Novi družinski zakonik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

O sprejemu novega družinskega zakonika sem:

ZA
60
62%
PROTI
37
38%
Skupaj glasov : 97

brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 27. Mar. 2012 17:26

Pearl* napisal/-a:Argumenti nasprotnikov DZ zakona so pa res za okvir. Človek ne ve, ali bi se jokal ali smejal.


"...kaj pa če potem dva pedofila rečeta, da sta pedra pa posvojita otroka pa ga fukata v rit ipd...?"

Tale je najbl neumn kar sem jih jaz slišal :roll:
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 27. Mar. 2012 17:29

:eek: Avtor?? Primitivno do amena... :mad:
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 27. Mar. 2012 17:30

To je pač napisu en frend od frendice na fb.. Pa potem vsi njegovi sošolci s škofijske navalili v istem slogu...
Bolano res...
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 28. Mar. 2012 12:12

tudi mene je tole kar se dogaja pri nas močno razžalostilo, na neki vsesplošni ravni, pa tudi osebni, ko sem včeraj od svoje (bivše?) kolegice nune slišala, da predlagani zakonik omogoča posvajanje nebioloških otrok. nisem vedla al naj se jokam al smejim. men se zdi že vse prav brezupno, kam smo zavozili to naše človeštvo. ni več vredno svojega imena.
_Ziggy_x
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 30. 3. 2012
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a _Ziggy_x » 30. Mar. 2012 16:41

Meni pa je srce govorilo, da ta zakonik enostavno ni kul...
Hello
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 30. Mar. 2012 16:47

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 10:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 30. Mar. 2012 16:56

_Ziggy_x napisal/-a:Meni pa je srce govorilo, da ta zakonik enostavno ni kul...


Bom poslala k teb otroka, ki si ga že 10 let podajajo različni rejniki in nima pojma kaj je to družina, da mu poveš par življenskih resnic, ki ti jih narekuje srce.
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.
sxe
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 18. 3. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a sxe » 01. Apr. 2012 20:46

Verjetno je zadnje, kar potrebuje otrok, ki ima za seboj kdo ve kakšno hudo življenjsko preizkušnjo in travmo, da potem za povrhu vsega konča še pri dveh nadobudnih očkih.
PLUS ULTRA
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 01. Apr. 2012 21:00

pa pejmo po tvoje (čeprav zakonik ni dovoljeval posvojitev):

Ja, najbolj, da se ta oktrok vrne v družino, kjer je doživel to travmo al pa nej ostane v rejništvu do polnoletnosti, ker bog ne dej, da bi ga sprejela topla in ljubeča družina (kjer sta slučajno starša istega spola). Ker ja, otroku najpomembneje, da imata starša različne spolne organe (ker je edino v tem razlika med tema dvema tipoma družin)... :rolleyes:

O bože, kje jst živim *facepalm*
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Apr. 2012 22:07

prvo kot prvo bi morali poostriti razpise za referendum. ne more se vsaka pizdarija odločati na referendumu. referendum je drag šport, poleg tega pa je veliko referendumskih vprašanj pretežkih za povprečnega slovenceljna.

kar se pa tiče vašega pljuvanja po rezultatih referenduma pa s tem le kažete svojo primitivnost. imeli ste svoj glas, na vašo žalost ste v manjšini in na podlagi vašega razmišljanja ne morete soditi večine, kako negativna je.

lahko se pa preselite...tudi v bušmanland, če vam paše...
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 01. Apr. 2012 22:28

Jaz osebno ne razumem ljudi, ki tako zagriženo zagovarjajo ta zakonik in se borijo za pravice istospolnih ljudi (poroka, posvojitev otrok), čeprav sami ne spadajo v to sorto ljudi. Torej - biti heteroseksualen in se obenem na vse pretege truditi in postavljati na trepalnice za to, kakšen način življenja bodo imeli homoseksualci?!

Jaz osebno priznam, da nisem šla na referendum. Zakaj? Zato ker mi je čisto vseeno ali bo en homoseksualni par lahko posvajal otroke ali ne. Sama jih ne diskriminiram in nimam absolutno nič proti njim (pravzaprav so mi na nek način kul in zanimivi ljudje), ampak za njihove pravice naj se borijo sami. Naj organizirajo razne proteste, vstaje, peticije in ne vem kaj še vse, ampak jaz pri tem ne bom sodelovala, ker ne spadam med njih.

To je isto, kot če bi jaz hodila od vrat do vrat in prosijačila ljudi, naj prestopijo k Jehovski veri, čeprav sama sploh ne spadam med to vrsto religije.

Pa meni so ful smešni teli lezbični videoposnetki, v katerih dejansko nastopajo heterosekusalne ženske. Kr neki.
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 01. Apr. 2012 23:22

Jochie - gledaš na manjšino/večino tistih, ki je šla glasovat (kar je miniskulno) in ja, zgražam se nad mentaliteo folka, ki je obkrožila proti. Zakaj? Ker jih ne razumem, zakaj tako zagreto prikrajšujejo folk za pravice, ki jih imajo sami, in se jim ne bi nobena odvzela, če bi tudi drugi to isto pravico dobili.

Nincha - Ja, sem heteroseksualna ženska, ki zagreto zagovarjam pravice manjšin. 4/300 členov DZ je bilo o pravicah gejev in lezbijk, ostalo o pravicah otrok. Predvidevam da nisi šla glasovati tudi zato, ker sama nisi otrok in ti je posledično pol vseeno za njihove pravice. 50 let nazaj v ameriki bi ti verjetno bilo tudi vseeno za pravice črncev, ker sama nisi temnopolta (kr nej jih diskriminirajo), v sloveniji toliko časa naaj bi ti pa prav tako bilo vseeno za pravice mater samohranilk, saj sama nisi ena od njih. V nacistični nemčiji bi ti bilo prav tako vseeno za jude, pa nej se sami borijo za svoje pravice. Dokler se sama ne boš znašla v eni manjšini, ti bo pol vseeno za ostale? Torej praviš, da so ti homoseksualci kul in zanimivi, sam tebe se pa ne tičejo njihove pravice in ti dol visi, če se jih obravnava kot drugorazredne državljane. Kaj to pravi o tebi?

Predvsem je žalostna taka apatičnost folka do nečesa tako vsakodnevnega, kot so osnovne človekove pravice.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
haylee
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 8. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a haylee » 02. Apr. 2012 6:25

^^:top:

Nincha II napisal/-a:Jaz osebno priznam, da nisem šla na referendum. Zakaj? Zato ker mi je čisto vseeno ali bo en homoseksualni par lahko posvajal otroke ali ne.


Mah za zjokat, 80% folka v naši državi še vedno ne ve o čem je sploh šlo...To je tko kokr, da bi sodnik prbremzu na sodišče in ne da bi odpru spis na pamet razsodu o zadevi. Varčevalni ukrep? Onemogočt folku, ki se mu ne sanja, kakšno zakonodajo sprejemamo (in potrebujemo), zlorabljat referendumsko pravico in zavajat folk iz čistga dolgčasa (ker pač druzga nimajo za počet v življenju, pol pa izkazujejo hvaležnost za mamo in očeta širni Sloveniji). Najprej pokojninska, zdej družinski zakonik. Nižanje plač v javnem sektorju in nadomestila za brezposelnost?? Ni šans, šibimo na referendum!!
He wants to say "I love you" but keeps it to "goodnight" - because love will mean some falling and she's afraid of heights.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov