George W. Bush

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kakšen se vam zdi način kako george w. bush "rešuje svet"?

smiselno
13
7%
nesmiselno
45
24%
nezaslišano
132
69%
Skupaj glasov : 190

Uporabniški avatar
VaNiLliA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 75
Na forumu od: 18. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a VaNiLliA » 16. Avg. 2006 6:24

Ja ja.. Če on ne bi ravnal v Iraku tko kot je, bi lahko prišlo še do kake državljanske vojne v Ameriki in bi blo več mrtvih. Moje mnenje...
Uporabniški avatar
barby8
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 13. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a barby8 » 16. Avg. 2006 9:00

VaNiLliA napisal/-a:Ja ja.. Če on ne bi ravnal v Iraku tko kot je, bi lahko prišlo še do kake državljanske vojne v Ameriki in bi blo več mrtvih. Moje mnenje...

Oprosti, ampak men je pa tole čist nesmiselno. :?

On nima nobene pravice, se vtikati v tuje države z nekimi kvazi izgovori o orožju za množično uničenje (ki naj ga sploh ne bi bilo). In to ni samo Irak, tu je še Iran, Severna Koreja. Kar pa se državljanske vojne tiče... Sicer ne vem zakaj bi prišlo do nje, ampak tudi če bi, že ime pove, da se gre za njihovo državo, in jo verjetno ne bi prišel sprožit Sadam Husein. Jaz razumem to kot, da je boljše, da je šel v vojno z drugo državo, in pobil njihovo civilno prebivalstvo, obenem še zrušil Huseinovo diktaturo, kot pa da bi prišlo doma do vojne (ker itak ne znajo američani nič rešiti po diplomatski poti), in bi "nastradalo" domače prebivalstvo. V narekovaju pa zato, ker jim verjetno ne bi bilo ravno zelo hudo, bi v sekundi prileteli OZN in mirovne enote, ne pa tako kot je zdaj na Bližnjem Vzhodu trajalo en mesec, da so sprejel resolucijo. Bolano. :evil:
Bi bilo veliko boljše, če bi Bush poskrbel doma. New Orleans je še vedno v katastrofalnem stanju, da ne omenjam, da kljub zelo visokim BDPjem, da Amerika veliko manj v humanitane namene, kot npr. Anglija, Francija.
Pa če ima res tako dobre namene, naj gre rajši pomagat Darfurju. Tudi Ruanda je potrebovala pomoč, pa ni noben prišel pomagat, ne ZDA, ne OZN. Tako, da se za Busha res vse začne in konča pri nafti, pa tudi rasizma ne manjka.
Uporabniški avatar
ancy007
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 31. 5. 2005
Kraj: gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a ancy007 » 18. Avg. 2006 11:48

no kar se tiče vojne v Iraku je Bush hotel it tja čist samo zarad nafte, k itak kej drucga tam tud niso našl.pa une fore o nekem orožju in bla bla bla.to je taka ogromna laž da je kr groza,sj itak počas že priznavajo da tm dol niso nč najdl.je pa vsem jasn da ma Amerika tm interese zarad nafte.ker ko bo nafte nekoč zmankal bodo mele ZDA veliko moč, ker samo v Iraku je 10% vse nafte na svetu in s tem lahk dobijo veliko moč.

drgač se mi pa tko zdi,bush je poslal na tisoče vojakov v smrt, in itak jim ni blo to problem it k so vsi američani ful patrioti. pa tud te razne vojne akcije po svetu k zapravjo na milijarde dolarjev bi blo bolš da bi jih doma porabil u ameriki k njihovo gospodarstvo ne cveti glih nejbl odkar je Bush predsednik

rajš nej tapru poskrbi za svojo državo poj pa še za druge.pa lansk let k so mel orkan Katrino.bl ga je skrbel koko je kej po svetu k pa v njegovi državi.tolk o tem
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 18. Avg. 2006 19:21

barby8 napisal/-a:Pa če ima res tako dobre namene, naj gre rajši pomagat Darfurju.


ja nej gre pomagat v darfur še večji šundr delat kokr ga dela; za vsemi spopadi, vojnami, nenadnimi državnimi udari stijijo multinacionalke, ki imajo samo en interes: NAFTA

sicr je pa znano d ma bush silno nizek IQ (jst sploh dvomm d ga ma al pa ga ma, sam negativnga)

drugač pa če hoče dobit nafto se nej rajš znajde k castro; on je venezueli posodu svoje (kubanske) dohtarje, oni pa njemu daj skor za polovico dnevnih potreb nafte
Uporabniški avatar
drotarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 24. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a drotarka » 21. Avg. 2006 16:36

kar kurjo kožo dobim,ko slišim zanj...nima inteligence,karizme,izobrazbe...slabših kombinacij za predcednika ne bi mogli nabrati skupaj,pa jaz bi ga dala na dosmrtni zapor zaradi pi...ij,ki jih počne!
resnica umetnosti življenja je v tem, da najdemo čudovito tudi v vsakdanjem
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 22. Avg. 2006 8:47

no, sedaj je končno razkril resnico o iraku, ki smo jo mnogi že prej spoznali... namreč, da ni imel veze z 9/11.

http://alternet.org/blogs/video/40631/
iloves_young_females
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a iloves_young_females » 24. Avg. 2006 15:15

zanimivo, koliko sovraštva imajo ljudje do busha. meni se bush ne zdi tako kritičen. glede busha je najslabše to, da vzbuja toliko sovraštva po svetu, in potem je tudi več terorizma. v temi o ahmenidžadu pa ni zaslediti takega sovraštva, ko pa vemo, da je v isti sapi govoril, da je treba zbrisati izrael s sveta in da se holokavst ni zgodil.

nekateri celo primerjajo busha s hitlerjem. statisično gledano največ kriminala naredijo revni (=nezadovoljni z življenjem) ljudje. bush je bil bogat. hitler je bil reven. bush je nepopularen, hitler je bil popularen.

to da so napadli irak sem podpiral na začetku, zdaj pa ko slišim koliko iraških civilistov je umrlo v tej vojni pa sem si premislil. podpiral sem jo iz istega razloga, kot sem podpiral napad amerike na srbijo. da se že enkrat ustavi sranje.

ideja o svetovni policiji, ki jo igra amerika, se mi tudi ne zdi slaba. pomislite, da teroristi dobijo v roke jedrsko orožje od neke take čudne vlade, potem bomo vsi v deep shit, resno. zato je preventiva včasih potrebna.
Uporabniški avatar
bella_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 26. 5. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a bella_ » 24. Avg. 2006 16:54

noben me ne bo prepricu v to da amerika nima jedrskega orozja. ne razumem kako lahko igra vlogo policaja ena drzava (oziroma par oseb v tej drzavi) k se svoje drzave nima poslihtane. eden izmed miljon primerov je orkan katrina. vazn da se bush ukvarja z irakom, to da je pa new orleans se vedno u p... ga pa ne briga!

pa naj mi kdo pove en primer drzave k jo je amerika zbolsala...js ne poznam nobene. kvecjem je nrdila veliiiiiiiik vec skode. pa me zanima ce bojo bushu in ostalim tut sodl k se tole sranje na bliznjem vzhodu konca. only in my dreams
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 24. Avg. 2006 18:12

iloves_young_females napisal/-a:ideja o svetovni policiji, ki jo igra amerika, se mi tudi ne zdi slaba. pomislite, da teroristi dobijo v roke jedrsko orožje od neke take čudne vlade, potem bomo vsi v deep shit, resno. zato je preventiva včasih potrebna.


ja, zlo je pomembna preventiva. ZDa jo izvajajo že več k petdeset let s tem d podpirajo diktatorske režime, ki se uklanjajo njihovi volji, tiste k se jim uprejo pa napadejo, sebe pa prikažejo kot nevemkašne rešitelje.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 24. Avg. 2006 19:09

In potem so mlade zenske neumne. :lol:
iloves_young_females
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a iloves_young_females » 24. Avg. 2006 23:36

somebody napisal/-a:ja, zlo je pomembna preventiva. ZDa jo izvajajo že več k petdeset let s tem d podpirajo diktatorske režime, ki se uklanjajo njihovi volji, tiste k se jim uprejo pa napadejo, sebe pa prikažejo kot nevemkašne rešitelje.


predvidevam, da to govoriš kar na pamet. mi lahko razložiš kakšen razlog naj bi imeli za tako početje? kaj pa Kosovo naprimer?

to masovno sovraštvo do amerike mi ni jasno. o tem je govoril tudi nek filozof, kako ljudje pretiravajo. in da se z njim strinja veliko evropskih intelektualcev. žal niso tako glasni kot njihovi nasprotniki.

še dobro da imajo zda jedrsko orožje. američane dobro poznam in se jih ne bojim, ker so ljudje v ameriki v povprečju bolj srečni kot v drugih državah (http://www.nationmaster.com/graph/lif_hap_net-lifestyle-happiness-net). bojim se revnih držav, kjer je veliko ljudi nezadovoljnih, in ki kuhajo zamero in sovrašto do drugih narodov. taka je bila naprimer nemčija v času hitlerja.

in ni mi jasno kaj naj bi bilo v zda tako narobe? so najbogatejša država in posameznik je zelo SVOBODEN, kar je zelo pomembno zame. diktatorske (iran...) in komunistične (kitajska...) države mi gredo na kozlanje. če bi moral izbirati med socialno varnostjo in svobodo bi izbral svobodo.

FemmeFatal napisal/-a:In potem so mlade zenske neumne. :lol:


sweet :) ta protiudarec sem si zaslužil.
Uporabniški avatar
bella_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 26. 5. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a bella_ » 24. Avg. 2006 23:55

a ti zdj hocs rect da je na kosovu pa vse kul? pa 70% americanov ki so za vojno v iraku sploh ne ve zakaj se borijo. itak je razlog nafta!
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 25. Avg. 2006 0:04

iloves_young_females napisal/-a:
somebody napisal/-a:ja, zlo je pomembna preventiva. ZDa jo izvajajo že več k petdeset let s tem d podpirajo diktatorske režime, ki se uklanjajo njihovi volji, tiste k se jim uprejo pa napadejo, sebe pa prikažejo kot nevemkašne rešitelje.


predvidevam, da to govoriš kar na pamet. mi lahko razložiš kakšen razlog naj bi imeli za tako početje? kaj pa Kosovo naprimer?

to masovno sovraštvo do amerike mi ni jasno. o tem je govoril tudi nek filozof, kako ljudje pretiravajo. in da se z njim strinja veliko evropskih intelektualcev. žal niso tako glasni kot njihovi nasprotniki.

še dobro da imajo zda jedrsko orožje. američane dobro poznam in se jih ne bojim, ker so ljudje v ameriki v povprečju bolj srečni kot v drugih državah (http://www.nationmaster.com/graph/lif_hap_net-lifestyle-happiness-net). bojim se revnih držav, kjer je veliko ljudi nezadovoljnih, in ki kuhajo zamero in sovrašto do drugih narodov. taka je bila naprimer nemčija v času hitlerja.

in ni mi jasno kaj naj bi bilo v zda tako narobe? so najbogatejša država in posameznik je zelo SVOBODEN, kar je zelo pomembno zame. diktatorske (iran...) in komunistične (kitajska...) države mi gredo na kozlanje. če bi moral izbirati med socialno varnostjo in svobodo bi izbral svobodo.

.


kaj pa imasta bush in kosovo skupnega? ... nič
kaj pa imasta clinton in kosovo skupnega? ... med drugim spomenik :D
... tako da ;)

mi je zanimiva trditev .. kjer praviš, da američane poznaš :D ... vprašanje je katere američane ... tiste, ta bogate, revne, statistične ? ... in potem spet... kaj pomeni komu sreča? nekomu je to nov avto, drugemu kilo kruha.

in glede na to.. da je v ameriki velika večina revnejših ljudi kot je bogatih ... potem sovraštvo do bogatih prihaja znotraj amerike same .

Kar se pa drugih ljudstev tiče ... pa jih noben ne bi sovražil, če ti ne bi hodili po drugih državah in se igrali svetovnega policaja in pravičneža pod krinko lastne koristi.
In vprašanje bi bilo ... če bi sploh ameriški vojaki korakali po ozemlju v takem obsegu in tako zavzeto ... če tam ne bi bilo npr nafte ;)

kar se pa diktature tiče ... amerika je pač znala lepše v celofan zavit vso to t.i. demokracijo ... za razliko od npr kitajske.
In celofan ni svoboda ... je še vedno celofan ;)
iloves_young_females
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 24. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a iloves_young_females » 25. Avg. 2006 0:16

če bi ZDA bombardirale srbijo na začetku balkanskih vojn bi rešili marsikatero življenje, kajne? če je nekdo nasilen nad nekim prebivalstvom je treba tem ljudem pomagati in ne samo gledati (židi v ww2, sudan...)

je pa najbrž res, da zda gledajo na svojo korist, ker ne gredo pomagati v sudan naprimer.

lahko rečem da poznam karakter ameriških ljudi in mi je všeč. človek je svoboden kolikor se počuti svobodnega. predvidevam da se američani počutijo precej svodobne.
Uporabniški avatar
bella_
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 26. 5. 2006
Kraj: lj

Neprebrana objavaNapisal/-a bella_ » 25. Avg. 2006 0:23

HALOOOO?! bombardiral?! a si ti nor al kaj? sj se vse da rest po diplomatski poti, ne pa takoj z bombami zacet. sploh nimas pojma kaj se je v srbiji RES dogajal, ves samo kar so rekl v medijih, ne tok podpirat bombardiranja

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov