12 urni delavnik

Vse o politiki od svetovne do domače

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 19. Mar. 2009 22:21

cvetkaaa napisal/-a:
Skrat potepuh napisal/-a:
Js za nas (starša sta zaposlena in dobita skupaj 4000 eur na mesec z otroškimi dodatki + 2 študenta, dijakinja, ki ji je treba plačevat dijaški dom+ šoloobvezen otrok) in mislim, da pripadamo srednjemu sloju


Res me zanima kje starša delata, da toliko zaslužita.
Pri nas jaz zaslužim 600 eur, mama 500 , oče 700, fant 800, babica je v domu za ostarele, ki stane okrog 900 eur, od tega ima 400 eur penzije, razliko 500 eur je potrebno doplačati.


Oba mata narejen faks, oči je bil študent, ko sta se poročila, mami ga je naredila letos. Imata (za moje pojme) precej navadne službe - mami je računovodkinja in zasluži precej malo, oči elektro inženir, ki pa ma zaradi svoje pridnosti kr visok položaj v firmi. Smo 4 otroci, ki se še šolamo, zato dobimo tut otroški dodatek. Starša nas od malega učita odgovornega ravnanja z denarjem, predvsem pa to, da se je treba učiti in maksimalno potruditi za vsako stvar. Js ju občudujem, ker vem, da bi si lahko izbrala precej lažjo pot (kot npr. kdo drug iz žlahte) pa si je nista in zdej se vidi sadove njunega dela. In kaj delate vi, če smem vprašat?

No, da ti odpišem še na zgornji post: Glede sociale je jasno, da se strinjava, glede frizerk pa priznam, da ne vem dosti, najbrž semprehitro sklepala po prijateljici, ki pa ima svoj salon, tako da najbrž zasluži neprimerno več.
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 19. Mar. 2009 22:24

Jaz sem frizerka, mami je v trgovini, oče je v eni firmi v kontroli, fant pa v komerciali.
Če dobro pomislim nihče ne dela na normo in za strojem. Fant pa ima končan faks, ostali srednjo šolo.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 19. Mar. 2009 22:33

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:34, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Skrat potepuh
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 15. 1. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Skrat potepuh » 19. Mar. 2009 22:55

Vseen se splača - če ne drugega so take službe bolj za ziher. Če pa narediš npr. računalništvo al pa kej takega si pa itak na konju... Ja, situacija se bo izboljšala, boš vidla.

Kaj pa je blo v Trenjih? Ne gledam televizije ponavad (haha, k d je bolš viset tle gor :D ).
Povej mi o sanjah četudi so grešne,
zaupaj mi želje četudi so smešne.
(Feri Lainšček)
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 19. Mar. 2009 23:04

:)
Zadnjič spremenil lelija, dne 21. Avg. 2009 1:33, skupaj popravljeno 3 krat.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 20. Mar. 2009 6:20

Mislim, da najhujši strokovnjaki ne upajo napovedati kdaj bo bolje. Bolje pa bo, če ne prej, potem ko se vse sesuje - logično.
Uporabniški avatar
nikaragua
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 506
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a nikaragua » 20. Mar. 2009 8:57

no jez sm ful iz rokodelske druzine in bi rekla kokr vidm tkole: tetica moja je frizerka in zasluz v lassani 500€ ampak ker je pac pridna in se full dela poleg privat pa men pomaga dost in tko dobi bliz 1000€ na mesec
fotr pa mtka masta pa tut usak svojo dejavnost tko k jez pa pac mamo kokr si zasluzmo

tko da ce se pac delas kej vec k 8 ur na dan si lohka zasluzes kr lepo placo.

kr se tice pa racunalnistva pa informatke... so lepe sluzbe nerecm sam mors met pa ornk razvito logiko pa tut pr studiju ti dlih ne pomaga sam pridnost! mors bit kr pametn
drgac pa zdele edino prespektivno je telekumunikacije pa zavarovalništvo
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 20. Mar. 2009 22:24

nikaragua napisal/-a:tko da ce se pac delas kej vec k 8 ur na dan si lohka zasluzes kr lepo placo.


Ampak ni način, da bodo eni delali po 12 ur na dan, nekateri bodo pa brez službe. No pa nisem hotla o tem, ampak da lahko nekdo dela več kot 8 ur na dan, če nima otrok in pa doma bolnih staršev za katere mora skrbet. Drugače pa ne vem koliko so firme pripravljene plačevati kakšne nadure kar tako, ker bi pa ti delal več kot 8 ur.
sanjaanja
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1411
Na forumu od: 24. 10. 2007
Kraj: Gorenjska, Starost: 30 let

Neprebrana objavaNapisal/-a sanjaanja » 21. Mar. 2009 21:11

cvetkaaa napisal/-a:
Skrat potepuh napisal/-a:
Js za nas (starša sta zaposlena in dobita skupaj 4000 eur na mesec z otroškimi dodatki + 2 študenta, dijakinja, ki ji je treba plačevat dijaški dom+ šoloobvezen otrok) in mislim, da pripadamo srednjemu sloju


Res me zanima kje starša delata, da toliko zaslužita.
Pri nas jaz zaslužim 600 eur, mama 500 , oče 700, fant 800, babica je v domu za ostarele, ki stane okrog 900 eur, od tega ima 400 eur penzije, razliko 500 eur je potrebno doplačati.


Imate vsaj vsi službo. No pri nas tudi še zaenkrat. Sošolka jo pa v tem času sploh ne more dobit pa ima dva otroka za preživljat.
GeorgeConstanza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 16. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a GeorgeConstanza » 22. Mar. 2009 12:50

Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.

Preziram ljudi, ki jamrajo kako so ubogi, ko vse kar jim je za storiti je sesti za internet in poiskati nekje eno službo. Sam sem v zadnjem mesecu posredoval odlicno zaposlitveno priloznost 8 jamrajocim sveze diplomirancem, ki so jo zavrnili samo zaradi tega, ker je to delo v Vzh. Evropi (se vedno EU) in ne v Spaniji ali Nemciji in da oni pa res ne bi zapostili toplega doma za celo leto. In oni se kar veselo jamrajo kako jim je tezko in so bogi, ker ne dobijo sluzbe. Cez 5 let ko bodo oni jamrali, da je 1000 neto premalo , in bom jaz imel 3.000 neto (zaradi te nekaj letne izkusnje), bom pa poslusal ocitke, kako sem dobil sluzbo po zvezah. :roll:

Malo več samoiniciativnosti in poguma pa ne bo nič hudega. Nekateri plujejo po oceanih z orehovimi lupinami v Evropo, ne da bi vedeli, kaj bodo sploh delali, če seveda preživijo pot.

Zelo dober prijatelj dela v enem najuspešnejših slovenskih podjetij in pravi, da ga vedno nasmeji, ko pridejo sveže diplomirani 23 letniki na razgovor za službo in je niso pripravljeni sprejeti za manj kot 1.500 neto. Seveda potem raje zaposlijo nekega tujca, kot pa domišljavega mulca.

Oddaja Trenja (populistična jedača za množice na nivoju Jerry Springerja) pa tudi veliko pove o miselnosti "pridnih" slovenskih delavcev, ko odpuščena delavka iz Mure reče:"Zakaj bi se dodatno izobraževala za prekvalifikacijo, če mi potem nihče ne garantira službe?"
Jah res ne vem, zakaj si se sploh rodila, če ti ni noben garantiral, da boš doživela 70 let...

Razumem, da nekateri res nimajo možnosti dostojnega življenja in jim je potrebno pomagati. Mladi - studentje, imajo predvsem v Sloveniji neverjetno lagodno zivljenje. V nobenih drugih drzavah ne poznajo studentskih bonov, studentskega dela (razen HRV), pa pridejo cez studij v povprečju 3 leta prej kot mi.
Lahko bi nekatere ugodnosti omejili res na tiste, ki te ugodnosti zares potrebujejo, ostalo pa namenili starejsim zares socialno ogrozenim primerom (nezaposljivi delavci, starejsi itd.).

Posploševanje, da obstajajo samo revni in bogati pa je v Sloveniji smešno. Dal sem čez kar nekaj sveta (bogati zahod in tranzicijski vzhod) in Slovenija je zagoto država, ki ima najmanj izrazite razlike med bogatimi in revnimi razredi in kjer srednji razred dejansko obstaja.

In bom še enkrat poudaril, da vem da v Sloveniji obstajajo ljudje v stiskah katerim je treba pomagati. Vendar pa ta stevilka bi bila lahko precej manjsa, ce bi obstajalo malo vec samoiniciativnosti pri ljudeh in ce bi malo bolj racionalizirali socialne transferje. Take tezave kot jih ima Slovenija, ima vsaka razvita drzava (cca. 10% revscine v povprecju), vendar pa mislim, da bi res lahko to stevilko zmanjsali vsaj za 1/3.

Nikoli, res nikoli pa ne bomo imela sistema, kjer bo 100% ljudi srecnih in zadovoljnih s svojim zivljenjem
Mahagonij
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2523
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a Mahagonij » 22. Mar. 2009 13:25

GeorgeConstanza napisal/-a:Posploševanje, da obstajajo samo revni in bogati pa je v Sloveniji smešno. Dal sem čez kar nekaj sveta (bogati zahod in tranzicijski vzhod) in Slovenija je zagoto država, ki ima najmanj izrazite razlike med bogatimi in revnimi razredi in kjer srednji razred dejansko obstaja.
Nikol ne bos folka na tem forumu preprical v to. Oni so sveto prepricani, da so sloveniji vsi nezaposleni ali pa na minimalni placi razen pescice bogatih.

Lahko jim poves, da ima Slovenija skoraj najnizji gini index v Evropi, a kaj ko so prezabiti da bi vedeli kaj gini index je.
Men and women agree on one thing: they both distrust women.
lelija
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 18. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lelija » 22. Mar. 2009 13:31

GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.

Preziram ljudi, ki jamrajo kako so ubogi, ko vse kar jim je za storiti je sesti za internet in poiskati nekje eno službo. Sam sem v zadnjem mesecu posredoval odlicno zaposlitveno priloznost 8 jamrajocim sveze diplomirancem, ki so jo zavrnili samo zaradi tega, ker je to delo v Vzh. Evropi (se vedno EU) in ne v Spaniji ali Nemciji in da oni pa res ne bi zapostili toplega doma za celo leto. In oni se kar veselo jamrajo kako jim je tezko in so bogi, ker ne dobijo sluzbe. Cez 5 let ko bodo oni jamrali, da je 1000 neto premalo , in bom jaz imel 3.000 neto (zaradi te nekaj letne izkusnje), bom pa poslusal ocitke, kako sem dobil sluzbo po zvezah. :roll:

Malo več samoiniciativnosti in poguma pa ne bo nič hudega. Nekateri plujejo po oceanih z orehovimi lupinami v Evropo, ne da bi vedeli, kaj bodo sploh delali, če seveda preživijo pot.

Zelo dober prijatelj dela v enem najuspešnejših slovenskih podjetij in pravi, da ga vedno nasmeji, ko pridejo sveže diplomirani 23 letniki na razgovor za službo in je niso pripravljeni sprejeti za manj kot 1.500 neto. Seveda potem raje zaposlijo nekega tujca, kot pa domišljavega mulca.

Oddaja Trenja (populistična jedača za množice na nivoju Jerry Springerja) pa tudi veliko pove o miselnosti "pridnih" slovenskih delavcev, ko odpuščena delavka iz Mure reče:"Zakaj bi se dodatno izobraževala za prekvalifikacijo, če mi potem nihče ne garantira službe?"
Jah res ne vem, zakaj si se sploh rodila, če ti ni noben garantiral, da boš doživela 70 let...

Razumem, da nekateri res nimajo možnosti dostojnega življenja in jim je potrebno pomagati. Mladi - studentje, imajo predvsem v Sloveniji neverjetno lagodno zivljenje. V nobenih drugih drzavah ne poznajo studentskih bonov, studentskega dela (razen HRV), pa pridejo cez studij v povprečju 3 leta prej kot mi.
Lahko bi nekatere ugodnosti omejili res na tiste, ki te ugodnosti zares potrebujejo, ostalo pa namenili starejsim zares socialno ogrozenim primerom (nezaposljivi delavci, starejsi itd.).

Posploševanje, da obstajajo samo revni in bogati pa je v Sloveniji smešno. Dal sem čez kar nekaj sveta (bogati zahod in tranzicijski vzhod) in Slovenija je zagoto država, ki ima najmanj izrazite razlike med bogatimi in revnimi razredi in kjer srednji razred dejansko obstaja.

In bom še enkrat poudaril, da vem da v Sloveniji obstajajo ljudje v stiskah katerim je treba pomagati. Vendar pa ta stevilka bi bila lahko precej manjsa, ce bi obstajalo malo vec samoiniciativnosti pri ljudeh in ce bi malo bolj racionalizirali socialne transferje. Take tezave kot jih ima Slovenija, ima vsaka razvita drzava (cca. 10% revscine v povprecju), vendar pa mislim, da bi res lahko to stevilko zmanjsali vsaj za 1/3.

Nikoli, res nikoli pa ne bomo imela sistema, kjer bo 100% ljudi srecnih in zadovoljnih s svojim zivljenjem


Ni rešitev v tem, da bi zdaj šli pa vsi delat v tujino.
Zadnjič spremenil lelija, dne 20. Apr. 2009 0:29, skupaj popravljeno 1 krat.
GeorgeConstanza
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 16. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a GeorgeConstanza » 22. Mar. 2009 14:04

Saj ti ni treba ostati na tujem celo življenje.
Greš za leto ali dve, da dobiš izkušnje in da te podjetje hoče zaposliti za lep denar, kljub temu da ti konkurira poceni studentska delovna sila.

Vsak bi moral vsaj poizkusiti narediti nekaj, da mu bo življenje na dolgi rok prijazno in uspešno (v kateremkoli smislu že). Jaz sem pač izbral to možnost, ker ne želim živeti pri starših z 800€ plače do svojega 35. leta. Pa še žuri so povsod boljši kot v SLO.
Nass
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 24. 12. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Nass » 22. Mar. 2009 22:37

GeorgeConstanza, se strinjam. Pa še veliko bi se dalo napisat na temo popolnega pomanjkanja samoiniciativnosti.
kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 24. Mar. 2009 9:29

GeorgeConstanza napisal/-a:Jaz ne razumem mladih jamrajočih v Sloveniji. Stalno poslušam kako jim je težko, kako ni služb, kako so ubogi, bodo imeli slabe plače in podobne bedarije. Sploh ne pomislijo, da imajo kot državljani EU možnost delati po celi Evropi in tudi izven Evrope, kjer bi zagotovo našli dobro plačano delo, primerno svojim kvalifikacijam.


Ti bi zapustila otroke in šla delat v tujino :eek: :eek:

Vrni se na Politika

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov