12 urni delavnik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 24. Mar. 2009 14:45

^^Ooooh, pa kaj te matra, no? Lahko piše v narečju, nobene druge ne moti, dokler je razumljivo, ne vem zakaj mora tebe?
Ne govorimo o enem primeru, govorimo o ljudeh na splošno. In ljudje smo različni. Ti se ne želiš seliti, prav. Nekatere od nas pa bi se, če bi bile čez mejo bolj srečne. In otrok, pa naj bo pri dveh letih (ko mu je pravzaprav še vseeno) ali pri 18 bo seveda imel besedo pri tem. Tud mi smo se selili, zamenjala sem sošolce, izgubila nekaj prijateljev, a sem dobila nove! Življenje gre naprej in sreče ne določa kraj bivanja, določa si jo vsak sam. Vsak naj razmišlja po svoje, se pa strinjam z red_rose da ambicioznost in želja po uspehu vrtita svet naprej.
Nihče ni napisal, da morajo šivilje pri svojih 50. oditi v tujino. Govorimo o izobraženih mladih ljudeh. Pa ni treba vsem v tujino - že na drugem koncu države lahko najdeš službo, a nekaterim je vse kar ni v radiju 10 km predaleč. George, dobro napisano. Kritike pa prezri - pritoževanje čez državo je tako ali tako eden od nacionalnih športov.

Matjaž - oprosti, moram: Ne želim zapustiti staršev, punce in Slovenije. Upam, da boš srečen v rodni deželi, vsekakor pa ne pozabi na sklanjatve - so zelo pomembne v jeziku prelepe Slovenije. :wink:
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Mar. 2009 14:58

Me zanima, a se eni vsaj prepoznate v Georgevem postu?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 18:14

kalanhoja napisal/-a:Nismo na vaših koncih ampak na forumu. Mlad lahko gre v tujino ja, a tukaj je bilo govora o ženski, ki ima 2 otroka in je ostala brez službe in ne o eni, ki je ravno končala faks.
In kako ti zdaj skrbiš, da ne bo krize, če kdaj izgubiš službo?
In moj fotr je imel pri 50ih najstarejšega otroka starega 10let! Ne vem a imajo pri vas otroke pri 15ih, da imajo pri 50ih že vse polnoletne.


Nisem še v službi, ko pa bom nameravam del svojega denarja privarčevati za kake slabe čase.

No, folk nej kaj jambra (ja, tak sem spet napisala, and I don't care), js ne nameravam. Bom raje poskrbela, da bom živela tako kot hočem, ne pa klela čez državo.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 21:54

Skrat potepuh napisal/-a: In otrok, pa naj bo pri dveh letih (ko mu je pravzaprav še vseeno) ali pri 18 bo seveda imel besedo pri tem. Tud mi smo se selili, zamenjala sem sošolce, izgubila nekaj prijateljev, a sem dobila nove! Življenje gre naprej in sreče ne določa kraj bivanja, določa si jo vsak sam. Vsak naj razmišlja po svoje, se pa strinjam z red_rose da ambicioznost in želja po uspehu vrtita svet naprej.
Nihče ni napisal, da morajo šivilje pri svojih 50. oditi v tujino. Govorimo o izobraženih mladih ljudeh. Pa ni treba vsem v tujino - že na drugem koncu države lahko najdeš službo, a nekaterim je vse kar ni v radiju 10 km predaleč. George, dobro napisano. Kritike pa prezri - pritoževanje čez državo je tako ali tako eden od nacionalnih športov.


In otroka sploh ne smeš preseliti v tujino, če se s tem ne strinja partner. Kolegica dela v tujini, a ker ji partner ni podpisal, da lahko otroka pelje s seboj ga je morala pustiti tukaj.
Drugače pa tukaj ne govorimo o izobraženih mladih ljudeh, ker ne govorimo o nas, ki pišemo tukaj, ampak na splošno o problematiki s katero se nekateri trenutno srečujejo, ko propadajo naše firme. Najprej smo govorili o 12 urnem delovniku, nato pa o skrajšanem delovnem času, ker se je vse obrnilo ravno drugače.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 21:58

*mala* napisal/-a:Nisem še v službi, ko pa bom nameravam del svojega denarja privarčevati za kake slabe čase.


No ko boš v službi pa govori kako varčuješ za hude čase, za penzijo, pokrivaš kredite in plačuješ vse tekoče stroške za družino.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 22:00

^^ Z veseljem ti napišem poročilo takrat :D pa jemanje ogromnih kreditov je zame itak neumnost.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 22:02

*mala* napisal/-a:No, folk nej kaj jambra (ja, tak sem spet napisala, and I don't care), js ne nameravam. Bom raje poskrbela, da bom živela tako kot hočem, ne pa klela čez državo.
Ko boš invalid (pa srčno upam, da nikoli ne boš) in te bodo vrgli iz službe, ker ne boš sposobna za delo, upokojili te pa ne bodo, ker še vedno smatrajo, da kaj bi pa lahko delala, a te nihče ne zaposli, ker lahko dobijo nekoga, ki ni invalid, boš pa videla kako boš klela državo. Dokler ti pa omogoča štipendijo, delo preko servisa, starši pa streho nad glavo in hrano pa ne govori, ker si premalo probala, da bi vedela kaj lahko država ne nudi.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 22:06

^^ Koliko je ljudi, ki so invalidi? In koliko je ljudi, ki se sam pritožuje? Mislim, da je drugih vsaj 1000× več.

Mislim, da ene premalo gledate pimerjavo z drugimi državami. Pri nas je zastonj šolstvo, zdravstveno zavarovanje. Si predstavljate, da bi morale še za to šparat? Da gre vaš otrok lahko na najboljšo šolo, da greste lohk k zobarju, kaj šele na operacijo.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Mar. 2009 22:07

kalanhoja napisal/-a:
*mala* napisal/-a:Nisem še v službi, ko pa bom nameravam del svojega denarja privarčevati za kake slabe čase.


No ko boš v službi pa govori kako varčuješ za hude čase, za penzijo, pokrivaš kredite in plačuješ vse tekoče stroške za družino.



hahahh..najbolj smesni od vseh ste mi ljudje ki mislite, da bodo cist vsi meli slabe place, ker mogoce vi niste meli srece :D kako ves da ne bo mela *mala* ful dobre sluzbe z odlicno placo? no, jst jo bom sigurno mela, tk da se pridruzujem mnenju o varcevanju (bom nalagala u nepremicnine). poglej mal okrog sebe, pa bos vidla, da kljub tvojemu pesimizmu obstajajo ljudje ki majo dejansko dovolj in prevec denarja. a mislis da so oni kaj vec?! ne, cist navadni ljudje so, kot vsi mi na tem forumu =)

:P :P :P

invalidnost izvzemam ker je drugacna situacija...o cem sploh bi se naj govorilo zdej v tej temi? :D
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Mar. 2009 22:09

nasploh bi vsem rekla - mal vec zaupanja v svoje sposobnosti, in predvsem optimizma, ne bi cist nobenmu skodlo. pa zadajte si cilje ljudje, ne samo jamrat in se potapljat v neke crne misli...svet je lep in poln priloznosti, samo iz neba pa ravno ne skacejo pred nas na cesto :)
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 22:17

*mala* napisal/-a:^^ Koliko je ljudi, ki so invalidi? In koliko je ljudi, ki se sam pritožuje? Mislim, da je drugih vsaj 1000× več.

Mislim, da ene premalo gledate pimerjavo z drugimi državami. Pri nas je zastonj šolstvo, zdravstveno zavarovanje. Si predstavljate, da bi morale še za to šparat? Da gre vaš otrok lahko na najboljšo šolo, da greste lohk k zobarju, kaj šele na operacijo.


Ni tako malo invalidov kot misliš pač ne delaš v takšnem krogu ljudi. In če bi bil eden sam bi bilo žalostno, da ga država tako izloči!
Pri nas zdravstveno zavarovanje ni zastonj, zobozdravnik ni zastonj in zdravstvo ni zastonj. Pregled sem si morala plačati sama, če ga ne bi, me najbrž danes ne bi bilo več med živimi.
Ne govori za druge, če je bilo tebi do zdaj vse lepo postlano. Enim ni. Ko boš doživela nekaj grenkih izkušenj na račun življenja boš gledala drugače.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Mar. 2009 22:29

red_rose,... ti lahko takole naivno nakladaš, če bi bila pa 50letni nepismeni invalidni Zamejski Slovenec brez ene noge in s šestimi predšolskimi otroki od katerih vsak živi s svojo materjo v hiši, za katero kredit odplačuješ ti, bi pa videla, kako krute so v resnici razmere v Sloveniji.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 22:38

red rose jaz mam dobro službo, dokaj dobro plačo in sem proti velikim kreditom kot je tukaj ena omenila, ampak kredit moraš vzet, če si hočeš kupit stanovanje. Poleg vsega moraš biti dovolj kreditno sposoben, da ga sploh lahko dobiš. In če se mi slučajno zgodi, da izgubim službo, kar je danes povsem možno. Kdo bo potem to odplačal, če je tako vse enostavno?
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 22:40

ana27 napisal/-a:Ne govori za druge, če je bilo tebi do zdaj vse lepo postlano. Enim ni. Ko boš doživela nekaj grenkih izkušenj na račun življenja boš gledala drugače.


Lej, ne veš kak je blo meni lepo postlano oz. kak ne. In nimaš pojma kakšne grenke/negrenke izkušnje imam js glede življenja.

Vem pa, da imam toliko ponosa, da dokler sem zdrava in sposobna za delat, se ne bom pritoževala kak mi je hudo, ker sem si sama kriva, če mi dolgotrajno finančno stanje ne ustreza.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
ana27
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 890
Na forumu od: 13. 3. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ana27 » 24. Mar. 2009 22:44

*mala* napisal/-a:
ana27 napisal/-a:Ne govori za druge, če je bilo tebi do zdaj vse lepo postlano. Enim ni. Ko boš doživela nekaj grenkih izkušenj na račun življenja boš gledala drugače.


Lej, ne veš kak je blo meni lepo postlano oz. kak ne. In nimaš pojma kakšne grenke/negrenke izkušnje imam js glede življenja.

Vem pa, da imam toliko ponosa, da dokler sem zdrava in sposobna za delat, se ne bom pritoževala kak mi je hudo, ker sem si sama kriva, če mi dolgotrajno finančno stanje ne ustreza.


Očitno lepo, da si takšnega mnenja. Predvidevam, da se nikoli nisi srečala z hujšo boleznijo. In veš, vsak ni zdrav in sposoben za delat in teh ne smemo zanemariti.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov