George W. Bush

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kakšen se vam zdi način kako george w. bush "rešuje svet"?

smiselno
13
7%
nesmiselno
45
24%
nezaslišano
132
69%
Skupaj glasov : 190

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 14. Nov. 2006 8:06

Nič nisem brskala po Wikipedii (sploh ne znam :D ). Večino stvari, ki jih napišem tule, vem iz glave. Tam tudi piše, da so Turki prilezli do Dunaja svoje čase in da je bil Anschluss par stoletij kasneje. Tako da Avstrija tudi iz svojih izkušenj ve, kaj je ogroženost.

Nam Nato kaj pomaga pri problemih s Hrvaško (Hotiza, Piranski zaliv)? Italijo (optanti)? Haiderjem (neupoštevanje avstrijske državne pogodbe)? Nisem opazila. Kake druge ogroženosti pa trenutno ne vidim. Razen od same Nato zveze, kar sem malo ironično napisala, da je to edini dober razlog, da smo zraven.

Argumente bolje sprejemam, če se omejijo na dejstva. Štefančičeva frizura in tvoje osebno mnenje o njegovih očalih pa nekako ne pripomore k tvoji kredibilnosti. A zaradi njegove frizure ne verjameš oddaji? :?
(odkar so Gospodinje ob istem času, žal ne gledam več Studio City. No, pa si le dobil dokaz, da sem Cosmokokica :wink: )
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 14. Nov. 2006 13:44

:roll: za busha in za Frederica
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Frederic
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 22. 10. 2006
Kraj: France - Slovénie

Neprebrana objavaNapisal/-a Frederic » 16. Nov. 2006 18:08

kr.ena napisal/-a:Nič nisem brskala po Wikipedii (sploh ne znam). Večino stvari, ki jih napišem tule, vem iz glave.

Yeah right.... :D

kr.ena napisal/-a:Tam tudi piše, da so Turki prilezli do Dunaja svoje čase in da je bil Anschluss par stoletij kasneje. Tako da Avstrija tudi iz svojih izkušenj ve, kaj je ogroženost.

?!? Izgleda, da je res, da kar pnaises tukaj prihaja direktno iz tvoje glave. Vidim, da vas dandanes res nic ne naucijo v solah. Prvo kot prvo so Dunaj resili vojaki Svete alianse. Avstrijcem je bilo med njimi se najmanj. Glavnino so sestavljali Poljaki, Litovci, Bavarci in Sasi. Poljakom je poveljeval znani poljski kralj Jan Sobieski III., katerega danes pozna verjetno vsak poljski osnovnosolcek. Brez te pomoci bi Dunaj padel. Torej je to lep primer cemu sluzijo zaveznistva in vojaske zveze.

Avstrija je bila formalno prva zrtva nacizma, neformalno pa vemo, da temu ni tako in da je bila Avstrija v resnici prva zaveznica Nemcije. Anschluss je bil izveden po mirni poti. Bil je celo plebiscit, kateremu rezultatu ni oporekala nobena velesila tistega casa, tako da je bil veljaven. Potem po vojni so se Avstrijci malo zaceli posipavati z pepelom, ampak to je ze druga zgodba. Vecina Avstrijcev, ki je bila proti nacistom ali anschlussu je koncala v lagerjih ali pa so emigrirali v tujino. Dosti se jih je pridruzilo tudi legiji. To vem, ker sem delal nekaj casa pred odhodom v arhivu. Dosti med njimi je bilo sicer Zidov.

Se vedno pa te sprasujem zakaj je Svici in Avstriji garantirana nevtralnost, tako da jima ni treba postati clanica zveze NATO?

kr.ena napisal/-a:Nam Nato kaj pomaga pri problemih s Hrvaško (Hotiza, Piranski zaliv)? Italijo (optanti)? Haiderjem (neupoštevanje avstrijske državne pogodbe)? Nisem opazila. Kake druge ogroženosti pa trenutno ne vidim....

Joj, joj, joj... NATO je vojasko-politicna obrambna zveza, ne pa organizacija za resevanje politicnih problemov. To je naloga diplomacije, parlamenta in sodisc. NATO posreduje samo v primeru, ce bi na primer Avstrijci ali Hrvati (ali kdorkoli drug kot npr. teroristi) vojasko (!!) napadli ozemlje Republike Slovenije.

Argumente bolje sprejemam, če se omejijo na dejstva. Štefančičeva frizura in tvoje osebno mnenje o njegovih očalih pa nekako ne pripomore k tvoji kredibilnosti.

No, potem pa zacni pisati dejstva, ne pa neke floskule, katere poberes v raznih publikacijah raznih Mirovnih institutov in ostalih bedarij, ki so za v kos zgodovine.

Nisem komentiral njegove frizure ne ocal. Dejal sem ...do takrat pa je tole samo neko blebetanje, kakrsnega obicajno slisis na kaksnem Studiu City iz ust tistega smesnega mozaka z ocali in dolgimi lasmi.. Ker se nisem mogel spomniti njegovega priimka, sem ga opisal in vidim, da uspesno,d rugace ga ne bi prepozala.

A zaradi njegove frizure ne verjameš oddaji?

Ne. Ceprav roko na srce videz mesancka med maminom sinckom in hipijem ne zbuja v meni ravno ne vem kaksne kredibilnosti.

(odkar so Gospodinje ob istem času, žal ne gledam več Studio City. No, pa si le dobil dokaz, da sem Cosmokokica

Ja, najbolje, da ostanes pri njih. Vcasih zvenis dosti "desperate" na tem forumu z svojimi "mnenji". :D
Uporabniški avatar
matty13
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 2. 1. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a matty13 » 26. Jan. 2007 22:18

KATASTROFA!!!!

Men je on čisti kreten!
Ljubiti samega sebe je začetek dosmrtne romance
Uporabniški avatar
adry23
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 73
Na forumu od: 8. 10. 2006
Kraj: Over The Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a adry23 » 04. Feb. 2007 12:22

Največja gniloba, gnoj, ... :evil: :motz: ! Kadar ga vidim po tv, se mi kar naježi koža. On sploh ne rešuje svet, ampak ga še bolj kvari! Kot drugi Hitler je! :x :twisted:
Življenje je lepo, če ga živiš!
Uporabniški avatar
miska20
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 17. 8. 2006
Kraj: prelepa Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a miska20 » 08. Feb. 2007 23:11

..kreten...je pa res, da mu ameriška ustava daje zeloo velike pristojnosti, tako, da mu nič ne morejo...no, sicer je pa sedaj izgubil večino v Kongresu, kar mu lahko malo oteži, ali pa vsaj upočasni njegove načrte :?
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 09. Feb. 2007 14:52

sAdie napisal/-a:on je pa res en butl :evil: pa njegovi jodlari poleg...njegova politia je zgresena, umirajo nedolzni ljudje... :roll:
o njem je ze tolko vsega napisanega, da vcash res ni vec smesno, ampak tragicno :)

moj glas gre za : nesmiselno :D


točno tako. sem definitivno proti njegovi politiki! glas:nezaslišano.
ker da eno namočnejšo svetovno državo vodi tak **** pa je res nezaslišano. samo, da na naslednjih volitvah nebodo še hujše zvolil.
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 09. Feb. 2007 19:20

:wall: Naslabši politik EVER. Butl! :heul:

To je moje mnenje tako na kratko.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 09. Feb. 2007 19:43

jz se tolažim s tem, da mu kmalu mandat poteče ... upam, d ane bo nov predsednik isti kreten
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
jullia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 332
Na forumu od: 10. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia » 09. Feb. 2007 22:54

g00fy_qa napisal/-a::wall: Naslabši politik EVER. Butl! :heul:

To je moje mnenje tako na kratko.


a za hitlerja & co. si že kdaj slišala?
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 09. Feb. 2007 23:17

Kdaj pa mu poteče mandat?
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 10. Feb. 2007 16:23

Pomoje je še kakšno leto in pol
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 10. Feb. 2007 16:48

Glede na to da so naslednje volitve v zda leta 2008, mu po moje takrat poteče mandat.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 10. Feb. 2007 23:12

jullia napisal/-a:
g00fy_qa napisal/-a::wall: Naslabši politik EVER. Butl! :heul:

To je moje mnenje tako na kratko.


a za hitlerja & co. si že kdaj slišala?

Ok mogoče je EVER mal pretirano. :roll: Ampak med trenutnimi politiki pa je najslabši, od tega ne odstopam.

Kar je Hitler delal pa je itq poglavje zase... grozote grozote grozote.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 11. Feb. 2007 0:45

Da ne bi zj slučajno razvili debate o hitlerju :twisted:
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov