Hora legalis je uvedena

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Ali ste za prepoved javnega ponočevanja in pijančevanja otrok, mlajših od 17 let ?

Skrajni čas je za tak zakon, zato sem za
64
57%
Sem proti
48
43%
Skupaj glasov : 112

bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 25. Dec. 2005 16:08

na Hrvaškem so se mi zdi da 3 leta (ali več) nazaj uvedli to policijsko uro ... mlajši od 16 doma pred 22h oz 23h ... se ne spomnim točno ... ok, na začetku so se mal bal ker so tut neki policaji kontroliral, sam čez 1 teden je blo pa že vse skp razpašoj ... tko kot kebrou zakon ... dejte mi pokazat enga inšpektorja k se v petek zvečer sprehaja po lublanskih lokalih ... ni ga ... brez veze policijske ure, če tega noben ne kontrolira ...
in kot sm že napisala, je vse v tvoji glavi ... seveda majo neki starši pri tem, kok ti zaupajo in to, sam vse je v teb ... če se bom jst hotla pr 15ih napit, ne rabim policijske ure ... dost bi bla trgovina pa liter vina ... sred dneva ... če en hoče bo to naredu, ne glede na uro ...
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 25. Dec. 2005 16:57

tiasha napisal/-a:Jst sm čist proti tejle policijski uri al kokrkoli bi temu lahko rečemo. Pa ne zato, ker podpiram pijančevanje in ponočevanje mladoletnikov, ampak iz tega razloga, ker je to vse v naših glavah.

Kdo nam garantira, da potem se pa take zadeve ne bojo dogajale?? Če se mam jst namen napit, zadrogirat, sexat in ne vem kaj še vse lahko to delam tut ob 2h popoldan, ko ni nobenga doma, med odmorom v šoli, po treningu, po verouku ... Tko, da dokler bo mela mladina namen se ga vsak petek napit, tut s tem preprečevanjem ne bomo nč profteral.
Ne vem no, ampak men se pač zdi nesmiselno ... vsak ma pa pač svoje mnenje in moje je tako ... Vsak starš nej poskrbi za svojga otroka pa bo še najboljš. Jst dokler sm bla v gimnaziji ... lepo na zadnji avtobus 22.30 in sm bla ob 23.00 že lepo doma ...



Se strinjam, pa če bi to uvedli bi naša država izgubila demokratičnost. No ja o tem bi se dalo govorit :?

Se strinjam s tem da bi zato mogli starši poskrbet, vzgojne organizacije,... društva in podobne zadeve. V prvi vrsti so za vzgojo otrok starši. In oni bo mogli veliko več svojega časa nemenit otroku, ne pa da je otrok prepuščen sam sebi, TV-ju,...
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
gorenjka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 20. 3. 2005
Kraj: vasica na gorenjskem

Neprebrana objavaNapisal/-a gorenjka » 25. Dec. 2005 17:02

...js mislim, da bi bilo za zacetek dovolj dosledno nadziranje ze vpeljanih zakonov in pravil...
...ce pise vstop v lokale 18+ potem naj se to ze takoj na vratih dosledno nadzira...
...ce vemo, da je tocenje alkohola prepovedano mladini pod 18-osebna pri vseh narocilih (ne glede na to ali zgledas 30 al 18)...
...vec policijskih racij po klubih in odvzem prepovedanih substanc ter denarne kazni ali mogoce se bolje opravljanje druzbeno koristnih del...
Vem, da bos dobil alkohol, droge kjerkoli-a ce zmanjsamo stevilo virov, bo to verjetn dalo svoj ucinek...
ko pa bo ob doslednem nadzoru vse to premalo, pa lahko uvedemo horo legalis
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 25. Dec. 2005 18:25

hora legalis :) pa to je dala moja mama skoz :D no ja, jaz sem proti...ce se gremo ze po takem sistemu kot nekoc pred 40 leti :twisted:
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
tjashika_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 18. 11. 2005
Kraj: celje

Neprebrana objavaNapisal/-a tjashika_ » 25. Dec. 2005 19:59

tiasha napisal/-a:Jst sm čist proti tejle policijski uri al kokrkoli bi temu lahko rečemo. Pa ne zato, ker podpiram pijančevanje in ponočevanje mladoletnikov, ampak iz tega razloga, ker je to vse v naših glavah.

Kdo nam garantira, da potem se pa take zadeve ne bojo dogajale?? Če se mam jst namen napit, zadrogirat, sexat in ne vem kaj še vse lahko to delam tut ob 2h popoldan, ko ni nobenga doma, med odmorom v šoli, po treningu, po verouku ... Tko, da dokler bo mela mladina namen se ga vsak petek napit, tut s tem preprečevanjem ne bomo nč profteral.
Ne vem no, ampak men se pač zdi nesmiselno ... vsak ma pa pač svoje mnenje in moje je tako ... Vsak starš nej poskrbi za svojga otroka pa bo še najboljš. Jst dokler sm bla v gimnaziji ... lepo na zadnji avtobus 22.30 in sm bla ob 23.00 že lepo doma ...



se strinjam tut jst...vse je u glavi...
¤Hi.EaT Me *=)¤
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 07. Jan. 2006 3:35

ja ne vem komu bodo pomagale policijske ure, če se bo pa ta nadzor izvajal 1 teden pol bodo pa že vsi pozabil na to.
Se tud jst strinjam s tiasho. Če se kdo želi zadet, napit,...lahkto to stori tudi dopoldne oz. popoldne, ob vsaki priliki ko ima pač 5 minut časa.

pa še tole: http://www.direkt.si/domov/brez_meja/7305/
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 07. Jan. 2006 8:26

tjashika_ napisal/-a:
tiasha napisal/-a:Jst sm čist proti tejle policijski uri al kokrkoli bi temu lahko rečemo. Pa ne zato, ker podpiram pijančevanje in ponočevanje mladoletnikov, ampak iz tega razloga, ker je to vse v naših glavah.

Kdo nam garantira, da potem se pa take zadeve ne bojo dogajale?? Če se mam jst namen napit, zadrogirat, sexat in ne vem kaj še vse lahko to delam tut ob 2h popoldan, ko ni nobenga doma, med odmorom v šoli, po treningu, po verouku ... Tko, da dokler bo mela mladina namen se ga vsak petek napit, tut s tem preprečevanjem ne bomo nč profteral.
Ne vem no, ampak men se pač zdi nesmiselno ... vsak ma pa pač svoje mnenje in moje je tako ... Vsak starš nej poskrbi za svojga otroka pa bo še najboljš. Jst dokler sm bla v gimnaziji ... lepo na zadnji avtobus 22.30 in sm bla ob 23.00 že lepo doma ...



se strinjam tut jst...vse je u glavi...


Pa tut jaz popolnoma, sicer pa so včasih bile matineje in smo hodili tja tko, kam pa naj se grejo zabavat današnji najstniki.

Če se ga hočš napit ipd, boš to storil tekom dneva
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 07. Jan. 2006 8:26

Sicer pa so včasih bile matineje in smo hodili tja tko, kam pa naj se grejo zabavat današnji najstniki.

Če se ga hočš napit ipd, boš to storil tekom dneva
pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 08. Jan. 2006 19:24

Čeprav me na tem forumu v glavnem napadajo kot nazadnjaško vam povem, da ko boste kako leto starejši/še, se vam bo kaka moja izjava zdela bolj smiselna.
Sicer pa sem pri tejle temi prijetno pozitivno presenečena nad rezultatom ankete.
No je bil danes pri dnevniku prispevek dopisnila Anžina iz Nemčije. Tam je tako:
Otroci do 16 leta so lahko v nočnem lokalu samo v spremstvu staršev.
Od 16 do 18-ega leta stari najstniki morajo lokal zapustiti ob polnoči.

A vidte, kako se dela v Nemčiji, čeprav Pehta nima prstov vmes.
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
Uporabniški avatar
*janch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 26. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *janch* » 08. Jan. 2006 19:42

...
Zadnjič spremenil *janch*, dne 04. Avg. 2009 15:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Life is the first gift, love is the second and understanding is the third.
pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 08. Jan. 2006 19:52

Verjamem, da sta, ampak protizakonito.
Tako kot se v naših lokalih mladoletniki kronično zapijajo, čeprav jim zakon to prepoveduje.
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Jan. 2006 20:35

pehta napisal/-a:Čeprav me na tem forumu v glavnem napadajo kot nazadnjaško vam povem, da ko boste kako leto starejši/še, se vam bo kaka moja izjava zdela bolj smiselna.
Sicer pa sem pri tejle temi prijetno pozitivno presenečena nad rezultatom ankete.
No je bil danes pri dnevniku prispevek dopisnila Anžina iz Nemčije. Tam je tako:
Otroci do 16 leta so lahko v nočnem lokalu samo v spremstvu staršev.
Od 16 do 18-ega leta stari najstniki morajo lokal zapustiti ob polnoči.

A vidte, kako se dela v Nemčiji, čeprav Pehta nima prstov vmes.


Sem slišala tudi jaz. Bi se kar strinjala, samo zanima me, kako to kontrolirajo. Gre ob polnoči varnostnik okrog in mu mora vsak pokazat osebno? Dvomim.
Za začetek bi bilo dovolj, če bi se vsaj zakoni, ki že obstajajo pri nas, upoštevali. Hude kazni za tiste, ki točijo alkohol mladoletnim, odvzem dovoljenja lokalu, kjer se kršitve ponavljajo. Saj vem, da se da napiti tudi sredi dneva in da ti lahko polnoleten prijatelj preskrbi pijačo, ampak vsaj malo bo otežena cela stvar.
A preveč moraliziram? Tudi jaz sem bila od 15 do 18 leta velikokrat pijana itd, nisem nobena svetnica. Ampak prav je, da družba pokaže, da ima do tega stališče. Da to ni prav.
pehta
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 11. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pehta » 08. Jan. 2006 21:00

kr.ena napisal/-a:Tudi jaz sem bila od 15 do 18 leta velikokrat pijana itd, nisem nobena svetnica.


Jaz pa še nikoli.
''...vedno veckrat se mi zdi, da je pehta sem postavljena s strani cosmota da se debate razvijajo ker se folk razpizdi.. '' (A.B.)
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 08. Jan. 2006 21:05

pehta napisal/-a:
kr.ena napisal/-a:Tudi jaz sem bila od 15 do 18 leta velikokrat pijana itd, nisem nobena svetnica.


Jaz pa še nikoli.


Kako pa potem veš tako neverjetno veliko o teh temah? :D
Tko nekak...
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 08. Jan. 2006 21:08

Hočem povedat- mladi se bodo vedno upirali pravilom in avtoriteti. Ampak to ne pomeni, da ni potrebno, da pravila obstajajo.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov