Južnjaki

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kakšni se vam zdijo 'južnjaki'?

So čist v redu ljudje
48
42%
Na živce mi grejo
49
43%
Nimam mnenja
18
16%
Skupaj glasov : 115

Uporabniški avatar
tigrica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 3. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a tigrica » 03. Dec. 2006 12:59

thebest napisal/-a:
tigrica napisal/-a:
jagodka85 napisal/-a:
tigrica napisal/-a:VSAK MA PRAVICO DO SVOJEGA MNENJA IN VAŽNO NA KAKŠEN NAČIN!


o ja, pa je važn... na forumu se pač ne dere in se ne žali... če velja to za vse, bo pa še zate! :evil:


kaj? A DRLA SEM SE? aha vredu..tudi prav,sam ne da bi js vedla!!TVOJE MNENJE PAČ :cool: SPOŠTUJEM :D


glej zaj te pa mam pun K... če bi si prebrala pravila bi vedla da VELIKE TISKANE ČRKE pomenijo KRIČANJE!!! zaj pa se nehaj pametno delat tu s tvojimi 10 posti, pa si preberi pravila mogoče tam prvo kaj pokomentiraj pol pa pridi sem pametovat... :stop:


glej..nisem se drla ampak sem besede samo poudarla! tak da prosim..ti ne morš vedet na kak način js kaj povem..ti se sam pametno delaš in misliš da se derem ker sem pač tak napisala!!zresni se no..pa me pust pr mir če ti kaj ne paše !k te že mam js tud dost k neki pametuješ tule!
tak da ne se ti meni pametno delat,k js dober vem ka pišem..tak da..
thebest
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 1. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a thebest » 03. Dec. 2006 13:09

tigrica napisal/-a:
thebest napisal/-a:
tigrica napisal/-a:
jagodka85 napisal/-a:
tigrica napisal/-a:VSAK MA PRAVICO DO SVOJEGA MNENJA IN VAŽNO NA KAKŠEN NAČIN!


o ja, pa je važn... na forumu se pač ne dere in se ne žali... če velja to za vse, bo pa še zate! :evil:


kaj? A DRLA SEM SE? aha vredu..tudi prav,sam ne da bi js vedla!!TVOJE MNENJE PAČ :cool: SPOŠTUJEM :D


glej zaj te pa mam pun K... če bi si prebrala pravila bi vedla da VELIKE TISKANE ČRKE pomenijo KRIČANJE!!! zaj pa se nehaj pametno delat tu s tvojimi 10 posti, pa si preberi pravila mogoče tam prvo kaj pokomentiraj pol pa pridi sem pametovat... :stop:


glej..nisem se drla ampak sem besede samo poudarla! tak da prosim..ti ne morš vedet na kak način js kaj povem..ti se sam pametno delaš in misliš da se derem ker sem pač tak napisala!!zresni se no..pa me pust pr mir če ti kaj ne paše !k te že mam js tud dost k neki pametuješ tule!
tak da ne se ti meni pametno delat,k js dober vem ka pišem..tak da..


glej še teksta ob strani ne znaš prebrat :rofl: če bi znala bi vedla da nisem ona :loldev: :runterdrueck:
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 03. Dec. 2006 13:26

Tigrica, pomiri se.
Splošno internet pravilo je da velike tiskane črke izražajo kričanje.
Mnenje si povedala, v redu, ampak noben ne mara žaljiv, posrednih ali neposrednih, zato se vseeno lahko poslužuješ neke osnovne kulture/bontona.

Kar se tega tiče je debata končana, če vidim še kakšen OT na to temo bo "kršitelj" postavljen na hladno (beri: izključen).


PS: in izogibajte se delanju piramid!
Uporabniški avatar
C_r_N_a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 8. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a C_r_N_a » 03. Dec. 2006 13:53

Ne vem zakaj slovenci mečete več narodov v isti koš?muslimane, albance, šiptarje, hrvate, srbe vse to je za vas eno in isto!To je najbol žalostno ker niso vsi isti.
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 03. Dec. 2006 16:47

Žalostno je tud to da uporabljaš besedo šiptar.
BabySun
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 6. 11. 2006
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a BabySun » 03. Dec. 2006 17:02

honeydew napisal/-a:Žalostno je tud to da uporabljaš besedo šiptar.


sam..kolkr jst vem beseda šiptar ni žaljivka :wink: šiptarji naj bi bli albanci.. isto romom rečemo cigani.. no verjetno je pa to odvisno od vsakega posameznika..za nekatere je to žaljivo..za druge spet ne!!.. jst ne morm rečit kr nism nič od tega :D
sam ne razumem zakaj bi blo to žaljivo.. :nixweiss:
ღ♥ ne sanjaj življenja..ampak živi svoje sanje ♥ღ
Uporabniški avatar
lubenica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 1. 4. 2006
Kraj: lublana

Neprebrana objavaNapisal/-a lubenica » 03. Dec. 2006 17:23

aja si pač povedala svoje žaljivke na grd način pravš..in pol nabijaš bosancem, da so taki,kot je že the best ugotovil.omg :roll:


Piramida je bila izbrisana (piramida je citat citatov). In očitno nisem janso povedala da je glede tega debata končana :?
Kaj ni jasno?
Tamala`
Uporabniški avatar
lubenica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 1. 4. 2006
Kraj: lublana

Neprebrana objavaNapisal/-a lubenica » 03. Dec. 2006 17:24

honeydew napisal/-a:Žalostno je tud to da uporabljaš besedo šiptar.

ne šiptar ni žaljivka,ker izhaja iz neke tuje besede(mislim, da albanske),ki poimenjue ta narod
Uporabniški avatar
honeydew
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 566
Na forumu od: 3. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a honeydew » 03. Dec. 2006 17:34

:lol: kr neki bluzite pa pojma nimate. Imela sem šošolko iz Kosova, ki je rekla da obstaja beseda šiptor (o ima dve pikci zgoraj), ki pomeni nekaj podobnega kot kje si poba, ali pa kva je zdej. Ne mi bluzit da si sami tako govorijo.
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 03. Dec. 2006 19:50

A zdej se gremo on je reku, ona je rekla... Moja mama je odraščala na meji med Srbijo in Kosovom in dobr ve, da se s besedo šiptar poimenujejo sami, svoj narod. :)
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 03. Dec. 2006 19:54

Shqipteria = Albania ... iz tega je shqipter = Albanec (nekaj podobnega) ...


edit: vidm, da je sončk že nekaj podobnega napisala ;)
Uporabniški avatar
Jela
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 360
Na forumu od: 2. 8. 2005
Kraj: Bla Bla

Neprebrana objavaNapisal/-a Jela » 03. Dec. 2006 20:54

tigrica napisal/-a:drgač pa se tud js strinjam da je JELINČIČ faca!! :) ni večje legende no..vsaj en k se postavi za slovenijo in se zaveda da nas je stalno manj!!če bi bil on predsednik verjemte da bi blo vse pošlihtano tak k more bit! IN ČE ČIST LOGIČNO POGLEDATE..NE MORE ZMAGAT NA VOLITVAH ČE JE PA SKOR VEČ KOT POLOVICA JUGOVIČEV :cry: !

LEP POZDRAV SLOVENCEM!!
Sem ena izmed južnjakinj in vsa moja družina je glasovala za Jelinčiča tako da ne govori neumnosti :D .
Mala še enkrat si preberi svoj post in boš videla kdo je otročji :wink: .
In si kdaj pomislila, da se najdejo prav taki osebki, kot si opisala moški del južnakov, tudi v Sloveniji in so slovenci?

Aja, pa lep pozdrav od južnjakinje! :bussi:


No, za vas moderatorje: Ne se jezt sam to sm hotla povedat :P
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Dec. 2006 21:09

V temi o Romih (kjer je preraslo v ot) je ena napisala, da ima pač slabe izkušnje z "južnjaki", ker so nekoga pretepli itd. In da zato vseh po vrsti ne mara.

To je osnovna napaka- generalizacija slabe izkušnje na cel narod. Bi komu prišlo na misel izjavit, da so vsi Slovenci sprevrženi morilci zaradi Pluta? In čisto podobne so izjave o "južnjakih" na splošno, o Romih ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Dec. 2006 22:55

mene je po pravic povedano že počas precej sram ker živim v isti državi kot takile patetiki kot ste nekateri :roll: mislm kašne mate...kako lako ocenjujete ljudi glede na govor/raso/barvo las/raso??kako lahko ocenite ljudi glede na dejanja njihovih sodržavljanov?isto kot je kr ena rekla..a zdej ko je plut moril, je pa cela slovenija ista k plut??mislm, res same bedarije...
P***a vsi ljudje smo ljudje...iz mesa in krvi, kosti tkiv, žil pa kajjestvemšečesaše...in vsak človek je drugačen, vsak ma svojo osebnost, svoj karakter, svojo glavo...in nikakor nso vsi isti in se ne da vseh enačit na isti način, nikoli in nikdar...mene bi pr src zabolel če bi pisala take traparije kot nekateri tukej...fak, ne bom s fantom ki ga bom ljubila samo zato ker je kitajc..ja bed kitajc je :roll: in kaj pol, a je strupen?a smrdi?a svi kitajci smrdijo?ma dejte no, mal se poslušite...nevem kako bi se vi počutil-vsi slovenčki, če bi nekdo o vas skos govoru take bedarije?enkrat se je zgodila zadeve ko je ena gospodična-zdej je že benana iz fouma neki časa, napisala v podpisu v postih, vse povsod žaljivke o slovencih...matr kako so vsi skočil...o slovencih rečt niti besede, a čez "čefurje se lahko govori svega in stvašta s končnim pripisom-samo moje mnenje..a je to kšn odnos?kaj so vas starši doma učili?nekulture, nespoštovanja soljudi, grožnje, žaljenja?!mene bi blo sram, res bi me blo sram če bi prbijala take uslarije...res vas ne razumem..ne razumem vaše neupravičene nestrpnosti do ljudi, ki jih sploh NE POZNATE in s katerimi še nikoli niste imeli opravka razen tega da slišite stavek iz njihovih ust ki je napol slovenski in napol npr srbohrvaški...in če ne zna rečt smetana je že slab in smrdi in fuj in fej in dejmo ga linčat...če se vremo nazaj k maternemu jeziku-slovenščini, je prvo kot prvo dost težka za naučit...seveda tko kot vsak jezik...in če si prišel sem kot begunec in si tlele komej kšno leto dve, pa za burek nimaš, se valda ne boš vpisu v tečaj in dal nevem kolk denarja da se boš nauču rečt tistih par besed...ostali ki so tle že dolgo časa itaq da znajo...jst sm mela sošolce, čigar starši so bli že 10let+ v sloveniji, nekateri tud manj, pa so čist lepo govoril, motil so se še vedno, tud kašno besedo po njihovo zašprehal....pa kaj...a jih je zato treba na tak način obsojat?a so zato kej drugačni od mene k se že 10 let učim angleško, pa komej spravm en stavek pravilno skupej...pa nism še nkol od nobenga tujca slišala kšne krepke na to, še manj pa kakšnega negativnega obnašanja do mene zato ker u qrcu govorim angleško...važn da folk ve kaj hočmo povedat...in men gre res bolj na živce ko slišm poangleščeno sovenščino...a gremo na en drink, gremo u šoping, sm si rentala bajk, kter je un intrnetni pejđ., dej mi en kofi s smetano..a tole je pa slovenščina???daleč odslovenščine...isto če polsušam eno kavo sa šlagom bom..čist isto, samo razlika v jeziku in narodnosti...ampak ne, če rečeš po bosansk si najslabši daleč naokoli...
in če jih 200 v ljubljani vozi bele golfe, nabijajo Plavo ciganko do konca naglas, kradejo, vlamljajo, težijo, se tepejo, ni res da to počne še ostalih 1000 živečih v ljubljani in pa tud drugje...ne moret sklepat po enmu grešnemu konju, da pa so vsi taki...
jst sm mela eno neprijetno dogodivščino par let nazaj, ko sem se stepla z enim na -ić...pa sva mela skor celo leto ibunge in sva se kjerkoli sva se vidla drla in tepla in policijo klicala in nevemkajševse...ampak mi na pamet ne pride da po njemu sklepam da so vsi taki...in ja on me je prvi napadu...ampak en obtožjem drugih zarad tega...čez neki časa sem se potem skačila s taprvim slovencem...in me je tud on napadu...kaj pa naj zdej rečem?nč, ker spet ne sklepam da so vsi take budale kot je bil on...Nevem no, dejte se mal v roke vzet pa mal premislt preden klatite take uslarije ven, ker res tole ni za nikamor..človek je človek, vsak ej edinstven, vsak odgovarja zase in en za druge...pa preden obtožujete kaj in kako se najprej pozanimajte zakaj je tako...

in še tole: če koga zanima, sem Slovenka, čistokrvna ne...babica je napol hrvatica na pol italijanka, ostalo je vse slovensko...Ampak sem zase slovenka..rodila sem se v sloveniji, tu živim, to je moja rodna dežela...korenine me ne brigajo, briga me le to kaj je zdej in kaj bo v naprej...in razlog zakaj sem tudi jaz skočila par postov nazaj ko je uporabnica pisala žaljivke o slovencih, zakaj mi gredo take in drugačne žaljivke o balkancih na živce...zato ker ne podpiram rasne nestrposti in neutemeljenega sovraštva!!!najmanj pa patetičnih in nevzgojenih ljudi!!!
IN vse pripombe/žaljivke kletvice, ki se ne bodo nanašale kot argumentiran odgovor na moj posti, ampak direktono name mi NAPIŠITE NA ZS!!!!
Zadnjič spremenil *purple*, dne 03. Dec. 2006 23:03, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 03. Dec. 2006 23:00

BabySun napisal/-a:ah jelinčič je car ;D vsaj en domoljuben politik :D




a ni jelinčič hrvat?

:rofl:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov