So moški po naravi poligamisti??

Vse, kar nas zanima in še ne vemo o NJEM.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
katy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 741
Na forumu od: 7. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a katy. » 08. Feb. 2012 18:09

Akvamarin napisal/-a:Vecina ljudi ima nazalost rascepljeno osebnost: misli eno, govori drugo, cuti tretjo, dela pa cist cetrto stvar.
Osebnost bi mogla bit enotna, sam taksnih ljudi je zelo malo, kako med moske tako med zenske.
Jaz varanje razumem kot neko pomanjkanje osebne enotnosti.


:cry: so true
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 10. Feb. 2012 0:52

Poligamija ni odvisna od spola - po dolocenih raziskavah, koliko jim pac lahko verjamemo, vara skoraj toliko zensk kot moskih. Pisem pac poligamija, ker je tak naslov teme, vendar je poligamija nek dogovorjen vzorec, medtem ko varanje to ni.

Po mojem mnenju je monogamna zveza nekaj, kar naj bi v nasi druzbi in okolici prevladovalo, tako da v zvezi ne bi bilo potrebno izpostavljati, da varanje ni dobrodoslo. Kdor pa odstopa od tega vzorca, pa naj se izrazi.

Ni pa prav soditi vseh moskih po nekaj negativnih preteklih izkusnjah, hkrati pa ne verjamem v tisto "kdor enkrat vara, bo vedno varal" zadevo. Obstajajo okoliscine, ki privedejo do taksnega dejanja, od partnerja pa je odvisno, ali bo te okoliscine uposteval kot olajsevalne, ali ne.
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 10. Feb. 2012 9:09

Ne razumem, a ste se na moške osredotočile, ker je "ženski" forum, ali iz napačnega razloga, saj se v ženskih vrstah ravno tako vara.

Sama se zadnje čase soočam z dvomi in skušam razčistiti, če res vsak moški vara. Nisem imela še v življenje moškega, ki ni. Rabijo neko potrditev, da so še aktualni? Kako je po 10ih letih zakona? Varanje eden drugega? Pa je vredno zaradi sexa, uničiti zvezo?
Nazadnje mi je nek tip dejal, da si želi, da bi bilo še vedno tako kot je bilo v 50ih, pred gibanjem feministk, da so one vse uničile. Sem se začela spraševali. Aja, moški si torej želijo doma gospodinjo, ki jo bodo varali med tem, ko ona si ne bo drznila nič reči.

V bistvu priznam, da obsojam moške, zaradi lastnih izkušenj in resnično ne znam čez njihove "podvige". Kaj se bom vse življenje ozirala, kaj me kdo vara, ali se mi folk za hrbtom smeji, kako je lahko takšna trapa. Nazadnje je profesor za psihologijo rekel: "dobiš šanso, kaj boš reku ne?"
:roll:

So moški in so ženske, ki varajo. Želim si, da tega nebi videli (skoraj) vsi v (skoraj) vsaki zvezi. V danjašnji družbi je tega veliko. Vsi v ospredje silijo svoje potrebe in se ne ozirajo na to, da je zveza stvar kompromisa in da nisi več sam, da moraš tudi na svojega partnerja pomisliti, preden narediš neumnost.
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Feb. 2012 9:31

Če si mela 5 tipov in so te vsi varali - si že malo sama kriva, ker izbiraš tiste tipe, ki so debili - varajo.
Uporabniški avatar
Mr. Simpaticus
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 16. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Simpaticus » 10. Feb. 2012 11:14

slovenc79 napisal/-a:Varanje je enostavno izmišljevanje. Kot otrok ki si blazno želi eno igračo, ko pa jo dobi, hoče drugo.


Huda primerjava tole z igračo, si morm zapomnt ;)
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 10. Feb. 2012 11:38

brandibelle napisal/-a:Če si mela 5 tipov in so te vsi varali - si že malo sama kriva, ker izbiraš tiste tipe, ki so debili - varajo.

Ponavadi ne varajo tisti, ki nimajo priložnosti. To so pa tisti, ki jamrajo pri 30ih da so še vedno nedolžni?
Pa ne gre se le zame, le obrni se po forumu, obrni se naokoli ločitve po 20ih letih zakona ipd. A so te ženske/moški izbrali napačnega moža/napačno ženo..
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Feb. 2012 11:40

Se pravi.... VSI, ki imajo ŠANSO prevarat... bodo varali? :roll:
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 10. Feb. 2012 11:47

Če ne danes pa čez 20 let. Privlačna punca se moškemu prav nastavlja, mhm in on bo reku neeee. Ne živim v pravljici. :)
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Feb. 2012 11:48

LOL - k da smo eni psi :D

a če bi tebi pravi tip tiča pred usta molel - bi ga tut hamsnla kukr, da je zadnji košček čokolade na svetu?
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 10. Feb. 2012 11:50

Smo imeli primer, ko so zaposleni neke tovarne posiljevali neko 'prizadeto2 žensko, mislim, da je to dokaz, da moškemu v večini primeru ne važn, kaj f*ka. kaj šele pa če bo to poj sexy bejba? :)
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Feb. 2012 11:53

Mel smo primer, ko je mamica dojenčka fuknla v meat grinder - kaj to pomeni, da ženskam ni važno kaj je v njihovih pečenicah?
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 10. Feb. 2012 12:02

Ok, tvoj namen dosežen, priznam, da sem preveč posplošila.
Uporabniški avatar
Ajča
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1369
Na forumu od: 1. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajča » 10. Feb. 2012 12:04

Se strinjam z brandibelle (z vsemi posti na tej strani)
Ne vem v kakšni družbi se giblješ, kakšne tipe zbiraš in kakšne nasvete poslušaš, ampak ljudje imamo samokontrolo in večina ljudi ne naskoči nekoga, ki mu/ji je neznansko všeč in ker je priložnost. Ali pa se mogoče jaz gibljem v napačni družbi. Nismo vsi razpuščene živali, ki se skrivamo za lažmi.

Sem imela kar nekaj priložnosti, da bi bila s kom, ki me je noro privlačil, ampak nisem bila.
Privlačnost je bila trenutna, vem da mi včasih hormoni podivjajo in mi mogoče tista oseba čez 1 teden/mesec/leto sploh ne bo tako noro privlačna.
A goal without a plan is just a wish.
najstnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 9. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a najstnica » 10. Feb. 2012 12:06

Torej, če tipi lažejo in varajo, so krive ženske, ki so jih izbrale? :roll:
brandibelle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 849
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a brandibelle » 10. Feb. 2012 12:07

Ne.

Če poješ gnilo jabolko si kriva, ker si SAMA izbrala jabolko, ki je bilo gnilo. In si ga pojedla.
In potem še enega, še 2... mmm...

Vrni se na O moških

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov