Je napad 11.septembra izvedla kar ameriška vlada sama?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 11. Sep. 2007 10:36

Jst se pa nekako strinjam s Pookie. Sem že enkrat v tej temi omenila, da se mi zdi ta teorija o zaroti precej nebulozna :? Si predstavljate koliko ljudi (znotraj ameriške vlade oz. administracije) bi moralo sodelovati pri tem ''projektu'' in ni šans, da se enkrat ne bi pojavil nekdo, ki bi želel obogateti z razkrinanjem vsega tega! Kaj si res predstavljate, da bi bili američani tako blesavi, da bi šli tvegat kaj takega???

Čeprav se vse zdi nekako nemogoče, je pomoje to vse splet naključja, ki je privedel do takšnega razpleta. Vedno in povsod se najdejo neke stvari, ki se ne poklapajo ena z drugo... vendar to še ne pomeni, da gre vse skupaj za neko zaroto in ne vem kaj še vse.
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 11. Sep. 2007 11:00

@Pookie: Amerika ima takšen medijski stroj in ni ga potrebno usmerjat iz ene kontrolne sobe. Spomni se primera volitev, ko je Fox TV razglasila Busha za zmagovalca, čeprav uradnih rezultatov še ni bilo in so vse ostale ameriške (na čelu z vsemi največjimi) TV družbe objavile novico. Celo Al Gore je že čestital Bushu za zmago. To je primer medijske manipulacije, katero izvrstno obvlada Busheva administracija in z njo povezan "stroj".

Spoznal sem tudi nekaj ameriških študentov, ki so na to temo povedali, da so presenečeni nad barvitostjo informacij v evropskih medijih.

Sam osebno menim, da svet po 11. Septembru in vojni proti terorizmu ni nič bolj varen, celo več, upam si trditi, da so bili teroristični napadi v Madridu in Londonu prav posledica vojne v Iraku in jih verjetno ne bi bilo, če se ZDA ne bi spustile v to avanturo brez izhoda. Seveda zagovorniki vojne proti terorizmu vedno lahko rečejo, da bi brez vojne bilo teh napadov še bistveno več. Kar pa je legitimna teorija.
Uporabniški avatar
Hanah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 11. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Hanah » 11. Sep. 2007 11:03

Folk ravno danes je 11. spetember. Ne morem verjet, da je že šest let minilo od tega napada :?
Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 11. Sep. 2007 11:07

Ferdox napisal/-a:Spoznal sem tudi nekaj ameriških študentov, ki so na to temo povedali, da so presenečeni nad barvitostjo informacij v evropskih medijih.


Ti si spoznal nekaj študentov (najbrž tistih zaplankanih), no kakorkoli že, jaz imam ameriško žlahto, pa tudi bila sem že v ''overseas'' in lahko te negiram. Vsaka država ima svoje televizijske ''trobitelje'' tako kot ZDA med republikanci in demokrati in ostalimi mini strankami, ampak to so komercialne tv, ki jih lahko ugasneš, oz. preklopiš na drug kanal, kjer ima svoj govor neka druga stranka. Potem pa sam presodiš. Raje uporabljaj možgane.
Ferdox
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 28. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Ferdox » 11. Sep. 2007 11:18

Vse kar jst trdim je, da v ZDA največje medijske hiše, ki pokrivajo preko 90% trga, trobijo iste stvari. Če to ne vodi v enoumje, potem ne vem, kaj pa vodi. Sigurno je res, da ljudem ni treba poslušati ali gledati prispevkov teh medijskih hiš, ampak žal večina jih.

Glede uporabe možganov. Hvala za nasvet. Bom probal. Morda bom potem le uvidel, da je trenutna politična situacija v ZDA demokratična ureditev in povsem brez koorporacijskega zaledja, ki preko Bele hiše uveljavlja svoje interese. Žal mi je, ampak situacija v ZDA je skrb vzbujajoča. Zase lahko trdim, da ne pljuvam po ZDA na splošno, sploh pa ne, ker je to sedaj moderno. Ampak le zato, ker me skrbi vpliv, ki ga ZDA imajo na ostali svet.

Dejstvo je, da so ZDA s temi napadi lahko počele kar so hotele. Koliko ljudi bi podpiralo vojno v Iraku, če se napadi nebi zgodili oz. če ne bi predsednik vedno znova v vsakem svojem govoru opozarjal na terorizem in na 9/11. Ko gre država v vojno to močno vpliva na rast BDP (ki je večja) na število brezposelnih (ki je manjše) in podobno. Da ne govorimo o tehnoloških podjetjih iz ZDA, ki samo čakajo kdaj bodo lahko vstopila v Irak in si tako pridobila nov trg, ki obljublja velike dobičke.

Na kratko, napadi so omogočili ZDA, da grejo v Irak, odstranijo tamkajšnjega voditelja, nastavijo svoje ljudi in tako ima ZDA koristi (nafta) in podjetja (npr. telekomunikacijska) , ki bodo slej ko prej dobila novo tržišče.
Uporabniški avatar
strašljivka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 31. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a strašljivka » 11. Sep. 2007 11:28

Lady sadness napisal/-a:Ti si spoznal nekaj študentov (najbrž tistih zaplankanih), no kakorkoli že, jaz imam ameriško žlahto, pa tudi bila sem že v ''overseas'' in lahko te negiram. Vsaka država ima svoje televizijske ''trobitelje'' tako kot ZDA med republikanci in demokrati in ostalimi mini strankami, ampak to so komercialne tv, ki jih lahko ugasneš, oz. preklopiš na drug kanal, kjer ima svoj govor neka druga stranka. Potem pa sam presodiš. Raje uporabljaj možgane.


Uff to pa ne bo držalo. V ZDA imajo mediji zelo veliko moč in tudi poročanje gre zelo v eno smer (in glede odprtosti: cenzura je mnogo večja kot npr. v Nemčiji). Glede zarote, verjamem da je marsikatera plod domišljije, ampak zelo me zanima kako to, da ni nobenega posnetka letala, ki bi naj treščilo v Pentagon? Okrog te baze so vsepovsod kamere, pa vseeno nismo videli nič. Trke okoli WTC pa je snemalo ogromno ljudi, Pentagon pa nobeden? Da ne govorimo o "pogumnih", ki bi naj teroristom preprečili napad na Belo hišo... ja seveda :roll: Če je bil kdo tam pogumen je to bil kak pilot vojaškega letala, ki je strmoglavil v stavbo.

Pa še nekaj: zakaj je FBI uletel na kraj nesreče Pentagona in zasegel 4 videoposnetke, enega nato objavil čez pol leta, ostali trije so še vedno skrbno varovani kot državna skrivnost?!
Uporabniški avatar
Pookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pookie » 11. Sep. 2007 11:38

Ferdox napisal/-a:@Pookie: Amerika ima takšen medijski stroj in ni ga potrebno usmerjat iz ene kontrolne sobe. Spomni se primera volitev, ko je Fox TV razglasila Busha za zmagovalca, čeprav uradnih rezultatov še ni bilo in so vse ostale ameriške (na čelu z vsemi največjimi) TV družbe objavile novico. Celo Al Gore je že čestital Bushu za zmago. To je primer medijske manipulacije, katero izvrstno obvlada Busheva administracija in z njo povezan "stroj".

Spoznal sem tudi nekaj ameriških študentov, ki so na to temo povedali, da so presenečeni nad barvitostjo informacij v evropskih medijih.


Torej manipulirajo! Ne vem v čem je zdej fora FOX TV-ja? Objavila je ime zmagovalca ki je na koncu to tudi bil. V sloveniji že 5 minut po zaprtju volišč objavljajo projekcije zmagovalca volitev. Ta tvoj primer je neprimeren do amena. Ameriški mediji so polni kritik na račun Busha in objavljajo vse, tudi absurdne debilizme. Da bi tu evropske medije jemali kot sinonim za demokratičnost in barvitost je tudi zelo pavšalno.

To so tako subjektivne ocene, da jih je nemogoče komentirati. Niti približno pa ne definirajo ameriškega prostora kot zaprtega in enoumnega kar se medijev tiče.

strašljivka napisal/-a:Pa še nekaj: zakaj je FBI uletel na kraj nesreče Pentagona in zasegel 4 videoposnetke, enega nato objavil čez pol leta, ostali trije so še vedno skrbno varovani kot državna skrivnost?!

Patetično! Odgovor na to lahko da le FBI. Mi pa lahko samo špekuliramo. Prvo ali je novica sploh resnična in drugo zakaj je temu tako.
Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 11. Sep. 2007 11:43

^ Ekzekli! Glede tiste natančne oz. kot ji zagovorniki zarote pravite "kirurške izvedbe": kdo pa pravi, da sta se dvojčka "kirurško" natančno sesula sama vase? Celo gručo okoliških stavb so morali porušiti, popraviti, zaradi celotnega kaosa ki je nastal.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 11. Sep. 2007 11:50

Jao kake buče. Teorija sesedanja samega vase je preprosto nemogoča ker sta se porušila prehitro (težnostni pospešek) in to je nemogoče iz preprostega vidika, ker če bi se stavba rušila sama vase bi se upirala porušitvi in rušila bi se dlje časa!

Za okoliške stavbe pa je logično da so bile poškodovane, saj gre za nebotičnik, ki je treščil ob tla, in vsak ki je kdaj gledal rušenje kake stavbe, ve kakšen dizaster to povzroči.
Uporabniški avatar
Pookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pookie » 11. Sep. 2007 12:17

Kako lahko iščeš odgovor na tehnično vprašanje o konkretni stvari in hkrati izjaviš "teorija sesedanja samega vase je preprosto nemogoča"?! Tako močna predispozicija jasno diskvalificira resno iskanje odgovora.

Meni se zdi čisto verjetno, vse kar moraš sprejeti je, da je bila masa nad poškodovanim delom zadostna, da lahko poruši eno nadstropje. Na začetku ti pomaga oslabljena konstrukcija, po nekaj nadstropjih pa si nabral že dovolj mase, da je vseeno. Če me spomin ne vara, se je na podoben način porušil montažni blok v Veliki Britaniji. Eksplozija plina je povzročila, da so vsa nadaljna nadstropja "poskočila", ko so priletela nazaj dol je bila sila prevelika in nadstropje za nadstropjem se je začelo podirati. Resda se je tam zrušila le polovica bloka, ampak princip je isti.
Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 11. Sep. 2007 12:27

Frenkie: najprej si poglej kako sta dvojčka bila sestavljena, poglej si osnove gradbeniške statike in izračunaj virtualne sile.

Vsako zgradbo se da sesuti tako, da se sesuje sama vase.

Zasledila sem tudi, da se je WTC na njegovi največji točki premikal tudi do 10m sem pa tja (nihal je levo desno do 10 m) in tudi to je pripomoglo da se je stavba tako hitro sesedla. Seveda je bila teža prevelika da bi lahko stavba zdržala in se je pač sesedla, meni je povsem razumljivo. Če pomislim, še nisem nikjer vidla da bi stolpnica ali nebotočnik padla poševno, vse se sesede zaradi sile teže in materiala (beri betonske plošče, železo... ogromno ton predvsem betona).

Enostavno je bila masa zgornjega dela wtc-ja pretežka in se je enostavno vse skupaj sesedlo. Razmisli logično: pade 1/4 nebotičnika iz višine na preostali del stolpnice, s tem se sesede 1 nadstropje potem drugo. In vedno večja masa gromi proti pritličju. Itak da se potem začne vse skupaj sesuvat.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 11. Sep. 2007 12:41

Z hitrostjo težnostnega pospeška brez kakršnega koli upiranja?

Teoretično je to seveda možno, ampak praktično so take stvari zelo malo verjetne. In ja, ravno to me moti, da se ob povsem nepoškodovanem(!) 3/4 spodnjem delu, tisti zgornji del sam v sebe sesuje z hitrostjo prostega pada, nakar se celotna stolpnica sesede pravokotno na zemljo, brez kakršnegakoli znaka, ki bi to "idealno" sesedanje vsaj malo iznakazilo.

Pika na i je tudi to, da sta se oba dvojčka sesula praktično na isti način. Ko bi vsaj ena padla na drugačen način bi mogoče še podvomila v teorijo zarote. Ampak verjetnost, da dve zgradbe, oz. tri zgradbe, na tako "perfekten" način padejo dol pa je samo "mission impossible".

Zanimivo je tudi to, da so takoj po koncu tragedije "ground-zero" hermetično zaprli nad in pod zemljo (WTC-ja sta imela kar precej podzemnih hodnikov), dostop je ščitil "secret service". Zanimivo je tudi, da je imel severni stolp pod zemljo ogromne sefe, v katerih so hranili rezerve različnih tujih nacionalnih bank.

Zanimivo je tudi to, da nikomur niso dovolili odvzeti vzorcev jekla iz ruševin. Edini vzorci, ki so bili pregledani, jih je izročila FBI in niso dokazovali ničesar. Vso ostalo železo so iz Manhattna vozili direktno v pristanišče na ladje, ki so ga odpeljale na reciklažo na Kitajsko.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 11. Sep. 2007 12:47

Zadeve so mnogo globlje kot si vi predstavljate. Teroristična organizacija Al Kaida ni zrasla nekje na zeljniku, ampak imajo tako kot američani dober "manipulativni stroj", s katerim bi hitro spreobrnili "fakte" in bi američani postali črne ovce. Američani imajo veliko stvari na vesti, in prepričana sem da jim ima Al Kaida zaradi tega v "šahu". Čemu bi se potem američani trudili iskati nekoga, ki ve za večino njihovih umazanih poslov in bi tako le še bolj ogrozil njihov mednarodni ugled (ki je že tako na nuli). Tukaj gre za precej prefinjene zadeve. Jst sm pač prepričana, da so to vse teroristi izpeljali... zakaj pa jim je uspelo vse perfektno izpeljati, čigavo pomoč so imeli na drugi strani, in zakaj američanom ni v cilju dobiti Bin ladna, pa je že druga zgodba.


zame neprepričljiv odgovor.
Prepričana sem da je vse to njihovo maslo.kar delajo, čist dost pove kakšni so.In en rabiš jih branit.Zaradi amerike je tok ljudi umrlo, ša te tolk jih bo.Četud niso oni zagrešil 11 septembra, so zagrešil pa še trojno tolk žrtev kar je pa še hujše!ampak ne, po tvojem američani niso nč krivi :roll: jst se poščijem pa poserjem na njih! :roll:
Uporabniški avatar
Celeste
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Celeste » 11. Sep. 2007 12:53

Kaj pa tist izstrelek pod avionom? Na počasnem posnetku zgleda kot da bi explodiralo mogoče
meter pred trkom aviona v stavbo.
Uporabniški avatar
Lady sadness
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 55
Na forumu od: 6. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady sadness » 11. Sep. 2007 13:00

^^ lahko da zaradi udarca, pač na nižjem "flovru" nekaj ven vrglo zaradi pritiska... problem je v tem, da zarotniki teorije trdijo, da se je eksploziv aktiviral ob sesutju WTC-ja in ne pri udarcu letala. Se pravi eno uro za to vidno eksplozijo. Če gremo naprej se zadeva totalno kronološko nelogično izgubi, čeprav trdijo, da je edina logična predpostavka da se je sesul zaradi pravilno nameščenega eksploziva.

Kot prvo, da postaviš eksploziv rabiš par mesecev, potrebuješ napeljavo oz. povezavo med vsem nameščenim eksplozivom, nato se spodreže/prevrta večina pomembnih nosilcev, tudi do 90% nosilnosti. Se pravi: se zaleti letalo, ki bi moglo prekiniti vso napeljavo ki veže eksploziv oz. bi se stavba morala podreti že zaradi tega oz. takoj eksplodirati. A se je v resnici šele eno uro za-tem!

Drugi hec je v tem, da se letalo zaleti v kovinski okvir z steklom (WTC) in potem vsi zarotniki na veliko trdijo, da ni šans, da bi se zaradi tega podrl WTC, a ko se letalo zaletelo skozi betonske Pentagone, pa vpijejo, da bi moralo polovico vse stavbe falit :roll:

Same buče če mene vprašate!!! Da ne govorim o tem, da jst nikoli na nobenem posnetku nisem videla tega, kar vidijo razni privrženci zarote!

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov