Džamija?

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Si za izgradnjo džamije?

Ne!
71
53%
Da, zakaj pa ne?!
57
42%
Da, ampak ne v Ljubljani. (Bolj primeren se mi zdi kakšen drug kraj, npr. Jesenice)
7
5%
Skupaj glasov : 135

Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 26. Dec. 2009 22:03

evva napisal/-a:
Jochie napisal/-a:draga moja, povprečen italijan slabše živi od povprečnega slovenca...

imajo tistih 1300€ plače, pri nas morda polovico tega, ampak so življenjski stroški (najemnine, zavarovanje avtomobilov, itd, itd), toliko višji, da jim je težje kot nam... :wink:


Mam sorodnike v Trstu, na Dunaju, Gradcu, Munchnu...verjemi, ni jim hudega in pri njih živi veliko več priseljencev kot pri nas (če gledava razmerje), pa sem sigurna, da ne zarad džamije. Pač standard je dejansko dost boljši kot pri nas - ti moji sorodniki se vozijo v dobrih avtomobilih, imajo super stanovanja ali hišo in normalne službe, mamo dostkrat debate na to temo kako se kje živi in verjemi, da tam dost bolje živijo kot mi tu, tko da ne klamfaj, ker maš ful pojmov nerazčiščenih. Nč ti ne pomaga končan faks (če maš sploh res končanga), če tle trobezljaš k en osnovnošolc, sori :roll: . Raj se z ženo ukvarji kot pa po cele dneve viset na ženskem forumu, očitno maš velike probleme, ker še v nobeni temi nisem zasledila, da bi komu dal normalen nasvet ali glede obleke, ličila, čustev...vse, kar ti tu pišeš so podje.avanja (čist bedna btw), tako da se lahko samo zamisliš sam nad sabo, men je itak jasno kok je ura.

Ok no če se vrnem na temo, a je kdo zanč gledu k je podmladek SDS (čreda nevzgojena) pršu do Jankviča? Kako jih je lepo vzgojil stric Zoki :D . No evo en primer recimo, Jankovič tud ni musliman, pa podpira gradnjo džamije...to samo nerazgledani ljudje mislijo, da samo muslimani podpirajo gradnjo.


evo, tole je post, napisan na enem od italijanskih forumov, in sicer danes:

Lo so è Natale e a Natale si dev'essere piu' buoni....
ma dico....
sto guardando gli affitti per andare a vivere per gli affari miei dato che nel nuovo anno avrò 27 anni ed è il caso di levare le ancore da casa dei miei....
ma facendo due calcoli... per vivere decentemente senza mettere via un soldo, calcolato macchina, affitto, spese condominiali e vitto, spendo mensilmente dagli 800 ai 900 euro al mese.... uno stipendio medio è di 1000 euro, giusto? ( anche se diciamoci la verità a volte è anche meno)... quindi non ce la faccio da sola....

domanda.... ma com'è che in italia si sta così male e nel resto del mondo i costi sono molto molto molto ridotti???
per dirvi... mensilmente a SYDNEY guadagnavo na roba media di 1800 dollari al mese e ne pagavo 750 TUTTO COMPRESO, e, funzionando perfettamente tutti i trasporti pubblici, non avevo problemi a spostarmi con 3.80 dollari a biglietto per un'intera giornata... perchèèèèèèèèèèèèèèè!!!!! qui sclero di brutto!!!! io lavoro per vivere, non vivo per lavorare!!!!... scusate lo sfogo mapoi si chiedono perchè i giovani italiani emigranti sono in aumento!!!!

da ne boš rekla, da so moje ideje iz trte izvite...če želiš, ti lahko dam tudi link do celega topica! :wink:
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Dec. 2009 0:31

Zoki krade, a i nama dade, drugi kradu a nama ništa ne daju :D Drugač je pa pomoje kr ateist, ker ga še nihče ni nikoli videl v nobeni cerkvi zarad sebe, pa verjemte, da bi se to pisal, ker mediji itak zgrabjo vse, kar lahko.
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 27. Dec. 2009 11:47

Pa? :) Ogromno nevernih praznuje Božič v smislu druženja, estetike ipd. :) nimajo vsi Božiča za nek obred, kjer se moli, je in pol gre k polnočnici. :P
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 29. Dec. 2009 4:24

Jochie napisal/-a:
evva napisal/-a:
Kar se tiče mojega nasveta tebi, ja še enkrat ponavljam raje se ukvarjaj več s svojo ženo (če jo seveda sploh imaš), kot pa da po cele dneve visiš na ženskem forumu...ampak ok, ti že veš kako pa kaj. Glede na to, da sem vidla tvoj prejšnji avatar, pa načeloma razumem zakaj se tako trudiš bit priljubljen na forumu - imaš tu verjetno več uspeha kot v real life-u med real ženskami :wink: .

Glede mojih silikončkov pa ne skrbi, sem bila v centru pozornosti že prej, brez njih, se zmer potrudm za to! :D



ne sekiraj se za moje družabno življenje, ženo imam, z njo se dovolj ukvarjam, drugače bi že šla, se ti ne zdi? kar se real žensk tiče nisem imel nikoli problemov z njimi, vedno sem bil priljubljen v družbah, morda bo dodala kakšno tudi katera, ki me je v živo spoznala na kakšnem cosmomitingu... :wink:

kar se pa nesilikončkov tiče, moški gledajo ženske z velikimi joški in tiste, ki so ploh...in verjamem, če si kot ploh prišla nekam, so buljili v tebe...

kar se pa avatarja tiče, ne vem, če so to tvoje noge, morda bi bilo lepo, če obesiš svoje noge gor, seveda brez mrežastih nogavic, da lahko vidimo celulit! :wink:



uuu ranjen ego :D

Kar se pa tistga članka tiče (nisem brala, a predvidevam o čem se gre), milijon podobnih člankov na podobno temo (jamranje o standardu itd.) lahko zasledimo tudi v naši državi, konec koncev v sedanjem času tudi v vsaki državi, tako da je limanje tega totatlno brezpredmetno. Men je dost, da vprašam folk, ki ga dejansko poznam, ki tam živi, kako živijo in mi bo vse jasno, tko da.. Vprašaj enega Bosanca če bi mu kdo ponudil, da ga odpelje iz Bosne v tujo državo živet in delat kam bi raje šel V Italijo, Avstrijo, Nemčijo ali v Slovenijo? Odgovor je jasen. In verjemi, ne zaradi tega, ker nimamo džamije . :roll:

Bubika Zoran Janković nič ne skriva javnosti, saj ima priimek tipično neslovenski, torej smešno se mi zdi, da bi kdorkoli mislil, da hoče karkoli skrivati?? Da je pa ateist, je popolnoma razumljivo, saj sta njegova starša različnih ver. Tuki morm še pripomnit zraven, da so se tisti mladi sds-ovci tako osmešili zadnjič pred celo Slovenijo, najpomembneje je pa to, da so dejansko naredili protiefekt tistemu kar so hoteli, saj je Zoran Janković po tem dogodku dobil ogromno na priljubljenosti (podobno kot Berlusconi po napadu) . Kar se pa džamije tiče, verjamem, da ima tud on nek interes od tega, kar je popolnoma logično, da je ne gradi zaradi sebe, glede na to, da ni musliman. Pa se vam ne zdi, da bi imeli tisti, ki nasprotujejo džamiji, tudi isto stvar od tega, če bi džamijo podprirali (vsaj takrat, ko so bili na oblasti) ?? Torej očitno vseeno ni vse na tem...
Se pa strinjam, da je Zoki zelo pameten fant in najsposobnejši župan LJ do sedaj :wink:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Jan. 2010 9:02

evva napisal/-a:Kot sem že McLarnovcu povedala, meni to, da sem v centru pozornosti na forumu ne pomeni absolutno NIČ, ne rabim virtualnih prijateljev, ker imam dovolj prijateljev v real life-u, za razliko od nekaterih, ki jim je računalnik, točneje forum cel lajf :roll: .
Tu sem da preberem kako mnenje, ko mi je dolgčas, napišem svojega, dam kak nasvet glede čustev, ličila, trgovine... tko da mislim, da sva si na jasnem glede tega :wink: .

Ne vem zakaj bi tekmovala s tabo kdo ima bogatejše sorodnike, zgrešil si bistvo mojega posta :roll: .

Kar se tiče mojega nasveta tebi, ja še enkrat ponavljam raje se ukvarjaj več s svojo ženo (če jo seveda sploh imaš), kot pa da po cele dneve visiš na ženskem forumu...ampak ok, ti že veš kako pa kaj. Glede na to, da sem vidla tvoj prejšnji avatar, pa načeloma razumem zakaj se tako trudiš bit priljubljen na forumu - imaš tu verjetno več uspeha kot v real life-u med real ženskami :wink: .

Glede mojih silikončkov pa ne skrbi, sem bila v centru pozornosti že prej, brez njih, se zmer potrudm za to! :D

Kar se džamije tiče, nisem muslimanka, praznujem božič, torej sem kristjanka..sem pa strpna do vseh ljudi in sem mnenja, da si vsak narod zasluži verski objekt, kjer lahko v miru in dostojno molijo. Hvala bogu, da bodo končno tudi muslimani dobili svoj tak objekt.

P.S. Zoki je car! Morm ga povabt na kavo! :twisted: :lol:


Ko človek tole prebere bi rekel, da je tole pisala ena 13-letnica... :lol:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 02. Jan. 2010 11:18

Me veseli, da sm ti tok zanimiva, temu ^^ se lahko samo sladko nasmejem :lol:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Jan. 2010 11:22

Mi 13-letnice(niti mentalno niti fizično) niso zanimive, pa glede na to da se imaš za zelo pametno, bi se lahko malo bolj resno obnašala. Žalostno.

Jaz se tudi smejem....tebi...otrok.
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
evva
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 901
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a evva » 02. Jan. 2010 11:43

Če mi imaš kaj osebno za povedat, to uredi na pm, v nasprotnem se pa drži teme, če ne želiš leteti v banovce - kolikor vem administartorji tega ne podpirajo (dobronameren nasvet ;) ). Zgrešil si bistvo teme --> tema je džamija in NE evva :wink:
Uporabniški avatar
McLarnovc
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1778
Na forumu od: 26. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a McLarnovc » 02. Jan. 2010 12:05

:lol:
...mini kikle nosjo vse, topless pa ne. Js pa vem zakaj to je...kolena majo vse...gor pa ne...
Uporabniški avatar
Liefde
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1174
Na forumu od: 11. 10. 2009
Kraj: Nizozemska

Neprebrana objavaNapisal/-a Liefde » 11. Jan. 2010 13:25

buubbika napisal/-a:A ni on zraven Srbov, ko praznujejo pravoslavni božič? Vem, da sm 1x nekaj brala, sam se ne spomnem več najbolj...


Zoran Janković, slovenski poslovnež in politik srbskega rodu.

Zoran Janković se je rodil 1. januarja 1953 v vasi Saraorci v Smederevu, kjer je preživel otroštvo.

Nato se je skupaj z družino preselil v Ljubljano,
V Srbiji, kjer je preživel otroštvo, se je rodil očetu Srbu in mami Slovenki. :D

Zasebno je župan Zoran Janković soprog Mije Janković, oče dveh odraslih sinov, Damijana in Jureta, ter ponosni dedek vnukov Valla in Julie.
"Življenje je kot ljubezen; ni lahko in mirno stanje, ampak težka in čudovita pustolovščina."
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 12. Jan. 2010 14:39

Ja, samo še to nam manjka, da se izgradi džamija :rolleyes:

Tovrsten objekt in poveličevanje njihove vere je v našem prostoru čisto odveč! Strpnost gor ali dol... ker če se ne bomo sami borili za svoj prav in prostor pod Soncem, se noben drug ne bo! In tukaj se ne gre za sam objekt, ki naj bi "gršal" okolico... ker meni osebno dol visi za okolico... gre se "interne" zadeve, ki se bodo na podlagi tega objekta širile v naši družbi.

Res ne vem, zakaj bi morali v imenu strpnosti in multikulturalizma dovoliti čisto vse... češ če ne dovoliš džamije, spadaš pod navaden odpad družbe :roll:

Če smo v večini proti (temu, med drugim, botruje tudi anketa v tej temi) naj se s tem sprijaznijo in živijo tukaj pod temi pogoji ali pa se odselijo drugam, kjer jim te ugodnosti nudijo. Bolj preprosto res ne gre!

Vedno bom mnenja, da imamo prvotni prebivalci več pravic in možnost odločanja o sprejemanju priseljencev / tujcev.

Za vse tiste multikulturnike pa samo to... zakaj jim ne bi zgradili na nase stroške džamjije, zgradil šole v njihovem jeziku... prav gotovo bi se potem počutili kot doma in bili ZELO zadovoljni prebivalci ter hvalili ugodnosti naše države. Vsi multikulturniki bi se počutili zelo PONOSNO.

Prostor za multikulturo je tam, kjer prvotnih prebivalcev ni več oz. so v manjšini - recimo ZDA!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Jan. 2010 0:06

e točno tako. ustavna pravica. in prav je tako.

globalizacija, kapitalizem in ostale 'tvorbe' moderne družbe prinesejo tudi medkulturno mešanje.

in prav je, da smo sposobni medkulturnega dialoga.
Tovrsten objekt in poveličevanje njihove vere je v našem prostoru čisto odveč! Strpnost gor ali dol... ker če se ne bomo sami borili za svoj prav in prostor pod Soncem, se noben drug ne bo! In tukaj se ne gre za sam objekt, ki naj bi "gršal" okolico... ker meni osebno dol visi za okolico... gre se "interne" zadeve, ki se bodo na podlagi tega objekta širile v naši družbi.


to ni poveličevanje nobene vere, to je pravica vsakega posameznika.
slovenčki se bomo morali za ohranitev svoje kulture začeti boriti na drugačne načini. dosti bolj nam grozi amerikanizacija kot karkoli drugega.
ko bomo končno prerasli cankarjanske komplekse majhnosti se bomo začeli zavedati, da sami iztrebljamo svojo kulturo, bomo sposobni sprejemati tudi druge. najstniki kmalu ne bodo znali več govorit normalne slovenščine, z đamijo ali brez.
interne zadeve. jebemu. sliši se kot da gre za neko podtalno teroristično organizacijo.

Res ne vem, zakaj bi morali v imenu strpnosti in multikulturalizma dovoliti čisto vse... češ če ne dovoliš džamije, spadaš pod navaden odpad družbe Rolling Eyes


kot rečno. đamija ni VSE. đamija je tisto minimalno kar se lahko v slovenskem prostoru omogoči. đamija je pravica. tako kot je pravoslavna cerkev pravica in tako kot je katoliška cerkev obveza na vsakem večjem hribčku.

Za vse tiste multikulturnike pa samo to... zakaj jim ne bi zgradili na nase stroške džamjije, zgradil šole v njihovem jeziku... prav gotovo bi se potem počutili kot doma in bili ZELO zadovoljni prebivalci ter hvalili ugodnosti naše države. Vsi multikulturniki bi se počutili zelo PONOSNO.


vidim, da si zlo ponosna nase, ker ti ne spadaš med t.i. 'medkulturniki'(mimogrede, to sploh ni beseda, ti ponosna predstavnica rodne grude).

đamija torej bo. be affraid! be verrrrry affraid!
Uporabniški avatar
inaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1576
Na forumu od: 9. 11. 2005
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a inaa » 13. Jan. 2010 22:44

naključje? :wink:
Zivljenje je piskotek!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 14. Jan. 2010 0:56

zdaj se bodo pa katoliki lahko spomnili, da bi se šli človeka-bombo.... :D

polna džamija, vletiš noter...za narodov blagor.... :lol: :lol: :lol:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 14. Jan. 2010 11:35

ni dvakrat za rečt, da ne bo tako.

če malo po zgodovini pobrskaš, so imeli katoliki ravno tako butaste načine vcepljanja vere in širjenja idej, če ne celo bolj, kot t.i. islamski skrajneži.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron