12 urni delavnik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 9:34

GeorgeConstanza napisal/-a:Zelo dober prijatelj dela v enem najuspešnejših slovenskih podjetij in pravi, da ga vedno nasmeji, ko pridejo sveže diplomirani 23 letniki na razgovor za službo in je niso pripravljeni sprejeti za manj kot 1.500 neto. Seveda potem raje zaposlijo nekega tujca, kot pa domišljavega mulca.


S tem se pa strinjam. To so previsoki cilji. Ampak mi govorimo o plačah 500 neto in o tistih, ki jih mečejo na cesto.
Uporabniški avatar
*zverinica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 10. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *zverinica* » 24. Mar. 2009 10:49

GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.

Preziram ljudi, ki jamrajo kako so ubogi, ko vse kar jim je za storiti je sesti za internet in poiskati nekje eno službo. Sam sem v zadnjem mesecu posredoval odlicno zaposlitveno priloznost 8 jamrajocim sveze diplomirancem, ki so jo zavrnili samo zaradi tega, ker je to delo v Vzh. Evropi (se vedno EU) in ne v Spaniji ali Nemciji in da oni pa res ne bi zapostili toplega doma za celo leto. In oni se kar veselo jamrajo kako jim je tezko in so bogi, ker ne dobijo sluzbe. Cez 5 let ko bodo oni jamrali, da je 1000 neto premalo , in bom jaz imel 3.000 neto (zaradi te nekaj letne izkusnje), bom pa poslusal ocitke, kako sem dobil sluzbo po zvezah. :roll:

Malo več samoiniciativnosti in poguma pa ne bo nič hudega. Nekateri plujejo po oceanih z orehovimi lupinami v Evropo, ne da bi vedeli, kaj bodo sploh delali, če seveda preživijo pot.

Zelo dober prijatelj dela v enem najuspešnejših slovenskih podjetij in pravi, da ga vedno nasmeji, ko pridejo sveže diplomirani 23 letniki na razgovor za službo in je niso pripravljeni sprejeti za manj kot 1.500 neto. Seveda potem raje zaposlijo nekega tujca, kot pa domišljavega mulca.

Oddaja Trenja (populistična jedača za množice na nivoju Jerry Springerja) pa tudi veliko pove o miselnosti "pridnih" slovenskih delavcev, ko odpuščena delavka iz Mure reče:"Zakaj bi se dodatno izobraževala za prekvalifikacijo, če mi potem nihče ne garantira službe?"
Jah res ne vem, zakaj si se sploh rodila, če ti ni noben garantiral, da boš doživela 70 let...

Razumem, da nekateri res nimajo možnosti dostojnega življenja in jim je potrebno pomagati. Mladi - studentje, imajo predvsem v Sloveniji neverjetno lagodno zivljenje. V nobenih drugih drzavah ne poznajo studentskih bonov, studentskega dela (razen HRV), pa pridejo cez studij v povprečju 3 leta prej kot mi.
Lahko bi nekatere ugodnosti omejili res na tiste, ki te ugodnosti zares potrebujejo, ostalo pa namenili starejsim zares socialno ogrozenim primerom (nezaposljivi delavci, starejsi itd.).

Posploševanje, da obstajajo samo revni in bogati pa je v Sloveniji smešno. Dal sem čez kar nekaj sveta (bogati zahod in tranzicijski vzhod) in Slovenija je zagoto država, ki ima najmanj izrazite razlike med bogatimi in revnimi razredi in kjer srednji razred dejansko obstaja.

In bom še enkrat poudaril, da vem da v Sloveniji obstajajo ljudje v stiskah katerim je treba pomagati. Vendar pa ta stevilka bi bila lahko precej manjsa, ce bi obstajalo malo vec samoiniciativnosti pri ljudeh in ce bi malo bolj racionalizirali socialne transferje. Take tezave kot jih ima Slovenija, ima vsaka razvita drzava (cca. 10% revscine v povprecju), vendar pa mislim, da bi res lahko to stevilko zmanjsali vsaj za 1/3.

Nikoli, res nikoli pa ne bomo imela sistema, kjer bo 100% ljudi srecnih in zadovoljnih s svojim zivljenjem


:gut:
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 10:51

kalanhoja napisal/-a:
GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.


Ti bi zapustila otroke in šla delat v tujino :eek: :eek:


Takoj ko prideš z faksa, izkoristiš delo v Evropi. Sej je napisal mladih. In večina mladih nima že med faksom otrok.

GeorgeConstanza- super napisano!
(sam eni bodo še zmeri oporekal vsakemu stavku...)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 24. Mar. 2009 10:54

GeorgeConstanza napisal/-a:Saj ti ni treba ostati na tujem celo življenje.
Greš za leto ali dve, da dobiš izkušnje in da te podjetje hoče zaposliti za lep denar, kljub temu da ti konkurira poceni studentska delovna sila.

Vsak bi moral vsaj poizkusiti narediti nekaj, da mu bo življenje na dolgi rok prijazno in uspešno (v kateremkoli smislu že). Jaz sem pač izbral to možnost, ker ne želim živeti pri starših z 800€ plače do svojega 35. leta. Pa še žuri so povsod boljši kot v SLO.


Jaz pa ne mislim zapustiti starše sedaj, ko me oni potrebujejo, ker so mi v času študija stali ob strani. Ne želim zapustiti punco. Ne želim zaradi žuranja pri 35ih zapustiti Slovenijo. Želim pa si ustvariti dom in družino v moji rodni deželi Sloveniji.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 11:00

*mala* napisal/-a:
kalanhoja napisal/-a:
GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.


Ti bi zapustila otroke in šla delat v tujino :eek: :eek:


Takoj ko prideš z faksa, izkoristiš delo v Evropi. Sej je napisal mladih. In večina mladih nima že med faksom otrok.


Kar jaz vem je sanjaanja napisala za kolegico, da ima dva otroka!!
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 11:02

Pa sej George ni hotel povedat, da zdej takoj vsi v tujino letet. Sam da trapast, da folk jambra. Vsak si kroji svoje življenje. In če ne izkoristi kakšne možnosti za boljše življenje, naj za to ne krivi državo.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Mar. 2009 11:10

jp..se strinjam. in meni je tut smesno kako vsi tarnajo...js sm bla vzgojena da nism ''povprecna'' in sm cist 100% prepricana da bom tako dolgo vztrajala v razlicne smeri, da bom nekak dosegla to kar si zelim (beri: visoka placa in sluzba v kateri bom res uzivala). pa cetud mi zdaj 249238 ljudi hoce zbit moralo (to, kar ljudje tako radi delajo..komentirajo: a si nora , to se ne da, sej bos vidla ko bos tako dalec, blablabla...) haha!. me prav malo briga kaj si mislijo tisti, k niso nc dosegli :D ..okrog sebe mam ljudi, ki so uspeli, se fant je v letu odkar sma skup dosegu ogromno placo za svojo prvo zaposlitev, cilje ma pa se dosti visje...tako da..pac - nizki cilji - mali dosezki...visoki cilji in veliko volje - visoki dosezki...in mislim da predvsem tega v sloveniji ljudem manjka - ambicioznosti..ce jo pa ze majo, pa prehitro obupajo..in tu se tut povezuje s tistim v tujino it - ja, tut to je nekaterim zlo tezko, treba je pac nekatere stvari zrtvovat..
no bomo vidli cez 10 let :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 11:13

en OT: red_rose, a ne dela tvoj fant v podjetju svojih staršev? Ne vem, od kje imam to idejo.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 24. Mar. 2009 11:17

kalanhoja napisal/-a:
*mala* napisal/-a:
kalanhoja napisal/-a:
GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.


Ti bi zapustila otroke in šla delat v tujino :eek: :eek:


Takoj ko prideš z faksa, izkoristiš delo v Evropi. Sej je napisal mladih. In večina mladih nima že med faksom otrok.


Kar jaz vem je sanjaanja napisala za kolegico, da ima dva otroka!!


A otroci so pa privezani na rodno grud?

Pa ni mi treba zdaj pisat nazaj zgroženega odgovora, da kako sploh lahko pomislim na to, da bi otroka mučila s selitvijo. To je samo slovenska posebnost, da človek živi v isti hiši od dneva, ko je prišel iz porodnišnice, pa do bridke smrti. V drugih državah je selitev zaradi službe nekaj povsem običajnega.
Uporabniški avatar
red_rose
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2239
Na forumu od: 12. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red_rose » 24. Mar. 2009 11:19

*mala* napisal/-a:en OT: red_rose, a ne dela tvoj fant v podjetju svojih staršev? Ne vem, od kje imam to idejo.


neee! je cist v drugi stroki kot starsi :wink: si je mogu kr sam prisluzit reference da je dobil to svojo sluzbo, ker je pac ze od nekdaj zlo pridn :) je pa njegov oce tut zlo uspesen mozakar, in je vzgojil svoja dva otroka v takem duhu...ceprav majo ful denarja, nista nikol kar tako NICESAR dobila..fantu ze od osnovne sole dalje ne financirajo NICESAR!! to mi je res ena najboljsih stvari v njihovi druzini..res so tak primer ''uspesne druzince'', k zna vzgojit otroke :)
na primer ko sta bla mala sta mogla za vsakih 10SIT nekaj pomagat...ma res, mogoce celo pretiravanje, ampak zdej se je pokazalo kako je to vse blo pravilno :D
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 13:11

*mala* napisal/-a:Pa sej George ni hotel povedat, da zdej takoj vsi v tujino letet. Sam da trapast, da folk jambra. Vsak si kroji svoje življenje. In če ne izkoristi kakšne možnosti za boljše življenje, naj za to ne krivi državo.


Si mislila napisat jamra???
Me zanima kako bi ti šla v tujini delat, če bi te pri 50ih vrgli iz firme, doma pa bi imela nepreskrbljene otroke, moža, hišo in po možnosti še kakšne bolne starše, nepoplačane kredite, ...
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 13:16

jullia_ napisal/-a:A otroci so pa privezani na rodno grud?

Pa ni mi treba zdaj pisat nazaj zgroženega odgovora, da kako sploh lahko pomislim na to, da bi otroka mučila s selitvijo. To je samo slovenska posebnost, da človek živi v isti hiši od dneva, ko je prišel iz porodnišnice, pa do bridke smrti. V drugih državah je selitev zaradi službe nekaj povsem običajnega.


Jaz gledam kako je v Sloveniji in ne kako je drugje po svetu, ker živim tukaj, plačujem davke tukaj in sem navajena na našo kulturo.

Nikakor pa ne bi svojim otrokom zaradi svoje sreče vzela vseh prijateljev, sošolcev, sorodnikov,...
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 24. Mar. 2009 13:19

kalanhoja napisal/-a:Nikakor pa ne bi svojim otrokom zaradi svoje sreče vzela vseh prijateljev, sošolcev, sorodnikov,...
Bravo :) Bomo videli kakšnega mišljenja bodo ostali čez 10 let, ko bodo imeli otroke in kup drugih obveznosti čez glavo. Ja, ja, tudi sama sem sanjala, ko sem bila mlajša, realsnot je pa druga.
Ne vem kaj nakladate tukaj, če nimate izkušenj. Oglasi naj se tisti, ki je zaposlen in ki si sam služi kruh in po možnosti v tujini.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Mar. 2009 13:21

(na naših koncih se pač izgovori jambra- big deal).

Je bilo lepo napisano, da greš mlad lahko v tujino, no tudi starejši, ampak to dvomim da kdo. Sploh pa si že prej poskrbiš, da ne bo, ko boš (če boš) brez službe, kriza. Pa pri 50ih so otroci verjetno že precej odrasli. Če so vsaj nad 18 lahko kakor toliko poskrbijo zase. Mož isto.

Otroci se navadijo na novo okolje precej hitro, večji problem so ponavadi starši.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 13:46

Nismo na vaših koncih ampak na forumu. Mlad lahko gre v tujino ja, a tukaj je bilo govora o ženski, ki ima 2 otroka in je ostala brez službe in ne o eni, ki je ravno končala faks.
In kako ti zdaj skrbiš, da ne bo krize, če kdaj izgubiš službo?
In moj fotr je imel pri 50ih najstarejšega otroka starega 10let! Ne vem a imajo pri vas otroke pri 15ih, da imajo pri 50ih že vse polnoletne.

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron