Afera Patria

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 03. Sep. 2008 22:29

Opis ni potreben ... če berete še kaj drugega kot Novo in gledate kaj drugega kot Rebelde, ste morali naleteti na to temo. :wink:

Mnenja?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 03. Sep. 2008 22:38

jst mislim da bo šla ta naša slovenija kmalu v k****! namesto da bi bli lepa srečna majhna državica (ja, ja in my dreams :D) moremo delat take scene :? sej je skoraj vsak dan v novicah nova zgodba ki vsebuje politike in ves čas se neki kregajo :( in vsi delajo samo za svojo rit! :evil:
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 03. Sep. 2008 22:41

jst sm pri tej patrii precej zmedena.sploh ne vem komu bi verjela.Po eni strani se mi zdi Janša lih en tak kaveljc za take stvari počet, po drugi strani pa mi ni jasno kako lahko predvidevajo na podlagi nekih po mojem mnenju neumesnih dokazih, teli finci.
vsekakor pa upam, da se tole razišče in v primeru dejanske korupcije, udeležence primerno tretira, tako kot vse ostale ki se ukvarjajo s takimi nelegalnimi posli.
se je p aže takoj vedelo, da bodo s temi patriami mučke. :?
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 03. Sep. 2008 23:05

ja jaz sem tudi precej skeptična glede tega. sicer pri nas nič ni več nemogoče in žal se take svinjarije vsakodnevno dogajajo pred našim nosom..ampak vseeno mi malo sumljivo, da je to ravno pred volitvami ven prišlo :gruebel:
brez dokazov vsekakor nihče nič ne more kr pač ne mormo nikomur vrjet na lepe oči..
nisem privrženka janeza janša in upam si trditi, da je zmožen česa takega.. vrjamem tudi, da si finci nebi česa takega kr tak izmislili. ampak vseeno..
bomo vidli kaj bo. zihr bo pestro.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
Uporabniški avatar
gemini
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1680
Na forumu od: 8. 9. 2004
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a gemini » 03. Sep. 2008 23:40

Men je to s tem J tok smešno, da ni za verjet :rofl:
Ne pravim, da ni nujno, da Janša ni imel nič s tem, ampak C'mon... na podlagi črke J v dokumentih pač ne morš tirdit takih stvari.
Ko odvržeš vso strast
in me prideš nežno krast
tvoji poljubi z dlanmi kot bi mi
ustavil čas in že se dani (Neisha)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 04. Sep. 2008 8:06

Takole, dejstvo je, da je Finska s svojo protikorupcijsko komisijo ena najmočnejših v Evropi. Je konsistentna, vztrajna, kredibilna in predvsem zaupanja vredna. Ker delujejo na podlagi dokazov, ne pa bila-rekla.

S tem, ko je JJ izjavil, da je to "predvolilna poteza", si je skopal jamo. Vse bi bilo bolj kredibilno od tega. To ima od kredibilnosti samo -bilnost. DEbilnost.

Skratka: verjamem fincem.
Imaš, da me vikaš!
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 04. Sep. 2008 10:07

Predvolilna poteza? Kaj, so naši Fince našuntali? Dajte no, sej so resna država. To se kaže že po tem, da se stvar preiskuje, ne pa tako kot pri nas, ko naredijo vse, da jo pometejo pod preprogo. Če imaš čisto vest bi hotel, da se zadeva razišče in da se tvoje ime opere!! In to čim prej, še pred volitvami. Ne pa da zadeve otežuješ, zavlačuješ in ukinjaš preiskave.
Da ne bo pomote, vsak je nedolžen, dokler se mu krivda ne dokaže, ampak tak odnos ni za nikamor.
Pa še to, na Finskem govorij o aferi, ki lahko močno škoduje ugledu Finske kot nekoruptivne države, pri nas pa govorijo o predvolilnih potezah... In želijo ukinjati protikorupcijsko komisijo. Pa se vidi, kje kdo stoji.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 04. Sep. 2008 10:42

Najboljš je, da nas zj v tujini poznajo po tej sceni s Patrio in po tem, da je nekdo pred lokalom nekoga ubil.
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
cioccolatina*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 26. 9. 2007
Kraj: Obala in Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cioccolatina* » 04. Sep. 2008 12:10

*purple* napisal/-a:jst sm pri tej patrii precej zmedena.sploh ne vem komu bi verjela.Po eni strani se mi zdi Janša lih en tak kaveljc za take stvari počet, po drugi strani pa mi ni jasno kako lahko predvidevajo na podlagi nekih po mojem mnenju neumesnih dokazih, teli finci.
vsekakor pa upam, da se tole razišče in v primeru dejanske korupcije, udeležence primerno tretira, tako kot vse ostale ki se ukvarjajo s takimi nelegalnimi posli.
se je p aže takoj vedelo, da bodo s temi patriami mučke. :?


popolnoma se strinjam s komentarjem. ne zdi se mi pravično, da tej dokumenti oziroma viri, o ketrih govori novinar ne pridejo v javnost, ker tako v bistvu ne vemo pri čem smo in bomo dali prav nekomu, vendar to ne bo objektivno presojeno, ker ne poznamo ozadja zadeve.
in še nekaj mi ni res jasno... zakaj bomo mi imeli 135 teh vozil, če jih ima finska 62 pa je dosti večka od nas?
A natural good vibration
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 04. Sep. 2008 13:27

cioccolatina* napisal/-a:in še nekaj mi ni res jasno... zakaj bomo mi imeli 135 teh vozil, če jih ima finska 62 pa je dosti večja od nas?

Zaradi podkupnin. ;)
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
cioccolatina*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 26. 9. 2007
Kraj: Obala in Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a cioccolatina* » 04. Sep. 2008 13:54

ja... ok... to je eno... sam meni vseeno res ni logično kako pa morda kdo, ki bi imel moč to ustavit, si ni vsaj zbunu da bi meli manj vozil...
res en štekam teh ljudi..
A natural good vibration
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 04. Sep. 2008 14:24

Orožje smo dolžni nabavljati, saj smo vstopili v NATO. Že tako naj bi bila Slovenija okarana, ker ne spoštuje pogodbe, nabavili naj bi namreč premalo.
Podkupnin sigurno ni bilo, vsaj ne pri Janši in Erjavcu.....
Kos vsa leta ne počne drugega kot to, da blati Janšo, na to karto igrajo Cvikl, Golobič...Stalinistične metode. Je že Slavoj Žižek(LDS) pred leti rekel, da je Golobič slovenski Stalin.
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 04. Sep. 2008 14:27

cioccolatina* napisal/-a:in še nekaj mi ni res jasno... zakaj bomo mi imeli 135 teh vozil, če jih ima finska 62 pa je dosti večja od nas?

Ker smo si izvolili članstvo v NATO-tu in smo dovolčjšne p***, da se ne znamo zase postavit.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 04. Sep. 2008 15:42

Meni je zelo zanimiv podatek, da ta afera ni spremenila javnega mnenja o Janši. Tisti, ki so bili že prej proti njemu, so zdaj še vedno, tisti, ki pa mislijo, da se je nevemkdo spravil na njega, si to mislijo še naprej.

BTW danes sem brala en komentar nekje, v Financah se mi zdi, da je povod za razkritje prišel iz Amerike. Kao da ne marajo toliko Janše, še bolj pomemben razlog je pa, da je bila na razpisu izbrana patria in ne neko konkurenčno podjetje iz Amerike.

Moje mnenje...kaj pa vem. Naj pokažejo dokumente, da bomo lahko ločili dejstva od obrekovanj. Pol si bomo pa vsi lahko ustvarili mnenja...nekaj ugibati in se iti, kdo komu verjame, se mi zdi brezveze.

Pa tudi, da Golobič ve, kaj je v baje zaupnih dokumentih, je smešno. Pol pa on govori o korupciji...naj pove, kako je sploh prišel do dokumentov. Pa da se celo pravni strokovnjaki ne morejo odločiti, ali protikorupcijska klavzula velja za Patrio ali ne, neki izvajalci, pa podizvajalci, je smešno.

Mah cela afera je butasta...naj pokažejo dejstva, pol bomo pa lahko malo več "menili" o tem.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 04. Sep. 2008 15:47

To si je Janša sam naštimou :D
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov