Evropa ali ZDA

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kje je po vašem mnenju boljše življene?

V ZDA
11
11%
V EVROPI
89
89%
Skupaj glasov : 100

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 16. Mar. 2006 1:46

Cherub napisal/-a: Manipulativna politika. :lol: Sem mislil da je poltika v osnovi taka.

Svašta

Ja res je da vsaka politika manupulira ljudmi na svoj način, ampak nobena to ne počne tko močno kot Amerika. Sploh pa je ta njihova manipulacija tok vidna, da jo uvidi že 5-letni otrok.

Da ne omenjam njihov politično - verski fanatizem in njihovo zavijanje politike v svetopisemsko apokaliptiko.

Absurden je tud način, da si Amerika jemlje pravico do vojaškega posredovanja kjerkoli in kadarkoli - četudi le "nekaj sluti"

Ne rečem da je evropska politika supergenijalna, vendar se mi vseen zdi, da je nekako na višjem nivoju kot ameriška. Pa tud če mamo kšne glupe zakone, je Amerika vseen tista ki ima večje število banalnih in nesmiselnih zakonov.

Američani so prou začel ustvarjat novo Evropo po lastnih zamislih in v svojem interesu. Kr neki podkupuljejo nekatere države s tem, da jim obljubljajo članstvo v Evropski uniji. Sami zakuhajo vojno pol pa terjajo evropske države da jih podpirajo v njihovih vojnah. Oni prou že pritiskajo na evropo, zato ker je zaveznica in zaveznk pomeni sprejeti vse kar razglasi "washingtonski vladar", kot zakon.
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 16. Mar. 2006 1:54

Kljub temu, da ameriške mentalitete ne cenim, ampak prej nasprotno, bi težko odgovorila na to vprašanje, in to iz enega samega razloga: ker je vplive Amerike čutit povsod, tudi v Evropi, in ker bo to verjetno vedno bolj izrazito. Zato je, gledano nasploh, mogoče mal naivno sploh še kokrkol govort o razliki Evropa-Amerika, ker cel svet itak postaja ena sama Amerika. Karikiram, ampak mišljeno je bolj na subtilni, psihološki ravni kot pa v tem, kar se "vidi navzven" - ker tega, da Evropejci ohranimo neko kulturno identiteto, se ni tolk za bat da nam ne bi uspel. Mislm, da je glavno vprašanje, kolk nam bo uspel ohrant odnos do tega, kar mamo in kar je "drugačno" od Amerike. Tle bi se pa znal zataknt, ker večinoma se folku ne da kej dost ubadat s takimi vprašanji. Kljub temu, da je večina Neameričanov mnenja, da so Američani s svojim predsednikom vred preprosto nek degeneriran narod obće šlampastih in razvrednotenih primitivcev, mislm, da kaj dlje od tega tud ne gre.
Eden od razlogov je pa najbrž ravno to, kot je omenu že opium, da je težko ugibat, kje in zakaj bi blo bolš, če nismo tega sprobal.

Kar se tiče samih pogojev življenja, moje mnenje: it v Ameriko in tam uspet, narest kariero, danes pomeni bit en velik konformist. Predvsem je pomembno, da si za Busha, kajti vsaj poleti leta 2005 nej bi med Američani še veljalo splošno prepričanje, da je Bush pač smotrna rešitev tega sveta, s tem pa tud vse zakulisne igrice, povezane s posli posameznikov. Ali drugače: če npr. hočeš odpret firmo in ob tem rabiš veze (kar kot tujec iz Slovenije sigurno da jih še kako rabš), se morš pretvarjat, da si "za" in ne proti. Tko kot v času komunistične diktature na primer. Tko da, jst osebno že iz tega razloga niti pomisnla ne bi na stalno selitev v ZDA, ker mislm, da bi to potegnl ogromn enih stvari za sabo in ker dvomim, da bi hotla spreminjat svojo ideologijo sam zato, ker bi hotla met neke ameriške sanje.

Bi si prej izbrala Evropo, o tem sploh ni dvoma. V ZDA bi šla mogoče kdaj na počitnce :lol:


Nekdo je govoru o regionalnih razlikah oz. milanskem prikoličarskem predmestju.... Ma, je žalostno, sam... Ni to že kar konstanta?
Je v Ljubljani ravno tako; Murgle so samo streljaj stran od mnogo manj imenitne Rakove Jelše. In ex-WTC na Dunajski ravno tako ni daleč stran od Tomačevega...

In je v Parizu isto.
In v Londonu tud.
...
Povsod so ta nasprotja, pa verjetno da tud ameriška mesta premorejo svoje revne četrti in propadla mestna obrobja. Stvar lobiranja oziroma parlamentarnega/v primeru ZDA kongresnega grebatorstva in upešnosti njihovih zastopnikov, razporejanja proračuna na račun vzpenjače na Ljubljanski grad/Busheve vojne v Iranu, podkupljivosti in pranja denarja, izgubljenih/pridobljenih glasov na volitvah, osebnih zamer, vez in poznanstev. Ok, ni vedno vse tko črno-belo, sam ponavad je še bolj umazano, kot mi vemo oziroma mislimo.

Seveda bomo zlo veseli, ko se bo vse to enkrat nehal...

Mogoče še neki...

Ne bi se čudila, če bi se lepega dne Američanom sumljivo poslabšal in bi se nenadoma uprli tej svoji mcdonaldizaciji, mogoče celo še ostreje protestiral proti svojemu vodstvu, kot so to počel do zdaj.
Vsekakor upam, da ne bodo izgubil sami proti seb, ker svetovne vojne si noben ne bi želel :?



Ker vem, da je težko kr uletet v USA in met tam neko blazno situirano življenje in da težko uideš stotim hamburgerjem, preden si spedenaš lajf, bom rajš še naprej sanjala o evropskih kot pa ameriških mestecih. Ne pravim, da se mi Amerika upira, to ne, rada bi kr ene par mest obiskala in bla tam za nekaj časa, ampak ne predstavljam si pa življenja za vedno tam gor. Se mi zdi, da je Evropa še vseen mal bolj "divja" in avtentična (pa med drugim tud ne tolk zlo silikonska) kot pa recimo USA, in to v vseh pogledih.


Dopuščam možnost, da sm vmes mal zašla s prvotne teme... :oops:
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 16. Mar. 2006 9:51

Jst sem še vedno za Evropo,..reveži so pa tako ali tako po celem svetu,..nekje je to bolj očitno nekje pa manj,....
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 16. Mar. 2006 14:54

Amerika že dolgo ni več obljubljena dežela, že kar par stoletij ne več, oz. za nekatere narode sploh nikoli ni bla. Maš pa veliko možnosti, če si ultra izobražen ali sposoben, pač naklonjo več keša takim ljudem, kot pri nas.

Naj mi en prosim našteje vse pozitivne stvari, ki nam jih je dala USA (razen NASA, policaji, ČRNSKA glasba, hipiji,..)... Pa da preskoči pop kulturo, McDonaldse in podoben shit. :)
Ne morem se trenutno spomnit kakšnih res pomembnih stvari...

Vsaj kakor sem jaz lahko ugotovila, so miti o Američanih resnični. Sej je pri vseh stereotipih nekaj resnice, a ni tako? Niso vsi neumni in ne vem kakšni še vse, ampak je pa povprečje tam nekje. :wink:

Pa še za tiste, ki tok radi primerjajo Ameriko z Evropo. Kaj vse je uspelo doseč Američanom v ekstremno kratkem času:
-skorajšen izbris celotne Indijanske populacije
-črnci: suženjstvo, linčanja, po suženjstvu še politika, ki je popolnoma zatrla celoten narod... Vse to do sredine prejšnjega stoletja!
-bratomorna vojna
-Hirošima
-Vietnam
-McCarthy
-Ku Klux Klan
-mal novejša zgodovina --> Afganistan, Irak, po možnosti Iran?
-popolno zatiranje žensk v 50ih
-itd, itd... :wink:
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 16. Mar. 2006 22:12

Applebitecc napisal/-a:Amerika že dolgo ni več obljubljena dežela, že kar par stoletij ne več


par stoletij?
:lol:
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 17. Mar. 2006 5:08

Čis podobna debata, če ma kdo preveč časa in volje :wink: :

VABILO NA PREDAVANJE

Vabimo vas na predavanje prof. dr. Eugene Secunda (New York University), 'Selling War to America : How U.S. presidents have persuad- ed the American people to support the wars they wanted the country to fight since the Spa- nish-American War in 1898 until the present war in Iraq', v torek, 21. marca ob 17. uri v predavalnici 3 FDV. Predavanje bo v angleščini.
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 17. Mar. 2006 5:35

Jutro, sm mislu da sm prvi kle gor :D Sj mu dam delno prav. Danes morš met "hrbtenico" v smislu "america is evil, I am vegetarian, I wear necklase from 3muhe in pijem kavo z mojo bi-frendico v tiffaniju". Kdor za vsako stvar prbija take nebuloze je pomoje še bolj skomercializiran k Sony plaza v NY.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 17. Mar. 2006 8:18

Js sem tudi za Evropo. Mislim, da so že našteti argumenti dovolj zgovorni.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Hardstyler
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: New York

Neprebrana objavaNapisal/-a Hardstyler » 17. Mar. 2006 15:57

Jas pa za Amerika. Nekaj mojih misli, zakaj so ZDA boljše od Evrope:

Evropa trenutno sooča v vedno večjo gospodarsko krizo! Evropa ima zadnje čase (oz že kar nekaj časa) zelo nizko gospodarsko rast in vedno večjo stopnjo brezposelnosti (predvsem pomebne članice EU kot so Nemčija,Italija, Francija-kjer že potekajo nemiri). Krivec za te težave je seveda globalizacija. Vse velike Evropske firme svoje proizvodne obrate selijo v države z cenejšo delovno silo (predvsem Kitajsko), ker ni sindikata in delavskih pravic ter okoljevarstvenikov (zato so Kitajska mesta tak umazana, vsa v smogu).
Žal bo v prihodnje se ta trend nadaljeval, zaradi česar se bo še dodatno v EU povečevala brezposelnost in zniževala kupna moč! V Evropi bi zaradi tega morali zniževati delavske pravice, (adijo socialna država), zmanjšati vpliv okoljevarstvenikov in drugih ugodnosti (brezplačno zdravstvo, šolstvo) , če bomo hoteli biti konkurenčni drugim državam (Kitajski, ZDA).
Hkrati EU v primerjavi z ZDA in tudi Azijskimi državami zelo malo vlaga v razvoj in znanje. Posledica tega bo, da nas bodo v razvoju prehitele celo države, kot so Kitajska, Indija, Koreja,..in pa beg možganov iz EU v ZDA!

ZDA v primerjavi z Evropo nimajo takšnih težav, predvsem zaradi ne-socialne države. imajo dosti nižjo brezposlenost in višji standard. Hkrati imajo ZDA dobre obveščevalne agencije, ki pomagajo pri pomebnih gospodarskih poslih (zato proda ameriški Boeing več letal kot evropski Airbus!) in najsodobnejšo in najmočnejšo vojsko na svetu, s katero lahko napadejo (in premagajo) vsako državo, ki ogrozi njihove (gospodarske) interese.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 18. Mar. 2006 19:33

Evropa :D
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 18. Mar. 2006 19:52

Evropa (Znotraj Unije) :D
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 20. Mar. 2006 7:53

opium napisal/-a:
Applebitecc napisal/-a:Amerika že dolgo ni več obljubljena dežela, že kar par stoletij ne več


par stoletij?
:lol:


Z mojega vidika ja, glede na to, kaj so mene vse naučil o tej deželi. :P
Tut veliko privh priseljencev, ki so bili npr. pisatelji, ne opisuje Amerike tako rožnato, kakršna mi mislimo, da je bila, ker slišmo samo to, kako se da fino uspet. Ja, sej velik jih je uspelo, ampak so se skor utopil v svojem znoju. :wink:
Je pa obljubljena dežela trenutno še vedno za ljudi, ki prihajajo npr. iz tretjega sveta, itd. Kakor je tut Evropa. :wink:
Uporabniški avatar
*Elle*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 628
Na forumu od: 27. 2. 2006
Kraj: *Big Apple*

Neprebrana objavaNapisal/-a *Elle* » 20. Mar. 2006 17:54

Švica.. :D
Nije mjesečina to što sja u noči, to su tvoje oči, pune ljubavi! R.I.P. - In Memoriam
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 20. Mar. 2006 20:55

kr.ena napisal/-a:Tole za zdaj. O tem, kako se Evropejci že 70 let nismo sposobni obranit, pa kdaj drugič. :D Zaenkrat samo- v 2. svetovno so Američani vstopili po napadu na Pearl Harbour, prej jih ni kaj dosti skrbelo. Evropo so pa osvobajali skupaj z ostalimi zavezniki- konkretno so večino Juge osvobodili partizani s pomočjo Rusov.
Trenutno si pa drznem trditi, da ne bi bilo napadov na Madrid in London, če ne bi Američani šli v Irak... zakaj že? Hvala, ker tako lepo skrbijo za našo varnost...


Zakaj so Američani tako prijazno končali balkansko klanje? Ker imajo tako zelo radi Evropo in smo se jim smilili? :roll:
Spomladi leta 91 je bil državni sekretar Baker na prijateljskem obisku v Beogradu- pri Markoviću. In je javno opozoril poredne Slovence, naj ne mislijo na odcepitev. Da se Amerika zavzema za ozemeljsko celovitost Jugoslavije in par takih floskul. Malo manj javno je pa požegnal poseg JNA, češ, to so vaše interne zadeve, bomo zamižali, vi samo zrihtajte na hitro. Takrat je bila Juga pač v ameriškem interesu...
Potem so počasi (veliko počasneje kot Evropa) revidirali svoja stališča do ozemeljske celovitosti in prijateljsko priznali samostojno Slovenijo, za katero so se ja že od vedno zavzemali :roll:
Ja, saj vem, to je diplomacija...

Zakaj so napadli Beograd? Po mojem mnenju je šla takrat vojna v glavnem h koncu, Bosna je bila razdeljena in ne bi bilo bistvene razlike tudi če ne bi storili nič. So pa pokazali, kdo je šef in kdo si upa. In da naj poredneži na Bližnjem vzhodu pazijo, komu se zamerijo.

Moj edini- malo za šalo, veliko zares- argument za naš vstop v Nato je bil, da smo edino tako varni pred ameriškim napadom... če nisi njihov zaveznik, nikoli ne veš, kdaj se jim bo zazdelo, da kršimo človekove pravice ali kaj podobnega... malo oportunistično... :D



Po pomoti sem namesto da bi citirala svoj post, celega zbrisala in uredila... v glavnem- prvi odstavek sem napisala pred kakim tednom, ostalo pa zdajle... Kokodak :oops:
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 21. Mar. 2006 7:27

No, včeraj je naša profesorca za ameriške študije, ki je bla v Ameriki 4 leta in je nardila tam doktorat povedala, da... Je Amerika za ljudi, ki so zelo poklicno ambiciozni in nadarjeni. Za to, da bi pa tam vzgajal družino ali živel eno nestresno življenje pa ni... Baje je porodniška ene 2 oz. 3 tedne samo in tam vsi cele dneve delajo in jim je večinoma to celo bistvo življenja - bit čim bolj poklicno uspešni. Baje tut nikamor in nikoli ne hodjo na počitnice, razen pol v penziji. :roll:
Pa v glavnem smo se pogovarjal, če bi šel kdo tja študirat, itd... Pa je tut par folka, ki so bli tam npr. pol leta reklo, da niti ne bi tam študirali, niti ne bi živeli tam, šli bi samo na počitnice in rajš študiral kje drugje. :D
Tok da sem včeraj dobila še ene 10 ekstra razlogov, zakaj ne bi živela v ZDA. :wink:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov