenotit svojo zavest in se skupaj upreti, takrat bi lahko kej nardil, tkole kot posameznik bos pa povozen s strani sistema
eh
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 31. Maj. 2008 20:27

dve olivi napisal/-a:ljudje bi mogli poenotit svojo zavest in se skupaj upreti, takrat bi lahko kej nardil, tkole kot posameznik bos pa povozen s strani sistema

Marxa na oblast! :D

Etnična pripadnost je pripisana lastnost in jo kot tako lahko primerjam s spolom. Nočeš več biti moški? Ni problema, lahko si ženska. Nočeš več biti Slovenec? Ni problema, bodi pa kaj drugega. A pametno je pretehtati od česa imaš več koristi.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 31. Maj. 2008 22:17

Jah potovati prav daleč pomoje ne boš mogel, kar se mene tiče, je že zaradti tega vredno imeti potni list in državljanstvo ;)
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 31. Maj. 2008 22:37

jullia_ napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:Meni se zdi državljanstvo tudi brez veze.
Človek sploh ne more biti neka svobodna oseba in mora pripadati nekemu plemenu...sploh je pa smešno to da dejansko res ni možno to narediti. Ker moraš imeti neke dokumente in pripadati nečemu.


Seveda si lahko svobodna oseba, odseli se v južnoameriško džunglo in žveči lubje cele dneve.
Eni ste prav smešni. Nočete državljanstva, upirate se predalčkanju, davki so verjetno tudi iber neprijetnost. Po cestah se imate pa verjetno namen še naprej vozit, svoj drek v kanalizacijo spuščat in viset za compom, ki laufa na elektriko.
To so vse prednosti življenja v organizirani družbi, če bi bil pa kdo raje krt, naj se pa zakoplje v zemljo. Ne bo mu treba nosit s seboj osebne, v primeru, da se mu kaj zgodi, bomo pa luknjo lepo zasuli za njim, do zdravstvene pomoči mu verjetno tako ni, ker ta naša socialna politika človeka samo omejuje.


Se opravičujem za ta izpad, ampak kvazianarhisti mi vsakič sproti pregriznejo živce.


julia :respekt: :respekt:
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 31. Maj. 2008 23:25

Se tudi čisto strinjam z Jullio in to si ful fajn napisala :D. Najboljše, da gre ta oseba tja med Masaje al kku pleme no in tam zakuri svoj potni list in se tako odpove udobnemu življenju (no, čeprav je odvisno, kaj je za koga udobno življenje).
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 31. Maj. 2008 23:37

jullia_ napisal/-a:
ryu10kyu napisal/-a:Meni se zdi državljanstvo tudi brez veze.
Človek sploh ne more biti neka svobodna oseba in mora pripadati nekemu plemenu...sploh je pa smešno to da dejansko res ni možno to narediti. Ker moraš imeti neke dokumente in pripadati nečemu.


Seveda si lahko svobodna oseba, odseli se v južnoameriško džunglo in žveči lubje cele dneve.
Eni ste prav smešni. Nočete državljanstva, upirate se predalčkanju, davki so verjetno tudi iber neprijetnost. Po cestah se imate pa verjetno namen še naprej vozit, svoj drek v kanalizacijo spuščat in viset za compom, ki laufa na elektriko.
To so vse prednosti življenja v organizirani družbi, če bi bil pa kdo raje krt, naj se pa zakoplje v zemljo. Ne bo mu treba nosit s seboj osebne, v primeru, da se mu kaj zgodi, bomo pa luknjo lepo zasuli za njim, do zdravstvene pomoči mu verjetno tako ni, ker ta naša socialna politika človeka samo omejuje.


Se opravičujem za ta izpad, ampak kvazianarhisti mi vsakič sproti pregriznejo živce.


jullia_:

Tole je pa ena velika manipulacija kar si ti napisala...ven iz moje povedi si odrezala izsek in napisala nekaj neresnic o meni.
Nisem rekel da želim živeti kot krt...povedal sem maximusu...citiram:

Si...še vedno si ovčica...samo ovčica ki skuša ne biti ovčica. Dokler boš plačeval davke, dokler boš za nekoga delal, dokler boš živel v sistemu boš ovčica.
Jaz sem še vedno ovčica...ampak ovčica v taki meri da zgledam kot pridna ovčica...sem neprilagojena ovčica ki je mimo grede črna...se vsak dan sončim da bom bolj črna ovčica in ne bela :rofl:


Sestavek iz katere si pa ti povedala svojo trditev je pa bil sledeč...citiram:

Meni se zdi državljanstvo tudi brez veze.
Človek sploh ne more biti neka svobodna oseba in mora pripadati nekemu plemenu...sploh je pa smešno to da dejansko res ni možno to narediti. Ker moraš imeti neke dokumente in pripadati nečemu.
Ljudje se po državljanstvu ločijo od elitnih do bednikov. Če si recimo bosanec ali pa kosovec si kao beden...če si pa Švicar ali pa Luksemburgčan si pa kao kul...meni je to brezveze..in se mi zdi osebno to butasto da moraš nekaj biti da te imajo v evidenci. Samo eno predalčkanje ki vzpodbuja nestrpnost in različnost.
Navsezadnje smo vsi bratje in sestre in otroci zemlje.
Jaz bom verjetno pridobil državljanstvo še neke druge države in tam imel stalno bivališče tu pa odjavil svojo davčno številko...
Meni se zdi pa to idiotsko da smo povsod številke in nas ne obravnavajo po imenu ampak po davčni številki in matični številki..kam to pelje pa itak vsi vemo.
Navsezadnje so že na pohodu čipi ki nam jih bodo dali pod kožo in se boš preko čipa legitimiral...huje kot živina ki se jih ožigosa!Morda je razmišljanje v tej smeri ravno znak biti nemoten v glavo in razmišljati kaj dlje kakor samo kaj boš pojedel in kdaj ga boš namočil.


Ne morem sprejeti tega da se zdaj mene označuje kot nekoga ki naj gre ne vem kam živeti zaradi tega, ker si ti spreobrnila črke ki sem jih napisal! To se mi zdi pa s tvoje strani podlo in nemoralno :augenauf:
ne bom pa komentiral od tor in moi T...ker predvidevam da sta prebrala samo sestavek ki si ga ti citirala...v primeru da ni tako in da še vedno mislite da naj grem živeti ne vem kam, pa se lahko začnemo kregati če vam paše...ampak v tem primeru ne veljajo besede naci in podobno, ker boste užaljeni zaradi mojih besed...tako kot sem jaz lahko zaradi tvojega spreobračanja besed in delanja izvlečke iz celote ki potem izpade čisto drugače kot sem v resnici napisal! :/ :nein:
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 31. Maj. 2008 23:41

Jez sploh nism nč glede nate pisala, ampak se na splošno strinjam z Jullio in sm u bistvu bolj odgovarjala avtorju te teme.
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
Pontifex Maximus
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 801
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Pontifex Maximus » 01. Jun. 2008 0:24

Marxa na oblast!


In dober dan totalitarizmu. :?
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Jun. 2008 8:34

Pontifex Maximus napisal/-a:
Marxa na oblast!


In dober dan totalitarizmu. :?

:rofl: Pa takole: Marxove ideologije na oblast! :D
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 01. Jun. 2008 9:26

Pontifex Maximus napisal/-a:
Marxa na oblast!


In dober dan totalitarizmu. :?


Ja saj sta srednja in vzhodna Evropa to občutili. Upajmo da se ne ponovi. Nikoli.
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 01. Jun. 2008 9:29

Se že dogaja ampak v hujši obliki...samo na bolj prefrigan način :D
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 01. Jun. 2008 9:57

ryu10kyu napisal/-a:Se že dogaja ampak v hujši obliki...samo na bolj prefrigan način :D

primer?
Uporabniški avatar
ryu10kyu
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2140
Na forumu od: 14. 6. 2005
Kraj: Sonce

Neprebrana objavaNapisal/-a ryu10kyu » 01. Jun. 2008 10:20

A ne opaziš okoli sebe? V imenu varnosti kaj se dela?
Vojska, zakoni....samo kazni ki so dokaj sveže marsikaj povedo... misliš da oni resno mislijo da bodo sedaj ljudje manj hitro vozili in bili manjši bumbarji na cesti? Da bi kdo pomislil da se ljudje tako obnašajo zaradi povsem drugih stvari je že preveč...že samo tu je dokaz da se zelo površinsko deluje in rešuje težave.
Misliš da manipuliranje preko medijev in sam sistem ne proizvaja ljudi ki so vodeni na prefrigan način?
Stvari so tako skrite in ljudje tako omreženi z drugimi rečmi ki niso resnične in ki zameglijo um, da sploh ne vidijo očitnega.
Misliš da je terorizem res največji problem na svetu? Kaj misliš da proizvaja terorizem in ali misliš da resnično obstaja?
Kaj če so ti ljudje samo ljudje ki si ne pustijo da bi bili vodeni na način na kakršen si predstavlja Amerika? Če bi tebe nekdo napadel ker bi želel pridobiti naravne vire tvoje dežele in pobijal tvoje bližnje? Ali bi se uprl...in kako bi se počutil če bi te potem označili za terorista?
Malo poglej okoli sebe kako ljudje razmišljajo in kam se vse skupaj odvija?
Totalitarizem na prefrigan način...najbolj podli od najbolj podlega načina.
Ali ne opažaš da postajamo ljudje čedalje bolj omejeni v svojih pravicah in čedalje večji nadzor nad ljudmi je? Malo pojdi po mestu pa boš opazil nešteto kamer ki so tam zaradi varnosti nas samih.
Vedno nam ubijajo v glavo da smo v nevarnosti in vse kar se dela se dela za voljo naše varnosti...v tem primeru lahko ljudem marsikaj prodaš.
Zakaj misliš da je zavarovalništvo tako donosen posel? In kaj oni prodajajo? Namišljeno varnost!
Ali varnost sploh obstaja ali je fikcija?
Nevarnost obstaja če ljudem vcepiš v glavo da je nevarnost in ko to dosežeš lahko kaj hitro obrneš sebi v prid in rečeš...jaz te bom obvaroval pred zlim...ampak zato da te lahko obvarujem bo treba to in to omejiti v tvojem življenju...in storili se bodo drastični ukrepi..ampak jebat ga...za varnost je treba plačati ceno.
Mah...malo poglej okoli sebe in razmisli kaj se dogaja...pa če ti to da te v banki ali pa na upravni enoti vprašajo ne po imenu ampak po davčni ali matični ne da za misliti in za pomisliti...to je samo vrh ledene gore...vse ostalo je pa skrito in nevidno človeku ki ne opazuje in ne razmišlja.
Žene so zato, da jih ljubimo, ne pa da bi jih razumeli. Oscar WILDE
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 01. Jun. 2008 10:59

ryu10kyu napisal/-a:Vedno nam ubijajo v glavo da smo v nevarnosti in vse kar se dela se dela za voljo naše varnosti...v tem primeru lahko ljudem marsikaj prodaš.

V bistvu je to najbolj učinkovita metoda manipulacije in posledično pridobitve nadzora. Najprej prepričaš ljudi, da so v nevarnosti, saj potem lahko z njimi manipuliraš kakor želiš, brez da bi se ti kdo upiral. Še več, sami te prosijo za to, da jih boš nadzoroval in s tem zaščitil. In to pred nevarnostmi, ki so umetni konstrukt in kot take ne obstojajo. Terorizem služi kot idealni primer.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 01. Jun. 2008 11:02

ryu10kyu napisal/-a:A ne opaziš okoli sebe? V imenu varnosti kaj se dela?
Vojska, zakoni....samo kazni ki so dokaj sveže marsikaj povedo... misliš da oni resno mislijo da bodo sedaj ljudje manj hitro vozili in bili manjši bumbarji na cesti? Da bi kdo pomislil da se ljudje tako obnašajo zaradi povsem drugih stvari je že preveč...že samo tu je dokaz da se zelo površinsko deluje in rešuje težave.
Misliš da manipuliranje preko medijev in sam sistem ne proizvaja ljudi ki so vodeni na prefrigan način?
Stvari so tako skrite in ljudje tako omreženi z drugimi rečmi ki niso resnične in ki zameglijo um, da sploh ne vidijo očitnega.
Misliš da je terorizem res največji problem na svetu? Kaj misliš da proizvaja terorizem in ali misliš da resnično obstaja?
Kaj če so ti ljudje samo ljudje ki si ne pustijo da bi bili vodeni na način na kakršen si predstavlja Amerika? Če bi tebe nekdo napadel ker bi želel pridobiti naravne vire tvoje dežele in pobijal tvoje bližnje? Ali bi se uprl...in kako bi se počutil če bi te potem označili za terorista?
Malo poglej okoli sebe kako ljudje razmišljajo in kam se vse skupaj odvija?
Totalitarizem na prefrigan način...najbolj podli od najbolj podlega načina.
Ali ne opažaš da postajamo ljudje čedalje bolj omejeni v svojih pravicah in čedalje večji nadzor nad ljudmi je? Malo pojdi po mestu pa boš opazil nešteto kamer ki so tam zaradi varnosti nas samih.
Vedno nam ubijajo v glavo da smo v nevarnosti in vse kar se dela se dela za voljo naše varnosti...v tem primeru lahko ljudem marsikaj prodaš.
Zakaj misliš da je zavarovalništvo tako donosen posel? In kaj oni prodajajo? Namišljeno varnost!
Ali varnost sploh obstaja ali je fikcija?
Nevarnost obstaja če ljudem vcepiš v glavo da je nevarnost in ko to dosežeš lahko kaj hitro obrneš sebi v prid in rečeš...jaz te bom obvaroval pred zlim...ampak zato da te lahko obvarujem bo treba to in to omejiti v tvojem življenju...in storili se bodo drastični ukrepi..ampak jebat ga...za varnost je treba plačati ceno.
Mah...malo poglej okoli sebe in razmisli kaj se dogaja...pa če ti to da te v banki ali pa na upravni enoti vprašajo ne po imenu ampak po davčni ali matični ne da za misliti in za pomisliti...to je samo vrh ledene gore...vse ostalo je pa skrito in nevidno človeku ki ne opazuje in ne razmišlja.


To kar ti opisuješ je malenkost proti početjem Marxovih učencev.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov